Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GM, sprint
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 10 augusti 2018

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 dag! (2 svar)

D20

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice Svensson FinndahlSmålands OF15:406:45
2Tova OlssonSmålands OF15:47+0:076:48
3Johanna GuståsÖstergötland OF16:16+0:367:00

H20

2 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LillieströmÖstergötland OF16:555:41
2Vit HorcickaBlekinge OF17:06+0:115:45
3Oliwer LundbergSmålands OF17:10+0:155:46
4Jan BednarskiUNTS Warszawa17:26+0:315:52
5Rasmus LundbergSmålands OF18:32+1:376:14
6Emil PetterssonBlekinge OF18:52+1:576:21
7Olle SörqvistVästergötland OF19:31+2:366:34
8Emil KarlssonVästergötland OF19:37+2:426:36
9Wojciech MossakowskiSmålands OF20:11+3:166:47
10Mathias BlomsterBlekinge OF20:14+3:196:48

D18

2 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba BerglinBlekinge OF13:416:11
2Julia GlowaczSmålands OF13:43+0:026:12
3Malin KristianssonVästergötland OF14:13+0:326:25
4Hanna JohannessonBlekinge OF14:18+0:376:28
5Alma Holmqvist JohanssonSmålands OF14:19+0:386:28
6Lotten KindlundhSmålands OF14:43+1:026:39
7Ellen BlennowVästergötland OF14:44+1:036:40
8Sarina ZülligSmålands OF14:56+1:156:45
9Lovisa LagerHalland OF15:01+1:206:47
10Nora AeglerSmålands OF15:44+2:037:07
11Ebba HjertbergVästergötland OF15:48+2:077:08
12Irmalinn NilssonSkåne OF16:00+2:197:14
13Lovisa WeidenSkåne OF16:16+2:357:21
14Tove EkströmÖstergötland OF16:39+2:587:32
15Clara DahlSkåne OF16:52+3:117:37
16Frida SahlmanÖstergötland OF17:08+3:277:45
16Alma LeijonSkåne OF17:08+3:277:45
18Lovisa BlomgrenSmålands OF17:26+3:457:53
19Julia MianowskaSmålands OF18:01+4:208:09
20Johanna WilhelmssonBlekinge OF19:30+5:498:49

H18

2 970 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar ModigSkåne OF16:565:42
2Linus KristianssonVästergötland OF17:11+0:155:47
3Tim JohanssonHalland OF17:37+0:415:55
4Olle BergstedtVästergötland OF17:56+1:006:02
5Daniel HellbergSkåne OF19:08+2:126:26
6Adrian VartiaHalland OF19:28+2:326:33
7Axel OrrhedeSkåne OF19:31+2:356:34
8Adrian SkobeSmålands OF19:35+2:396:35
9Jacob MobergSkåne OF19:38+2:426:36
10Gustav OlssonBlekinge OF19:44+2:486:38
10Jann Andri KüngBjörnbär OK19:44+2:486:38
12Linus LundbergSmålands OF20:00+3:046:44
13Kacper MichalakUNTS Warszawa20:02+3:066:44
14Albin TollSmålands OF20:17+3:216:49
15Edvin StrandbergSmålands OF21:37+4:417:16
16Melker ElofssonSmålands OF21:54+4:587:22
17Simon GiselssonBlekinge OF22:06+5:107:26
18Edvin NilssonGotland OF22:28+5:327:33
19Noah BechtelHalland OF22:31+5:357:34
20Erik HultanderHalland OF22:58+6:027:43
21Axel ErikssonHalland OF24:54+7:588:23
22Mattias LevinGotland OF26:23+9:278:52
Albin LindgrenGotland OFej start

D16

2 320 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina RizziSmålands OF15:226:37
2Jennifer DavidsonGöteborg OF15:28+0:066:40
3Alma HjertbergVästergötland OF15:55+0:336:51
4Sofia PalmSkåne OF15:56+0:346:52
5Amanda KarmetunSmålands OF16:04+0:426:55
6Lisa OlssonSmålands OF16:05+0:436:55
7Thea FagerströmGöteborg OF16:12+0:506:58
8Clara SamuelssonSmålands OF16:39+1:177:10
9Tilda WiklundVästergötland OF16:47+1:257:14
10Embla CinthioSkåne OF16:59+1:377:19
11Elin RindstigSmålands OF17:00+1:387:19
12Hanna RothÖstergötland OF17:05+1:437:21
13Ebba LindBohuslän-Dal OF17:08+1:467:23
14Alice MarmelidÖstergötland OF17:22+2:007:29
14Elin HugossonSkåne OF17:22+2:007:29
16Emma IvarssonVästergötland OF18:02+2:407:46
17Agnes LindblomSkåne OF18:04+2:427:47
18Linn MauritzsonGöteborg OF18:07+2:457:48
19Ellen SigvardsonSmålands OF18:08+2:467:48
20Clara JohanssonBohuslän-Dal OF18:10+2:487:49
21Matilda NilssonHalland OF18:15+2:537:51
22Emely WeihartVästergötland OF18:17+2:557:52
23Elin NilssonSkåne OF18:21+2:597:54
24Nellie RydlundSkåne OF18:25+3:037:56
25Linnea Wedberg-KilnäsGöteborg OF18:37+3:158:01
26Maria LogrenGöteborg OF18:45+3:238:04
27Felicia LorénGöteborg OF18:46+3:248:05
28Linn KarlssonBlekinge OF19:01+3:398:11
29Emilia ÖsterlundVästergötland OF19:32+4:108:25
30Hanna RingBlekinge OF20:48+5:268:57
31Irma SvenssonVästergötland OF20:53+5:319:00
Olivia AspGöteborg OFej godkänd
Klara AnderssonBlekinge OFej start
Emma ErikssonSmålands OFej start
Hilma HolmströmSkåne OFej start

H16

2 650 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl PetersénSmålands OF16:236:10
1Felix BäckstädeGotland OF16:236:10
3Arvid AronssonGöteborg OF16:35+0:126:15
3Oscar Wall JungbjerGöteborg OF16:35+0:126:15
5Frantisek SvetnickyBlekinge OF16:42+0:196:18
6Isak HagbergSmålands OF16:43+0:206:18
7Aron ÖstangårdSmålands OF16:54+0:316:22
8Hugo MandingerVästergötland OF16:58+0:356:24
9Maxim OmelchenkoBlekinge OF17:04+0:416:26
10Anton GunnarssonSmålands OF17:19+0:566:32
11Erik IngemarssonVästergötland OF17:21+0:586:32
12Jesper JohanssonHalland OF17:23+1:006:33
13Axel NalbinVästergötland OF17:34+1:116:37
14Arvid BlomsterBlekinge OF17:40+1:176:40
15Albin PerssonHalland OF17:44+1:216:41
16Viktor Jellvert BörjesonGöteborg OF17:51+1:286:44
16Isak OlssonBohuslän-Dal OF17:51+1:286:44
18Felix DrejmoGöteborg OF17:55+1:326:45
19Adam LindblomSkåne OF17:59+1:366:47
20Rasmus Johansson FjordsideGöteborg OF18:08+1:456:50
21Fabian ValleriusSmålands OF18:12+1:496:52
22Nils GrimbeckGöteborg OF18:14+1:516:52
23Erik ÅkessonSmålands OF18:20+1:576:55
24Jakob GunnarssonGöteborg OF18:38+2:157:01
25Simon FogelströmSmålands OF18:41+2:187:03
26Simon NordbergGöteborg OF18:48+2:257:05
27Melker AnderssonSkåne OF18:52+2:297:07
28Mattis NilssonÖstergötland OF19:00+2:377:10
29Bartlomiej OlszewskiSmålands OF19:02+2:397:10
30Malte EvebornÖstergötland OF19:08+2:457:13
31Jonathan KonradssonSmålands OF19:17+2:547:16
32Ludvig CarlbomVästergötland OF19:24+3:017:19
32Lukas GustafssonVästergötland OF19:24+3:017:19
34Jakob WilhelmssonBlekinge OF19:31+3:087:21
35Arvid KronmarBlekinge OF19:38+3:157:24
36Sixten EkbladhSmålands OF20:02+3:397:33
37Lukas AndrénVästergötland OF20:06+3:437:35
38Benjamin ClaessonSmålands OF20:08+3:457:35
39Johan VinbladSkåne OF20:24+4:017:41
40Arvid LundqvistHalland OF20:56+4:337:53
41Erik JohnssonÖstergötland OF21:49+5:268:13
42Melvin NilssonSkåne OF22:57+6:348:39
Gustav OhlinVästergötland OFej godkänd
Johan BergiusGotland OFej godkänd
Carl ÅsSkåne OFej start
Emil AxelssonGöteborg OFej start
Gabriel ÖhgrenGöteborg OFej start

D14

2 210 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ThernVästergötland OF14:176:27
2Filippa FagerströmGöteborg OF15:08+0:516:50
3Elina ReinholdssonGöteborg OF15:14+0:576:53
4Tuva NylundSmålands OF15:26+1:096:59
5Maja GraadHalland OF15:50+1:337:09
6Ida BengtssonGöteborg OF15:52+1:357:10
7Lisa SwartzBlekinge OF15:59+1:427:13
8Emma EmilssonBlekinge OF16:00+1:437:14
9Emmy PalmSkåne OF16:12+1:557:19
10Alice JohanssonÖstergötland OF16:19+2:027:22
11Hanna ÖbergSmålands OF16:38+2:217:31
12Alice OlvegårdSkåne OF17:05+2:487:43
13Maja KarmstigHalland OF17:12+2:557:46
14Julia WesthVästergötland OF17:17+3:007:49
15Ellen TollSmålands OF17:30+3:137:55
16Matilda AspGöteborg OF17:32+3:157:56
17Vendela SturekSmålands OF17:37+3:207:58
18Molly GranängGöteborg OF17:40+3:237:59
19Ebba NäsmanGöteborg OF17:42+3:258:00
20Marta TörnströmHalland OF18:01+3:448:09
21Tove ValleriusSmålands OF18:05+3:488:10
22Felicia FyhrSmålands OF18:18+4:018:16
23Elin AxelssonVästergötland OF18:25+4:088:20
24Emma RindstigSmålands OF18:37+4:208:25
25Wilma PetterssonVästergötland OF18:41+4:248:27
26Joanna PerssonSkåne OF18:52+4:358:32
27Matilda WallströmGöteborg OF19:05+4:488:38
28Hanna StalebrantSmålands OF19:10+4:538:40
29Ida HjortÖstergötland OF19:11+4:548:40
30Alice PerssonSkåne OF19:14+4:578:42
31Klara BäckstädeGotland OF19:17+5:008:43
32Enni LindskogSmålands OF19:29+5:128:48
33Maja InghammarVästergötland OF20:14+5:579:09
34Linnea RydlundSkåne OF20:21+6:049:12
35Agnes KamforsVästergötland OF20:28+6:119:15
36Annie ErikssonHalland OF20:47+6:309:24
37Stella BurénVästergötland OF21:00+6:439:30
38Sandra WiduchBlekinge OF21:17+7:009:37
39Linnea Solvang StaggVästergötland OF21:18+7:019:38
40Martina NiklassonSmålands OF21:24+7:079:40
41Natalie GardelinGotland OF21:43+7:269:49
42Maja LindénSmålands OF21:44+7:279:50
43Agnes BerlinBlekinge OF23:00+8:4310:24
Alma SvennerudBlekinge OFdiskvalificerad
Emmy GranstedtSmålands OFej godkänd
Viola HolmströmSkåne OFej start
Maja NordinVästergötland OFej start
Vilma EngströmBlekinge OFej start
Meja BergerSmålands OFej start
Ina ÅmanBlekinge OFej start
Ellen ArneborgVästergötland OFej start

H14

2 210 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KarlssonSmålands OF12:465:46
2Arvid SkeppGöteborg OF12:56+0:105:51
3Linus VernströmBlekinge OF13:22+0:366:02
4Johan ÅrbrinkÖstergötland OF13:30+0:446:06
5Adrian SjödinSmålands OF13:34+0:486:08
6Elias NordbergGöteborg OF13:37+0:516:09
7Victor BeischerGöteborg OF13:39+0:536:10
8Hugo PerssonÖstergötland OF13:51+1:056:16
9Gunnar FovaeusGöteborg OF14:11+1:256:25
10Melker ÅkessonGöteborg OF14:24+1:386:30
11William RönnborgGöteborg OF14:25+1:396:31
12Isak AnderssonSkåne OF14:31+1:456:34
13Victor HanssonHalland OF14:39+1:536:37
14Oskar ErikssonBlekinge OF14:46+2:006:40
15Ludvig HedströmVästergötland OF15:01+2:156:47
16Tobias JohanssonHalland OF15:12+2:266:52
17Joel HolmbergVästergötland OF15:16+2:306:54
18Hugo CedervallSkåne OF15:22+2:366:57
19Albin SamuelssonSmålands OF15:32+2:467:01
20Simon FlankegårdÖstergötland OF15:39+2:537:04
21Simon BååthGöteborg OF15:42+2:567:06
22Melker LarssonBlekinge OF15:44+2:587:07
23Liam JohanssonVästergötland OF15:45+2:597:07
24Alfred HallqvistVästergötland OF15:51+3:057:10
25Hannes EssungerGöteborg OF16:13+3:277:20
26David MorénSkåne OF16:18+3:327:22
27Alvin OllanderGöteborg OF16:26+3:407:26
28Carl-Henrik WassÖstergötland OF16:27+3:417:26
29Jakob AspGöteborg OF16:38+3:527:31
30Isak BengtssonHalland OF16:44+3:587:34
30Lucas BoströmGöteborg OF16:44+3:587:34
32Daniel JonssonÖstergötland OF16:45+3:597:34
33Linus NilssonBohuslän-Dal OF16:47+4:017:35
34Jonathan RundqvistHalland OF16:56+4:107:39
35Ebbe HolmqvistGöteborg OF16:59+4:137:41
36David HermanssonBohuslän-Dal OF17:16+4:307:48
37Victor EricssonSkåne OF17:17+4:317:49
38Filip BrolingSmålands OF17:21+4:357:51
38Lukas HagbergSmålands OF17:21+4:357:51
40Alexander GustafssonSmålands OF17:24+4:387:52
41Adam JohanssonSkåne OF17:28+4:427:54
42Johan Wall JungbjerGöteborg OF18:03+5:178:10
43Filip IngemarssonVästergötland OF18:07+5:218:11
44Olof EdvardssonBlekinge OF18:09+5:238:12
45Martin HanssonHalland OF18:13+5:278:14
46Lukas GrothGöteborg OF18:17+5:318:16
47Hjalmar OlssonBohuslän-Dal OF18:26+5:408:20
48Love PerssonSkåne OF18:52+6:068:32
49Gustav AnderssonSkåne OF19:03+6:178:37
50Alfred JohanssonGöteborg OF19:19+6:338:44
51Edvard PetterssonGotland OF19:52+7:068:59
52Jonathan FlodmanGotland OF20:12+7:269:08
53David PerssonSkåne OF21:03+8:179:31
54Emanuel ZitkaVästergötland OF26:30+13:4411:59
55Axel TenghagenSkåne OF26:50+14:0412:08
56Alvin RösehagVästergötland OF28:25+15:3912:51
Svante LorentzsonBlekinge OFej start
Axel BrönnestamBohuslän-Dal OFej start

Öppen motion 1

1 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Judith LindholmEksjö 13:058:13
2Svea EkbladhSol Tranås13:07+0:028:14
3Rosita KarlssonVäxjö AIS21:01+7:5613:13

Öppen motion 3

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Antonina MianowskaKalmar OK22:058:58
2Peter/Marit/Sanna GrendelmeierOLV Baselland23:01+0:569:21
3Anton SvetnickyKarlskrona SOK25:51+3:4610:30
4Anna GustavssonKalmar OK34:52+12:4714:10
5Marita JohanssonMarkbygdens OK41:30+19:2516:52
6Lars-Erik LindellVäsby OK42:13+20:0817:09

Öppen motion 5

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KlintbergLinköpings OK21:097:58
2Judith HoferOLG Thun23:27+2:188:50
3Marco ZulligThun23:35+2:268:53
4Ewa WołekUNTS Warszawa24:19+3:109:10
5Ineke GrendelmeierOLV Baselland24:43+3:349:19
6Dorota MianowskaUNTS Warszawa26:44+5:3510:05
7Monica HenrikssonEksjö SOK26:48+5:3910:06
8Nils KarlssonVäxjö AIS26:57+5:4810:10
9Monika HjellströmGränna-Bygdens OK30:13+9:0411:24
10Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK32:55+11:4612:25
Linus NorénOK Njudungej godkänd

Öppen motion 8

2 970 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Krzysztof WolowczykOK Denseln16:035:24
2Anton NilssonJärla Orientering16:15+0:125:28
3Simon LennermoNässjö OK18:54+2:516:21
4Johan SandlundOK Njudung19:21+3:186:30
5Henrik BerlinOK Orion19:48+3:456:39
6Per ThunbergOK Vivill20:25+4:226:52
7Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna20:30+4:276:54
8Michal WolowczykUNTS Warszawa21:10+5:077:07
9Rafał MianowskiUNTS Warszawa21:43+5:407:18
10Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK22:37+6:347:36
11Linus KarlssonMålilla OK22:57+6:547:43
12Daniel AxelssonMålilla OK23:32+7:297:55
13Oskar EklundMålilla OK23:52+7:498:02
14Marika CibaLuebecker Turnerschaft24:16+8:138:10
15Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb24:30+8:278:14
16Kjell KlarSäterbygdens OK24:34+8:318:16
17Philip HjellströmSmålands OF24:37+8:348:17
18Benjamin ViebkeMalmö OK24:49+8:468:21
19Julius KindlundhFK Finn26:12+10:098:49
20Ulf LundbergKalmar OK26:44+10:419:00
21Stefan CaleklintKarlskrona SOK27:38+11:359:18
22Johan BlomgrenSOK Aneby28:03+12:009:26
23Kristina BerlinKarlskrona SOK29:37+13:349:58
24Anna BäckstädeVisborgs OK33:04+17:0111:08
25Susanna CaleklintKarlskrona SOK34:26+18:2311:35
26Julias FlachTSV Karlsholst41:15+25:1213:53
Filip LemanGöteborgs SKej start

D15

2 280 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika ÅkessonVästergötland OF14:176:15
2Lisa ÅkessonVästergötland OF14:32+0:156:22
3Eleonora AlinderGöteborg OF14:53+0:366:31
4Elsa SonessonVästergötland OF15:04+0:476:36
5Moa WallenborgSkåne OF15:15+0:586:41
6Linnea LundÖstergötland OF15:29+1:126:47
7Klara PerssonHalland OF15:31+1:146:48
8Tilda PalmSmålands OF15:42+1:256:53
9Moa ErikssonVästergötland OF16:02+1:457:01
10Sabina AumoGöteborg OF16:04+1:477:02
11Kerstin LjungemyrÖstergötland OF16:10+1:537:05
12Alva SvenskÖstergötland OF16:21+2:047:10
13Ida EskilssonSmålands OF16:23+2:067:11
14Kristin HerberthsonÖstergötland OF16:38+2:217:17
15Lena ChabieraSmålands OF16:47+2:307:21
15Fanny ÖstlundÖstergötland OF16:47+2:307:21
15Ida JohanssonVästergötland OF16:47+2:307:21
18Thea BökmanSkåne OF16:50+2:337:22
19Elin KjellmanÖstergötland OF16:52+2:357:23
20Filippa SöderbergSmålands OF16:57+2:407:26
21Moa SkoogVästergötland OF17:05+2:487:29
22Evelina Svensson FinndahlSmålands OF17:16+2:597:34
23Sofia RaskGöteborg OF17:43+3:267:46
24Olivia LundstedtGöteborg OF17:44+3:277:46
25Ida WaernqvistÖstergötland OF18:03+3:467:55
26Ella SöderbergBlekinge OF18:10+3:537:58
27Frida JohanssonBohuslän-Dal OF18:12+3:557:58
28Eira HertinSmålands OF18:14+3:577:59
29Sara WänströmÖstergötland OF18:27+4:108:05
30Hilda MartanderVästergötland OF18:44+4:278:12
31Elsa KarlssonGöteborg OF18:55+4:388:17
32Hanna LarssonSkåne OF19:02+4:458:20
33Anna SvarfvarGöteborg OF19:11+4:548:24
34Elin RahmSmålands OF19:18+5:018:27
35Rebecka RundbladVästergötland OF19:35+5:188:35
36Elin FlakbergGöteborg OF19:51+5:348:42
37Sofia ElverlindVästergötland OF20:09+5:528:50
38Rebecka PihlströmGöteborg OF20:10+5:538:50
39Kajsa HeydenSkåne OF20:20+6:038:55
40Alva NystedtSkåne OF20:23+6:068:56
40Alma AppelgrenVästergötland OF20:23+6:068:56
42Mirjam InemyrVästergötland OF20:33+6:169:00
43Siri LarsenGöteborg OF21:12+6:559:17
44Vilmalee SuwanBlekinge OF21:16+6:599:19
45Emma EliassonHalland OF21:24+7:079:23
46Linnea LeijonSkåne OF22:29+8:129:51
47Johanna FredrixonVästergötland OF22:50+8:3310:00
48Fredrika KindlundhSmålands OF25:40+11:2311:15
49Elsa EricssonSkåne OF27:21+13:0411:59
Vera PetterssonVästergötland OFdiskvalificerad
Ronja AnderssonVästergötland OFej godkänd
Malin KindbomVästergötland OFej godkänd
Tova JanssonVästergötland OFej start

H15

2 320 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KallerbäckSmålands OF13:125:41
1Agust KronkvistSkåne OF13:125:41
3Lukas LarssonVästergötland OF13:25+0:135:46
4Hugo EricssonSmålands OF13:39+0:275:53
5Hugo UnossonSmålands OF13:42+0:305:54
6William SturessonGöteborg OF13:48+0:365:56
7Albin HjellströmSmålands OF13:55+0:435:59
8Casper SkeppGöteborg OF14:11+0:596:06
8Viktor GunnarssonSmålands OF14:11+0:596:06
10Johan MårtenssonVästergötland OF14:13+1:016:07
11Anton TörnqvistBlekinge OF14:22+1:106:11
12Loke HedbergSkåne OF14:23+1:116:11
13Anton CarlssonVästergötland OF14:24+1:126:12
14Alfred ErdeliusHalland OF14:32+1:206:15
15Hugo LarssonBlekinge OF14:33+1:216:16
16Fritjof Aderstedt AlthoffGöteborg OF14:43+1:316:20
17Albin WeidenSkåne OF14:49+1:376:23
18Mattias ÖhlundSmålands OF15:01+1:496:28
19Erik JohanssonSkåne OF15:10+1:586:32
20Alfred AhltinSkåne OF15:15+2:036:34
21Folke SvangrenGotland OF15:26+2:146:39
22Emil JägstedtHalland OF15:27+2:156:39
22Sverre RöjgårdÖstergötland OF15:27+2:156:39
24Edvin SelinSkåne OF15:32+2:206:41
25Axel BechtelHalland OF15:35+2:236:43
26Adam SkoglundVästergötland OF15:37+2:256:43
27Loris KüngBjörnbär OK15:44+2:326:46
28Ivar HelmerssonSkåne OF15:47+2:356:48
29Anton KastrupGöteborg OF15:52+2:406:50
30Oscar HultgrenSmålands OF15:53+2:416:50
31Philip VibergVästergötland OF15:55+2:436:51
32Valter FredrikssonÖstergötland OF16:09+2:576:57
33Alfons PetersonÖstergötland OF16:17+3:057:01
34Jakob MobergHalland OF16:19+3:077:01
35Johan LundBohuslän-Dal OF16:20+3:087:02
36Klas LjungqvistSkåne OF16:24+3:127:04
37Arvid ÖhrvallVästergötland OF16:31+3:197:07
38Oscar OlinSmålands OF16:34+3:227:08
39Filip HåkanssonBlekinge OF16:35+3:237:08
40Samuel BökeVästergötland OF16:37+3:257:09
41Olle MelénVästergötland OF16:39+3:277:10
42Oscar LundborgGöteborg OF16:57+3:457:18
43Wilhelm LarssonÖstergötland OF16:59+3:477:19
44Malte KristianssonHalland OF17:00+3:487:19
45David AlménVästergötland OF17:05+3:537:21
46Felix GustafssonSkåne OF17:06+3:547:22
47Alex JohanssonHalland OF17:19+4:077:27
48Arvid EkströmBohuslän-Dal OF17:22+4:107:29
49Albin NyqvistGöteborg OF17:43+4:317:38
50Olle ErlandssonSmålands OF17:50+4:387:41
51Gustav LidmanVästergötland OF18:05+4:537:47
52Gabriel SteffertSkåne OF18:08+4:567:48
53Erik LingSmålands OF18:18+5:067:53
54Melker AnderssonBohuslän-Dal OF18:47+5:358:05
55Alfred LeonVästergötland OF18:48+5:368:06
56Tage KinellGöteborg OF19:21+6:098:20
57Albin GenbergVästergötland OF19:28+6:168:23
58Adam ÖsterdahlGotland OF22:18+9:069:36
Anton BlomqvistVästergötland OFej start
Edvin HenryssonVästergötland OFej start
Joel BjörnlingerSmålands OFej start
Arvid BjörkVästergötland OFej start

D13

2 210 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annie LundÖstergötland OF15:146:53
2Emilia LundstedtGöteborg OF16:00+0:467:14
3Yrsa RöjgårdÖstergötland OF16:05+0:517:16
4Sigrid LjunggrenÖstergötland OF16:08+0:547:18
5Sandra LingSmålands OF16:22+1:087:24
6Tova RangertSmålands OF16:30+1:167:27
7Tuva ÖstangårdSmålands OF16:33+1:197:29
8Silje RingstadGöteborg OF16:38+1:247:31
9Alva BjörkVästergötland OF16:40+1:267:32
10Sofie EttlingÖstergötland OF16:49+1:357:36
11Fanny HanssonHalland OF17:18+2:047:49
12Maja AxelssonGöteborg OF17:24+2:107:52
13Emma OlinSmålands OF17:26+2:127:53
14Maja KarlssonGöteborg OF17:38+2:247:58
15Elsa SödervallVästergötland OF17:50+2:368:04
16Ida KörleGöteborg OF17:51+2:378:04
17Lisa ÖstenssonVästergötland OF17:57+2:438:07
18Maja NordenfeltGöteborg OF18:06+2:528:11
19Stella RosengrenÖstergötland OF18:31+3:178:22
19Fadrina KüngBjörnbär OK18:31+3:178:22
21Sara OhlinVästergötland OF18:32+3:188:23
22Sofia TunessonÖstergötland OF18:40+3:268:26
23Ella PetterssonGöteborg OF18:45+3:318:29
24Emma KarlssonGöteborg OF18:53+3:398:32
25Alice HallSmålands OF18:58+3:448:34
26Tuva SelinSkåne OF18:59+3:458:35
27Hedda SvenssonBlekinge OF19:25+4:118:47
28Lisa ErikssonGöteborg OF19:29+4:158:48
29Elsa MartanderVästergötland OF19:59+4:459:02
30Josefine ÖhrvallVästergötland OF20:37+5:239:19
31Hanna NilssonVästergötland OF21:04+5:509:31
32Klara NilssonVästergötland OF22:33+7:1910:12
33Linn BjörneldSmålands OF23:14+8:0010:30
34Julia BogeGöteborg OF23:46+8:3210:45
35Moa HolstenVästergötland OF24:32+9:1811:06
36Stina NalbinVästergötland OF24:34+9:2011:06
37Emelia CarlströmSkåne OF26:26+11:1211:57
38Agnes OlssonBlekinge OF28:15+13:0112:46
39Jennifer StigssonVästergötland OF29:10+13:5613:11
Lovisa DavidsonGöteborg OFej godkänd
Mareia KüngBjörnbär OKej godkänd
Emma ZettervallBlekinge OFej start
Johanna PihlströmGöteborg OFej start

H13

2 210 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonSmålands OF13:296:06
2Simon CorneliussonHalland OF13:51+0:226:16
3Jan AntonowiczBlekinge OF14:19+0:506:28
4Svante SelinSkåne OF14:28+0:596:32
5Fabian AlinderGöteborg OF14:29+1:006:33
6Emil LindbladGöteborg OF14:39+1:106:37
7Otto NilssonÖstergötland OF14:48+1:196:41
8Victor HörnquistSmålands OF15:24+1:556:58
8Axel BrattBlekinge OF15:24+1:556:58
10Nils SwartzBlekinge OF15:44+2:157:07
11Elia KämpeSkåne OF15:56+2:277:12
12Simon WesthVästergötland OF16:09+2:407:18
13Albin SundströmVästergötland OF16:11+2:427:19
14Tom WeihartVästergötland OF16:15+2:467:21
15Joel Svensson FinndahlSmålands OF16:30+3:017:27
16Wilmer SelinSkåne OF16:33+3:047:29
17Kasper VemdalVästergötland OF16:34+3:057:29
18Elias ThunbergSmålands OF16:59+3:307:41
19Ludvig EronnÖstergötland OF17:01+3:327:41
20Johan ErikssonVästergötland OF17:03+3:347:42
21Noel BengtssonVästergötland OF17:07+3:387:44
22Jakob BaierGöteborg OF17:25+3:567:52
23Elias NyqvistGöteborg OF17:27+3:587:53
24Albin PaulssonHalland OF17:31+4:027:55
25Petter RybergVästergötland OF17:50+4:218:04
26Isak SkoglundVästergötland OF18:04+4:358:10
27Viktor AhltinSkåne OF18:05+4:368:10
28Edvin OckbornVästergötland OF18:22+4:538:18
29Oskar BlomHalland OF18:23+4:548:19
30Olle PetersénSmålands OF18:48+5:198:30
31Linus AlinderGöteborg OF19:02+5:338:36
32Ivar HenrikssonGöteborg OF19:29+6:008:48
33Wilhelm VictorzonVästergötland OF19:37+6:088:52
34Albin Lindh SporreGotland OF19:42+6:138:54
35Oliver HåkanssonBlekinge OF20:30+7:019:16
36Emil KreutnerSmålands OF21:02+7:339:31
37Villyam JohanssonSkåne OF21:06+7:379:32
38Gustav LundqvistHalland OF21:32+8:039:44
39Alwin EinarssonGöteborg OF22:09+8:4010:01
Noah KrikströmSkåne OFej start
Hugo HedströmSmålands OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser