Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GM, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GM, lång
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: lördag 11 augusti 2018

D20

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice Svensson FinndahlSmåland-OF33:559:48
2Tova OlssonSmåland-OF34:55+1:0010:05
3Sophia BjörnlingerSmåland-OF39:45+5:5011:29
4Johanna GuståsÖstergötland-OF40:03+6:0811:34
Sarah MagnussonÖstergötland-OFej godkänd

H20

3 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip TrofastSmåland-OF23:036:03
2Lukas LundgrenSmåland-OF23:43+0:406:14
3Oliwer LundbergSmåland-OF23:45+0:426:15
4Hugo LillieströmÖstergötland-OF24:16+1:136:23
5Victor HelgessonVästergötland-OF24:36+1:336:28
6Emil KarlssonVästergötland-OF26:08+3:056:52
7Vit HorcickaBlekinge-OF26:13+3:106:53
8Rasmus LundbergSmåland-OF27:28+4:257:13
9Andreas GustafssonSmåland-OF27:36+4:337:15
10Olle SörqvistVästergötland-OF27:46+4:437:18
11Emil PetterssonBlekinge-OF28:33+5:307:30
12Isak HertinSmåland-OF30:04+7:017:54
13Wojciech MossakowskiSmåland-OF33:53+10:508:55
14Mathias BlomsterBlekinge-OF42:49+19:4611:16
Jan BednarskiUNTS Warszawaej start
Albin LarssonGotland-OFej start

D18

3 230 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LagerHalland-OF27:508:37
2Ebba BerglinBlekinge-OF28:22+0:328:46
3Ellen BlennowVästergötland-OF29:27+1:379:07
4Alicia LundgrenSmåland-OF29:30+1:409:07
5Malin KristianssonVästergötland-OF30:03+2:139:18
6Tove EkströmÖstergötland-OF30:58+3:089:35
7Alma Holmqvist JohanssonSmåland-OF31:04+3:149:37
8Linnea SkalbergSmåland-OF31:24+3:349:43
9Hanna JohannessonBlekinge-OF32:14+4:249:58
10Lovisa WeidenSkåne-OF32:31+4:4110:04
11Sarina ZülligSmåland-OF32:49+4:5910:09
12Nora AeglerSmåland-OF32:56+5:0610:11
13Ebba HjertbergVästergötland-OF33:05+5:1510:14
14Lotten KindlundhSmåland-OF34:10+6:2010:34
15Julia GlowaczSmåland-OF35:33+7:4311:00
16Alva SellgrenGöteborg-OF36:41+8:5111:21
17Lovisa BlomgrenSmåland-OF37:00+9:1011:27
18Frida SahlmanÖstergötland-OF38:17+10:2711:51
19Ella PalmSmåland-OF39:34+11:4412:14
20Klara HöglundSmåland-OF40:33+12:4312:33
21Irmalinn NilssonSkåne-OF40:38+12:4812:34
22Alma LeijonSkåne-OF40:45+12:5512:36
23Ida HelgessonVästergötland-OF41:41+13:5112:54
24Johanna WilhelmssonBlekinge-OF49:13+21:2315:14
25Clara DahlSkåne-OF49:24+21:3415:17
26Julia MianowskaSmåland-OF59:52+32:0218:32

H18

3 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonVästergötland-OF26:047:02
2Isac EricssonSmåland-OF26:05+0:017:02
3Emil ÖhlundSmåland-OF26:10+0:067:04
4Albin KronkvistSkåne-OF26:11+0:077:04
5Adrian VartiaHalland-OF26:21+0:177:07
6Hugo DjurstedtSmåland-OF27:35+1:317:27
7Gustav OlssonBlekinge-OF27:43+1:397:29
8Hugo JakobssonSmåland-OF28:07+2:037:35
9Oscar ModigSkåne-OF28:08+2:047:36
10Linus LundbergSmåland-OF28:25+2:217:40
11Mattis PerssonSmåland-OF28:32+2:287:42
12Lukas GranstedtSmåland-OF29:13+3:097:53
13Joar HertinSmåland-OF29:37+3:338:00
14Tim JohanssonHalland-OF29:55+3:518:05
15Olle BergstedtVästergötland-OF30:42+4:388:17
16Adrian SkobeSmåland-OF30:51+4:478:20
17Daniel HellbergSkåne-OF31:21+5:178:28
18Albin TollSmåland-OF31:55+5:518:37
19Simon SvahnSmåland-OF34:19+8:159:16
20Eric BerlinVästergötland-OF35:59+9:559:43
21Noah BechtelHalland-OF36:50+10:469:57
22Edvin StrandbergSmåland-OF37:51+11:4710:13
23Jacob MobergSkåne-OF39:24+13:2010:38
24Simon GiselssonBlekinge-OF39:26+13:2210:39
25Axel ErikssonHalland-OF45:00+18:5612:09
26Mattias LevinGotland-OF46:06+20:0212:27
27Erik HultanderHalland-OF50:07+24:0313:32
Axel OrrhedeSkåne-OFej godkänd
Edvin NilssonGotland-OFej godkänd
Albin LindgrenGotland-OFej start
Jakob IngströmSmåland-OFej start
Simon FreylandSmåland-OFej start

D16

4 300 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunSmåland-OF39:219:09
2Olivia AspGöteborg-OF40:55+1:349:30
3Jennifer DavidsonGöteborg-OF41:27+2:069:38
4Clara SamuelssonSmåland-OF42:54+3:339:58
5Elin RindstigSmåland-OF44:40+5:1910:23
6Ebba LindBohuslän-Dal-OF45:43+6:2210:37
7Elin NilssonSkåne-OF45:49+6:2810:39
8Emely WeihartVästergötland-OF46:13+6:5210:44
9Agnes LindblomSkåne-OF46:17+6:5610:45
10Maria LogrenGöteborg-OF46:39+7:1810:50
11Alice MarmelidÖstergötland-OF48:47+9:2611:20
12Lisa OlssonSmåland-OF49:08+9:4711:25
13Tilda WiklundVästergötland-OF49:16+9:5511:27
14Embla CinthioSkåne-OF51:05+11:4411:52
15Erica BogrenVästergötland-OF52:04+12:4312:06
16Sofia PalmSkåne-OF52:35+13:1412:13
17Nellie RydlundSkåne-OF52:52+13:3112:17
18Linn MauritzsonGöteborg-OF54:52+15:3112:45
19Clara JohanssonBohuslän-Dal-OF55:59+16:3813:01
20Martina RizziSmåland-OF56:30+17:0913:08
21Irma SvenssonVästergötland-OF58:34+19:1313:37
22Felicia LorénGöteborg-OF1:00:22+21:0114:02
23Hanna RingBlekinge-OF1:00:51+21:3014:09
24Linnea Wedberg-KilnäsGöteborg-OF1:01:05+21:4414:12
25Matilda NilssonHalland-OF1:01:09+21:4814:13
26Emma IvarssonVästergötland-OF1:01:16+21:5514:14
27Ellen SigvardsonSmåland-OF1:03:13+23:5214:42
27Emilia ÖsterlundVästergötland-OF1:03:13+23:5214:42
29Linn KarlssonBlekinge-OF1:03:19+23:5814:43
30Tuva LövdahlSmåland-OF1:04:33+25:1215:00
31Elin HugossonSkåne-OF1:06:39+27:1815:30
32Hanna RothÖstergötland-OF1:08:49+29:2816:00
Alma HjertbergVästergötland-OFej godkänd
Hilma HolmströmSkåne-OFej start
Emma ErikssonSmåland-OFej start
Thea FagerströmGöteborg-OFej start
Klara AnderssonBlekinge-OFej start

H16

4 990 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonHalland-OF35:187:04
2Emil AxelssonGöteborg-OF36:07+0:497:14
3Isak HagbergSmåland-OF37:31+2:137:31
4Aron ÖstangårdSmåland-OF37:52+2:347:35
5Erik ÅkessonSmåland-OF38:10+2:527:38
6Maxim OmelchenkoBlekinge-OF38:21+3:037:41
7Arvid AronssonGöteborg-OF38:42+3:247:45
8Felix DrejmoGöteborg-OF39:03+3:457:49
9Axel NalbinVästergötland-OF40:04+4:468:01
10Frantisek SvetnickyBlekinge-OF40:25+5:078:05
11Karl PetersénSmåland-OF40:34+5:168:07
12Mattis NilssonÖstergötland-OF40:39+5:218:08
13Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-OF40:54+5:368:11
14Albin PerssonHalland-OF41:18+6:008:16
15Erik IngemarssonVästergötland-OF41:25+6:078:17
16Felix BäckstädeGotland-OF42:06+6:488:26
17Benjamin ClaessonSmåland-OF42:07+6:498:26
18Nils GrimbeckGöteborg-OF43:01+7:438:37
19Hugo MandingerVästergötland-OF43:23+8:058:41
20Simon FogelströmSmåland-OF43:32+8:148:43
21Jakob WilhelmssonBlekinge-OF46:02+10:449:13
22Gustav OhlinVästergötland-OF46:30+11:129:19
23Arvid KronmarBlekinge-OF46:42+11:249:21
24Rasmus Johansson FjordsideGöteborg-OF47:02+11:449:25
25Melker AnderssonSkåne-OF47:29+12:119:30
26Simon NordbergGöteborg-OF49:19+14:019:52
27Arvid BlomsterBlekinge-OF49:26+14:089:54
28Jakob GunnarssonGöteborg-OF50:06+14:4810:02
29Adam LindblomSkåne-OF50:48+15:3010:10
30Lukas GustafssonVästergötland-OF50:51+15:3310:11
31Bartlomiej OlszewskiSmåland-OF51:08+15:5010:14
32Malte EvebornÖstergötland-OF52:23+17:0510:29
33Lukas AndrénVästergötland-OF52:44+17:2610:34
34Carl ÅsSkåne-OF52:48+17:3010:34
35Fabian ValleriusSmåland-OF53:52+18:3410:47
36Sixten EkbladhSmåland-OF55:18+20:0011:04
37Arvid LundqvistHalland-OF57:21+22:0311:29
38Jonathan KonradssonSmåland-OF58:47+23:2911:46
39Johan BergiusGotland-OF59:53+24:3512:00
40Ludvig CarlbomVästergötland-OF1:05:59+30:4113:13
41Oscar Wall JungbjerGöteborg-OF1:06:56+31:3813:24
42Johan VinbladSkåne-OF1:08:27+33:0913:43
43Erik JohnssonÖstergötland-OF1:16:08+40:5015:15
44Melvin NilssonSkåne-OF1:38:59+1:03:4119:50
Anton GunnarssonSmåland-OFej godkänd
Isak OlssonBohuslän-Dal-OFej start
Gabriel ÖhgrenGöteborg-OFej start

D14

3 340 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖbergSmåland-OF28:368:33
2Emmy GranstedtSmåland-OF30:09+1:339:01
3Lisa SwartzBlekinge-OF30:47+2:119:12
4Ida BengtssonGöteborg-OF32:16+3:409:39
5Filippa FagerströmGöteborg-OF32:24+3:489:42
6Alma SvennerudBlekinge-OF32:51+4:159:50
7Emma EmilssonBlekinge-OF33:59+5:2310:10
8Elina ReinholdssonGöteborg-OF34:19+5:4310:16
9Tove ValleriusSmåland-OF34:33+5:5710:20
10Felicia FyhrSmåland-OF34:40+6:0410:22
11Maja KarmstigHalland-OF35:41+7:0510:41
12Emma RindstigSmåland-OF35:47+7:1110:42
13Alice OlvegårdSkåne-OF36:05+7:2910:48
14Maja GraadHalland-OF36:35+7:5910:57
15Tuva NylundSmåland-OF36:47+8:1111:00
16Emmy PalmSkåne-OF36:57+8:2111:03
17Alice JohanssonÖstergötland-OF38:12+9:3611:26
18Vendela SturekSmåland-OF38:18+9:4211:28
19Alice PerssonSkåne-OF39:03+10:2711:41
20Enni LindskogSmåland OF39:20+10:4411:46
21Marta TörnströmHalland-OF39:29+10:5311:49
22Ebba NäsmanGöteborg-OF39:54+11:1811:56
23Matilda WallströmGöteborg-OF40:01+11:2511:58
24Ellen TollSmåland-OF40:23+11:4712:05
25Maja LindénSmåland-OF41:46+13:1012:30
26Wilma PetterssonVästergötland-OF42:45+14:0912:47
27Julia WesthVästergötland-OF43:17+14:4112:57
28Klara BäckstädeGotland-OF43:45+15:0913:05
29Matilda AspGöteborg-OF45:13+16:3713:32
30Linnea RydlundSkåne-OF45:27+16:5113:36
31Agnes KamforsVästergötland-OF46:09+17:3313:49
32Stella BurénVästergötland-OF47:05+18:2914:05
33Hanna StalebrantSmåland-OF47:18+18:4214:09
34Maja InghammarVästergötland-OF48:04+19:2814:23
35Elin AxelssonVästergötland-OF49:24+20:4814:47
36Linnea Solvang StaggVästergötland-OF49:45+21:0914:53
37Molly GranängGöteborg-OF49:51+21:1514:55
38Joanna PerssonSkåne-OF49:57+21:2114:57
39Sandra WiduchBlekinge-OF49:58+21:2214:57
40Martina NiklassonSmåland-OF52:25+23:4915:41
41Annie ErikssonHalland-OF56:14+27:3816:50
42Natalie GardelinGotland-OF57:39+29:0317:15
Ebba ThernVästergötland-OFej godkänd
Maja NordinVästergötland-OFej start
Meja BergerSmåland-OFej start
Ellen ArneborgVästergötland-OFej start
Viola HolmströmSkåne-OFej start
Vilma EngströmBlekinge-OFej start
Ina ÅmanBlekinge-OFej start
Ida HjortÖstergötland-OFej start

H14

3 610 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppGöteborg-OF26:457:24
2Olle KarlssonSmåland-OF27:09+0:247:31
3Adrian SjödinSmåland-OF28:27+1:427:52
4Gunnar FovaeusGöteborg-OF28:48+2:037:58
5Hugo PerssonÖstergötland-OF29:27+2:428:09
6Tobias JohanssonHalland-OF30:08+3:238:20
7Ludvig HedströmVästergötland-OF31:06+4:218:36
8Linus VernströmBlekinge-OF31:14+4:298:39
9Joel HolmbergVästergötland-OF32:13+5:288:55
10Victor BeischerGöteborg-OF32:57+6:129:07
11Isak BengtssonHalland-OF33:19+6:349:13
12Johan ÅrbrinkÖstergötland-OF34:02+7:179:25
13Simon FlankegårdÖstergötland-OF34:06+7:219:26
14Simon BååthGöteborg-OF34:35+7:509:34
15Filip BrolingSmåland-OF34:55+8:109:40
16Lukas HagbergSmåland-OF35:10+8:259:44
17Carl-Henrik WassÖstergötland-OF35:17+8:329:46
18Melker ÅkessonGöteborg-OF35:25+8:409:48
19Victor HanssonHalland-OF35:38+8:539:52
20Markus LjungqvistSmåland-OF35:56+9:119:57
21Jonathan RundqvistHalland-OF36:01+9:169:58
22Lucas BoströmGöteborg-OF36:02+9:179:58
22Hugo CedervallSkåne-OF36:02+9:179:58
24David MorénSkåne-OF36:25+9:4010:05
25Elias NordbergGöteborg-OF36:38+9:5310:08
26Alfred HallqvistVästergötland-OF36:45+10:0010:10
27Oskar ErikssonBlekinge-OF36:54+10:0910:13
28Love PerssonSkåne-OF37:07+10:2210:16
29Albin SamuelssonSmåland-OF37:24+10:3910:21
30Isak AnderssonSkåne-OF37:40+10:5510:26
31Theo LövdahlSmåland-OF40:00+13:1511:04
32David HermanssonBohuslän-Dal-OF40:05+13:2011:06
33Alexander GustafssonSmåland-OF40:58+14:1311:20
34Ebbe HolmqvistGöteborg-OF42:00+15:1511:38
35Lukas GrothGöteborg-OF43:00+16:1511:54
36Martin HanssonHalland-OF44:52+18:0712:25
37Melker LarssonBlekinge-OF45:01+18:1612:28
38Adam JohanssonSkåne-OF45:19+18:3412:33
39Liam JohanssonVästergötland-OF45:59+19:1412:44
40William RönnborgGöteborg-OF46:41+19:5612:55
41Filip IngemarssonVästergötland-OF47:00+20:1513:01
42Jakob AspGöteborg-OF47:40+20:5513:12
43Hjalmar OlssonBohuslän-Dal-OF48:19+21:3413:23
44Edvard PetterssonGotland-OF50:17+23:3213:55
45Linus NilssonBohuslän-Dal-OF54:25+27:4015:04
46Alfred JohanssonGöteborg-OF54:29+27:4415:05
47Gustav AnderssonSkåne-OF54:51+28:0615:11
48Olof EdvardssonBlekinge-OF57:15+30:3015:51
49Hannes EssungerGöteborg-OF58:52+32:0716:18
50Victor EricssonSkåne-OF1:01:53+35:0817:08
51David PerssonSkåne-OF1:03:33+36:4817:36
52Axel TenghagenSkåne-OF1:06:45+40:0018:29
53Jonathan FlodmanGotland-OF1:21:49+55:0422:39
Alvin OllanderGöteborg-OFej godkänd
Johan Wall JungbjerGöteborg-OFej godkänd
Daniel JonssonÖstergötland-OFej godkänd
Emanuel ZitkaVästergötland-OFej godkänd
Alvin RösehagVästergötland-OFej godkänd
Axel BrönnestamBohuslän-Dal-OFej start
Svante LorentzsonBlekinge-OFej start

D13

3 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AxelssonGöteborg-OF30:039:41
2Yrsa RöjgårdÖstergötland-OF30:22+0:199:47
3Alva BjörkVästergötland-OF31:20+1:1710:06
4Sigrid LjunggrenÖstergötland-OF31:38+1:3510:12
5Sofie EttlingÖstergötland-OF32:20+2:1710:25
6Sandra LingSmåland-OF32:30+2:2710:29
7Sofia TunessonÖstergötland-OF33:13+3:1010:42
8Annie LundÖstergötland-OF34:01+3:5810:58
9Tuva ÖstangårdSmåland-OF34:16+4:1311:03
10Tova RangertSmåland-OF34:47+4:4411:13
11Emma OlinSmåland-OF35:05+5:0211:19
12Ella PetterssonGöteborg-OF35:14+5:1111:21
13Tuva SelinSkåne-OF36:21+6:1811:43
14Maja KarlssonGöteborg-OF36:43+6:4011:50
15Elsa MartanderVästergötland-OF38:40+8:3712:28
16Emilia LundstedtGöteborg-OF38:54+8:5112:32
17Stella RosengrenÖstergötland-OF39:04+9:0112:36
18Alice HallSmåland-OF39:29+9:2612:44
19Hedda SvenssonBlekinge-OF40:02+9:5912:54
20Lisa ÖstenssonVästergötland-OF41:19+11:1613:19
21Silje RingstadGöteborg-OF41:40+11:3713:26
22Sara OhlinVästergötland-OF42:04+12:0113:34
23Elsa SödervallVästergötland-OF44:13+14:1014:15
24Maja NordenfeltGöteborg-OF45:07+15:0414:33
25Lisa ErikssonGöteborg-OF45:19+15:1614:37
26Emma KarlssonGöteborg-OF46:18+16:1514:56
27Julia BogeGöteborg-OF47:20+17:1715:16
28Fanny HanssonHalland-OF47:36+17:3315:21
29Hanna NilssonVästergötland-OF50:01+19:5816:08
30Klara NilssonVästergötland-OF51:20+21:1716:33
31Josefine ÖhrvallVästergötland-OF53:09+23:0617:08
32Emelia CarlströmSkåne-OF57:18+27:1518:29
33Stina NalbinVästergötland-OF57:21+27:1818:30
34Agnes OlssonBlekinge-OF59:39+29:3619:14
35Ida KörleGöteborg-OF1:00:18+30:1519:27
Linn BjörneldSmåland-OFej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-OFej godkänd
Jennifer StigssonVästergötland-OFej godkänd
Johanna PihlströmGöteborg-OFej start
Emma ZettervallBlekinge-OFej start
Moa HolstenVästergötland-OFej start

H13

3 290 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon CorneliussonHalland-OF25:297:44
2Isak EskilssonSmåland-OF25:33+0:047:45
3Emil LindbladGöteborg-OF27:01+1:328:12
4Svante SelinSkåne-OF27:46+2:178:26
5Albin SundströmVästergötland-OF28:35+3:068:41
6Fabian AlinderGöteborg-OF28:50+3:218:45
7Tom WeihartVästergötland-OF29:58+4:299:06
8Wilmer SelinSkåne-OF30:38+5:099:18
9Ivar HenrikssonGöteborg-OF30:53+5:249:23
10Otto NilssonÖstergötland-OF31:06+5:379:27
11Joel Svensson FinndahlSmåland-OF31:07+5:389:27
12Jan AntonowiczBlekinge-OF31:50+6:219:40
13Isak SkoglundVästergötland-OF32:29+7:009:52
14Petter RybergVästergötland-OF32:35+7:069:54
14Victor HörnquistSmåland-OF32:35+7:069:54
16Nils SwartzBlekinge-OF33:18+7:4910:07
17Elia KämpeSkåne-OF33:47+8:1810:16
18Elias ThunbergSmåland-OF34:55+9:2610:36
19Simon WesthVästergötland-OF36:16+10:4711:01
20Axel BrattBlekinge-OF36:22+10:5311:03
21Johan ErikssonVästergötland-OF36:50+11:2111:11
22Ludvig EronnÖstergötland-OF37:08+11:3911:17
23Elias NyqvistGöteborg-OF37:25+11:5611:22
24Kasper VemdalVästergötland-OF38:37+13:0811:44
25Hugo HedströmSmåland-OF38:57+13:2811:50
26Olle PetersénSmåland-OF39:58+14:2912:08
27Noel BengtssonVästergötland-OF40:49+15:2012:24
28Edvin OckbornVästergötland-OF41:24+15:5512:35
29Albin PaulssonHalland-OF41:34+16:0512:38
30Jakob BaierGöteborg-OF41:58+16:2912:45
31Emil KreutnerSmåland-OF42:50+17:2113:01
32Oliver HåkanssonBlekinge-OF42:59+17:3013:03
33Linus AlinderGöteborg-OF44:12+18:4313:26
34Alwin EinarssonGöteborg-OF47:04+21:3514:18
35Albin Lindh SporreGotland-OF47:43+22:1414:30
36Wilhelm VictorzonVästergötland-OF50:18+24:4915:17
37Gustav LundqvistHalland-OF55:16+29:4716:47
38Viktor AhltinSkåne-OF57:16+31:4717:24
39Villyam JohanssonSkåne-OF1:14:00+48:3122:29
Noah KrikströmSkåne-OFej start
Oskar BlomHalland-OFej start

D15

4 310 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrÖstergötland-OF34:528:05
2Lisa ÅkessonVästergötland-OF35:44+0:528:17
3Linnea LundÖstergötland-OF36:09+1:178:23
4Eleonora AlinderGöteborg-OF36:35+1:438:29
5Elsa SonessonVästergötland-OF37:17+2:258:39
6Ida EskilssonSmåland-OF37:23+2:318:40
7Alva SvenskÖstergötland-OF37:49+2:578:46
8Vera PetterssonVästergötland-OF38:00+3:088:49
9Tilda PalmSmåland-OF38:05+3:138:50
10Agnes DjurstedtSmåland-OF38:42+3:508:58
11Erika ÅkessonVästergötland-OF38:55+4:039:01
12Moa ErikssonVästergötland-OF39:58+5:069:16
13Moa SkoogVästergötland-OF40:17+5:259:20
14Thea BökmanSkåne-OF41:01+6:099:30
15Moa WallenborgSkåne-OF41:35+6:439:38
16Evelina Svensson FinndahlSmåland-OF41:57+7:059:43
17Klara PerssonHalland-OF42:19+7:279:49
18Elin FlakbergGöteborg-OF43:14+8:2210:01
19Kristin HerberthsonÖstergötland-OF43:29+8:3710:05
20Sabina AumoGöteborg-OF43:35+8:4310:06
21Ida WaernqvistÖstergötland-OF44:29+9:3710:19
22Sofia RaskGöteborg-OF45:14+10:2210:29
23Olivia LundstedtGöteborg-OF45:49+10:5710:37
24Filippa SöderbergSmåland-OF46:15+11:2310:43
25Ella SöderbergBlekinge-OF48:08+13:1611:10
26Malin KindbomVästergötland-OF48:17+13:2511:12
27Elin KjellmanÖstergötland-OF49:39+14:4711:31
28Ronja AnderssonVästergötland-OF50:08+15:1611:37
29Kajsa HeydenSkåne-OF50:10+15:1811:38
30Mirjam InemyrVästergötland-OF50:30+15:3811:43
31Alva NystedtSkåne-OF50:49+15:5711:47
32Ida JohanssonVästergötland-OF50:59+16:0711:49
33Hanna LarssonSkåne-OF51:36+16:4411:58
34Vilmalee SuwanBlekinge-OF51:55+17:0312:02
35Siri LarsenGöteborg-OF53:11+18:1912:20
36Anna SvarfvarGöteborg-OF55:16+20:2412:49
37Alma AppelgrenVästergötland-OF55:52+21:0012:57
38Rebecka RundbladVästergötland-OF56:06+21:1413:00
39Elin RahmSmåland-OF56:43+21:5113:09
40Johanna FredrixonVästergötland-OF58:57+24:0513:40
41Lena ChabieraSmåland-OF59:22+24:3013:46
42Ella PerssonSmåland-OF59:34+24:4213:49
43Ellen OlovssonSmåland-OF59:54+25:0213:53
44Sofia ElverlindVästergötland-OF1:00:47+25:5514:06
44Eira HertinSmåland-OF1:00:47+25:5514:06
46Emma EliassonHalland-OF1:01:28+26:3614:15
47Linnea LeijonSkåne-OF1:01:50+26:5814:20
48Hilda MartanderVästergötland-OF1:03:51+28:5914:48
49Fredrika KindlundhSmåland-OF1:12:35+37:4316:50
50Elsa EricssonSkåne-OF1:42:46+1:07:5423:50
Thea Nordin AbajiSmåland-OFej godkänd
Elsa KarlssonGöteborg-OFej godkänd
Rebecka PihlströmGöteborg-OFej godkänd
Frida JohanssonBohuslän-Dal-OFej godkänd
Fanny ÖstlundÖstergötland-OFej start
Tova JanssonVästergötland-OFej start
Sara WänströmÖstergötland-OFej start

H15

4 490 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonSmåland-OF30:526:52
2Johan MårtenssonVästergötland-OF31:41+0:497:03
3Lukas LarssonVästergötland-OF32:49+1:577:18
4Agust KronkvistSkåne-OF32:55+2:037:19
5Casper SkeppGöteborg-OF32:56+2:047:20
6Hugo EricssonSmåland-OF33:03+2:117:21
7William SturessonGöteborg-OF33:04+2:127:21
8Edvin SelinSkåne-OF34:01+3:097:34
9Mattias ÖhlundSmåland-OF34:36+3:447:42
10Loke HedbergSkåne-OF34:52+4:007:45
11Samuel BökeVästergötland-OF35:15+4:237:51
12Hugo UnossonSmåland-OF36:54+6:028:13
13Anton TörnqvistBlekinge-OF37:06+6:148:15
14Fritjof Aderstedt AlthoffGöteborg-OF38:51+7:598:39
15Hugo LarssonBlekinge-OF38:54+8:028:39
16Albin HjellströmSmåland-OF38:55+8:038:40
17Erik JohanssonSkåne-OF39:21+8:298:45
18Anton CarlssonVästergötland-OF39:26+8:348:46
19Oscar HultgrenSmåland-OF39:47+8:558:51
20David AlménVästergötland-OF40:23+9:318:59
21Emil JägstedtHalland-OF40:50+9:589:05
22Adam SkoglundVästergötland-OF41:43+10:519:17
23Olle KallerbäckSmåland-OF41:45+10:539:17
24Filip HåkanssonBlekinge-OF42:08+11:169:23
25Jakob MobergHalland-OF42:58+12:069:34
26Arvid EkströmBohuslän-Dal-OF43:18+12:269:38
27Axel BechtelHalland-OF43:33+12:419:41
28Alex JohanssonHalland-OF44:13+13:219:50
29Folke SvangrenGotland-OF44:42+13:509:57
30Olle MelénVästergötland-OF45:17+14:2510:05
31Felix GustafssonSkåne-OF45:35+14:4310:09
32Alfred AhltinSkåne-OF46:21+15:2910:19
33Oscar OlinSmåland-OF46:33+15:4110:22
34Oscar LundborgGöteborg-OF47:18+16:2610:32
35Erik LingSmåland-OF48:10+17:1810:43
36Ivar HelmerssonSkåne-OF49:07+18:1510:56
37Johan LundBohuslän-Dal-OF50:06+19:1411:09
38Klas LjungqvistSkåne-OF51:33+20:4111:28
39Alfons PetersonÖstergötland-OF51:37+20:4511:29
40Tage KinellGöteborg-OF53:23+22:3111:53
41Olle ErlandssonSmåland-OF55:19+24:2712:19
42Valter FredrikssonÖstergötland-OF55:30+24:3812:21
43Melker AnderssonBohuslän-Dal-OF56:26+25:3412:34
44Gustav LidmanVästergötland-OF56:59+26:0712:41
45Albin GenbergVästergötland-OF1:01:04+30:1213:36
46Gabriel SteffertSkåne-OF1:08:50+37:5815:19
Arvid ÖhrvallVästergötland-OFej godkänd
Adam ÖsterdahlGotland-OFej godkänd
Sverre RöjgårdÖstergötland-OFej godkänd
Anton KastrupGöteborg-OFej godkänd
Malte KristianssonHalland-OFej godkänd
Alfred ErdeliusHalland-OFej godkänd
Philip VibergVästergötland-OFej godkänd
Albin WeidenSkåne-OFej godkänd
Arvid BjörkVästergötland-OFej start
Albin NyqvistGöteborg-OFej start
Joel BjörnlingerSmåland-OFej start
Edvin HenryssonVästergötland-OFej start
Wilhelm LarssonÖstergötland-OFej start
Alfred LeonVästergötland-OFej start
Anton BlomqvistVästergötland-OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser