Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GM, sprint
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 10 augusti 2018

Blekinge OF

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebba BerglinD18 (20)13:416:11
2Vit HorcickaH20 (10)17:06+0:115:45
3Jan AntonowiczH13 (39)14:19+0:506:28
3Linus VernströmH14 (56)13:22+0:366:02
4Hanna JohannessonD18 (20)14:18+0:376:28
5Frantisek SvetnickyH16 (44)16:42+0:196:18
6Emil PetterssonH20 (10)18:52+1:576:21
7Lisa SwartzD14 (45)15:59+1:427:13
8Axel BrattH13 (39)15:24+1:556:58
8Emma EmilssonD14 (45)16:00+1:437:14
9Maxim OmelchenkoH16 (44)17:04+0:416:26
10Nils SwartzH13 (39)15:44+2:157:07
10Gustav OlssonH18 (22)19:44+2:486:38
10Mathias BlomsterH20 (10)20:14+3:196:48
11Anton TörnqvistH15 (58)14:22+1:106:11
14Arvid BlomsterH16 (44)17:40+1:176:40
14Oskar ErikssonH14 (56)14:46+2:006:40
15Hugo LarssonH15 (58)14:33+1:216:16
17Simon GiselssonH18 (22)22:06+5:107:26
20Johanna WilhelmssonD18 (20)19:30+5:498:49
22Melker LarssonH14 (56)15:44+2:587:07
26Ella SöderbergD15 (52)18:10+3:537:58
27Hedda SvenssonD13 (41)19:25+4:118:47
28Linn KarlssonD16 (32)19:01+3:398:11
30Hanna RingD16 (32)20:48+5:268:57
34Jakob WilhelmssonH16 (44)19:31+3:087:21
35Oliver HåkanssonH13 (39)20:30+7:019:16
35Arvid KronmarH16 (44)19:38+3:157:24
38Agnes OlssonD13 (41)28:15+13:0112:46
38Sandra WiduchD14 (45)21:17+7:009:37
39Filip HåkanssonH15 (58)16:35+3:237:08
43Agnes BerlinD14 (45)23:00+8:4310:24
44Vilmalee SuwanD15 (52)21:16+6:599:19
44Olof EdvardssonH14 (56)18:09+5:238:12
Alma SvennerudD14 (45)diskvalificerad
Emma ZettervallD13 (41)ej start
Svante LorentzsonH14 (56)ej start
Vilma EngströmD14 (45)ej start
Klara AnderssonD16 (32)ej start
Ina ÅmanD14 (45)ej start

Karlskrona SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anton SvetnickyÖppen motion 3 (6)25:51+3:4610:30
21Stefan CaleklintÖppen motion 8 (26)27:38+11:359:18
23Kristina BerlinÖppen motion 8 (26)29:37+13:349:58
25Susanna CaleklintÖppen motion 8 (26)34:26+18:2311:35

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Henrik BerlinÖppen motion 8 (26)19:48+3:456:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser