Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: torsdag 8 juni 2017

Öppen motion 1

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus DanielssonSolna OK28:1010:50
2Love DanielssonSolna OK30:56+2:4611:53
3Sixten PerssonKlubblös32:39+4:2912:33
4Jacob OscarssonSundbybergs IK35:36+7:2613:41
5Alfred HäggSolna OK42:06+13:5616:11
5Jakob AtterwallSolna OK42:06+13:5616:11
7Emma SonnevikBromma-Vällingby SOK46:08+17:5817:44
8Sofia DellOrtoSolna OK47:51+19:4118:24
9Knut NormanSundbybergs IK1:01:05+32:5523:29

Öppen motion 3

3 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika FranzénSundbybergs IK31:3210:10
2Bertil RydgrenIFK Enskede32:35+1:0310:30
3Linda OlanderFK Friskus-Varberg33:11+1:3910:42
4Ingrid JohanssonSundbybergs IK37:17+5:4512:01
5Ulla KarnebäckKlubblös41:46+10:1413:28
6Jonas EkbergSundbybergs IK44:00+12:2814:11
7Martina PotucekKlubblös44:18+12:4614:17
8Fanny NordinKlubblös44:21+12:4914:18
9Theodor LagergrenKlubblös45:18+13:4614:36
10Ove WallsterKlubblös46:32+15:0015:00
11Vilma GavelinSundbybergs IK47:57+16:2515:28
12Maja FinneSundbybergs IK48:46+17:1415:43
12Leopoldine Raijle HällSundbybergs IK48:46+17:1415:43
14Hanna PerssonSundbybergs IK48:50+17:1815:45
15Kasper HeijmanSundbybergs IK48:54+17:2215:46
16Eleonora DellOrtoSolna OK48:55+17:2315:46
17Tage ErikssonBromma-Vällingby SOK52:00+20:2816:46
18Adrian KronhefferSolna OK52:03+20:3116:47
19Tuva ArehultKlubblös54:06+22:3417:27
20Olga KonradsenKlubblös54:12+22:4017:29
21Melvin EkbergSundbybergs IK54:19+22:4717:31
22Neda EkbergSundbybergs IK55:21+23:4917:51
23Göran RastborgBromma-Vällingby SOK56:44+25:1218:18
24Carl NormanSundbybergs IK57:50+26:1818:39
25Ammi LindauKlubblös1:27:41+56:0928:17

Öppen motion 4

4 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik StrandemarKlubblös32:136:42
2Simon BackeKlubblös39:24+7:118:12
3Peter NordströmSolna OK39:32+7:198:14
4Gustav DarpeKlubblös40:28+8:158:25
5Therese HäggeborgKlubblös43:53+11:409:08
6Kim HolmqvistOK Österåker58:33+26:2012:11

Öppen motion 5

3 500 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik WallinCentrum OK24:216:57
2Lars VestmanKlubblös25:36+1:157:18
3Jan GothKlubblös29:39+5:188:28
4Erik WinterKlubblös31:11+6:508:54
5Ellinor BergmanJärfälla OK31:19+6:588:56
6Jessica KarlsenJärfälla OK31:31+7:109:00
7Sven EdvardssonKlubblös33:28+9:079:33
8Anders JonssonKlubblös33:35+9:149:35
9Lina KjellqvistSidensjö IK33:36+9:159:36
10Emil FranzénSundbybergs IK33:43+9:229:38
11Sara NylénKlubblös33:47+9:269:39
12Anders NilssonGotlands Bro OK33:55+9:349:41
13Emma JohanssonSundbybergs IK38:43+14:2211:03
14Anna EideforsSundbybergs IK39:46+15:2511:21
15Eva SvanbergJärfälla OK39:51+15:3011:23
16Adam EngströmKlubblös40:07+15:4611:27
17Bo LandarvKlubblös40:12+15:5111:29
18Cecilia KarlsenJärfälla OK40:48+16:2711:39
19Samuel BrudeforsKlubblös41:23+17:0211:49
20Antti VesalainenKlubblös41:27+17:0611:50
21Johan ÅbergKlubblös41:59+17:3811:59
22Eugenis RingheimKlubblös42:00+17:3912:00
23Anki LandarvKlubblös43:01+18:4012:17
24Åsa NylénBromma-Vällingby SOK44:17+19:5612:39
25Ylva KällstedtKlubblös45:03+20:4212:52
26Liv AlmrothSundbybergs IK45:51+21:3013:06
27Peter OdénKlubblös48:23+24:0213:49
28Ebba HörlingSundbybergs IK49:48+25:2714:13
29Birger NormanSundbybergs IK49:59+25:3814:16
30Lina BerglundJärfälla OK51:41+27:2014:46
31Anny MöllerKlubblös51:43+27:2214:46
32Kurt KissligWaxholms OK51:46+27:2514:47
33Maria EnbomJärfälla OK51:56+27:3514:50
34Rebecka NylénKlubblös56:32+32:1116:09
35Varja BerglundSundbybergs IK1:02:55+38:3417:58
36Johanna TreiberKlubb1:04:12+39:5118:20
37Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:07:47+43:2619:22
38Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:08:42+44:2119:37
39Moa FröstadiusSundbybergs IK1:11:42+47:2120:29
39Fanny OlssonSundbybergs IK1:11:42+47:2120:29
41Leif JehanderBromma-Vällingby SOK1:18:04+53:4322:18
Maria EdströmKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

6 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon TeikeForsa OK34:285:33
2Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK41:05+6:376:37
3Janne NilssonCentrum OK42:56+8:286:55
4Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK42:59+8:316:55
5Mats LenellKlubblös43:28+9:007:00
6William GrunderJärfälla OK43:55+9:277:05
7Per LjungStockholms OK44:49+10:217:13
8Andreas GrunderJärfälla OK49:41+15:138:00
9Johan DanielssonSolna OK53:14+18:468:35
10Henrik SpovinKlubblös54:51+20:238:50
11Markus WesterlindOK Nolaskogsarna58:39+24:119:27
12Harald BauerIFK Lidingö SOK59:09+24:419:32
13Per HeggKlubblös1:00:41+26:139:47
14Martin StenbackJärfälla OK1:00:48+26:209:48
15Marika KujalaKlubblös1:11:29+37:0111:31
16Victoria EngelhardtKlubblös1:21:40+47:1213:10
Jimmy StenbergKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser