Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 7 maj 2017

Inskolning

1 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvid LindgrenIFK Umeåfullföljt
Olivia SjöbergKlubblösfullföljt
Peter David SjöbergKlubblösfullföljt
Agnes ÅhmanIFK Umeåfullföljt

Öppen motion 1

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix NordénUmeå OK20:3611:26
2Stina LindmarkRobertsfors IK20:46+0:1011:32
3noel sullivanKlubblös21:07+0:3111:43
4Erik Lingbro DömstedtUmeå OK23:32+2:5613:04
5Ted LinmarkRobertfors IK23:49+3:1313:13
6Max NordénUmeå OK24:41+4:0513:42
7Lukas ErikssonUmeå OK24:53+4:1713:49
8David LindgrenIFK Umeå25:45+5:0914:18
9Klara SjöblomUmedalens IF35:28+14:5219:42
10Moa TimbyUmeå OK37:42+17:0620:56

Öppen motion 3

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin ÖstbergUmeå OK26:229:05
2Maja LundholmUmeå OK26:57+0:359:17
3Rebecka SundinKlubblös28:36+2:149:51
4Ida ÅströmUmeå OK29:24+3:0210:08
5Hilja BerggrundUmeå OK37:44+11:2213:00
6Petra BerggrundUmeå OK37:57+11:3513:05
7Linda BrynolfssonUmeå OK41:00+14:3814:08
8Adrian WidmarkUmeå OK41:19+14:5714:14
9Ella LindmarkRobertsfors IK44:57+18:3515:30
10Lukas WincentIFK Umeå48:55+22:3316:52
11Elina DömstedtIFK Umeå49:40+23:1817:07
12Lena ÖhmanIFK Umeå52:09+25:4717:58
13Kristina WincentIFK Umeå52:11+25:4917:59

Öppen motion 5

3 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonUmeå OK29:209:10
2Cecilia EngdalIKSU Multisport31:21+2:019:47
3Malin LindmarkRobertsfors IK34:16+4:5610:42
4Göran BergSundsvalls OK35:01+5:4110:56
5Jakob AnderssonUmeå OK35:40+6:2011:08
6Anna Sara ClaessonUmeå OK35:41+6:2111:09
7Jessica LindmarkRobertsfors IK38:30+9:1012:01
8Erika TimbyUmeå OK40:27+11:0712:38
9Ove PerssonTelia IF41:33+12:1312:59
10CHATARINA KARLSSONUmeå OK47:28+18:0814:50
11Erik SpringareIKSU Multisport49:15+19:5515:23
12Lars ÅbergUmeå OK49:20+20:0015:25
13Emil LundmarkUmeå OK59:10+29:5018:29
14Lisa ÅströmUmeå OK1:03:46+34:2619:55

Öppen motion 7

3 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddIFK Umeå22:436:53
2Per StenbergIFK Umeå26:37+3:548:03
3Oskar ÅdahlUmeå OK27:16+4:338:15
4Anna ArvidssonKalmar OK28:10+5:278:32
5Mattias JohanssonBergnäsets AIK29:07+6:248:49
6Per EngmanUmeå OK30:03+7:209:06
7Terho NevalainenUmeå OK30:54+8:119:21
8Rasmus ErikssonUmeå OK32:19+9:369:47
9Jesper RamebäckUmeå OK32:31+9:489:51
10Thomas LindgrenIFK Umeå34:39+11:5610:30
11Eva WalheimRobertsfors IK35:12+12:2910:40
12Thomas ErikssonUmeå OK35:22+12:3910:43
13Annika ManniUmedalens IF35:28+12:4510:44
14Karin LarssonUmeå OK35:30+12:4710:45
15Anna-Lena TynongGävle OK35:39+12:5610:48
16Helena KönigssonRobertsfors IK36:01+13:1810:54
17Alva LarssonUmeå OK38:32+15:4911:40
18Bert ErikssonUmeå OK38:37+15:5411:42
19Lars-Johan DömstedtUmeå OK42:33+19:5012:53
20Per RogneIK Hakarpspojkarna44:55+22:1213:36
21Jerry LarssonUmeå OK45:04+22:2113:39
22Katrin StenUmeå OK47:11+24:2814:17
23Davis KazaKlubblös47:46+25:0314:28
24Anna AhlströmLugnviks IF47:54+25:1114:30
25Sofia AnderssonIFK Umeå54:00+31:1716:21
26PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå54:33+31:5016:31
27Kristin GunnarssonKlubblös1:00:29+37:4618:19
28Paulina TomasdotterNjurunda OK1:35:45+1:13:0229:00
Linn EnglundKlubblösutgått

Öppen motion 8

5 200 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅhmanIFK Umeå30:165:49
2Jan JohanssonIFK Umeå31:17+1:016:00
3Henrik JohanssonUmeå OK33:49+3:336:30
4Isak LundholmUmeå OK34:12+3:566:34
5Niklas FriesUmeå OK34:16+4:006:35
6Stefan GyllenbergLugnviks IF39:07+8:517:31
7Harry HietanenGävle OK39:14+8:587:32
8Johan HäggströmOK Vargen40:29+10:137:47
9Simon NilssonUmeå OK40:58+10:427:52
10Jakob NilssonUmeå OK42:56+12:408:15
11Stefan HertilOK Denseln43:33+13:178:22
12Mikael YngvessonRobertsfors IK44:18+14:028:31
13Jean-Michel RobergeIFK Umeå48:38+18:229:21
14Robert WidmarkUmeå OK49:40+19:249:33
15Elin FältmanLeksands OK51:51+21:359:58
16Louise RamebäckUmeå OK51:57+21:419:59
17Charlotte KungUmeå OK52:14+21:5810:02
18Elin OlofssonUmeå OK52:21+22:0510:04
19Markus CarlborgIKSU Multisport52:44+22:2810:08
20Monika LövsundUmeå OK55:00+24:4410:34
21Staffan StenKlubblös55:58+25:4210:45
22Magnus HägglundUmeå OK56:19+26:0310:49
23Niklas TimbyUmeå OK56:56+26:4010:56
24Gunnar TigerUmeå OK1:00:02+29:4611:32
25Peter NilssonRobertsfors IK1:04:01+33:4512:18
26Stina OlofssonKlubblös1:04:55+34:3912:29
27Ellen Helker-NygrenKlubblös1:06:27+36:1112:46
28Kornelia RobergeIFK Umeå1:42:35+1:12:1919:43
29Kerstin SellinIFK Umeå1:48:04+1:17:4820:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser