Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 9 juni 2018

Väsby OK

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Väsby OK 1HD90 (23)47:40+7:25
1. Nils Eriksson24:049+6:2624:049+6:26
2. Tomas Sandqvist23:365+6:3547:405-4+7:25+0:59
6Väsby OK 1D24 (8)43:02+14:53
1. Fanny Karls15:576+6:0215:576+6:02
2. Alice Eriksson27:056+11:0143:0260+14:53+8:51
6Väsby OK / Norbergs OK 1HD110 (12)58:39+16:54
1. Roger Tinglöf28:178+10:1928:178+10:19
2. Johan Karlsson (Norbergs OK)30:226+12:0958:396-2+16:54+6:35
7Väsby OK 1HD20 (10)36:11+7:32
1. Victor Granath15:526+1:1815:526+1:18
2. Felix Öhman20:198+7:2236:117+1+7:32+6:14
8Väsby OK 2HD90 (23)50:03+9:48
1. Petri Santalius23:297+5:5123:297+5:51
2. Jonas Karlsson26:349+9:3350:038+1+9:48+3:57
9Väsby OK 1D28 (11)1:21:25+43:59
1. Tilde Brederman26:289+9:5526:289+9:55
2. Madeleine Granath54:579+37:151:21:2590+43:59+34:04
11Väsby OK 1H28 (16)1:04:14+32:48
1. Noah Santalius22:2512+7:3022:2512+7:30
2. Oliver Rosander41:4914+26:311:04:1411-1+32:48+25:18
12Väsby OK 4HD90 (23)1:04:43+24:28
1. Maria Hallmans34:2222+16:4434:2222+16:44
2. Maria Cole30:2110+13:201:04:4312-10+24:28+7:44
12Väsby OK 1Herr-Öppen (22)48:24+12:19
1. Jonas Öhman18:564+0:5418:564+0:54
2. Stefan Granath29:2816+12:4048:2412+8+12:19+11:25
17Väsby OK 2Herr-Öppen (22)1:09:49+33:44
1. Samuel Kyletoft37:0120+18:5937:0120+18:59
2. Emil Karlsson32:4817+16:001:09:4917-3+33:44+14:45
Väsby OK 1H24 (14)ej godkänd
1. Alva Smedsej godkändej godkänd
2. Erik Lidénej godkändej godkänd
Väsby OK 3HD90 (23)ej godkänd
1. Annika Lundström25:3814+8:0025:3814+8:00
2. Katrin Josefssonej godkändej godkänd
Väsby OK 2Dam-Öppen (11)ej godkänd
1. Ylva Lidén45:558+22:0945:558+22:09
2. Maria Lidénej godkändej godkänd
Väsby OK 2D24 (8)utgått
1. Wilma Anterudutgåttutgått
2. Freja Öhman3:14:258+2:58:21utgått
Väsby OK 2H28 (16)utgått
1. Rasmus Lundström18:506+3:5518:506+3:55
2. Viktor Sandqvistutgåttutgått
Väsby OK / Degerfors OK / Norbergs OK 1Dam-Öppen (11)utgått
1. Maria Ahlberg (Norbergs OK)1:10:0410+46:181:10:0410+46:18
2. Kristina Tinglöf (Degerfors OK)utgåttutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser