Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Herkules Stuglopp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Herkules Stuglopp
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: söndag 26 november 2017

H Ungdom 5 km

4 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PerssonFK Herkules44:579:02
2Lowe HammarFK Herkules55:34+10:3711:10
3Elias LauriFK Herkules2:08:09+1:23:1225:47

D Ungdom 5 km

4 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda JohannessonFrölunda OL1:08:5713:52
2Rebecka StenholdtFK Herkules1:55:09+46:1223:10

H Ungdom 3 km

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar NivertFK Herkules32:4010:53
2Simon FlintaFK Herkules34:21+1:4111:27
3Erik KlerforsFK Herkules43:41+11:0114:33
4Nils NilvérFK Herkules52:41+20:0117:33
5Petter Wik GyllenstenFK Herkules53:53+21:1317:57
Fredrik HedlundFK Herkulesej start
Melvin KarlssonFK Herkulesej start

D Ungdom 3 km

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella TormenaFK Herkules39:4813:16
2Emma WisslerFK Herkules40:12+0:2413:24
3Hilda NivertFK Herkules44:48+5:0014:56
4Aina NilvérFK Herkules54:22+14:3418:07

Öppen 3 km

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clas BörjessonIK Uven26:548:58
2Karin ElfmanIF Marin Väst34:22+7:2811:27
3Patrik WisslerFK Herkules40:14+13:2013:24
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna42:07+15:1314:02
5Carl-Henrik HallbergIK Uven42:17+15:2314:05
6Emma NivertFK Herkules44:50+17:5614:56
7Gunnel BörjessonIK Uven46:34+19:4015:31
8Johan NilvérFK Herkules52:46+25:5217:35
9Helena NilvérFK Herkules54:24+27:3018:08
Martin FlintaFK Herkulesej godkänd

Herr 15 km

15 670 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis HallbergIK Uven1:41:266:28
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:42:34+1:086:32
3Gustav BoquistIK Uven1:53:27+12:017:14
4Gabriel SturessonLerums SOK1:53:30+12:047:14
5Magnus HomannOK Orinto1:53:49+12:237:15
6Jonas BergdahlOK Orinto1:54:45+13:197:19
7Johan LingstenMölndal Outdoor IF2:07:17+25:518:07
8Richard SottFrölunda OL2:18:23+36:578:49
9Axel ForsmanFK Herkules2:20:39+39:138:58
10Ulrik MagnussonHalmstad OK2:21:33+40:079:01
11Martin AnkelOK Alehof2:24:44+43:189:14
12Oscar IvarssonHestra IF2:26:18+44:529:20
13Jörgen IvarssonHestra IF2:26:20+44:549:20
14Niklas HidmanHalmstad OK2:26:23+44:579:20
15Jan JohanssonFrölunda OL2:36:24+54:589:58
16Erik LauriFK Herkules2:44:41+1:03:1510:30
17Erik MüllersFK Herkules2:58:52+1:17:2611:24
18Johan MeullerFK Herkules2:58:57+1:17:3111:25
19Oscar GyllenstenFK Herkules3:43:31+2:02:0514:15
20Niclas AnderssonFK Herkules3:43:34+2:02:0814:16
Carl ForsströmFrölunda OLej godkänd
Emil FreudenthalMölndals Roddklubbej godkänd
Mattias JohanssonMölndals Roddklubbej godkänd

Dam 15 km

15 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa BrusehedFK Herkules3:04:1411:45

Herr 10 km

9 960 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto StuhlhoferOK Landehof1:03:296:22
2Johan GrahnIK Uven1:13:16+9:477:21
3Victor BeischerIK Uven1:16:51+13:227:42
4Jan HanssonStenungsunds OK1:17:07+13:387:44
5Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:17:48+14:197:48
6Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:17:51+14:227:48
7Per GustavssonGöteborg-Majorna OK1:18:04+14:357:50
8Anton HemlinIK Uven1:19:55+16:268:01
9Willy FjällborgStenungsunds OK1:23:27+19:588:22
10Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:23:35+20:068:23
11Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:23:49+20:208:24
12Carl NorinFrölunda OL1:25:02+21:338:32
13David AndréGöteborg-Majorna OK1:25:07+21:388:32
14Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb1:25:11+21:428:33
15Tobias AnderssonGöteborgs SK1:26:03+22:348:38
16Anton KastrupFK Herkules1:28:29+25:008:53
17Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:28:47+25:188:54
18Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:28:59+25:308:56
19Torbjörn GrahnIK Uven1:29:01+25:328:56
20Pär ClaessonSävedalens AIK1:29:08+25:398:56
21Johan WettergrenIK Uven1:30:59+27:309:08
22Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:31:23+27:549:10
23Erik KvarnströmKils OK1:31:42+28:139:12
24Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:32:00+28:319:14
25Phil MullinsSjövalla FK1:32:27+28:589:16
26Mikael JungbjerGöteborgs SK1:37:18+33:499:46
27Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:44:28+40:5910:29
28Mats DahlrotIK Uven1:49:33+46:0410:59
29Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:51:57+48:2811:14
30Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:52:53+49:2411:20
31Jonas LauriFK Herkules2:04:36+1:01:0712:30
32Jacob GrahnIK Uven2:24:36+1:21:0714:31
Magnus WideFrölunda OLej godkänd
Thomas BäckströmIF Rigorej start
Henrik EssungerSjövalla FKej start

Dam 10 km

9 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa HanssonBredaryds SOK1:25:058:32
2Malin SettergrenHalmstad OK1:29:21+4:168:58
3Linda MartinssonIF Marin Väst1:33:58+8:539:26
4Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:37:22+12:179:46
5Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:47:44+22:3910:48
6Christina BirathStenungsunds OK1:49:31+24:2610:59
7Tuuli SaariFK Herkules1:52:23+27:1811:17
8Mari KraftIK Uven1:52:56+27:5111:20
9Annika AasaIK Uven1:54:19+29:1411:28
Anna BeischerIK Uvenej godkänd
Julia BirathStenungsunds OKej godkänd

Herr 5 km

4 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laust SörensenGöteborg-Majorna OK41:228:19
2Per PerssonFK Herkules44:59+3:379:03
3Robert HallbergIK Uven45:17+3:559:06
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto47:08+5:469:29
5Mats EricssonOK Skogshjortarna49:14+7:529:54
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna49:49+8:2710:01
7Pontus KastrupFK Herkules52:50+11:2810:37
8Pär JohannessonFrölunda OL52:53+11:3110:38
9Torbjörn WikströmOK Orinto53:16+11:5410:43
10Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna54:07+12:4510:53
11Magnus UppströmFK Herkules54:26+13:0410:57
12Glen NivertFK Herkules54:34+13:1210:58
13Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK56:14+14:5211:18
14Peter WallentinLerums SOK56:23+15:0111:20
15Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:00:18+18:5612:07
16Johann KniggeKlubblös1:00:42+19:2012:12
17Filip EklundKlubblös1:00:45+19:2312:13
18Bert LuvöFK Herkules1:13:49+32:2714:51
19Mattias BrännströmFK Herkules1:15:58+34:3615:17
20Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:19:31+38:0915:59
21Mohsen NosratiniaFK Herkules1:47:40+1:06:1821:39
22Arne BigstenFK Herkules2:01:15+1:19:5324:23
Boaz AshGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin SykGöteborgs SKej godkänd

Dam 5 km

4 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules49:099:53
2Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK49:21+0:129:55
3Maria PollMölndal Outdoor IF56:46+7:3711:25
4Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:13:53+24:4414:51
5Hanna SvenssonFK Herkules1:15:56+26:4715:16
6Emma SkantzFK Herkules1:15:59+26:5015:17
7Jane McpheatFK Herkules1:22:03+32:5416:30
8Karin AxelssonIK Uven1:33:18+44:0918:46
9Marie WideFrölunda OL1:49:29+1:00:2022:01
10Eija LauriFK Herkules2:08:07+1:18:5825:46
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser