Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, SM, stafett
Arrangörsorganisation: Skellefteå OK
Datum: söndag 29 januari 2017

H21

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Umeå OK 11:02:04
1. Erik Blomgren17:502+0:0617:502
2. Ulrik Nordberg14:023+1:1731:521-1
3. Erik Blomgren12:48144:4010
4. Ulrik Nordberg17:2411:02:0410
2Alfta-Ösa OK 11:03:02
1. Joel Sjölander18:203+0:3618:203
2. Erik Rost13:462+1:0132:062-1
3. Joel Sjölander13:143+0:2645:2020
4. Erik Rost17:423+0:181:03:0220
3OK Renen 11:04:23
1. Robin Salén19:237+1:3919:237
2. Markus Lundholm12:45132:083-4
3. Robin Salén14:446+1:5646:5230
4. Markus Lundholm17:312+0:071:04:2330
4IFK Mora OK 11:06:21
1. Klaus Csúcs (vacant)19:096+1:2519:096
2. Linus Rapp (vacant)14:334+1:4833:424-2
3. Klaus Csúcs (vacant)14:115+1:2347:535+1
4. Linus Rapp (vacant)18:284+1:041:06:214-1
5OK Renen 21:07:45
1. Claes Turesson18:214+0:3718:214
2. Magnus Lindmark16:136+3:2834:345+1
3. Claes Turesson12:48147:224-1
4. Magnus Lindmark20:235+2:591:07:455+1
6Umeå OK 21:12:40
1. Christian Spoerry18:515+1:0718:515
2. Henrik Persson16:338+3:4835:246+1
3. Christian Spoerry14:457+1:5750:0960
4. Henrik Persson22:317+5:071:12:4060
7Säterbygdens OK 11:16:51
1. Oskar Sandberg19:308+1:4619:308
2. Per Sandberg18:239+5:3837:5380
3. Oskar Sandberg15:028+2:1452:557-1
4. Per Sandberg23:568+6:321:16:5170
8Sundsvalls OK 11:26:56
1. Martin Hemmarberg17:44117:441
2. Olof Fraenell23:5811+11:1341:4210+9
3. Martin Hammarberg14:094+1:2155:518-2
4. Olof Fraenell31:0510+13:411:26:5680
9Härnösands OK 11:35:59
1. Erik Borglund24:2311+6:3924:2311
2. Seth Borglund21:5610+9:1146:19110
3. Erik Borglund18:489+6:001:05:079-2
4. Seth Borglund30:529+13:281:35:5990
Bergnäset AIKej godkänd
1. Vojtech Bartos (vacant)22:4810+5:0422:4810
2. Per Ögren (vacant)16:327+3:4739:209-1
3. Vojtech Bartos (vacant)ej godkändej godkänd
4. Per Ögren (vacant)ej startej godkänd
Gammelstads IF 1ej godkänd
1. Niklas Henriksson20:309+2:4620:309
2. Gabriel Larsson15:305+2:4536:007-2
3. Niklas Henrikssonej godkändej godkänd
4. Gabriel Larsson21:436+4:19ej godkänd
IFK Kiruna 1ej godkänd
1. Magnus Lindmarkej godkändej godkänd
2. Sven Lindmarkej startej godkänd
3. Magnus Lindmarkej startej godkänd
4. Sven Lindmarkej startej godkänd
Bergnäset 2ej start
1. Vojtech Bartosej startej start
2. Per Ögrenej startej start
3. Valter Rolfsej startej start
4. Vendela Rolfsej startej start

D21

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sävast Ski Team IF 157:26
1. Andrea Wickbom18:286+3:5218:286
2. Evelina Wickbom12:202+0:2230:483-3
3. Andrea Wickbom11:564+0:3942:444+1
4. Evelina Wickbom14:42157:261-3
2OK Renen 158:30
1. Hanna Lundberg18:265+3:5018:265
2. Lena Turesson12:324+0:3430:5850
3. Hanna Lundberg11:372+0:2042:353-2
4. Lena Turesson15:552+1:1358:302-1
3IFK Mora OK 158:34
1. Isabel Salén (vacant)15:492+1:1315:492
2. Hanna Eriksson (vacant)11:58127:471-1
3. Isabel Salén (vacant)11:393+0:2239:2610
4. Hanna Eriksson (vacant)19:084+4:2658:343+2
4Sävast Ski Team IF 21:00:13
1. Elin Lundgren18:194+3:4318:194
2. Sofia Westin12:313+0:3330:5040
3. Elin Lundgren11:595+0:4242:495+1
4. Sofia Westin17:243+2:421:00:134-1
5Säterbygdens OK 11:02:30
1. Frida Sandberg14:36114:361
2. Kristin Olovsson13:405+1:4228:162+1
3. Frida Sandberg11:17139:3320
4. Kristin Olovsson22:576+8:151:02:305+3
6Piteå IF OK 11:06:24
1. Ida Nordlund17:563+3:2017:563
2. Elin Nordlund13:596+2:0131:556+3
3. Ida Nordlund13:427+2:2545:3760
4. Elin Nordlund20:475+6:051:06:2460
OK Vargen 1ej godkänd
1. Emma Bergströmej godkändej godkänd
2. Johanna Lundkvist18:477+6:49ej godkänd
3. Emma Bergström13:036+1:46ej godkänd
4. Johanna Lundkvist25:447+11:02ej godkänd

H20

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Umeå OK 157:58
1. Klara Yngvesson19:222+1:3419:222
2. Simon Eriksson11:22130:4420
3. Klara Yngvesson12:20143:041-1
4. Simon Eriksson14:54157:5810
2Sundsvalls OK 11:01:37
1. Gustav Frænell17:48117:481
2. Truls Lindholm12:303+1:0830:1810
3. Gustav Frænell13:412+1:2143:592+1
4. Truls Lindholm17:383+2:441:01:3720
Bergnäsets AIK 1ej godkänd
1. Erik Tuuriej godkändej godkänd
2. Oskar Öqvist12:082+0:46ej godkänd
3. Erik Tuuriej godkändej godkänd
4. Oskar Öqvist15:392+0:45ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser