Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 9 juni 2018

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IF Thor / Långhundra IF 3Dam-Öppen (11)utgått
1. Ewa Edström Forsberg (Långhundra IF)30:283+6:4230:283+6:42
2. ej startej start

Långhundra IF

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Långhundra IF / IF Thor 233D32 (5)36:23
1. Ebba Lindell (IF Thor)16:15116:151
2. Lovisa Hambäck20:08136:23100:00
2Långhundra IF 1Herr-Öppen (22)37:01+0:56
1. Axel Leijon Thorell19:148+1:1219:148+1:12
2. Arvid Umegård17:473+0:5937:012-6+0:56-0:16
3Långhundra IF 1D32 (5)57:41+21:18
1. Agnes Weiss27:253+11:1027:253+11:10
2. Fanny Cedstedt30:164+10:0857:4130+21:18+10:08
4Långhundra IF 1Motion-Öppen (20)42:49+12:11
1. Daniel Unnerud17:236+4:5017:236+4:50
2. Jan Risinger25:266+9:3742:494-2+12:11+7:21
5Långhundra IF 1D24 (8)35:56+7:47
1. Ida Warvelin15:104+5:1515:104+5:15
2. Nora Svedin Jakobsson20:465+4:4235:565+1+7:47+2:32
5Långhundra IF 3Herr-Öppen (22)39:41+3:36
1. Gunilla Svärd (IF Thor)19:127+1:1019:127+1:10
2. Conny Forsberg20:295+3:4139:415-2+3:36+2:26
7Långhundra IF 1D28 (11)1:02:50+25:24
1. Sara Sundqvist30:1510+13:4230:1510+13:42
2. Junia Winninge32:356+14:531:02:507-3+25:24+11:42
7Långhundra IF 1Dam-Öppen (11)1:24:40+31:43
1. Edit Jonsson42:537+19:0742:537+19:07
2. Andrea Jonsson41:476+15:571:24:4070+31:43+12:36
8Långhundra IF 2D28 (11)1:07:38+30:12
1. Isabel Unnerud23:416+7:0823:416+7:08
2. Olivia Unnerud43:578+26:151:07:388+2+30:12+23:04
9Långhundra IF 5Mix-Öppen (24)43:23+8:45
1. Johan Jakobsson16:284+0:1416:284+0:14
2. Pernilla Svedin26:5513+10:4843:239+5+8:45+8:31
10Långhundra IF 1H28 (16)52:18+20:52
1. Simon Spets30:5113+15:5630:5113+15:56
2. Albin Warvelin21:275+6:0952:1810-3+20:52+4:56
12Långhundra IF 1Mix-Öppen (24)46:29+11:51
1. Klas Birgersson16:263+0:1216:263+0:12
2. Johanna Weiss30:0316+13:5646:2912+9+11:51+11:39
13Långhundra IF 2Herr-Öppen (22)50:02+13:57
1. Peter Hambäck25:2617+7:2425:2617+7:24
2. Alexander Alness24:3610+7:4850:0213-4+13:57+6:33
15Långhundra IF 4Mix-Öppen (24)1:00:25+25:47
1. Annette Wigertz40:5821+24:4440:5821+24:44
2. Sven Wigertz19:274+3:201:00:2515-6+25:47+1:03
18Långhundra IF 3Mix-Öppen (24)1:05:09+30:31
1. Magnus Johansson17:526+1:3817:526+1:38
2. Kerstin Umegård47:1720+31:101:05:0918+12+30:31+28:53
Långhundra IF 2Mix-Öppen (24)ej godkänd
1. Mats Warvelin18:1310+1:5918:1310+1:59
2. Heidi Warvelinej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser