Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 9 juni 2018

IF Thor

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 1Dam-Öppen (11)52:57
1. Lotta Weyhenmeyer23:46123:461
2. Elin Falk Sörqvist29:112+3:2152:57100:00
2IF Thor 1Motion-Öppen (20)37:14+6:36
1. Alva Nyström19:428+7:0919:428+7:09
2. Jesper Nyström17:323+1:4337:142-6+6:36-0:33
3IF Thor 1H24 (14)18:24+1:25
1. Valle Larsson8:202+0:098:202+0:09
2. Axel Andersson10:043+1:1618:243+1+1:25+1:16
3IF Thor / Västerbergslagens OL 1HD90 (23)43:00+2:45
1. Fredrik Lindell17:412+0:0317:412+0:03
2. Dorothe Spillmann25:197+8:1843:003+1+2:45+2:42
3IF Thor / Långhundra IF 3Dam-Öppen (11)1:00:33+7:36
1. Ewa Edström Forsberg (Långhundra IF)30:283+6:4230:283+6:42
2. Anna Eklund30:053+4:151:00:3330+7:36+0:54
6IF Thor 1337Herr-Öppen (22)40:50+4:45
1. Victor Bylund20:0412+2:0220:0412+2:02
2. Matviy Khotyaintsev20:466+3:5840:506-6+4:45+2:43
6IF Thor / OK Roxen 2Dam-Öppen (11)1:19:51+26:54
1. Karin Lindell30:304+6:4430:304+6:44
2. Annika Lindell (OK Roxen)49:218+23:311:19:516+2+26:54+20:10
7IF Thor / OK Linné 2H24 (14)30:51+13:52
1. Albin Jemth11:308+3:1911:308+3:19
2. Tor Nylund (OK Linné)19:219+10:3330:517-1+13:52+10:33
7IF Thor 2HD90 (23)48:33+8:18
1. Göran Falk25:0510+7:2725:0510+7:27
2. Hanna Falk23:284+6:2748:337-3+8:18+0:51
8IF Thor 2Herr-Öppen (22)42:41+6:36
1. Mats Jonsell21:5514+3:5321:5514+3:53
2. Emil Jonsell20:466+3:5842:418-6+6:36+2:43
IF Thor / Länna IF 17HD90 (23)ej godkänd
1. Peter Nyström21:375+3:5921:375+3:59
2. Johan Hartvik (Länna IF)ej godkändej godkänd
IF Thor 1Herr-Öppen (22)ej godkänd
1. Per Jemth30:1918+12:1730:1918+12:17
2. Viktor Jemthej godkändej godkänd
IF Thor 3Herr-Öppen (22)ej godkänd
1. Aron Hellgren18:413+0:3918:413+0:39
2. Jörgen Hellgrenej godkändej godkänd
ThorarnaMotion-Öppen (20)ej godkänd
1. Love Bylund17:045+4:3117:045+4:31
2. Miro Mårtenssonej godkändej godkänd

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Långhundra IF 3Herr-Öppen (22)utgått
1. Gunilla Svärd (IF Thor)19:127+1:1019:127+1:10
2. ej startej start
Långhundra IF / IF Thor 233D32 (5)utgått
1. Ebba Lindell (IF Thor)16:15116:151
2. ej startej start

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Länna IF / IF Thor 1D32 (5)40:13+3:50
1. ej startej start
2. Hanna Jonsell (IF Thor)22:272+2:1940:132+3:50

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Linné / IF Thor 1D28 (11)55:21+17:55
1. ej startej start
2. Emelie Svärd (IF Thor)29:365+11:5455:216+17:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser