Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserien 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien 3
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 15 juni 2017

Bana 1 vit

1 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika DahlqvistNjurunda OK28:5415:22
2Sanne AbelssonSundsvalls OK29:07+0:1315:29

Bana 2 gul

2 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KardellNjurunda OK24:359:45
2Linda GårdingNjurunda OK30:09+5:3411:57
3Josefin KihlbergNjurunda OK39:04+14:2915:30
Andrei KuzminSundsvalls OKej godkänd

Bana 3 röd

3 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BjörklundNjurunda OK28:589:04 Ladda ner rutt i gpx-format
2Alva DahlinKovlands IF31:34+2:369:53
3Mikael TjernbergKovlands IF34:28+5:3010:48
4Winn BjörklundSundsvalls OK35:00+6:0210:58
5Ann BjörklundNjurunda OK37:46+8:4811:50
6Björn AbelssonSundsvalls OK38:19+9:2112:00
7Johan NylanderNjurunda OK38:49+9:5112:10
8Lars-Eric GustafssonNjurunda OK39:36+10:3812:24
9Christina KällströmSundsvalls OK40:45+11:4712:46
10Harri NäätänenKovlands IF42:21+13:2313:16
11Fredrik DahlinKovlands IF43:09+14:1113:31
12Ingvar BorgNjurunda OK45:03+16:0514:07
13Ann-Christin VedinSelånger SOK45:32+16:3414:16
14Peter SjöbomNjurunda OK46:11+17:1314:28
15Luise HeermannNjurunda OK53:20+24:2216:43
16Christina WibronNjurunda OK56:34+27:3617:43
17Göran DahlqvistNjurunda OK57:20+28:2217:58

Bana 4 svart

5 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF43:338:06
2Lars HolmquistSundsvalls OK45:46+2:138:31
3Peter LoréSundsvalls OK45:56+2:238:33
4Marcus ErikssonVK Uvarna47:51+4:188:54
5Johanna SjölundSundsvalls OK49:29+5:569:12
6Lars JonssonVK Uvarna51:12+7:399:32
7Lars HenrikssonSundsvalls OK51:59+8:269:40
8Niklas MartinNjurunda OK52:25+8:529:45
9Anders SjögrenSundsvalls OK54:40+11:0710:10
10Ivan KuzminSundsvalls OK57:25+13:5210:41
11Stefan WassbrinkVK Uvarna59:58+16:2511:10
12Johnny BlästaNjurunda OK1:00:31+16:5811:16 Ladda ner rutt i gpx-format
13Leif SundlingNjurunda OK1:16:31+32:5814:14
Michael LarssonSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser