Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GM, sprint
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 10 augusti 2018

Göteborg OF

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emilia LundstedtD13 (41)16:00+0:467:14
2Filippa FagerströmD14 (45)15:08+0:516:50
2Jennifer DavidsonD16 (32)15:28+0:066:40
2Arvid SkeppH14 (56)12:56+0:105:51
3Arvid AronssonH16 (44)16:35+0:126:15
3Oscar Wall JungbjerH16 (44)16:35+0:126:15
3Elina ReinholdssonD14 (45)15:14+0:576:53
3Eleonora AlinderD15 (52)14:53+0:366:31
5Fabian AlinderH13 (39)14:29+1:006:33
6Emil LindbladH13 (39)14:39+1:106:37
6William SturessonH15 (58)13:48+0:365:56
6Elias NordbergH14 (56)13:37+0:516:09
6Ida BengtssonD14 (45)15:52+1:357:10
7Victor BeischerH14 (56)13:39+0:536:10
7Thea FagerströmD16 (32)16:12+0:506:58
8Casper SkeppH15 (58)14:11+0:596:06
8Silje RingstadD13 (41)16:38+1:247:31
9Gunnar FovaeusH14 (56)14:11+1:256:25
10Melker ÅkessonH14 (56)14:24+1:386:30
10Sabina AumoD15 (52)16:04+1:477:02
11William RönnborgH14 (56)14:25+1:396:31
12Maja AxelssonD13 (41)17:24+2:107:52
14Maja KarlssonD13 (41)17:38+2:247:58
16Ida KörleD13 (41)17:51+2:378:04
16Viktor Jellvert BörjesonH16 (44)17:51+1:286:44
16Fritjof Aderstedt AlthoffH15 (58)14:43+1:316:20
16Matilda AspD14 (45)17:32+3:157:56
18Maja NordenfeltD13 (41)18:06+2:528:11
18Felix DrejmoH16 (44)17:55+1:326:45
18Molly GranängD14 (45)17:40+3:237:59
18Linn MauritzsonD16 (32)18:07+2:457:48
19Ebba NäsmanD14 (45)17:42+3:258:00
20Rasmus Johansson FjordsideH16 (44)18:08+1:456:50
21Simon BååthH14 (56)15:42+2:567:06
22Jakob BaierH13 (39)17:25+3:567:52
22Nils GrimbeckH16 (44)18:14+1:516:52
23Ella PetterssonD13 (41)18:45+3:318:29
23Elias NyqvistH13 (39)17:27+3:587:53
23Sofia RaskD15 (52)17:43+3:267:46
24Emma KarlssonD13 (41)18:53+3:398:32
24Jakob GunnarssonH16 (44)18:38+2:157:01
24Olivia LundstedtD15 (52)17:44+3:277:46
25Linnea Wedberg-KilnäsD16 (32)18:37+3:158:01
25Hannes EssungerH14 (56)16:13+3:277:20
26Simon NordbergH16 (44)18:48+2:257:05
26Maria LogrenD16 (32)18:45+3:238:04
27Alvin OllanderH14 (56)16:26+3:407:26
27Felicia LorénD16 (32)18:46+3:248:05
27Matilda WallströmD14 (45)19:05+4:488:38
28Lisa ErikssonD13 (41)19:29+4:158:48
29Anton KastrupH15 (58)15:52+2:406:50
29Jakob AspH14 (56)16:38+3:527:31
30Lucas BoströmH14 (56)16:44+3:587:34
31Linus AlinderH13 (39)19:02+5:338:36
31Elsa KarlssonD15 (52)18:55+4:388:17
32Ivar HenrikssonH13 (39)19:29+6:008:48
33Anna SvarfvarD15 (52)19:11+4:548:24
34Julia BogeD13 (41)23:46+8:3210:45
35Ebbe HolmqvistH14 (56)16:59+4:137:41
36Elin FlakbergD15 (52)19:51+5:348:42
38Rebecka PihlströmD15 (52)20:10+5:538:50
39Alwin EinarssonH13 (39)22:09+8:4010:01
42Oscar LundborgH15 (58)16:57+3:457:18
42Johan Wall JungbjerH14 (56)18:03+5:178:10
43Siri LarsenD15 (52)21:12+6:559:17
46Lukas GrothH14 (56)18:17+5:318:16
49Albin NyqvistH15 (58)17:43+4:317:38
50Alfred JohanssonH14 (56)19:19+6:338:44
56Tage KinellH15 (58)19:21+6:098:20
Lovisa DavidsonD13 (41)ej godkänd
Olivia AspD16 (32)ej godkänd
Emil AxelssonH16 (44)ej start
Johanna PihlströmD13 (41)ej start
Gabriel ÖhgrenH16 (44)ej start

Göteborgs SK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Filip LemanÖppen motion 8 (26)ej start

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Sara NordenfeltÖppen motion 8 (26)24:30+8:278:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser