Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GM, sprint
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 10 augusti 2018

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Benjamin ViebkeÖppen motion 8 (26)24:49+8:468:21

Skåne OF

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Agust KronkvistH15 (58)13:125:41
1Oscar ModigH18 (22)16:565:42
4Svante SelinH13 (39)14:28+0:596:32
4Sofia PalmD16 (32)15:56+0:346:52
5Daniel HellbergH18 (22)19:08+2:126:26
5Moa WallenborgD15 (52)15:15+0:586:41
7Axel OrrhedeH18 (22)19:31+2:356:34
9Emmy PalmD14 (45)16:12+1:557:19
9Jacob MobergH18 (22)19:38+2:426:36
10Embla CinthioD16 (32)16:59+1:377:19
11Elia KämpeH13 (39)15:56+2:277:12
12Loke HedbergH15 (58)14:23+1:116:11
12Isak AnderssonH14 (56)14:31+1:456:34
12Alice OlvegårdD14 (45)17:05+2:487:43
12Irmalinn NilssonD18 (20)16:00+2:197:14
13Lovisa WeidenD18 (20)16:16+2:357:21
14Elin HugossonD16 (32)17:22+2:007:29
15Clara DahlD18 (20)16:52+3:117:37
16Wilmer SelinH13 (39)16:33+3:047:29
16Alma LeijonD18 (20)17:08+3:277:45
17Albin WeidenH15 (58)14:49+1:376:23
17Agnes LindblomD16 (32)18:04+2:427:47
18Thea BökmanD15 (52)16:50+2:337:22
18Hugo CedervallH14 (56)15:22+2:366:57
19Adam LindblomH16 (44)17:59+1:366:47
19Erik JohanssonH15 (58)15:10+1:586:32
20Alfred AhltinH15 (58)15:15+2:036:34
23Elin NilssonD16 (32)18:21+2:597:54
24Edvin SelinH15 (58)15:32+2:206:41
24Nellie RydlundD16 (32)18:25+3:037:56
26Tuva SelinD13 (41)18:59+3:458:35
26Joanna PerssonD14 (45)18:52+4:358:32
26David MorénH14 (56)16:18+3:327:22
27Melker AnderssonH16 (44)18:52+2:297:07
27Viktor AhltinH13 (39)18:05+4:368:10
28Ivar HelmerssonH15 (58)15:47+2:356:48
30Alice PerssonD14 (45)19:14+4:578:42
32Hanna LarssonD15 (52)19:02+4:458:20
34Linnea RydlundD14 (45)20:21+6:049:12
36Klas LjungqvistH15 (58)16:24+3:127:04
37Emelia CarlströmD13 (41)26:26+11:1211:57
37Villyam JohanssonH13 (39)21:06+7:379:32
37Victor EricssonH14 (56)17:17+4:317:49
39Johan VinbladH16 (44)20:24+4:017:41
39Kajsa HeydenD15 (52)20:20+6:038:55
40Alva NystedtD15 (52)20:23+6:068:56
41Adam JohanssonH14 (56)17:28+4:427:54
42Melvin NilssonH16 (44)22:57+6:348:39
46Felix GustafssonH15 (58)17:06+3:547:22
46Linnea LeijonD15 (52)22:29+8:129:51
48Love PerssonH14 (56)18:52+6:068:32
49Gustav AnderssonH14 (56)19:03+6:178:37
49Elsa EricssonD15 (52)27:21+13:0411:59
52Gabriel SteffertH15 (58)18:08+4:567:48
53David PerssonH14 (56)21:03+8:179:31
55Axel TenghagenH14 (56)26:50+14:0412:08
Carl ÅsH16 (44)ej start
Noah KrikströmH13 (39)ej start
Viola HolmströmD14 (45)ej start
Hilma HolmströmD16 (32)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser