Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Granskog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Granskog
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: söndag 24 september 2017

ÖM1

2 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans GranholmJärfälla OK17:386:54
2Sixten PerssonKlubblös38:26+20:4815:04
3Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK45:27+27:4917:49
4Emelie RökenTäby OK51:58+34:2020:22
5Norton SundsténJärfälla OK59:27+41:4923:18
5Valle SundsténJärfälla OK59:27+41:4923:18
7Henrik WeisbachKlubblös1:04:06+46:2825:08
8Tove Lundberg-AnderssonFriskis & Svettis1:04:27+46:4925:16
9Rex BajomiKlubblös1:15:34+57:5629:38
10Katarina BajomiKlubblös1:15:51+58:1329:44
11Cassiopeia BajomiKlubblös1:15:54+58:1629:45
12Sofie BockKlubblös1:24:42+1:07:0433:12
12Justus BockKlubblös1:24:42+1:07:0433:12
Casper KjellbergKlubblösej godkänd
Nova KjellbergKlubblösej godkänd
Moa WilanderOK Österåkerej godkänd

ÖM3

3 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian ÖbergFriskis & Svettis33:5311:17
2Alice RökenTäby OK36:55+3:0212:18
3Johan TofteJärfälla OK38:27+4:3412:49
4Tore EngerKlubblös46:54+13:0115:38
5Emilia BergmanTullinge SK49:06+15:1316:22
6Fanny BergmanTullinge SK49:07+15:1416:22
7Josef AnderssonJärfälla OK1:00:30+26:3720:10
8Sara GranholmJärfälla OK1:02:13+28:2020:44
9Angelica GranholmJärfälla OK1:04:05+30:1221:21
10Annika LindholmAttunda OK1:05:18+31:2521:46
11Anton GranholmJärfälla OK1:06:00+32:0722:00
11Lars NordinSolna OK1:06:00+32:0722:00
13Åsa ÖströmJärfälla OK1:07:10+33:1722:23
14Per UngerAuravägens Orienteringsklubb1:16:14+42:2125:24
15Susanne BartelsKlubblös1:19:07+45:1426:22
16Elsa ForsbergJärfälla OK1:26:08+52:1528:42
17Sara ForsbergJärfälla OK1:26:11+52:1828:43
18Simona ScaravellaJärfälla OK1:29:27+55:3429:49
19Sofi NilssonFriskis & Svettis2:00:37+1:26:4440:12
Göran RastborgBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mats JonssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Erik WällstedtJärfälla OKej start

ÖM4

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria Slars PaulssonIK Jarl Rättvik1:06:3616:39
2Niclas RökenTäby OK1:11:00+4:2417:45
3Anna OxenstiernaKlubblös1:47:23+40:4726:50
4Mari OlssonKlubblös1:47:28+40:5226:52
Dennis JakobssonKlubblösej godkänd

ÖM5

3 575 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK25:447:11
2Per LindJärfälla OK35:07+9:239:49
3Hans GranholmJärfälla OK38:00+12:1610:37
4Tomas LefflerJärfälla OK39:04+13:2010:55
5Jonas BystedtJärfälla OK39:37+13:5311:04
6Ellinor BergmanJärfälla OK42:54+17:1012:00
7Jan GothKlubblös43:03+17:1912:02
8Karin WiddasFriskis & Svettis47:48+22:0413:22
9Mia TofteJärfälla OK47:59+22:1513:25
10Johan ClaessonKlubblös50:27+24:4314:06
11Per Lennart KarlssonJärfälla OK53:09+27:2514:52
12Jessica WestmanFrösö IF53:45+28:0115:02
13Louise NilssonJärfälla OK54:49+29:0515:20
14Bo SundénJärfälla OK55:26+29:4215:30
15Anton WällstedtJärfälla OK57:21+31:3716:02
16Teresia WällstedtJärfälla OK57:38+31:5416:07
17Gudrun ElvhageIF Thor1:06:11+40:2718:30
18Martin KvarnefalkJärfälla OK1:07:58+42:1419:00
19Saga MårdFriskis & Svettis1:16:55+51:1121:30
20Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:22:02+56:1822:56

ÖM6

5 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LennartssonJärfälla OK52:599:03
2Isak JonssonKlubblös59:40+6:4110:11
3Anna RökenTäby OK1:03:01+10:0210:46
4Catrine JohanssonVäsby OK1:06:18+13:1911:20
5Andreas FredzellJärfälla OK1:10:01+17:0211:58

ÖM8

4 625 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK38:488:23
2Niklas WansölinOK Ravinen40:54+2:068:50
3Wilhelm BergmanTullinge SK43:29+4:419:24
4Peter BergmanTullinge SK43:33+4:459:24
5Ingemar LindströmOK Österåker44:02+5:149:31
6Erik AnderssonOK Österåker46:03+7:159:57
7Sven EdvardssonSundbybergs IK51:04+12:1611:02
8Anders JohnsonJärfälla OK53:16+14:2811:31
9Jan NettelbjerJärfälla OK54:30+15:4211:47
10Carin HomannJärfälla OK56:20+17:3212:10
11Sara NylénBromma-Vällingby SOK1:00:23+21:3513:03
12Linus HjerpeKlubblös1:02:06+23:1813:25
13Bo WinanderJärfälla OK1:04:49+26:0114:00
14Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK1:05:20+26:3214:07
15Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:06:48+28:0014:26
16Kurt MaxéSundbybergs IK1:08:40+29:5214:50
Leif MörkforsJärfälla OKutgått
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser