Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by night, deltävling 13

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by night, deltävling 13
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 9 mars 2017

Kort Dam

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna32:3410:30
2Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3737:20+4:4612:02
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna38:10+5:3612:18
4Ayan LingIK Hakarpspojkarna43:31+10:5714:02
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej start

Kort Herr

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart GustafssonJönköpings OK32:4610:34
2Erik LingIK Hakarpspojkarna32:53+0:0710:36
3Emil LingIK Hakarpspojkarna43:02+10:1613:52
4Anders LingIK Hakarpspojkarna43:16+10:3013:57
5Stellan AhnströmForserums SOK44:48+12:0214:27
6Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna45:32+12:4614:41
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd
Hannes HolmbergOK Gränsenej godkänd
Måns SandahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Stefan SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Dam

5 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK47:468:36
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna50:15+2:299:03
3emma lingikhp52:48+5:029:30
4Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna55:21+7:359:58
5Eira Hertinikhp1:04:27+16:4111:36
6Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna1:04:39+16:5311:38

Mellan Herr

5 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna42:477:42
2Fredrik SvenssonJönköpings OK42:58+0:117:44
3Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna43:49+1:027:53
4Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna46:53+4:068:26
5Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna47:19+4:328:31
6Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna47:29+4:428:33
7Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna49:51+7:048:58
8Jari HuttunenSOK Aneby49:57+7:109:00
9Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna52:00+9:139:22
10Niklas AlvaeusJönköpings OK52:52+10:059:31
11Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna55:31+12:4410:00
12Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna1:04:40+21:5311:39
13Mats HolmbergOK Gränsen1:04:45+21:5811:40
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Lång Herr

9 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:09:497:31
2Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:11:21+1:327:41
3Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:18:49+9:008:29
Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser