Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BSOK Natt-ol cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BSOK Natt-ol cup 2
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: torsdag 2 februari 2017

H kort

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ValterssonAnderstorps OK18:537:33
2Rasmus JohanssonOK Stigen20:24+1:318:09
3Victor HörnquistAnderstorps OK20:48+1:558:19
4Elias ThunbergOK Vivill24:16+5:239:42
5Kent SjöbergBredaryds SOK31:28+12:3512:35
6Oskar WardOK Vivill54:43+35:5021:53

D kort

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma IsidorssonOK Vivill25:1910:07
2Ida HenningssonBredaryds SOK29:59+4:4011:59
3Annika IsidorssonOK Vivill30:10+4:5112:04
4Karin HelmiusOK Reftele34:20+9:0113:44
5Annelie WardOK Vivill54:46+29:2721:54
Ida ThunbergOK Vivillej start

H lång

4 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan RunessonTampereen Pyrintö22:185:11
2Axel ElmbladBredaryds SOK25:31+3:135:56
3Peter ThelinBredaryds SOK27:33+5:156:24
4Andreas JohnssonBredaryds SOK27:46+5:286:27
5Per ThunbergOK Vivill27:53+5:356:29
6Magnus TrofastBredaryds SOK30:04+7:466:59
7Mats NylundBredaryds SOK30:07+7:497:00
8Martin RosénOK Stigen30:45+8:277:09
9Kenneth WalterssonBredaryds SOK30:48+8:307:09
10Leif Söderlind- -30:51+8:337:10
11Filip BrolingBredaryds SOK32:02+9:447:26
12Lars-Göran Larsson- -35:09+12:518:10
13Torbjörn LönkvistOK Vivill38:31+16:138:57
14Arne AnderssonBredaryds SOK38:55+16:379:03
15Mikael WardOK Vivill40:36+18:189:26
16Gustav ErlandssonOK Vivill42:37+20:199:54
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOKdiskvalificerad
Anton GunnarssonBredaryds SOKej godkänd
Bo JohanssonOK Stigenej godkänd
Per SigvardssonBredaryds SOKej godkänd
Lars RunessonOK Vivillej start
Håkan SvenssonBredaryds SOKej start

D lång

4 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SvenssonBredaryds SOK29:086:46
2Vendela LönkvistOK Vivill30:55+1:477:11
3Clara SamuelssonOK Vivill31:07+1:597:14
4Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK32:38+3:307:35
5Katarina ÖstbergBredaryds SOK32:45+3:377:36
6Kristina AreskougAnderstorps OK32:57+3:497:39
7Linnéa AnderssonBredaryds SOK33:35+4:277:48
8Ellen SigvardssonBredaryds SOK35:20+6:128:13
9Camilla JohanssonOK Stigen36:03+6:558:23
10Ina SkalbergBredaryds SOK36:38+7:308:31
11Lena RunessonOK Vivill41:03+11:559:32
12Tina Westin KarlssonOK Reftele42:24+13:169:51
13Olivia LönkvistOK Vivill42:39+13:319:55
14Kajsa IsidorssonOK Vivill42:42+13:349:55
15Kajsa WardOK Vivill45:29+16:2110:34
Maria AnderssonBredaryds SOKutgått
Sara ErlandssonOK Vivillej start
Tuva NylundBredaryds SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser