Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 9 juni 2018

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hässleholms OK / OK Linné 2Herr-Öppen (22)utgått
1. Mathias Nordlinder (OK Linné)32:0119+13:5932:0119+13:59
2. ej startej start

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7IF Thor / OK Linné 2H24 (14)30:51+13:52
1. ej startej start
2. Tor Nylund (OK Linné)19:219+10:3330:517+13:52

OK Linné

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné / OK Roslagen 1HD20 (10)28:39
1. Gustav Lindberg (OK Roslagen)15:424+1:0815:424+1:08
2. Anton Åberg12:57128:391-3-1:08
1OK Linné 2HD110 (12)41:45
1. Stefan Lund17:58117:581
2. Anders Toll23:473+5:3441:45100:00
1OK Linné / OK Roslagen 1Mix-Öppen (24)34:38
1. Rebecka Lindberg (OK Roslagen)16:252+0:1116:252+0:11
2. Mats Åberg18:133+2:0634:381-1-0:11
2OK Linné 1H24 (14)17:41+0:42
1. Emil Åberg8:364+0:258:364+0:25
2. Felix Johnsson9:052+0:1717:412-2+0:42+0:17
4OK Linné 2Mix-Öppen (24)39:18+4:40
1. Lars Olsson17:537+1:3917:537+1:39
2. Helene Nilsson21:256+5:1839:184-3+4:40+3:01
5OK Linné / OK Hedströmmen 1HD110 (12)56:48+15:03
1. Ulf Kjellin (OK Hedströmmen)25:394+7:4125:394+7:41
2. Per-Erik Wåhlberg31:098+12:5656:485+1+15:03+7:22
6OK Linné / IF Thor 1D28 (11)55:21+17:55
1. Elsa Hedin25:457+9:1225:457+9:12
2. Emelie Svärd (IF Thor)29:365+11:5455:216-1+17:55+8:43
7OK Linné 1Herr-Öppen (22)41:54+5:49
1. Henrik Boström19:095+1:0719:095+1:07
2. Mika Numminen22:458+5:5741:547+2+5:49+4:42
8OK Linné 3H24 (14)31:22+14:23
1. Svante Nelander15:2410+7:1315:2410+7:13
2. Joel Ahlberg15:587+7:1031:228-2+14:23+7:10
8OK Linné 3Motion-Öppen (20)45:58+15:20
1. Kjell Risto17:327+4:5917:327+4:59
2. Linn Risto28:268+12:3745:588+1+15:20+10:21
9OK Linné / Upsala IF 1Motion-Öppen (20)1:02:59+32:21
1. Helena Grennberg28:0811+15:3528:0811+15:35
2. Sören Winge (Upsala IF)34:5113+19:021:02:599-2+32:21+16:46
10OK Linné 2Motion-Öppen (20)1:03:09+32:31
1. Sara Ekström29:4313+17:1029:4313+17:10
2. Anders Ekström33:2612+17:371:03:0910-3+32:31+15:21
15WangheimMotion-Öppen (20)1:37:41+1:07:03
1. Björn Wangheim35:4815+23:1535:4815+23:15
2. Cedric Wangheim1:01:5315+46:041:37:41150+1:07:03+43:48
OK Linné 1H32 (11)ej godkänd
1. Gustav Küglerinaktivinaktiv
2. Axel Gidlundej godkändej godkänd
OK Linné / Rasbo IK 4H24 (14)utgått
1. Axel Sparrmanutgåttutgått
2. ej startej start
OK Linné 4Motion-Öppen (20)utgått
1. Marike Stäglich1:30:1719+1:17:441:30:1719+1:17:44
2. Roland Hotzutgåttutgått
OK Linné 5Motion-Öppen (20)ej start
1. Moa Lundinej startej start
2. Karin Hallinej startej start
OK Linné / Rasbo IK 1Dam-Öppen (11)ej start
1. ej startej start
2. Malin Sparrmanej startej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Roslagen / OK Linné 7H24 (14)29:17+12:18
1. ej startej start
2. Theo Risto (OK Linné)17:508+9:0229:176+12:18

Rasbo IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Rsbo IKMotion-Öppen (20)45:08+14:30
1. Jenny Westerbergh (OK Linné)15:203+2:4715:203+2:47
2. Alfons Westerbergh (OK Linné)29:4810+13:5945:087+4+14:30+11:43

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Rånäs OK / OK Linné 1HD90 (23)48:14+7:59
1. ej startej start
2. Marie Ohlin (OK Linné)22:453+5:4448:146+7:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser