Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 9 juni 2018

Attunda OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 1H24 (14)16:59
1. Svante Sandvik8:1118:111
2. Ted Lagerström8:48116:59100:00
2Attunda OK / Täby OK 2Dam-Öppen (11)57:18+4:21
1. Linda Lönneberg (Täby OK)31:285+7:4231:285+7:42
2. Maria Von Schmalensée25:50157:182-3+4:21-3:21
3Attunda OK 1Motion-Öppen (20)40:44+10:06
1. Jenny Wallner22:049+9:3122:049+9:31
2. Joel Wallner18:405+2:5140:443-6+10:06+0:35
10Attunda OK 1HD90 (23)58:21+18:06
1. Madelene Barboza25:0811+7:3025:0811+7:30
2. Lena Buhre33:1312+16:1258:2110-1+18:06+10:36
11Attunda OK 2Mix-Öppen (24)46:25+11:47
1. Olle Pettersson Gradin18:008+1:4618:008+1:46
2. Alma Hellström28:2514+12:1846:2511+3+11:47+10:01
13Attunda OK 1Mix-Öppen (24)50:45+16:07
1. Anna Gerhardsson28:5219+12:3828:5219+12:38
2. Lars Gerhardsson21:537+5:4650:4513-6+16:07+3:29

Centrum OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Centrum/AttundaMotion-Öppen (20)30:38
1. Lars Jacobsson12:33112:331
2. Åsa Wilestedt18:054+2:1630:38100:00
5Centrum OK 1Mix-Öppen (24)39:42+5:04
1. Sanna Gustavsson21:3514+5:2121:3514+5:21
2. Lukas Gustavsson18:072+2:0039:425-9+5:04-0:17
9Centrum OK 1Herr-Öppen (22)44:29+8:24
1. Mattias Ågren18:282+0:2618:282+0:26
2. Henrik Hellborg26:0111+9:1344:299+7+8:24+7:58
Centrum OK / SOK Viljan 1HD90 (23)ej godkänd
1. Jens Wicksén17:38117:381
2. Karl-Evert Annegård (SOK Viljan)ej godkändej godkänd

Gustavsbergs OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Gustavsbergs OK 1D24 (8)33:17+5:08
1. Sofie Lindell15:405+5:4515:405+5:45
2. Paulina Alzén17:373+1:3333:174-1+5:08-0:37
4Gustavsbergs OK 1HD90 (23)44:11+3:56
1. Peter Landén19:524+2:1419:524+2:14
2. Jonatan Lindell24:196+7:1844:1140+3:56+1:42
19Gustavsbergs OK 1Herr-Öppen (22)1:16:28+40:23
1. Rasmus Lindblom49:1222+31:1049:1222+31:10
2. Magnus Lindblom27:1615+10:281:16:2819-3+40:23+9:13
Gustavsbergs OK 1Motion-Öppen (20)ej godkänd
1. Anna Lindell27:3310+15:0027:3310+15:00
2. Louise Lindellej godkändej godkänd

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Hässleholms OK / OK Linné 2Herr-Öppen (22)1:08:02+31:57
1. Mathias Nordlinder (OK Linné)32:0119+13:5932:0119+13:59
2. Per Andén36:0119+19:131:08:0216-3+31:57+17:58

IF Thor

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 1Dam-Öppen (11)52:57
1. Lotta Weyhenmeyer23:46123:461
2. Elin Falk Sörqvist29:112+3:2152:57100:00
2IF Thor 1Motion-Öppen (20)37:14+6:36
1. Alva Nyström19:428+7:0919:428+7:09
2. Jesper Nyström17:323+1:4337:142-6+6:36-0:33
3IF Thor 1H24 (14)18:24+1:25
1. Valle Larsson8:202+0:098:202+0:09
2. Axel Andersson10:043+1:1618:243+1+1:25+1:16
3IF Thor / Västerbergslagens OL 1HD90 (23)43:00+2:45
1. Fredrik Lindell17:412+0:0317:412+0:03
2. Dorothe Spillmann25:197+8:1843:003+1+2:45+2:42
3IF Thor / Långhundra IF 3Dam-Öppen (11)1:00:33+7:36
1. Ewa Edström Forsberg (Långhundra IF)30:283+6:4230:283+6:42
2. Anna Eklund30:053+4:151:00:3330+7:36+0:54
6IF Thor 1337Herr-Öppen (22)40:50+4:45
1. Victor Bylund20:0412+2:0220:0412+2:02
2. Matviy Khotyaintsev20:466+3:5840:506-6+4:45+2:43
6IF Thor / OK Roxen 2Dam-Öppen (11)1:19:51+26:54
1. Karin Lindell30:304+6:4430:304+6:44
2. Annika Lindell (OK Roxen)49:218+23:311:19:516+2+26:54+20:10
7IF Thor / OK Linné 2H24 (14)30:51+13:52
1. Albin Jemth11:308+3:1911:308+3:19
2. Tor Nylund (OK Linné)19:219+10:3330:517-1+13:52+10:33
7IF Thor 2HD90 (23)48:33+8:18
1. Göran Falk25:0510+7:2725:0510+7:27
2. Hanna Falk23:284+6:2748:337-3+8:18+0:51
8IF Thor 2Herr-Öppen (22)42:41+6:36
1. Mats Jonsell21:5514+3:5321:5514+3:53
2. Emil Jonsell20:466+3:5842:418-6+6:36+2:43
IF Thor / Länna IF 17HD90 (23)ej godkänd
1. Peter Nyström21:375+3:5921:375+3:59
2. Johan Hartvik (Länna IF)ej godkändej godkänd
IF Thor 1Herr-Öppen (22)ej godkänd
1. Per Jemth30:1918+12:1730:1918+12:17
2. Viktor Jemthej godkändej godkänd
IF Thor 3Herr-Öppen (22)ej godkänd
1. Aron Hellgren18:413+0:3918:413+0:39
2. Jörgen Hellgrenej godkändej godkänd
ThorarnaMotion-Öppen (20)ej godkänd
1. Love Bylund17:045+4:3117:045+4:31
2. Miro Mårtenssonej godkändej godkänd

IFK Enskede

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IFK Enskede 1HD90 (23)42:11+1:56
1. Katarina Rundström25:1012+7:3225:1012+7:32
2. Per Forsberg17:01142:112-10+1:56-5:36
4IFK Enskede 1D28 (11)44:22+6:56
1. Linn De Boussard26:018+9:2826:018+9:28
2. Felicia Strindér18:212+0:3944:224-4+6:56-2:32
6IFK Enskede 2Mix-Öppen (24)40:48+6:10
1. Martin Ahlström17:315+1:1717:315+1:17
2. Elin Ahlström23:1711+7:1040:486+1+6:10+4:53
7IFK Enskede 2H32 (11)49:55+17:59
1. Pontus Axell23:528+8:3223:528+8:32
2. Gustav Björklund26:038+9:5249:557-1+17:59+9:27
9IFK Enskede / Lidköpings VSK 1HD110 (12)1:06:46+25:01
1. Anders Björklund21:293+3:3121:293+3:31
2. Folke Dahlén (Lidköpings VSK)45:1711+27:041:06:469+6+25:01+21:30
10IFK Enskede 1Mix-Öppen (24)43:27+8:49
1. Annika Bygdén23:0817+6:5423:0817+6:54
2. Nina De Boussard20:195+4:1243:2710-7+8:49+1:55
IFK Enskede 1H32 (11)ej godkänd
1. Ludde Blom21:177+5:5721:177+5:57
2. Nils Forsberg Rundströmej godkändej godkänd
IFK Enskede 1H28 (16)ej godkänd
1. Hannes Lindqvistej godkändej godkänd
2. Elis Forsberg Rundström17:063+1:48ej godkänd
IFK Enskede 1Dam-Öppen (11)ej godkänd
1. Olivia Björklundej godkändej godkänd
2. Karin Björklund44:527+19:02ej godkänd

Järfälla OK

22 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK / Attunda OK 2H32 (11)31:56
1. Jesper Åkesson15:453+0:2515:453+0:25
2. Marcus Stenebo (Attunda OK)16:11131:561-2-0:25
2Järfälla OK 1Herr-Öppen (22)37:01+0:56
1. Niklas Svensson19:1910+1:1719:1910+1:17
2. Oskar Edvardsson17:422+0:5437:012-8+0:56-0:21
2Järfälla OK 1Mix-Öppen (24)37:51+3:13
1. Sofia Edvardsson21:4415+5:3021:4415+5:30
2. Nils Edvardsson16:07137:512-13+3:13-2:17
3Järfälla OK 1D24 (8)29:06+0:57
1. Elsa Forsberg13:023+3:0713:023+3:07
2. Stina Pedersen16:04129:0630+0:57-2:10
3Järfälla OK 1337H32 (11)34:29+2:33
1. William Grunder17:464+2:2617:464+2:26
2. Manne Hammarberg16:432+0:3234:293-1+2:33+0:07
4Järfälla OK 3HD20 (10)31:14+2:35
1. Benjamin Hjertén17:167+2:4217:167+2:42
2. Max Boström13:582+1:0131:144-3+2:35-0:07
5Järfälla OK 3H32 (11)38:40+6:44
1. Olle Kallur15:332+0:1315:332+0:13
2. Erik Bovallius23:076+6:5638:405+3+6:44+6:31
5Järfälla OK 1HD20 (10)31:15+2:36
1. Amanda Mörkfors15:403+1:0615:403+1:06
2. Sofia El Hajji15:355+2:3831:155+2+2:36+1:30
5Järfälla OK 1D28 (11)50:54+13:28
1. Bella Pedersen16:33116:331
2. Stella Östblom34:217+16:3950:545+4+13:28+13:28
5Järfälla OK 2H28 (16)43:56+12:30
1. Anton Mörkfors22:0411+7:0922:0411+7:09
2. Miia Roller21:527+6:3443:565-6+12:30+5:21
8Järfälla OK 1H28 (16)47:54+16:28
1. Melker Palm20:288+5:3320:288+5:33
2. Marcus Grunder27:2611+12:0847:5480+16:28+10:55
8Järfälla OK 1Dam-Öppen (11)1:42:13+49:16
1. Sara Forsberg51:479+28:0151:479+28:01
2. Mia Tofte50:269+24:361:42:138-1+49:16+21:15
9Järfälla OK 3H28 (16)49:29+18:03
1. Anton Wällstedt20:329+5:3720:329+5:37
2. Erik Wällstedt28:5712+13:3949:2990+18:03+12:26
10Järfälla OK 2HD20 (10)58:45+30:06
1. Ida Pettersson23:518+9:1723:518+9:17
2. Julia Pettersson34:5410+21:5758:4510+2+30:06+20:49
10Järfälla OK 3H24 (14)42:22+25:23
1. Carl Örnebrand12:099+3:5812:099+3:58
2. Viktor Tofte30:1311+21:2542:2210+1+25:23+21:25
11Järfälla OK 2H24 (14)44:33+27:34
1. Hampus Sundberg11:235+3:1211:235+3:12
2. Leo Uvhagen33:1012+24:2244:3311+6+27:34+24:22
15Järfälla OK 2Herr-Öppen (22)52:38+16:33
1. Robert Pedersen19:3611+1:3419:3611+1:34
2. Jon Sundberg33:0218+16:1452:3815+4+16:33+14:59
16Järfälla OK 4HD90 (23)1:22:15+42:00
1. Teresia Wällstedt34:0121+16:2334:0121+16:23
2. Josef Andersson48:1416+31:131:22:1516-5+42:00+25:37
Järfälla OK 1H24 (14)ej godkänd
1. Oliver Binnbergej godkändej godkänd
2. John Nyman21:2010+12:32ej godkänd
Järfälla OK 2HD90 (23)ej godkänd
1. Malin Kvarnefalk26:1415+8:3626:1415+8:36
2. Leif Mörkforsej godkändej godkänd
Järfälla OK 3HD90 (23)ej godkänd
1. Maria Pedersen26:3317+8:5526:3317+8:55
2. Ann Rollerej godkändej godkänd
Järfälla OK 2Mix-Öppen (24)ej godkänd
1. Jonna Lundbäckej godkändej godkänd
2. Mats Lundbäckej godkändej godkänd

Långhundra IF

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Långhundra IF / IF Thor 233D32 (5)36:23
1. Ebba Lindell (IF Thor)16:15116:151
2. Lovisa Hambäck20:08136:23100:00
2Långhundra IF 1Herr-Öppen (22)37:01+0:56
1. Axel Leijon Thorell19:148+1:1219:148+1:12
2. Arvid Umegård17:473+0:5937:012-6+0:56-0:16
3Långhundra IF 1D32 (5)57:41+21:18
1. Agnes Weiss27:253+11:1027:253+11:10
2. Fanny Cedstedt30:164+10:0857:4130+21:18+10:08
4Långhundra IF 1Motion-Öppen (20)42:49+12:11
1. Daniel Unnerud17:236+4:5017:236+4:50
2. Jan Risinger25:266+9:3742:494-2+12:11+7:21
5Långhundra IF 1D24 (8)35:56+7:47
1. Ida Warvelin15:104+5:1515:104+5:15
2. Nora Svedin Jakobsson20:465+4:4235:565+1+7:47+2:32
5Långhundra IF 3Herr-Öppen (22)39:41+3:36
1. Gunilla Svärd (IF Thor)19:127+1:1019:127+1:10
2. Conny Forsberg20:295+3:4139:415-2+3:36+2:26
7Långhundra IF 1D28 (11)1:02:50+25:24
1. Sara Sundqvist30:1510+13:4230:1510+13:42
2. Junia Winninge32:356+14:531:02:507-3+25:24+11:42
7Långhundra IF 1Dam-Öppen (11)1:24:40+31:43
1. Edit Jonsson42:537+19:0742:537+19:07
2. Andrea Jonsson41:476+15:571:24:4070+31:43+12:36
8Långhundra IF 2D28 (11)1:07:38+30:12
1. Isabel Unnerud23:416+7:0823:416+7:08
2. Olivia Unnerud43:578+26:151:07:388+2+30:12+23:04
9Långhundra IF 5Mix-Öppen (24)43:23+8:45
1. Johan Jakobsson16:284+0:1416:284+0:14
2. Pernilla Svedin26:5513+10:4843:239+5+8:45+8:31
10Långhundra IF 1H28 (16)52:18+20:52
1. Simon Spets30:5113+15:5630:5113+15:56
2. Albin Warvelin21:275+6:0952:1810-3+20:52+4:56
12Långhundra IF 1Mix-Öppen (24)46:29+11:51
1. Klas Birgersson16:263+0:1216:263+0:12
2. Johanna Weiss30:0316+13:5646:2912+9+11:51+11:39
13Långhundra IF 2Herr-Öppen (22)50:02+13:57
1. Peter Hambäck25:2617+7:2425:2617+7:24
2. Alexander Alness24:3610+7:4850:0213-4+13:57+6:33
15Långhundra IF 4Mix-Öppen (24)1:00:25+25:47
1. Annette Wigertz40:5821+24:4440:5821+24:44
2. Sven Wigertz19:274+3:201:00:2515-6+25:47+1:03
18Långhundra IF 3Mix-Öppen (24)1:05:09+30:31
1. Magnus Johansson17:526+1:3817:526+1:38
2. Kerstin Umegård47:1720+31:101:05:0918+12+30:31+28:53
Långhundra IF 2Mix-Öppen (24)ej godkänd
1. Mats Warvelin18:1310+1:5918:1310+1:59
2. Heidi Warvelinej godkändej godkänd

Länna IF

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Länna IF 1HD20 (10)28:41+0:02
1. Rebecka Hartvik14:34114:341
2. Alfred Wessel14:073+1:1028:412+1+0:02+0:02
2Länna IF / IF Thor 1D32 (5)40:13+3:50
1. Cornelia Krafft17:462+1:3117:462+1:31
2. Hanna Jonsell (IF Thor)22:272+2:1940:1320+3:50+2:19
9Länna IF 2HD20 (10)48:05+19:26
1. Alma Wessel23:518+9:1723:518+9:17
2. Sara Hartvik24:149+11:1748:059+1+19:26+10:09
10Länna IF 1Herr-Öppen (22)44:52+8:47
1. Johan Edenhamn18:02118:021
2. Emil Andersson26:5013+10:0244:5210+9+8:47+8:47
13Länna IF 1HD90 (23)1:04:46+24:31
1. Karolina Andersson30:0519+12:2730:0519+12:27
2. Åsa Marknell Dewitt34:4113+17:401:04:4613-6+24:31+12:04
Länna IF 2HD90 (23)ej godkänd
1. Andreas Krafftej godkändej godkänd
2. Inger Skantz52:0717+35:06ej godkänd

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Nyköpings OK / Trosabygdens OK 1D24 (8)28:23+0:14
1. Cajsa Alenius9:5519:551
2. Miriam Gustafsson (Trosabygdens OK)18:284+2:2428:232+1+0:14+0:14
2Nyköpings OK / Trosabygdens OK 1D28 (11)37:50+0:24
1. Meja Alenius20:085+3:3520:085+3:35
2. Katja Gustafsson (Trosabygdens OK)17:42137:502-3+0:24-3:11

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Klemmingen 1Mix-Öppen (24)ej godkänd
1. Monica Svärdej godkändej godkänd
2. Göran Svärd29:5715+13:50ej godkänd

OK Linné

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné / OK Roslagen 1HD20 (10)28:39
1. Gustav Lindberg (OK Roslagen)15:424+1:0815:424+1:08
2. Anton Åberg12:57128:391-3-1:08
1OK Linné 2HD110 (12)41:45
1. Stefan Lund17:58117:581
2. Anders Toll23:473+5:3441:45100:00
1OK Linné / OK Roslagen 1Mix-Öppen (24)34:38
1. Rebecka Lindberg (OK Roslagen)16:252+0:1116:252+0:11
2. Mats Åberg18:133+2:0634:381-1-0:11
2OK Linné 1H24 (14)17:41+0:42
1. Emil Åberg8:364+0:258:364+0:25
2. Felix Johnsson9:052+0:1717:412-2+0:42+0:17
4OK Linné 2Mix-Öppen (24)39:18+4:40
1. Lars Olsson17:537+1:3917:537+1:39
2. Helene Nilsson21:256+5:1839:184-3+4:40+3:01
5OK Linné / OK Hedströmmen 1HD110 (12)56:48+15:03
1. Ulf Kjellin (OK Hedströmmen)25:394+7:4125:394+7:41
2. Per-Erik Wåhlberg31:098+12:5656:485+1+15:03+7:22
6OK Linné / IF Thor 1D28 (11)55:21+17:55
1. Elsa Hedin25:457+9:1225:457+9:12
2. Emelie Svärd (IF Thor)29:365+11:5455:216-1+17:55+8:43
7OK Linné 1Herr-Öppen (22)41:54+5:49
1. Henrik Boström19:095+1:0719:095+1:07
2. Mika Numminen22:458+5:5741:547+2+5:49+4:42
8OK Linné 3H24 (14)31:22+14:23
1. Svante Nelander15:2410+7:1315:2410+7:13
2. Joel Ahlberg15:587+7:1031:228-2+14:23+7:10
8OK Linné 3Motion-Öppen (20)45:58+15:20
1. Kjell Risto17:327+4:5917:327+4:59
2. Linn Risto28:268+12:3745:588+1+15:20+10:21
9OK Linné / Upsala IF 1Motion-Öppen (20)1:02:59+32:21
1. Helena Grennberg28:0811+15:3528:0811+15:35
2. Sören Winge (Upsala IF)34:5113+19:021:02:599-2+32:21+16:46
10OK Linné 2Motion-Öppen (20)1:03:09+32:31
1. Sara Ekström29:4313+17:1029:4313+17:10
2. Anders Ekström33:2612+17:371:03:0910-3+32:31+15:21
15WangheimMotion-Öppen (20)1:37:41+1:07:03
1. Björn Wangheim35:4815+23:1535:4815+23:15
2. Cedric Wangheim1:01:5315+46:041:37:41150+1:07:03+43:48
OK Linné 1H32 (11)ej godkänd
1. Gustav Küglerinaktivinaktiv
2. Axel Gidlundej godkändej godkänd
OK Linné / Rasbo IK 4H24 (14)utgått
1. Axel Sparrmanutgåttutgått
2. ej startej start
OK Linné 4Motion-Öppen (20)utgått
1. Marike Stäglich1:30:1719+1:17:441:30:1719+1:17:44
2. Roland Hotzutgåttutgått
OK Linné 5Motion-Öppen (20)ej start
1. Moa Lundinej startej start
2. Karin Hallinej startej start
OK Linné / Rasbo IK 1Dam-Öppen (11)ej start
1. ej startej start
2. Malin Sparrmanej startej start

OK Ravinen

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2OK Ravinen / Surahammars SOK 1H28 (16)31:36+0:10
1. Erik Lundquist14:55114:551
2. Vidar Nettelmark (Surahammars SOK)16:412+1:2331:362+1+0:10+0:10
6OK Ravinen / Rånäs OK 1H32 (11)40:05+8:09
1. Oskar Sundblom (Rånäs OK)17:505+2:3017:505+2:30
2. Martin Rinnbäck22:155+6:0440:056+1+8:09+5:39
18OK Ravinen 1Herr-Öppen (22)1:10:08+34:03
1. Ove Rinnbäck43:2821+25:2643:2821+25:26
2. Jonas Rinnbäck26:4012+9:521:10:0818-3+34:03+8:37
M000 SalaMotion-Öppen (20)utgått
1. Viktor Soneej godkändej godkänd
2. Johan Lundbäck (Järfälla OK)utgåttutgått

OK Rodhen

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Rodhen 1D28 (11)37:26
1. Fannie Sjölander17:492+1:1617:492+1:16
2. Frida Melin19:373+1:5537:261-1-1:16
4OK Rodhen 1H32 (11)38:18+6:22
1. John McLelland20:316+5:1120:316+5:11
2. David Melin17:473+1:3638:184-2+6:22+1:11
7OK Rodhen 2Mix-Öppen (24)41:17+6:39
1. Maria Sjölander18:029+1:4818:029+1:48
2. Kevin Sjölander23:1510+7:0841:177-2+6:39+4:51
14OK Rodhen 1Mix-Öppen (24)55:36+20:58
1. Per Melin21:3413+5:2021:3413+5:20
2. Gabriella Melin34:0217+17:5555:3614+1+20:58+15:38

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Roslagen / OK Linné 7H24 (14)29:17+12:18
1. Pelle Österberg11:277+3:1611:277+3:16
2. Theo Risto (OK Linné)17:508+9:0229:176-1+12:18+9:02

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17OK Roxen 1Mix-Öppen (24)1:03:08+28:30
1. Tyra Lindell21:4916+5:3521:4916+5:35
2. Jonas Lindell41:1918+25:121:03:0817+1+28:30+22:55

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Södertörn 1H28 (16)37:57+6:31
1. Niklas Erlandsson15:502+0:5515:502+0:55
2. Linus Skatt22:078+6:4937:573+1+6:31+5:36

Rasbo IK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Rasbo IK / Länna IF 1H28 (16)31:26
1. Aron Broman (Länna IF)16:083+1:1316:083+1:13
2. Elias Westerbergh15:18131:261-2-1:13
7Rsbo IKMotion-Öppen (20)45:08+14:30
1. Jenny Westerbergh (OK Linné)15:203+2:4715:203+2:47
2. Alfons Westerbergh (OK Linné)29:4810+13:5945:087+4+14:30+11:43
14Rasbo IK / OK Skogsstjärnan 1Herr-Öppen (22)50:43+14:38
1. Fredrik Johansson (OK Skogsstjärnan)23:4616+5:4423:4616+5:44
2. Johan Westerbergh26:5714+10:0950:4314-2+14:38+8:54
16Rasbo IK 1Mix-Öppen (24)1:02:56+28:18
1. Laila Elisabeth Svensson39:3820+23:2439:3820+23:24
2. Felix Svensson23:1812+7:111:02:5616-4+28:18+4:54

Rånäs OK

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Rånäs OK 1H24 (14)22:46+5:47
1. Hugo Örtlund8:233+0:128:233+0:12
2. Gustav Svensson14:235+5:3522:464+1+5:47+5:35
4Rånäs OK 1D32 (5)1:34:35+58:12
1. Alva Olá42:204+26:0542:204+26:05
2. Hannah Örtlund52:155+32:071:34:3540+58:12+32:07
4Rånäs OK 1Dam-Öppen (11)1:05:11+12:14
1. Marianne Carlberg26:492+3:0326:492+3:03
2. Marica Tynell38:225+12:321:05:114+2+12:14+9:11
6Rånäs OK / OK Linné 1HD90 (23)48:14+7:59
1. Hans Ohlin25:2913+7:5125:2913+7:51
2. Marie Ohlin (OK Linné)22:453+5:4448:146-7+7:59+0:08
9Rånäs OK 2H32 (11)1:00:56+29:00
1. Malin Svensson28:399+13:1928:399+13:19
2. Jacob Henriksson32:179+16:061:00:5690+29:00+15:41
9Rånäs OK 4HD90 (23)50:58+10:43
1. Anders Ohlin17:493+0:1117:493+0:11
2. Peter Olá33:0911+16:0850:589+6+10:43+10:32
10Rånäs OK 2HD110 (12)1:11:11+29:26
1. Agneta Karlsson28:2810+10:3028:2810+10:30
2. Leif Erik Karlsson42:4310+24:301:11:11100+29:26+18:56
11Rånäs OK 1HD110 (12)1:11:17+29:32
1. Lena Nyström-Nilsson53:0412+35:0653:0412+35:06
2. Henrik Sundblom18:1311:11:1711-1+29:32-5:34
14Rånäs OK 3HD90 (23)1:07:08+26:53
1. Gunnar Åhlén24:018+6:2324:018+6:23
2. Helene Svensson43:0714+26:061:07:0814+6+26:53+20:30
15Rånäs OK 2HD90 (23)1:15:48+35:33
1. Jesper Henriksson29:1318+11:3529:1318+11:35
2. Bente Henriksson46:3515+29:341:15:4815-3+35:33+23:58
19Rånäs OK 2Mix-Öppen (24)1:12:32+37:54
1. Mattias Örtlund27:4818+11:3427:4818+11:34
2. Ulrika Örtlund44:4419+28:371:12:3219+1+37:54+26:20

Sala OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Sala OK 1HD110 (12)49:02+7:17
1. Göran Larsson25:394+7:4125:394+7:41
2. Lena Larsson23:232+5:1049:023-1+7:17-0:24
4Sala OK / Västerås SOK 8848Herr-Öppen (22)38:48+2:43
1. Alfred Lönn (Västerås SOK)19:095+1:0719:095+1:07
2. Anton Källström19:394+2:5138:484-1+2:43+1:36
5Sala OKMotion-Öppen (20)43:35+12:57
1. Mårten Källström14:592+2:2614:592+2:26
2. Yosief Arkebom28:369+12:4743:355+3+12:57+10:31
8Sala OK 2HD110 (12)1:04:17+22:32
1. David Söderström28:127+10:1428:127+10:14
2. Tanja-Birgit Söderström36:059+17:521:04:178+1+22:32+12:18

Sigtuna OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sigtuna OK 2D24 (8)28:09
1. Elise Magnusson11:132+1:1811:132+1:18
2. Maja Lyckebäck16:562+0:5228:091-1-1:18
7Sigtuna OK 1D24 (8)1:08:53+40:44
1. Emelie Wilhelm30:427+20:4730:427+20:47
2. Alva Strömland38:117+22:071:08:5370+40:44+19:57
7Sigtuna OK 1H28 (16)44:49+13:23
1. Gustav Lyckebäck18:035+3:0818:035+3:08
2. William Leijonspjuth26:4610+11:2844:497+2+13:23+10:15
9Sigtuna OK 1H24 (14)33:05+16:06
1. Edwin Enquist17:5211+9:4117:5211+9:41
2. Erik Resare15:136+6:2533:059-2+16:06+6:25
Sigtuna OK 2H28 (16)ej godkänd
1. Elias Strömlandej godkändej godkänd
2. Sean Berglund29:5413+14:36ej godkänd
Sigtuna OK 1D32 (5)ej godkänd
1. Johanna Blombergej godkändej godkänd
2. Lovisa Bolander28:563+8:48ej godkänd
Sigtuna OK 1D28 (11)utgått
1. Filippa Ivarssonutgåttutgått
2. Johanna Sköldutgåttutgått

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Skarpnäcks OL 1Motion-Öppen (20)1:10:43+40:05
1. Teodor Jonsson54:5418+42:2154:5418+42:21
2. Jörgen Batz15:4911:10:4312-6+40:05-2:16
13Skarpnäcks OL 2Motion-Öppen (20)1:10:44+40:06
1. Tindra Jonsson32:1314+19:4032:1314+19:40
2. Monika Larsson38:3114+22:421:10:4413-1+40:06+20:26

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Skogsluffarnas OK 1H24 (14)23:18+6:19
1. Simon Stridh11:266+3:1511:266+3:15
2. Henning Falkenström11:524+3:0423:185-1+6:19+3:04

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Snättringe SK 1Herr-Öppen (22)ej godkänd
1. Jörgen Hector20:3313+2:3120:3313+2:31
2. David Hectorej godkändej godkänd
Snättringe SK 1D28 (11)ej start
1. Lilly Christieej startej start
2. Kerstin Christieej startej start

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Solna OK 1HD110 (12)56:16+14:31
1. Annika Svensson25:486+7:5025:486+7:50
2. Jan Bojling30:287+12:1556:164-2+14:31+6:41

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Stora Tuna OK / Hjobygdens OK 1Mix-Öppen (24)38:54+4:16
1. Andreas Nordfors16:14116:141
2. Maria Schmiterlöw (Hjobygdens OK)22:408+6:3338:543+2+4:16+4:16

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Strängnäs-Malmby OL 1H32 (11)55:55+23:59
1. Vincent Lindvall32:4210+17:2232:4210+17:22
2. Erik Jonsson23:137+7:0255:558-2+23:59+6:37

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Surahammars SOK 1HD110 (12)1:21:02+39:17
1. Anders Gunnarsson28:189+10:2028:189+10:20
2. Karin Gunnarsson52:4412+34:311:21:0212+3+39:17+28:57

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Söders-Tyresö 1Motion-Öppen (20)1:09:42+39:04
1. Anton Hedström37:3616+25:0337:3616+25:03
2. Pille Hedström32:0611+16:171:09:4211-5+39:04+14:01

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Södertälje-Nykvarn OF 1D28 (11)ej godkänd
1. Lovisa Borgej godkändej godkänd
2. Stina Bygdénej godkändej godkänd

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK / Sundbybergs IK 1Herr-Öppen (22)36:05
1. Ella Sjöberg19:179+1:1519:179+1:15
2. Kristoffer Tengroth (Sundbybergs IK)16:48136:051-8-1:15

Täby OK

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Täby OK 1HD90 (23)40:15
1. Mats Ajling21:456+4:0721:456+4:07
2. Johan Lindqvist18:302+1:2940:151-5-4:07
2Täby OK 99H32 (11)33:22+1:26
1. Otto Balck15:20115:201
2. Axel Målargård18:024+1:5133:222+1+1:26+1:26
2Täby OK 1HD110 (12)45:48+4:03
1. Johan Palmgren19:242+1:2619:242+1:26
2. Göran Hansson26:244+8:1145:4820+4:03+2:37
3Täby OK 1D28 (11)42:41+5:15
1. Fredrika Nordquist19:394+3:0619:394+3:06
2. Doris Iko23:024+5:2042:413-1+5:15+2:09
4Täby OK 3H28 (16)38:27+7:01
1. Filip Lindqvist16:394+1:4416:394+1:44
2. Gustaf Hofstedt21:486+6:3038:2740+7:01+5:17
5Täby OK 1Dam-Öppen (11)1:09:24+16:27
1. Åsa Sjölander34:216+10:3534:216+10:35
2. Petra Ljungdell35:034+9:131:09:245-1+16:27+5:52
6Täby OK 1HD20 (10)34:40+6:01
1. Emelie Holmström14:362+0:0214:362+0:02
2. Julia Holmström20:047+7:0734:406+4+6:01+5:59
6Täby OK 2H28 (16)44:12+12:46
1. Hugo Sjölander21:1010+6:1521:1010+6:15
2. Elias Ljungdell23:029+7:4444:126-4+12:46+6:31
8Täby OK 2HD20 (10)47:17+18:38
1. Max Lindqvist29:1810+14:4429:1810+14:44
2. Erik Balck17:596+5:0247:178-2+18:38+3:54
11Täby OK / Söders-Tyresö 1Herr-Öppen (22)48:14+12:09
1. Fredrik Hansson23:4315+5:4123:4315+5:41
2. Elias Röstin (Söders-Tyresö)24:319+7:4348:1411-4+12:09+6:28
Täby OK 1H28 (16)ej godkänd
1. Erik Nederheimej godkändej godkänd
2. Noa Helgars18:184+3:00ej godkänd

Umara SC

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Umara SC / Sundsvalls OK 1Herr-Öppen (22)utgått
1. Tomas Johnsson (Sundsvalls OK)utgåttutgått
2. Johan Björkestenutgåttutgått

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Vallentuna-Össeby OL 1HD90 (23)58:52+18:37
1. Anette Arksand33:3020+15:5233:3020+15:52
2. Christer Arksand25:228+8:2158:5211-9+18:37+2:45

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Vandrarringen 1HD110 (12)1:03:54+22:09
1. Anna-Karin Johansson33:5211+15:5433:5211+15:54
2. Leo Johansson30:025+11:491:03:547-4+22:09+6:15

Väsby OK

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Väsby OK 1HD90 (23)47:40+7:25
1. Nils Eriksson24:049+6:2624:049+6:26
2. Tomas Sandqvist23:365+6:3547:405-4+7:25+0:59
6Väsby OK 1D24 (8)43:02+14:53
1. Fanny Karls15:576+6:0215:576+6:02
2. Alice Eriksson27:056+11:0143:0260+14:53+8:51
6Väsby OK / Norbergs OK 1HD110 (12)58:39+16:54
1. Roger Tinglöf28:178+10:1928:178+10:19
2. Johan Karlsson (Norbergs OK)30:226+12:0958:396-2+16:54+6:35
7Väsby OK 1HD20 (10)36:11+7:32
1. Victor Granath15:526+1:1815:526+1:18
2. Felix Öhman20:198+7:2236:117+1+7:32+6:14
8Väsby OK 2HD90 (23)50:03+9:48
1. Petri Santalius23:297+5:5123:297+5:51
2. Jonas Karlsson26:349+9:3350:038+1+9:48+3:57
9Väsby OK 1D28 (11)1:21:25+43:59
1. Tilde Brederman26:289+9:5526:289+9:55
2. Madeleine Granath54:579+37:151:21:2590+43:59+34:04
11Väsby OK 1H28 (16)1:04:14+32:48
1. Noah Santalius22:2512+7:3022:2512+7:30
2. Oliver Rosander41:4914+26:311:04:1411-1+32:48+25:18
12Väsby OK 4HD90 (23)1:04:43+24:28
1. Maria Hallmans34:2222+16:4434:2222+16:44
2. Maria Cole30:2110+13:201:04:4312-10+24:28+7:44
12Väsby OK 1Herr-Öppen (22)48:24+12:19
1. Jonas Öhman18:564+0:5418:564+0:54
2. Stefan Granath29:2816+12:4048:2412+8+12:19+11:25
17Väsby OK 2Herr-Öppen (22)1:09:49+33:44
1. Samuel Kyletoft37:0120+18:5937:0120+18:59
2. Emil Karlsson32:4817+16:001:09:4917-3+33:44+14:45
Väsby OK 1H24 (14)ej godkänd
1. Alva Smedsej godkändej godkänd
2. Erik Lidénej godkändej godkänd
Väsby OK 3HD90 (23)ej godkänd
1. Annika Lundström25:3814+8:0025:3814+8:00
2. Katrin Josefssonej godkändej godkänd
Väsby OK 2Dam-Öppen (11)ej godkänd
1. Ylva Lidén45:558+22:0945:558+22:09
2. Maria Lidénej godkändej godkänd
Väsby OK 2D24 (8)utgått
1. Wilma Anterudutgåttutgått
2. Freja Öhman3:14:258+2:58:21utgått
Väsby OK 2H28 (16)utgått
1. Rasmus Lundström18:506+3:5518:506+3:55
2. Viktor Sandqvistutgåttutgått
Väsby OK / Degerfors OK / Norbergs OK 1Dam-Öppen (11)utgått
1. Maria Ahlberg (Norbergs OK)1:10:0410+46:181:10:0410+46:18
2. Kristina Tinglöf (Degerfors OK)utgåttutgått

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Västerås SOK 1HD20 (10)30:31+1:52
1. Ludvig Juhlin15:465+1:1215:465+1:12
2. Gustav Juhlin14:454+1:4830:313-2+1:52+0:40
6Västerås SOK 2Motion-Öppen (20)44:59+14:21
1. Ann-Sofie Andertoft28:4812+16:1528:4812+16:15
2. Jens Andertoft16:112+0:2244:596-6+14:21-1:54
8Västerås SOK 1Mix-Öppen (24)42:02+7:24
1. Martin Juhlin18:4911+2:3518:4911+2:35
2. Karin Andersson23:139+7:0642:028-3+7:24+4:49
14Västerås SOK 1Motion-Öppen (20)1:10:46+40:08
1. Smilla Andertoft43:1717+30:4443:1717+30:44
2. Noah Andertoft27:297+11:401:10:4614-3+40:08+9:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser