Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: torsdag 10 augusti 2017

Öppen motion 1

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NordströmSundbybergs IK22:2910:42
2Matilda FagerlundKlubblös29:22+6:5313:59
3Anton HörlingSundbybergs IK33:09+10:4015:47
4Marianne SahlinKlubblös33:54+11:2516:08
5Ulla KarnebäckKlubblös38:57+16:2818:32
6Anders Johnny KarlsenJärfälla OK40:47+18:1819:25
7Tove ErikssonKlubblös44:32+22:0321:12
8Alice PaulssonSundbybergs IK48:36+26:0723:08
Olof NordströmSundbybergs IKej godkänd
Håkan SjunnestrandSolna OKej godkänd

Öppen motion 3

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore EngerKlubblös32:5711:21
2Lina NordstrandSundbybergs IK37:53+4:5613:03
3Sixten PerssonKlubblös40:53+7:5614:05
4Linda OlanderFK Friskus-Varberg41:18+8:2114:14
5Alex KarlsenJärfälla OK42:20+9:2314:35
6Ida AnderssonKlubblös51:47+18:5017:51
7Ebba HörlingSundbybergs IK51:48+18:5117:51
8Göran RastborgBromma-Vällingby SOK52:43+19:4618:10
9Maria AnderssonKlubblös58:54+25:5720:18
9Björn AnderssonKlubblös58:54+25:5720:18
11Ville HalldinBromma-Vällingby SOK1:01:25+28:2821:10
12Marie WiklundBromma-Vällingby SOK1:01:47+28:5021:18
13Göran R WallénIFK Lidingö SOK1:11:27+38:3024:38
14Viktor KarströmKlubblös1:23:49+50:5228:54
15Ida  KarströmKlubblös1:24:19+51:2229:04
16Anders ForsbladKlubblös1:27:52+54:5530:17

Öppen motion 4

4 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus HanssonKlubblös45:479:20
2Jessica KarlsenJärfälla OK45:55+0:089:22
3Marie EkbergKlubblös1:04:37+18:5013:11
4Ove WallsterKlubblös1:18:57+33:1016:06
5Leif ForsellKlubblös2:14:10+1:28:2327:22
6Daniel HammarKlubblös2:14:16+1:28:2927:24
7Eva ForsellKlubblös2:14:29+1:28:4227:26

Öppen motion 5

3 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NorbergSkogslöparna29:238:23
2Karl-Gunnar KarnebäckKlubblös30:17+0:548:39
3Tommy  AnderssonKlubblös30:55+1:328:50
4Jan GothKlubblös32:51+3:289:23
5Erik OttosenKlubblös34:21+4:589:48
6Anders JonssonJärfälla OK36:51+7:2810:31
7Mattias HallgrenKlubblös37:04+7:4110:35
8Mats LundbladTäby OK38:42+9:1911:03
9Helena PepaSundbybergs IK39:59+10:3611:25
10Robert KarlssonKlubblös40:36+11:1311:36
11Cecilia KarlsenJärfälla OK40:43+11:2011:38
12Håkan SjökvistSöders-Tyresö41:19+11:5611:48
13Jan HedströmSöders-Tyresö42:19+12:5612:05
14Stefan PerssonKlubblös42:26+13:0312:07
15Kristina KannistoKlubblös42:44+13:2112:12
16Pille HedströmSöders-Tyresö44:41+15:1812:46
17Åsa NylénBromma-Vällingby SOK45:32+16:0913:00
18Peter BlombergKlubblös46:46+17:2313:21
19Maria LinsmoKlubblös47:02+17:3913:26
20Petra LundbäckJärfälla OK48:31+19:0813:51
21Cim HolmqvistOK Österåker50:38+21:1514:28
22Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK54:08+24:4515:28
23Kurt KissligWaxholms OK55:02+25:3915:43
24Anna-Clara WistedtSundbybergs IK1:16:27+47:0421:50
25Egon WistedtSundbybergs IK1:17:20+47:5722:05
26Emilia SamelaKlubblös1:33:34+1:04:1126:44
26Joonas HervaKlubblös1:33:34+1:04:1126:44
Oskar AhnbrinkSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 6

5 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer TengrothSundbybergs IK33:595:45
2Henrik OlssonTäby OK35:54+1:556:05
3Morgan KarlssonSundbybergs IK37:03+3:046:16
4Martin OlssonTäby OK39:07+5:086:37
5Johan LundbäckJärfälla OK39:49+5:506:44
6Stefan SandbergKlubblös41:58+7:597:06
7Niklas CarlssonSundbybergs IK43:27+9:287:21
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK45:03+11:047:38
9Bengt SvenssonSundbybergs IK45:21+11:227:41
10Tomas JonssonJärfälla OK46:02+12:037:48
11Göran JonssonSundbybergs IK46:26+12:277:52
12Lars ErikssonKlubblös46:42+12:437:54
13Anna FalkSundbybergs IK47:37+13:388:04
14Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK49:30+15:318:23
15Ronny NordgrenSundbybergs IK52:10+18:118:50
16Mats LenellKlubblös52:19+18:208:52
17Asbjörn GrøvlenJärfälla OK52:54+18:558:57
18Henrik AhnbrinkSundbybergs IK53:16+19:179:01
19Sten-Olof MatssonLeksands OK54:31+20:329:14
20Fredrik MatssonLeksands OK55:13+21:149:21
21Göran DoyleSundbybergs IK55:21+21:229:22
22Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK56:53+22:549:38
23Isak JonssonKlubblös57:35+23:369:45
24Johan ViktorssonSundbybergs IK57:36+23:379:45
25Pontus RosbergOK Linné59:08+25:0910:01
26Birgitta OlssonTäby OK1:02:05+28:0610:31
27Stefan KnornAttunda OK1:02:16+28:1710:33
28Lars GerhardssonAttunda OK1:02:18+28:1910:33
29Kristian LidinKlubblös1:02:34+28:3510:36
30Isabelle SjöbergOK Österåker1:03:04+29:0510:41
31Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:14:13+40:1412:34
32Per  ClaessonKlubblös1:14:54+40:5512:41
33Peder Haugaard-PedersenSundbybergs IK1:29:34+55:3515:10
34Helena StrömSundbybergs IK1:51:57+1:17:5818:58
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser