Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GM, medel, publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GM, medel, publiktävling
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: söndag 12 augusti 2018

D21

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LeoHalden SK29:478:37
2Moa SvenssonNässjö OK35:07+5:2010:10
3Josephine RegnellVäxjö OK35:19+5:3210:14
4Eva GustafssonVäxjö OK43:20+13:3312:33
5Petra EklundLunds OK48:14+18:2713:58
6Josefine HäggdahlHaninge SOK57:50+28:0316:45
Cecilia BrattOK Orionej godkänd
Carina SvenssonBredaryds SOKej start

H21

4 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering32:217:41
2Torgny LindströmRonneby OK32:44+0:237:46
3Måns LennermoNässjö OK36:16+3:558:36
4Jacob LindstamOK Ravinen36:28+4:078:39
5Albin AnderssonVäxjö OK37:37+5:168:56
6Simon LennermoNässjö OK37:43+5:228:57
7Anders YngveIK Hakarpspojkarna41:46+9:259:55
Jesper MelinGarphyttans IFej start
Henrik EklundLunds OKej start

D20

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leonie ZemboldLifesaving Team Bad Bramstedt1:20:5923:12

H20

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WehlinSkogspojkarnas OK27:077:46
2Rasmus SvenssonVärend GN OL35:16+8:0910:06
3Mathias BlomsterRonneby OK35:21+8:1410:07
Albin LarssonGotlands Bro OKej start

D18

3 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LagerHalmstad OK31:248:59
2Lovisa WeidenSkåneslättens OL34:08+2:449:46
3Lovisa BlomgrenSOK Aneby39:08+7:4411:12
4Julia ElverlindOK Tranan48:34+17:1013:54
5Catherine ScheckLifesaving Team Bad Bramstedt1:42:49+1:11:2529:27
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKej start

H18

3 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian VartiaOK Löftan25:137:13
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg25:21+0:087:15
3Petter BergstedtMarkbygdens OK31:40+6:279:04
4Jacob MobergHelsingborgs SOK33:13+8:009:31
5Simon GiselssonRonneby OK34:21+9:089:50
6Noah BechtelFK Friskus-Varberg34:42+9:299:56
7Edvin NilssonGotlands Bro OK35:11+9:5810:04
8Axel ErikssonOK Löftan43:25+18:1212:26
9Mattias LevinSvaide Roma SOK47:42+22:2913:40
10Jann Andri KüngBjörnbär OK58:29+33:1616:45
11David NeroNässjö OK1:13:29+48:1621:03
Erik HultanderIF Rigorej start
Melker ElofssonOK Njudungej start

D16

3 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindOK Skärmen35:1110:57
2Clara JohanssonOK Skärmen37:25+2:1411:39
3Frida JohanssonOK Skärmen47:56+12:4514:55
4Mira EnellJönköpings OK56:37+21:2617:38
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd

H16

3 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loris KüngBjörnbär OK55:3017:17

D16 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agatha Boye NiemeläSK Lundia1:14:5027:00

H16 Kort

2 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf JohanssonOK Njudung36:1513:05
2Timo ZemboldLifesaving Team Bad Bramstedt1:17:20+41:0527:55

D14

2 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla LennartssonNässjö OK43:4315:46
2Fadrina KüngBjörnbär OK44:14+0:3115:58
3Linda SahlinNässjö OK44:41+0:5816:07
4Alice HallOK Bävern45:04+1:2116:16
5Emma LarssonKarlskrona SOK46:18+2:3516:42
6Moa SälebyNässjö OK47:57+4:1417:18
Vega EnellJönköpings OKej start
Moa HolstenHestra IFej start

H14

2 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÖbergGamleby OK32:5811:54
2Wilhelm KarmetunOK Njudung32:59+0:0111:54
3Matti JohanssonOK Njudung36:16+3:1813:05
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Sebastian MitchellHOCej start

H14 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung36:5016:53

D12

2 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna20:069:13
2Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering23:11+3:0510:38
3Märta SvennerudKarlskrona SOK24:28+4:2211:13
4Felicia GustafssonOK Njudung24:58+4:5211:27
5Miranda WallströmSävedalens AIK25:12+5:0611:33
6Linnéa EdvardssonEksjö SOK26:54+6:4812:20
7Evanna JohanssonOK Njudung30:51+10:4514:09
8Hilda LindénVäxjö OK31:47+11:4114:34
9Tyra StalebrantGamleby OK32:13+12:0714:46
10Molly WirefeldtNybro OK33:18+13:1215:16
11Mareia KüngBjörnbär OK38:49+18:4317:48
12Ida SälebyNässjö OK45:15+25:0920:45
13Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:03:26+43:2029:05
14Julia AbajiEksjö SOK1:14:08+54:0234:00
Edith HolmstrandOK Landehofej godkänd

H12

2 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna22:4810:27
2Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK23:38+0:5010:50
3Gustav AspIFK Göteborg Orientering26:42+3:5412:14
4Olof OlssonOK Skogsfalken27:26+4:3812:35
5Elias SamuelssonOK Vivill30:43+7:5514:05
6Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna32:29+9:4114:54
7Joel LeistraKarlskrona SOK37:07+14:1917:01
8Ruben QwickEksjö SOK39:02+16:1417:54
9Vidar PihlGamleby OK39:13+16:2517:59
10Adam NeroNässjö OK45:06+22:1820:41
11Carl JohanssonOK Tyringe55:33+32:4525:28
12Simon WaxegårdTorsås OK1:05:25+42:3730:00
Arthur MitchellHOCej start

D10

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HallOK Bävern24:2512:01
2Evelina LindgrenLidköpings VSK25:13+0:4812:25
3Nikki WeihartHestra IF28:42+4:1714:08
4Klara JohanssonSOK Aneby29:42+5:1714:37
5Moa WallströmSävedalens AIK30:47+6:2215:09
6Anna EnbergLinköpings OK32:51+8:2616:10
7Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering34:20+9:5516:54

H10

2 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LindénVäxjö OK19:109:26
2Gustaf KarlssonOK Njudung20:50+1:4010:15
3Anton SvetnickyKarlskrona SOK20:57+1:4710:19
4Elias LindströmRonneby OK21:02+1:5210:21
5Joar AnderssonVäxjö OK21:54+2:4410:47
6Pelle JakobssonEksjö SOK24:56+5:4612:16
7Daniel KarlssonOK Njudung28:37+9:2714:05
8Viktor WretbäckSOK Aneby36:15+17:0517:51
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

D35

3 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK32:5510:07
2Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:00:39+27:4418:39
3Marika HallOK Bävern1:09:28+36:3321:22

H35

4 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jari HuttunenSOK Aneby42:1410:01
2Mikael HallOK Bävern42:37+0:2310:07

D40

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK31:079:34
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof34:33+3:2610:37
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK37:32+6:2511:32
4Anna LennartssonNässjö OK40:57+9:5012:36
5Sarah LindströmRonneby OK41:56+10:4912:54
6Linda LarssonKarlskrona SOK44:07+13:0013:34

H40

3 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EttlingSkogspojkarnas OK30:568:17
2Christian EnbergLinköpings OK33:28+2:328:58
3Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL35:36+4:409:32
4Patrick EricsonMullsjö SOK39:20+8:2410:32
5Daniel AxelssonMålilla OK43:32+12:3611:40
6Peter JohanssonVäxjö OK46:06+15:1012:21
7Stefan CaleklintKarlskrona SOK51:21+20:2513:46
8Lars NicanderJärla Orientering53:29+22:3314:20

D45

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion31:3110:20
2Anna SvenssonSOK Viljan36:33+5:0211:59
3Anatina SchoopBjörnbär OK45:33+14:0214:56
4Maria SundbergOK Njudung47:24+15:5315:32
5Maria PeterssonHalmstad OK47:26+15:5515:33
6Monika HjellströmGränna-Bygdens OK58:33+27:0219:11
Susanne GranGamleby OKej godkänd
Sara LarssonOK Bävernej start

H45

3 730 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK28:477:43
2Magnus LarssonKarlskrona SOK31:04+2:178:19
3Conny RaskHjärnarps OL32:02+3:158:35
4Mikael BergstedtMarkbygdens OK33:06+4:198:52
5Michael LönnHjärnarps OL34:16+5:299:11
6Tony LövdahlSOK Viljan34:37+5:509:16
7Joakim KarmetunOK Njudung34:47+6:009:19
8Tobias BorgerKalmar OK34:51+6:049:20
9Anders LingIK Hakarpspojkarna37:50+9:0310:08
10Thomas JohanssonGamleby OK40:10+11:2310:46
11Martin JohanssonHalmstad OK41:21+12:3411:05
12Pär SvenssonVärend GN OL41:46+12:5911:11
13Björn KarlssonKexholms SK41:57+13:1011:14
14Henrik PeterssonNybro OK45:16+16:2912:08
15Paul OlssonOK Skogsfalken58:24+29:3715:39
16Magnus NilssonTorsås OK1:04:30+35:4317:17
Ola SöderbergOK Skogsfalkenej start
Brett WeihartHestra IFej start

D50

3 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL30:1610:03
2Lena RegnellVäxjö OK32:26+2:1010:46
3Kristina JohanssonBredaryds SOK34:36+4:2011:29
4Anna Nero NordmarkNässjö OK35:14+4:5811:42
5Judith HoferOLG Thun37:28+7:1212:26
6Helena KarlssonNässjö OK40:38+10:2213:29
7Gunilla GustafssonOK Orion40:40+10:2413:30
8Caroline LiljebjörnNybro OK41:26+11:1013:45
9Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK42:27+12:1114:06
10Helena AnderssonSOK Aneby47:59+17:4315:56
11Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK50:31+20:1516:46

H50

3 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik RosénVäxjö OK28:008:36
2Erik HelanderOK Roxen28:51+0:518:52
3Thomas PerssonOK Denseln30:24+2:249:21
4Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna32:02+4:029:51
5Tomas KarlssonKexholms SK32:13+4:139:54
6Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna32:19+4:199:56
7Jonas PerssonTorsås OK33:28+5:2810:17
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK37:36+9:3611:34
9Peter TorgénIstrums SK38:30+10:3011:50
10Anders MolinBoxholm-Mjölby OL38:46+10:4611:55
11Stefan JohanssonBredaryds SOK39:10+11:1012:03
12Patric MolinBoxholm-Mjölby OL40:47+12:4712:32
13Ulf HolstenHestra IF41:24+13:2412:44
Johan BlomgrenSOK Anebyej godkänd
Nils GustavssonLidköpings VSKej start

D55

3 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK30:3710:10
2Agneta OlivestamVimmerby OK32:17+1:4010:43
3Lena SwartzOK Orion33:40+3:0311:11
4Christina SternerTockarps IK35:37+5:0011:49
5Christina SegerslättSkåneslättens OL40:55+10:1813:35
6Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF44:46+14:0914:52
7Kristina JohanssonKalmar OK45:33+14:5615:07
8Ingrid JohanssonGamleby OK48:11+17:3416:00
9Anne TuressonBredaryds SOK54:19+23:4218:02
10Yvonne JohanssonGamleby OK56:20+25:4318:42
11Eva TollsternVäxjö AIS1:07:40+37:0322:28

H55

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF28:368:17
2Glen HåkanssonVäxjö OK30:56+2:208:57
3Mats BrorssonTockarps IK31:31+2:559:08
4Elis BengtssonOK Norrvirdarna32:38+4:029:27
5Stefan SvenssonBredaryds SOK38:12+9:3611:04
6Kjell KlarSäterbygdens OK41:07+12:3111:55
7Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna42:36+14:0012:20
8Markus KüngBjörnbär OK43:08+14:3212:30
9Ralph BeckerLifesaving Team Bad Bramstedt1:30:24+1:01:4826:12
Benjamin ViebkeMalmö OKej godkänd
Jonas BornetunSkillingaryds FKej start

D60

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ThörnOK Vilse 8736:2215:09
2Lena PerssonGamleby OK36:44+0:2215:18
3Anna-Karin ArgusSol Tranås40:41+4:1916:57
4Kerstin Haugen LundStenungsunds OK42:55+6:3317:52
5Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK44:47+8:2518:39
6Berit RuneforsVäxjö OK50:28+14:0621:01
7Liselott SigbyIK Vista1:05:16+28:5427:11

H60

3 450 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8733:049:35
2Ulf PalmérUlricehamns OK33:43+0:399:46
3Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL34:25+1:219:58
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung35:06+2:0210:10
5Arne BackOK Södertörn36:32+3:2810:35
6Kjell NeroNässjö OK36:38+3:3410:37
7Leif AsplundJönköpings OK40:23+7:1911:42
8Roger ThörnOK Vilse 8741:00+7:5611:53
9Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF41:16+8:1211:57
10Lennart LarssonJönköpings OK43:39+10:3512:39
11Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna44:58+11:5413:02
12Arne LundStenungsunds OK45:02+11:5813:03
13Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna45:46+12:4213:15
14Stefan ArbinAnnebergs GIF48:43+15:3914:07
15Jan JohanssonGamleby OK55:09+22:0515:59
Per NilssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start

D65

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK39:3516:29 Ladda ner rutt i gpx-format
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF47:40+8:0519:51
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej godkänd
Annastina Högemo KarlssonSOK Anebyej start

H65

3 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif CarlssonSOK Viljan29:049:31
2Göran SvensonSOK Viljan29:32+0:289:40
3Ulf SvenssonOK Njudung29:47+0:439:45
4Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL35:07+6:0311:30
5Hans TrofastTenhults SOK35:18+6:1411:34
6Hans SvensonSOK Viljan35:21+6:1711:35
7Göran DehlinAnnebergs GIF35:56+6:5211:46
8Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK36:27+7:2311:57
9Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL36:44+7:4012:02
10Ingemar PerssonGamleby OK37:57+8:5312:26
11Björn PetterssonUlricehamns OK39:30+10:2612:57
12Roger BergvikVäxjö OK46:30+17:2615:14
13Tommy OlaussonSOK Aneby48:41+19:3715:57
Inge LöwegrenKatrineholms OKej start

D70

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung43:1118:41
2Gerd LindholmSol Tranås44:57+1:4619:27
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL47:15+4:0420:27
4Kerstin GunnarssonNässjö OK49:08+5:5721:16
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK51:52+8:4122:27
6Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK53:00+9:4922:56
7Lena SandahlGamleby OK59:40+16:2925:49
Inger PetterssonBjörkfors GOIFej godkänd
Monica LarssonOK Trananej start

H70

2 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK36:4712:20 Ladda ner rutt i gpx-format
2Nils KarlssonVäxjö AIS38:31+1:4412:55
3Hans SjögrenAlvesta SOK39:54+3:0713:23
4Stefan G LarssonOK Njudung43:54+7:0714:43
5Bo TuressonIFK Sävsjö44:43+7:5615:00
6Göran KarlssonSOK Aneby47:18+10:3115:52
7Lennart AnderssonOK Orion47:37+10:5015:58
8Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan48:46+11:5916:21
9Roland SandahlAnnebergs GIF48:57+12:1016:25
10Tommy OlssonKarlskrona SOK49:27+12:4016:35
11Nils-Birger JohanssonSol Tranås51:17+14:3017:12
12Roland NilssonSOK Viljan54:32+17:4518:17
13Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK57:15+20:2819:12
14Kjell LindholmSol Tranås1:06:08+29:2122:11
Lars KarlssonGamleby OKej godkänd
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLej start
Rune RingsgårdOK Roxenej start

D75

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt BjörnlingerIK Vista44:4320:42
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK47:43+3:0022:05
3Ulla NilssonSOK Viljan51:23+6:4023:47
4Siv EkelöfVärend GN OL1:13:02+28:1933:48
Gudrun ThigerLinköpings AIKej start

H75

2 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne SvenssonOK Njudung42:3514:17
2Allan OlovssonOK Njudung47:24+4:4915:54
3Kjell MånssonRonneby OK47:41+5:0616:00
4Rune GunnarssonNässjö OK54:30+11:5518:17
5Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF55:09+12:3418:30
6Lars-Åke LarssonOK Tranan1:01:01+18:2620:28
7Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:05:05+22:3021:50
8Stig KarlssonTorsås OK1:07:31+24:5622:39
9Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:09:58+27:2323:28
10Göran LillieströmSOK Aneby1:12:27+29:5224:18
11Stig JonssonBjörkfors GOIF1:35:46+53:1132:08
12Göran ThourVärend GN OL1:56:03+1:13:2838:56
Erling EkelöfVärend GN OLej godkänd
Hans FalkVärend GN OLej start

H80

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SjögrenOK Orion41:4318:03
2Torild BornetunSkillingaryds FK43:22+1:3918:46
3Anders AdlerLinköpings AIK45:08+3:2519:32
4Johan JanssonVäxjö OK45:30+3:4719:41
5Lars-Göran BjörnlingerIK Vista49:10+7:2721:17
6Tore JohanssonSOK Aneby56:06+14:2324:17
7Mats BirgerssonForserums SOK57:46+16:0325:00
8Lars-Erik LindellVäsby OK58:03+16:2025:07
Lars PerssonVäsby OKej start

Inskolning

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Adam BackEksjö SOKfullföljt
Signe PihlGamleby OKfullföljt

U1

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte StenhagNässjö OK25:2112:29
2Ingrid WretbäckSOK Aneby40:47+15:2620:05
3Oskar BerggrenIFK Sävsjö40:56+15:3520:09
4Gustav FlinkOK Bävern44:00+18:3921:40
5Thure Quick NilssonEksjö SOK44:25+19:0421:52
6Love GöthEksjö SOK46:43+21:2223:00
Viola OlssonOK Skogsfalkenej godkänd

Öppen motion 1

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WirefeldtNybro OK31:3916:29
2Lars-Erik CarlssonNässjö OK38:25+6:4620:00
3Mattias RundgrenSol Tranås39:09+7:3020:23
4Annica HolstenHestra IF40:26+8:4721:03
5Olof WalfridssonSOK Aneby49:50+18:1125:57
6Rita AspelundNässjö OK50:53+19:1426:30
7Carl-Eric GustavssonEksjö SOK51:13+19:3426:40
Henrik EklundLunds OKej godkänd

Öppen motion 3

2 290 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa  BerglinTeam Berglin28:0212:14
2Linda WestlundGöteborgs SK29:33+1:3112:54
3Lisa LeistraKarlskrona SOK31:26+3:2413:43
4Moa VemdalMullsjö SOK35:02+7:0015:17
5Sigrid VemdalMullsjö SOK35:09+7:0715:20
6Martin FlinkOK Bävern40:56+12:5417:52
7Anton LevinssonGränna-Bygdens OK42:01+13:5918:20
8Therese ErikssonIK Hakarpspojkarna43:17+15:1518:54
9Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna43:18+15:1618:54
10Elin SvenssonVimmerby OK43:40+15:3819:04
11Nora SvenssonVimmerby OK44:14+16:1219:18
12Ida KholstenHestra IF44:29+16:2719:25
13Johanna LindénVäxjö OK44:44+16:4219:32
14Pernilla NilssonHestra IF45:12+17:1019:44
15Lucas RaihleKlubblös46:06+18:0420:07
16Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK47:24+19:2220:41
17Lena JohanssonIFK Sävsjö50:23+22:2122:00
18Roger ÖdénSOK Aneby51:14+23:1222:22
19Anna GöranssonIFK Sävsjö51:51+23:4922:38
20Lizette KaverenAnderstorps OK51:56+23:5422:40
21Nils PerssonOK Tyringe53:46+25:4423:28
22Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK54:59+26:5724:00
23Kicki SanderBjörkfors GOIF55:21+27:1924:10
24Elisabeth WalfridssonSOK Aneby56:04+28:0224:28
25Ingela KlaessonNässjö OK58:25+30:2325:30
26Stina SvenssonVimmerby OK1:01:39+33:3726:55
27Harriet KarlssonTorsås OK1:02:15+34:1327:11
28MariAnne MånssonRonneby OK1:10:38+42:3630:50
29Laura/Laura Spanjer/EilertsLifesaving Team Bad Bramstedt1:21:55+53:5335:46
30Lea/Hannah Paetow/VibransLifesaving Team Bad Bramstedt1:23:10+55:0836:19
Eva NordinGustavsbergs OKej godkänd
Rosita KarlssonVäxjö AISej godkänd
Marita HultanderIF Rigorej start
Per WretbäckSOK Anebyej start

Öppen motion 5

3 080 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ReimertzGällstadbygdens SOK43:4914:13
2Karin ÖhlinSOK Aneby44:05+0:1614:18
3Stephan SvenssonLinköpings OK44:56+1:0714:35
4Rasmus ErikssonNässjö OK46:09+2:2014:59
5Marina JohanssonOK Njudung47:03+3:1415:16
5Frida BerglundEksjö SOK47:03+3:1415:16
7Charlotte StenhagNässjö OK49:16+5:2715:59
8Anders ErikssonKexholms SK50:00+6:1116:14
9Ing-Marie BackOK Södertörn51:18+7:2916:39
10Lennart HolstNässjö OK52:19+8:3016:59
11Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL53:18+9:2917:18
12Sara LindgrenLidköpings VSK53:54+10:0517:30
13Ylva HolmqvistKlubblös54:39+10:5017:44
14Per LennartssonNässjö OK54:53+11:0417:49
15Veronica SahlinNässjö OK56:40+12:5118:23
16Marie SvennerudKarlskrona SOK1:02:00+18:1120:07
17Anna KallinSOK Aneby1:02:17+18:2820:13
18Anneli BlomgrenSOK Aneby1:09:20+25:3122:30
19Villyam JohanssonOK Tyringe1:10:52+27:0323:00
19Axel TenghagenHärlövs IF1:10:52+27:0323:00
21Sarah/Tom Ziegler/HolsteLifesaving Team Bad Bramstedt1:14:30+30:4124:11
22Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:21:42+37:5326:31
23Per EnellJönköpings OK1:26:31+42:4228:05
24Saskia BehnkleLifesaving Team Bad Bramstedt1:29:28+45:3929:02
25Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OK1:32:50+49:0130:08
26Sofia EnellJönköpings OK1:35:42+51:5331:04
Lars HultanderIF Rigorej start
Marco ZülligOLG Thunej start

Öppen motion 7

2 980 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas AxelssonLerums SOK30:2010:10
2Stefan BerglinKarlskrona SOK30:38+0:1810:16
3Marie BerglinKarlskrona SOK35:04+4:4411:46
4Bo HenrikssonSOK Aneby35:20+5:0011:51
5Peter SahlinNässjö OK35:50+5:3012:01
6Urban ArnessonOK Torfinn38:15+7:5512:50
7Per ErikssonLinköpings OK40:16+9:5613:30
8Daniel SahlinNässjö OK43:07+12:4714:28
9Rebecca SvenssonVärend GN OL45:46+15:2615:21
10Marika ElverlindOK Tranan45:47+15:2715:21
11Tomas RahmOK Norrvirdarna48:04+17:4416:07
12Dennis PerssonVäxjö OK48:06+17:4616:08
13Maria HåkanssonVäxjö OK48:58+18:3816:25
14Gabriel SteffertOK Tyringe49:14+18:5416:31
15Leif AxelssonMålilla OK50:26+20:0616:55
16Morgan NilssonHestra IF50:29+20:0916:56
17Åsa Flink-SvenssonNässjö OK50:44+20:2417:01
18Petra NicanderJärla Orientering51:07+20:4717:09
19Göran JohanssonOK Tyringe51:12+20:5217:10
20Marco ZulligThun51:45+21:2517:21
21Annica RosengrenOK Orion54:08+23:4818:09
22Lars KreutnerSOK Viljan54:38+24:1818:20
23Christer AnderssonSOK Aneby55:11+24:5118:31
24Helena ÅhlinHelsingborgs SOK55:41+25:2118:41
25Andreas BerggrenSOK Aneby55:42+25:2218:41
26Ellinor FärgAnnebergs GIF56:35+26:1518:59
27Rune TuressonOK Bävern56:44+26:2419:02
28Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL59:21+29:0119:54
29Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna1:00:25+30:0520:16
30Lina LiljeholmAnkarsrums OK1:06:45+36:2522:23
31Åke PerssonOK Bävern1:09:19+38:5923:15
32Rohnny AnderssonForserums SOK1:14:06+43:4624:51
33Kennet/Leif Erik Bauman/FinckLifesaving Team Bad Bramstedt1:23:22+53:0227:58
34Kimi/Niklas Baumann/WagnerLifesaving Team Bad Bramstedt1:23:47+53:2728:06
35Sven-Olof LundinSol Tranås1:25:10+54:5028:34
36Heike HolmLifesaving Team Bad Bramstedt1:48:39+1:18:1936:27
Magnus JohanssonOK Njudungej godkänd
Elin BerglinTeam Berglinej godkänd

Öppen motion 8

4 160 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundbergOK Bävern35:028:25
2Johan BerglundEksjö SOK35:25+0:238:30
3Lucian SemeniucFK Finn38:30+3:289:15
4Fanny SundbladEksjö SOK39:46+4:449:33
5Andreas KaverenAnderstorps OK40:15+5:139:40
6Nichlas WallströmSävedalens AIK40:23+5:219:42
7Johan SandlundOK Njudung41:58+6:5610:05
8Melker ElofssonOK Njudung45:08+10:0610:50
9Oskar EklundMålilla OK45:49+10:4711:00
10Dennis TollOK Njudung47:35+12:3311:26
11Jonny JohanssonOK Njudung50:22+15:2012:06
12Robin ÖhrnOK Bävern50:46+15:4412:12
13Anton PetterssonEksjö 51:00+15:5812:15
14Marcus FärgAnnebergs GIF51:58+16:5612:29
15Mikael ÖrnOK Bävern55:18+20:1613:17
16Adam JohanssonSkåneslättens OL56:33+21:3113:35
17Marcus SvennerudKarlskrona SOK58:07+23:0513:58
18Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK58:12+23:1013:59
19Per SandlundOK Njudung58:31+23:2914:03
20Thomas ElofssonOK Njudung1:12:44+37:4217:29
21Ulrika RibbholmOK Njudung1:15:07+40:0518:03
22Boo NordinSol Tranås1:21:51+46:4919:40
23Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:22:22+47:2019:47
24Per HallendorffEksjö SOK1:27:28+52:2621:01
Marcus GustafssonIF Hallbyej godkänd

U2

1 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BerglundEksjö SOK26:1713:41
2Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK27:03+0:4614:05
3Astrid LindgrenLidköpings VSK28:39+2:2214:55
4Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK28:46+2:2914:58
5Jonas NicanderJärla Orientering29:57+3:4015:35
6Per NicanderJärla Orientering30:01+3:4415:38
7Amanda FyhrSOK Aneby32:40+6:2317:00
8Eliva PerssonGällstadbygdens SOK33:47+7:3017:35
9Piali HedinEksjö SOK39:59+13:4220:49
10Anton CarlströmFK Boken40:10+13:5320:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser