Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Viksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Viksjö
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 9 maj 2017

ÖM1

2 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor TofteJärfälla OK30:2511:28
2Max BoströmJärfälla OK31:44+1:1911:58
3Svea PalmKlubblös35:50+5:2513:31
4Simon SiljekvistJärfälla OK36:03+5:3813:36
5John NymanJärfälla OK37:38+7:1314:12
6Carl ÖrnebrandJärfälla OK41:12+10:4715:32
7Francis EyemJärfälla OK41:38+11:1315:42
8Simon AndersonJärfälla OK41:59+11:3415:50 Ladda ner rutt i gpx-format
9Justus HedinJärfälla OK43:07+12:4216:16
10Anton GranholmJärfälla OK44:19+13:5416:43
11Wilmer HulteniusJärfälla OK44:20+13:5516:43
12Alfred BjörkJärfälla OK46:39+16:1417:36
13Lotta StåhlJärfälla OK48:00+17:3518:06
14Edvin o Emil MalmströmKlubblös53:07+22:4220:02
15Moa HöökJärfälla OK57:18+26:5321:37
16Moa RollJärfälla OK57:20+26:5521:38
17Linnea ArkenstamIK Viksjö1:38:03+1:07:3837:00
Julia PetterssonJärfälla OKej godkänd
Cristofer LopousFörsvarsutbildarnaej godkänd

ÖM3

3 200 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker PalmJärfälla OK25:177:54
2Linda AnderssonKlubblös38:20+13:0311:58
3Mathias SjölundKlubblös38:22+13:0511:59
4Oskar FredzellJärfälla OK38:37+13:2012:04
5Karin HultstrandJärfälla OK41:42+16:2513:01
6Victor LjungströmJärfälla OK42:34+17:1713:18
7Ida HultstrandJärfälla OK44:35+19:1813:55
8Anton WällstedtJärfälla OK44:39+19:2213:57
9Oskar BartschJärfälla OK44:42+19:2513:58
10Erik WällstedtJärfälla OK44:51+19:3414:00
11Sebastian MyhreJärfälla OK45:53+20:3614:20
12Thea LennartssonJärfälla OK47:17+22:0014:46
13Loke HultqvistJärfälla OK48:04+22:4715:01
14Anton BartschJärfälla OK48:08+22:5115:02
15Hampus SundbergJärfälla OK53:17+28:0016:39
16Noah MehreteabJärfälla OK54:01+28:4416:52
17Susanne BovalliusJärfälla OK57:47+32:3018:03
18Axel MyhreJärfälla OK58:41+33:2418:20
19Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:00:22+35:0518:51
20Annika LindholmKlubblös1:00:30+35:1318:54
21Leo UndsénJärfälla OK1:01:08+35:5119:06
22Elsa ForsbergJärfälla OK1:01:11+35:5419:07
23Majken HedinJärfälla OK1:01:41+36:2419:16
24Edith KuoskuJärfälla OK1:02:40+37:2319:35
25Ebba WestringJärfälla OK1:03:47+38:3019:55
26Stella ÖstblomJärfälla OK1:03:50+38:3319:56
27Peregin PayneKlubblös1:20:25+55:0825:07
28Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK1:26:49+1:01:3227:07
Mikael GöranssonFriskis & Svettisej godkänd
Robert PedersenJärfälla OKej godkänd

ÖM5

3 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes AnderssonKlubblös30:218:40
2Jonathan AnderssonJärfälla OK36:01+5:4010:17
3Leif MörkforsJärfälla OK41:30+11:0911:51
4Fredrik BartschJärfälla OK43:11+12:5012:20
5Jona LjungströmJärfälla OK44:27+14:0612:42
6Johan FlanderFriskis & Svettis47:02+16:4113:26
7Andreas FredzellJärfälla OK50:53+20:3214:32
8Lars DyrhageJärfälla OK54:53+24:3215:40
9Per SvenssonJärfälla OK1:00:51+30:3017:23
9Marie SvenssonJärfälla OK1:00:51+30:3017:23
11Thomas FernSolna OK1:08:17+37:5619:30
12Maria HallménJärfälla OK1:16:30+46:0921:51
13Lars NordinSolna OK1:19:25+49:0422:41
14Elias KlingFörsvarsutbildarna1:21:50+51:2923:22
15Ida WallbergFörsvarsutbildarna1:25:07+54:4624:19
16Henrik GradinFörsvarsutbildarna1:38:20+1:07:5928:05
17Daniel SundbomFörsvarsutbildarna1:38:23+1:08:0228:06
18Germund NilssonFriskis & Svettis1:38:49+1:08:2828:14
Teresia WällstedtKlubblösej godkänd
Hampus OlssonFörsvarsutbildarnaej godkänd
Jakob TärnrothFörsvarsutbildarnaej start

ÖM6

5 775 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika EngströmOK Kåre55:269:35
2Chriser NorinJärfälla OK2:02:07+1:06:4121:08
Michael KatineFörsvarsutbildarnaej godkänd
Cecilia ThorellJärfälla OKej godkänd
Samuel HedblomFörsvarsutbildarnaej start

ÖM8

4 675 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Riina KuuseloOK Linné40:328:40
2Claes AnderssonKlubblös42:23+1:519:03
3Magnus LennartssonJärfälla OK45:18+4:469:41
4Jan NettelbjerJärfälla OK48:29+7:5710:22
5Jörgen KarlssonAttunda OK48:43+8:1110:25
6Linus AlbinssonFörsvarsutbildarna49:13+8:4110:31
7Jonas GoldJärfälla OK52:59+12:2711:20
8Ellinor BjörklundJärfälla OK54:25+13:5311:38
9Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby54:32+14:0011:39
10Mikael HedinJärfälla OK57:15+16:4312:14
11Alexandr ManoilovJärfälla OK57:27+16:5512:17
12Alice HallménJärfälla OK57:33+17:0112:18
13Tove HammarbergJärfälla OK58:38+18:0612:32
14Lina BerglundJärfälla OK1:00:24+19:5212:55
15Erik WessbergUmeå OK1:01:35+21:0313:10
16Dan UgglaBromma-Vällingby SOK1:03:04+22:3213:29
17Henrik RindlöwJärfälla OK1:09:34+29:0214:52
18Thierry ReignerJärfälla OK1:09:43+29:1114:54
19Carin HomannJärfälla OK1:11:41+31:0915:20
20Märit NordlundJärfälla OK1:18:37+38:0516:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser