Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långhundradubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långhundradubbeln, lång
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21

6 960 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda ForsgrenOK Linné54:217:48
2Rebecka OlssonOK Linné55:13+0:527:56
3Rebecka LindbergOK Roslagen56:16+1:558:05
4Maria SjölanderOK Rodhen59:29+5:088:32
5Elin SjölanderOK Rodhen1:01:00+6:398:45
6Moa KjellstrandCentrum OK1:01:22+7:018:49
7Gunilla SvärdIF Thor1:02:02+7:418:54
8Lisa JohanssonOK Rodhen1:03:01+8:409:03
9Linnea TroengSkogslöparna1:05:02+10:419:20
10Elisa HameliusOK Linné1:09:57+15:3610:03
11Lena ÖhmanCentrum OK1:10:31+16:1010:07
12Viktoria HelmerssonOK Ravinen1:11:08+16:4710:13
13Amelie EkströmOK Kåre1:12:57+18:3610:28
14Emma JonssonOK Rodhen1:17:03+22:4211:04
15Hanna BarkegrenOK Kåre1:29:46+35:2512:53
16Hanna BerglundOK Kåre1:30:20+35:5912:58
17Sara JonassonCentrum OK1:32:54+38:3313:20
Jenny WegmüllerOK Rodhenej godkänd

H21

9 960 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan TroengOK Linné58:275:52
2Erik HannrupIF Thor1:02:43+4:166:17
3Andreas HallIFK Lidingö SOK1:03:26+4:596:22
4David LingforsOK Linné1:03:34+5:076:22
5Lasse JanssonGävle OK1:07:08+8:416:44
6Tommy LindbergOK Roslagen1:08:28+10:016:52
7Joel LännevallOK Roslagen1:09:10+10:436:56
8Josef NordlundOK Linné1:09:49+11:227:00
9Gustaf GranathOK Linné1:10:07+11:407:02
10Olle NilssonOK Linné1:11:58+13:317:13
11Martin SundlöfGävle OK1:13:27+15:007:22
12Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna1:16:24+17:577:40
13Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:17:26+18:597:46
14Pontus JohanssonOK Linné1:17:39+19:127:47
15Mattias OlofssonOK Enen1:17:50+19:237:48
16Robert PetterssonIF Thor1:18:49+20:227:54
17Ulrik ImbergOK Linné1:19:32+21:057:59
18Olof ErikssonOK Linné1:23:34+25:078:23
19Olof LethagenCentrum OK1:26:05+27:388:38
20Johan HameliusOK Linné1:35:00+36:339:32
21Lukas OlssonVäsby OK1:35:28+37:019:35
22Kristoffer OhlinRånäs OK1:37:48+39:219:49 Ladda ner rutt i gpx-format
23Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:39:09+40:429:57
24Thomas PetterssonAttunda OK1:39:15+40:489:57
25Joakim OlssonVäsby OK1:44:37+46:1010:30
26Magnus LennartssonJärfälla OK1:44:46+46:1910:31
27Anders OhlinRånäs OK1:47:43+49:1610:48
28Tobias AnderssonOK Österåker1:54:16+55:4911:28
Adrien CoulierCS Pertuisej godkänd
Thomas OhlinRånäs OKej godkänd
Erik FredlundOK Linnéej godkänd
Robert JohanssonTäby OKej godkänd
Treb GarnerKlubblösej start
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Viktor LindbergOK Roslagenej start

D21 Kort

5 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JacobsonOK Tor49:539:57
Ebba WesterbergIF Thorej godkänd

H21 Kort

7 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil HammarströmOK Måsen1:02:438:36
2Daniel SeestrandVisborgs OK1:08:34+5:519:24 Ladda ner rutt i gpx-format
3Emil JanssonOK Rodhen1:27:06+24:2311:56
4Mattias HenrikssonCentrum OK1:45:57+43:1414:32

D20

5 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JanssonOK Linné56:0310:23
2Anna KarlströmOK Linné1:01:23+5:2011:23

H20

7 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GrywenzOK Linné47:246:30
2Johan EdenhamnLänna IF51:34+4:107:04
3Edvin NordströmTäby OK51:36+4:127:04
4Emil GrehnOK Rodhen53:09+5:457:17
5Tuve MöllerOK Linné59:53+12:298:12
Vidar PerssonTäby OKej start

D18

5 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen41:218:15
2Malva SteenOK Enen42:32+1:118:29
3Moa HjorthDomnarvets GOIF47:13+5:529:25
4Lotta WeyhenmeyerIF Thor48:03+6:429:35
5Sara SundinWaxholms OK54:03+12:4210:47
6Clara SpikLeksands OK57:40+16:1911:30
7Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:15:30+34:0915:04
Alva LindellIF Thorej start
Hedvig SundstedtRasbo IKåterbud

H18

4 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SilierJärfälla OK49:2410:47
2Jakob SjöbergGävle OK49:43+0:1910:51
3Jonathan UllerKils OK52:25+3:0111:26
4Oskar StenviOK Linné52:39+3:1511:29
5Edvin WiklundOK Enen54:10+4:4611:49
6Emil JonsellIF Thor58:08+8:4412:41
7Alfred LiljeströmGävle OK1:07:46+18:2214:47
8Axel BergströmOK Rodhen1:08:16+18:5214:54
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd

D16

4 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor36:567:59
2Hanna JonsellIF Thor37:43+0:478:09
3Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL40:10+3:148:41
4Lovisa HambäckLånghundra IF49:03+12:0710:37
5Ellen HannrupIF Thor55:07+18:1111:55
6Agnes WeissLånghundra IF57:01+20:0512:20
7Joni Müller af UhrOK Linné57:14+20:1812:23
8Tuva-Cajsa SpikLeksands OK57:25+20:2912:25
9Fanny CedstedtLånghundra IF59:03+22:0712:46
10Emilia BergströmOK Rodhen1:01:29+24:3313:18
11Linn RistoOK Linné1:10:32+33:3615:16
Sofia SundinWaxholms OKej godkänd

H16

5 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BoströmOK Linné35:426:32
2Felix SilverGävle OK37:14+1:326:49
3Aron HellgrenIF Thor38:57+3:157:08
4Oskar SundblomRånäs OK41:16+5:347:33
5Pelle NilssonOK Linné42:14+6:327:44
6David MelinOK Rodhen42:54+7:127:51
7John McLellandOK Rodhen48:05+12:238:48
8Elliot AngelsiööOK Linne54:43+19:0110:01
9Albin WarvelinLånghundra IF1:04:48+29:0611:52
10Gustav KüglerSigtuna OK1:09:11+33:2912:40

D14

3 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné31:278:13
2Ebba OttossonGävle OK31:44+0:178:18
3Sara ÅbomGävle OK35:57+4:309:24
4Elsa HedinOK Linné36:17+4:509:29
5Frida MelinOK Rodhen40:24+8:5710:34
6Moa LundinOK Linné40:55+9:2810:42
7Isabel UnnerudLånghundra IF43:17+11:5011:19
8Agnes Söllvander EklundOK Rodhen49:08+17:4112:51
9Elsa Söllvander EklundOK Rodhen51:22+19:5513:26
10Klara HartOK Linné54:16+22:4914:12
11Isabelle StåhlbrandtRasbo IK56:00+24:3314:39
12Lovisa BolanderSigtuna OK57:27+26:0015:02
13Ella ServinLånghundra IF59:13+27:4615:30
14Junia WinningeLånghundra IF59:32+28:0515:35
15Sara SundqvistLånghundra IF1:10:44+39:1718:30
16Erica KarlssonOK Rodhen1:11:03+39:3618:35
Fannie SjölanderOK Rodhenej start

H14

3 820 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GidlundOK Linné29:217:40
2Elias WesterberghRasbo IK30:17+0:567:55
3Love BylundIF Thor30:24+1:037:57
4Valle LarssonIF Thor32:49+3:288:35
5David BerglundIF Thor33:40+4:198:48
6Axel AnderssonIF Thor36:08+6:479:27
7Viktor JemthIF Thor38:38+9:1710:06
8Gustav LyckebäckSigtuna OK39:51+10:3010:25 Ladda ner rutt i gpx-format
9Love UmegårdLånghundra IF40:05+10:4410:29
10Mathias NordlinderOK Linné40:45+11:2410:40
11Edvin NilssonLånghundra IF41:01+11:4010:44
12Emil ÅbergOK Linné41:55+12:3410:58
13Simon ClaessonOK Rodhen42:42+13:2111:10
14Jakob NordströmSigtuna OK45:24+16:0311:53
15Felix JohnssonOK Linné46:32+17:1112:10
16Jacob HenrikssonRånäs OK50:19+20:5813:10
17Elias StrömlandSigtuna OK55:40+26:1914:34
18Viktor BoströmOK Linné58:10+28:4915:13
19Miro MårtenssonIF Thor59:48+30:2715:39
20Erik BernerssonOK Enen1:16:31+47:1020:01
21William LeijonspjuthSigtuna OK1:24:05+54:4422:00
22Arvid HallgrenLånghundra IF1:46:56+1:17:3527:59
Elis HanssonIF Thorej godkänd
Viktor FischerOK Linnéej godkänd
Malte AlbinssonOK Österåkerej godkänd

D12

3 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné33:2410:12
2Tora JonsellIF Thor38:33+5:0911:47
3Olivia UnnerudLånghundra IF40:12+6:4812:17
4Ella JacobsonOK Tor40:55+7:3112:30
5Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK41:55+8:3112:49
6Cornelia GustafssonIF Thor43:31+10:0713:18
7Stella ÖstblomJärfälla OK47:00+13:3614:22
8Ida WarvelinLånghundra IF54:05+20:4116:32
Rebecka HartvikLänna IFej start
Rebecka JavehedTäby OKej start

H12

3 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor Von SethIF Thor35:3410:52
2Lukas LindIF Thor35:58+0:2410:59
3Alfons WesterberghRasbo IK39:49+4:1512:10
4Elis QuistbergIF Thor42:14+6:4012:54
5Edwin EnquistSigtuna OK43:11+7:3713:12
6Joel AhlbergOK Linné43:54+8:2013:25
7Theo RistoOK Linné44:05+8:3113:28
8Svante NelanderOK Linné47:56+12:2214:39
9Albin JemthIF Thor48:37+13:0314:52
10Carl ÖrnebrandJärfälla OK52:09+16:3515:56
Benjamin WinningeLånghundra IFej godkänd

D10

2 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja LyckebäckSigtuna OK33:4313:04
2Fiffi MalmströmJärfälla OK35:10+1:2713:37
3Astrid JacobsonOK Tor35:14+1:3113:39
4Elin JavehedTäby OK39:18+5:3515:13
5Sigrid Gillman WikstrandOK Linné44:12+10:2917:07
6Lovisa FischerOK Linné47:46+14:0318:30
7Ellinor Von SethIF Thor48:40+14:5718:51
8Alma WesselLänna IF50:34+16:5119:35
9Sara HartvikLänna IF57:35+23:5222:19
10Ylva SjöstedtLånghundra IF1:12:52+39:0928:14
Signe AlbinssonOK Österåkerej godkänd

H10

2 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÅbergOK Linné24:089:21
2Jelmer SellingLänna IF27:37+3:2910:42
3Algot HellgrenIF Thor35:51+11:4313:53
4Samuel AnderssonJärfälla OK36:10+12:0214:01
5Petter LjungquistTäby OK36:16+12:0814:03
6Rickard JemthIF Thor37:03+12:5514:21
7Lukas LundinOK Linné46:31+22:2318:01
8Alfred WesselLänna IF47:00+22:5218:13
9Aron LindbergOK Roslagen52:05+27:5720:11
10Oliver ErlandssonLänna IF55:04+30:5621:20
Oliver IngvastLånghundra IFej godkänd
Gustav LindbergOK Roslagenej start

D35

6 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla AdlertegOK Enen1:08:3111:16
2Caroline WestbomOK Österåker1:24:39+16:0813:55

D40

3 820 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK41:3710:53
2Louise JohanssonOK Roslagen46:18+4:4112:07
3Helene NilssonOK Linné46:44+5:0712:14
4Ingela ErikssonGävle OK48:47+7:1012:46
5Marianne GustafssonIF Thor51:10+9:3313:23
6Gabriella MelinOK Rodhen53:42+12:0514:03
7Ylva FornanderVästerbergslagens OL57:04+15:2714:56
8Åsa BergSigtuna OK1:02:15+20:3816:17
9Ida SundstedtRasbo IK1:31:29+49:5223:56
10Katarina SellingLänna IF1:54:52+1:13:1530:04
Jessica SöllvanderOK Rodhenej start
Jenny  ÅmanValbo AIFej start

H40

7 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BoströmOK Linné52:427:13
2Tomas HenrikssonAttunda OK53:16+0:347:18
3Emil AnderssonLänna IF56:17+3:357:43
4Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL58:26+5:448:00
5Mats ÅbergOK Linné59:11+6:298:07
6Joakim ÖstblomJärfälla OK59:44+7:028:11
7Samuel SvenssonCentrum OK59:53+7:118:12
8Henrik WåhlströmIF Thor1:02:17+9:358:32
9Carl WennertorpOK Linné1:04:59+12:178:54
10Pål JanssonOK Roslagen1:05:44+13:029:01
11Daniel RejmentOK Linné1:09:28+16:469:31
12Per GöthssonTäby OK1:11:59+19:179:52
13Jonas ErikssonLänna IF1:13:50+21:0810:07
14Niclas PeterssonCentrum OK1:18:17+25:3510:44
15Svante GustafsonLänna IF1:28:47+36:0512:10
Jonas SellingLänna IFej godkänd

D45

4 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln36:127:57
2Sofie BergendahlIF Thor41:05+4:539:01
3Yvonne GrehnOK Rodhen42:10+5:589:16
4Sarah VikerOK Kåre43:16+7:049:30
4Ammie BerglundIF Thor43:16+7:049:30
6Karin LindellIF Thor44:30+8:189:46
7Anna Karin OlmIF Thor44:52+8:409:51
8Ulrika SilverGävle OK45:17+9:059:57
9Marie LyckebäckSigtuna OK49:01+12:4910:46 Ladda ner rutt i gpx-format
10Ann RollerJärfälla OK52:02+15:5011:26
11Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL52:40+16:2811:34
12Anna GillmanOK Linné56:25+20:1312:23
13Marica TynellRånäs OK1:05:07+28:5514:18
14Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:10:03+33:5115:23

H45

6 510 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BoströmOK Linné43:376:41
2Jonas EklundOK Rodhen44:26+0:496:49
3Mattias NilssonOK Linné47:31+3:547:17
4Rickard EkmanOK Roslagen49:02+5:257:31
5Ulf BergströmOK Rodhen50:38+7:017:46
6Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL52:03+8:267:59
7Fredrik LindellIF Thor53:17+9:408:11
8Johan HofstedtTäby OK53:24+9:478:12
9Jörgen HellgrenIF Thor53:40+10:038:14
10Tomas AlbinssonOK Österåker54:35+10:588:23
11Tomas VikerOK Kåre55:37+12:008:32
12Johan SundinWaxholms OK56:32+12:558:41
13Daniel OlmIF Thor58:09+14:328:55
14Niklas HenrikssonAttunda OK59:06+15:299:04
15Ola LindIF Thor59:15+15:389:06
16Per JemthIF Thor1:00:53+17:169:21
17Erik ViklundRånäs OK1:02:05+18:289:32
18Johan WesterberghRasbo IK1:04:26+20:499:53
19Magnus HjorthDomnarvets GOIF1:04:34+20:579:55
20Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:06:49+23:1210:15
21Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:06:57+23:2010:17
22Jonas AnderssonIF Thor1:09:26+25:4910:39
23Johan KüglerSigtuna OK1:15:28+31:5111:35
24Tomas QuistbergIF Thor1:16:48+33:1111:47
25Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:18:49+35:1212:06
26Andreas EhnIF Thor1:33:46+50:0914:24
27Johan HartvikLänna IF1:47:05+1:03:2816:26
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej godkänd
Jesper HedbergIF Thorej godkänd
Johan BlomsterIF Thorej start

D50

4 180 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK34:258:14
2Hana TichovskaSK Praga36:37+2:128:45
3Ulla MolinAttunda OK37:55+3:309:04
4Hillevi ErikssonOK Linné44:13+9:4810:34
5Anette SjöbergGävle OK45:42+11:1710:55
6Monica RoosAttunda OK47:28+13:0311:21
7Maria HartOK Linné47:47+13:2211:25
8Maria KvarnlöfOK Roslagen51:13+16:4812:15
9Åsa SpikLeksands OK52:15+17:5012:30
10Carin HomannJärfälla OK53:20+18:5512:45
11Louise NilssonJärfälla OK56:04+21:3913:24
12Lena ÅbomGävle OK56:46+22:2113:34
13Andrea SilierJärfälla OK58:01+23:3613:52
14Karolina VessbyIF Thor1:03:46+29:2115:15
15Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:05:01+30:3615:33
Evonne StrandOK Linnéej godkänd

H50

6 080 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NordströmOK Roslagen41:336:50
2Mats JonsellIF Thor44:00+2:277:14
3Ola HultinOK Roslagen45:44+4:117:31
4Pontus GilleOK Roslagen47:02+5:297:44
5Rob HartOK Linné47:16+5:437:46
6Christer AlmHagaby GoIF Örebro47:55+6:227:52
7Lars KarlssonValbo AIF49:27+7:548:07
8Piero SannicoloTullinge SK49:56+8:238:12
9Eric RollerJärfälla OK51:07+9:348:24
10Per SpikLeksands OK52:09+10:368:34
11Christer ArksandVallentuna-Össeby OL57:34+16:019:28
12Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:00:50+19:1710:00
13Klaus KrischanEnnstal1:00:52+19:1910:00
14Ulf JanssonOK Triangeln1:01:35+20:0210:07
15Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK1:04:25+22:5210:35
16Patrik SteenOK Enen1:05:21+23:4810:44
17Anders HolmqvistSnättringe SK1:08:45+27:1211:18
18Helmut LercheggerEnnstal1:09:45+28:1211:28
19Bengt HameliusSäterbygdens OK1:09:46+28:1311:28
20Hans JonssonVäsby OK1:11:12+29:3911:42
21Paul TederTäby OK1:11:36+30:0311:46
22Mattias RobertsonCentrum OK1:12:27+30:5411:54
23Anders BerkelundVäsby OK1:13:04+31:3112:01
24Stefan NordströmSigtuna OK1:17:39+36:0612:46
25Gottfried ScheiklEnnstal1:24:55+43:2213:57
26Kjell RistoOK Linné1:26:51+45:1814:17
27Michael LindeIF Åland1:55:55+1:14:2219:03
Bo StrandOK Linnéej start
Dan NorinGävle OKej start
Michael HolmgrenIF Thorej start
Håkan BerglundIF Thorej start
Nicklas BergströmTäby OKej start

D55

4 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor42:0710:04
2Kia NordströmTäby OK42:09+0:0210:05
3Annika ArdellOK Rodhen44:34+2:2710:39
4Carina HammarlingLänna IF45:21+3:1410:50
5Ylva GrapeDalaportens OL46:40+4:3311:09
6Anette LantzOK Österåker50:08+8:0111:59
7Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL51:12+9:0512:14
8Helena PepaHagaby GoIF Örebro51:20+9:1312:16
9Lena NilssonOK Linné53:43+11:3612:51
10Annika LundströmVäsby OK55:17+13:1013:13
11Karin JanssonOK Rodhen1:11:13+29:0617:02
12Kristina TinglöfDegerfors OK1:37:38+55:3123:21
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OLej start

H55

5 390 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EnmarkGävle OK40:437:33
2Peter LundbergJärfälla OK41:32+0:497:42
3Per GrywenzOK Linné42:33+1:507:53
4Lars GerhardssonAttunda OK46:46+6:038:40
5Anders SöderbärgOK Roslagen46:55+6:128:42
6Hans ThorOK Linné47:01+6:188:43
7Mats BäckströmOK Enen47:11+6:288:45
8Tryggve RönnqvistOK Linné50:05+9:229:17
9Peder KarlssonRånäs OK50:15+9:329:19
10Jan-Olov BergmanVästerås SOK51:44+11:019:35
11Roger TinglöfVäsby OK52:10+11:279:40
12Rolf LarssonOK Linné53:24+12:419:54
13Johan SköldJärfälla OK53:47+13:049:58
14Magnus ThorOK Linné55:27+14:4410:17
15Roine AnderssonRånäs OK55:51+15:0810:21
16Martin TichovskySK Praga55:57+15:1410:22
17Erik AnderssonOK Österåker56:47+16:0410:32
18Stefan MarteliusAttunda OK57:15+16:3210:37
19Jan NettelbjerJärfälla OK1:10:58+30:1513:09
20Johan KarlssonNorbergs OK1:12:26+31:4313:26
21Per-Olof SvenssonLänna IF1:30:00+49:1716:41
Mats JavehedTäby OKej godkänd
Tommy HolmérVäsby OKej start
Lars-Olof JanssonOK Linnéej start
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej start
Pär LundkvistSundbybergs IKej start
Johan PalmgrenTäby OKej start

D60

3 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva OlssonRånäs OK38:5511:03
2Mona ÅkermanValbo AIF41:18+2:2311:43
3Eva ElnerudSigtuna OK43:23+4:2812:19
4Anne-Chr SchunnessonAttunda OK45:34+6:3912:56
5Brita NilssonOK Linné49:50+10:5514:09
6Christina OhlinRånäs OK57:48+18:5316:25
7Monica OhlinRånäs OK1:00:21+21:2617:08

H60

5 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné40:108:01
2Lars OhlinRånäs OK42:23+2:138:27
3Per Ove WallénTäby OK42:30+2:208:28
4Tommy BergerGävle OK44:14+4:048:49
5Svend Erik MathiassenOK Linné47:47+7:379:32
6Mats LundmanOK Roslagen50:13+10:0310:01
7Sten-Olof MatssonLeksands OK51:05+10:5510:11
8Mikael ByströmJärfälla OK52:21+12:1110:26
9Per NilssonStigmännen Karlshamns OK53:15+13:0510:37
10Joachim FriessnigEnnstal54:22+14:1210:51
11Lars JanlövIF Åland58:14+18:0411:37
12Christer SegerquistGävle OK1:03:29+23:1912:40
13Kenneth PetterssonJärfälla OK1:05:10+25:0013:00
14Anders AlamaaIK Vikings OK1:09:59+29:4913:58
15Göran HedmanValbo AIF1:11:52+31:4214:20
16Per-Erik NyströmRånäs OK1:15:04+34:5414:59
Harald BauerIFK Lidingö SOKej start
Jörgen KarlssonAttunda OKej start
Stefan SundeliusJärfälla OKej start

D65

3 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1IngMarie ÅsenlundGävle OK39:1711:09
2Christina HjertsonOK Linné42:52+3:3512:10
3Gunlis LarssonOK Enen45:54+6:3713:02
4Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF50:24+11:0714:19
5Anne LundmarkJärfälla OK52:31+13:1414:55
6Margareta HallménAttunda OK1:02:45+23:2817:49
7Marita BergSigtuna OK1:07:18+28:0119:07
8Maria PeterssonOK Linné1:26:51+47:3424:40
Annika GillgrenGävle OKej start

H65

4 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF37:188:11
2Hasse ÅbergValbo AIF40:20+3:028:51
3Lars GrankvistTäby OK41:34+4:169:08
4Stig AnderssonOK Linné43:38+6:209:35
5Tor-Olof BlomsterIF Åland45:49+8:3110:04
6Lars BoudrieVäsby OK46:54+9:3610:18
7Anders HallménAttunda OK47:30+10:1210:26
8Bengt BennitzOK Enen51:49+14:3111:23
9Björn LindgrenOK Österåker53:11+15:5311:41
10Hans OhlinRånäs OK56:14+18:5612:21
11Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL59:27+22:0913:03
12Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:03:14+25:5613:53
13Kenneth LarssonOK Enen1:07:52+30:3414:54
14Kjell LindblomJärfälla OK1:11:00+33:4215:36
15Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:12:59+35:4116:02
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej start
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IFej start
Claes HammarlingLänna IFej start

D70

2 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina WestmanHudiksvalls OK38:1213:07
2Margareta HagstedtVäsby OK41:02+2:5014:06
3Kerstin RosengrenAttunda OK41:23+3:1114:13
4Karin DelinAlfta-Ösa OK43:45+5:3315:02
5Margareta HaraldssonSigtuna OK45:15+7:0315:32
6Kristina Nygren FriskAttunda OK47:20+9:0816:15
7Vivianne HolgerssonOK Måsen51:39+13:2717:44
8Ewa NordlundLänna IF55:36+17:2419:06
9Ingrid JarlebringVäsby OK57:59+19:4719:55
10Kristina ErikssonLänna IF1:05:39+27:2722:33
11Karin TibbelinAttunda OK1:17:43+39:3126:42
Birgitta BillstamJärfälla OKej godkänd

H70

4 180 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK38:459:16
2Leif StrandbergGustavsbergs OK42:41+3:5610:12
3Anders SellgrenSigtuna OK45:33+6:4810:53
4Boris HolmbergIF Åland45:45+7:0010:56
5Per-Erik WåhlbergOK Linné46:42+7:5711:10
6Leif NordlundLänna IF48:06+9:2111:30
7Hans HolgerssonOK Måsen49:09+10:2411:45
8Willy LjungdellTäby OK49:32+10:4711:51
9Leif ErikssonHeby AIF52:26+13:4112:32
10Göran LarboAttunda OK52:31+13:4612:33
11Stig OvelandValbo AIF52:38+13:5312:35
12Gunnar ErikssonJärfälla OK54:42+15:5713:05
13Bernt JohanssonHäverödals SK56:36+17:5113:32
14Lars HenrikssonOK Älme57:05+18:2013:39
15Lars JonassonJärfälla OK57:27+18:4213:44
16Göran FriskAttunda OK57:35+18:5013:46
17Per-Åke CarlenstamVäsby OK59:06+20:2114:08
18Roland SalomonssonVittjärvs IK1:00:17+21:3214:25
19Leif BergSigtuna OK1:04:23+25:3815:24
20Bo WinanderJärfälla OK1:05:09+26:2415:35
21Sören ErikssonLänna IF1:05:29+26:4415:39
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Swedenej godkänd
Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anders Göran HällströmOK Nipanej start

D75

2 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK39:2013:30
2Eva von HeijneSigtuna OK45:37+6:1715:40
3UC Lybert ErikssonVäsby OK53:22+14:0218:20
4Margaretha NyströmLänna IF56:21+17:0119:21
5Caje JacobssonIF Thor56:43+17:2319:29
Yvonne RoosAttunda OKej godkänd

H75

3 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt AnderssonEnebybergs IF42:4512:08
2Bengt ErikssonVäsby OK44:06+1:2112:31
3Thord RådbergOK Roslagen48:16+5:3113:42
4Sören WingeUpsala IF51:11+8:2614:32
5Sven-Olov NorlinRimbo SOK55:52+13:0715:52
6Sverre JonssonOK Ravinen56:56+14:1116:10
7Sven-Erik SjöbergOK Tor57:02+14:1716:12
8Bertil KarlssonOK Linné59:53+17:0817:00
9Kurt BoströmOK Linné1:00:26+17:4117:10
10Ove ForsbergTurebergs IF SOK1:02:01+19:1617:37
11Torbjörn TirénHellas Orientering1:02:35+19:5017:46
12Urban GullbergOK Linné1:02:36+19:5117:47
13Sven JacobssonIF Thor1:11:30+28:4520:18
14Lars RoosAttunda OK1:26:22+43:3724:32
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej start

D80

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta WallénTäby OK1:04:2425:21
Lillemor ForsbergGävle OKej godkänd

H80

2 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John BerglundAlfta-Ösa OK38:1813:09
2Rolf AnderssonRimbo SOK38:30+0:1213:13
3Roland LöwgrenSpårvägens OK45:50+7:3215:45
4Lars-Erik LindellVäsby OK56:35+18:1719:26
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:10:05+31:4724:05
Ulf ÅströmOK Roslagenej godkänd

H85

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage AbrahamssonRånäs OK46:3618:20
Valter AlamaaIK Vikings OKej godkänd

Inskolning

1 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OKfullföljt
Melker HallmanAttunda OKfullföljt
Love HeinrupJärla Orienteringfullföljt
Selma KaskOK Linnefullföljt
Erik SjölanderOK Rodhenfullföljt
Linus WahlströmIF Thorfullföljt
Isak WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Irma WesterdahlKlubblösfullföljt
Mattias WestermarkTäby OKfullföljt
Saga ÖhmanIF Thorfullföljt

U1

1 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis EklundOK Rodhen16:328:42
2Oskar LindIF Thor17:28+0:569:11
3Måns TroengOK Linné17:54+1:229:25
4Carl NordströmVallentuna-Össeby OL18:49+2:179:54
5Julia NordströmVallentuna-Össeby OL20:17+3:4510:40
6Vidar LarssonIF Thor21:18+4:4611:12
7Moa WegmüllerOK Rodhen21:21+4:4911:14
8Nellie WahlströmIF Thor21:27+4:5511:17
9Jakob WåhlströmIF Thor21:46+5:1411:27
10Jamie RollerJärfälla OK21:53+5:2111:31
11Joel WesterberghRasbo IK22:06+5:3411:37
12Lilly AnderssonOK Roslagen22:56+6:2412:04
13Henry NilssonLånghundra IF25:22+8:5013:21
14Olle JacobsonOK Tor26:55+10:2314:10
15Ludvig BrodinLånghundra IF29:03+12:3115:17
16Erik ElleforsSigtuna OK31:44+15:1216:42
17Kai UnnerudLånghundra IF32:54+16:2217:18
18Ellen NylanderLånghundra IF35:10+18:3818:30
19Charlie LennartssonJärfälla OK36:08+19:3619:01
20Christina NordénLånghundra IF40:57+24:2521:33
21Hanna WåhlströmIF Thor46:04+29:3224:14
Tor SundströmCentrum OKej godkänd

U2 kort

2 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BoströmOK Linne31:1612:07
2Malte HallmanAttunda OK31:56+0:4012:22
3Julia BoströmOK Linne34:32+3:1613:23
4Viktor TederTäby OK34:59+3:4313:33
5Signe ÖrtqvistOK Linné35:05+3:4913:35
6Rikard UlanderKlubblös37:04+5:4814:22
7Anita Müller ErikssonOK Linné39:46+8:3015:24
8Lyra AnérIF Thor43:22+12:0616:48
9Johan NordénLånghundra IF50:06+18:5019:25
10Mathilda GustafssonIF Thor52:55+21:3920:30
11Märta Gillman WikstrandOK Linné1:03:32+32:1624:37
Isak WarvelinLånghundra IFej start

Öppen motion 1

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina JensenOK Roslagen44:0317:04
2Lars JanssonLånghundra IF45:53+1:5017:47
3Charlotte JansdotterLånghundra IF57:54+13:5122:26
John StrömlandSigtuna OKej godkänd
Katarina NilssonLånghundra IFej godkänd

Öppen motion 2

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅhsLänna IF38:4811:45
2Maria Kvickström EnquistSigtuna OK52:37+13:4915:56
3Erica BurlingFredrikshof SOK1:26:48+48:0026:18
Magnus LundbergSigtuna OKej godkänd

Öppen motion 3

3 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LijDegerfors OK35:1110:45
2Ida Sofie RönnqvistOK Linné38:28+3:1711:45
3Maria SandbladOK Linné45:03+9:5213:46
4Irene HyvärinenCentrum OK46:19+11:0814:09
5Maria NelanderOK Linné46:55+11:4414:20
6Therese KarlssonKlubblös48:17+13:0614:45
7Karin ÖhlundOckelbo OK51:35+16:2415:46
8Lena BennitzOK Enen1:08:53+33:4221:03
9Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK1:13:31+38:2022:28
10Bengt BarkegrenKlubblös1:20:25+45:1424:35

Öppen motion 4

4 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla ÖrtqvistOK Linné55:2011:50
2Erika TroengOK Linne59:27+4:0712:43
3Karin ÖjelundLånghundra IF59:47+4:2712:48
4Malin GidlundOK Linne1:00:34+5:1412:58
5Andrea TreyerKlubblös1:20:05+24:4517:08
6Catarina BernetOK Linné1:28:59+33:3919:03
7Linda WernvallLånghundra IF2:11:34+1:16:1428:10
8Malte JanssonLånghundra IF2:11:38+1:16:1828:11
9Isabelle CarlesLånghundra IF2:11:40+1:16:2028:11
Patrik ÖstansjöKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 820 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin BengtssonIF Thor42:4811:12
2Anders FlodbergOK Rodhen48:07+5:1912:35
3Helena LiljeströmGävle OK48:56+6:0812:48
4Robert WesterdahlKlubblös49:50+7:0213:02
5Hans GustafssonIF Thor49:56+7:0813:04
6Mattias JäderOK Rodhen52:35+9:4713:45
7Stefan  OlssonKlubblös52:52+10:0413:50
8Monica ErikssonLänna IF53:46+10:5814:04
9Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF54:43+11:5514:19
10Emma SmidingGävle OK54:44+11:5614:19
11Helena AnderssonJärfälla OK55:53+13:0514:37
12Lena BergströmOK Rodhen57:41+14:5315:06
13Stefan PalmOK Roslagen59:03+16:1515:27
14Tomas JohnssonSundsvalls OK1:02:11+19:2316:16
15Linda JonssonKlubblös1:03:08+20:2016:31
16Caroline RothpfefferOK Rodhen1:04:58+22:1017:00
17Malin TillmanOK Roslagen1:05:33+22:4517:09
18Emma IsacssonOK Linné1:07:57+25:0917:47
19Marie HedströmOK Måsen1:08:26+25:3817:54
20Maria FriskAttunda OK1:12:28+29:4018:58
21Karin HallinOK Linné1:12:50+30:0219:03
22Gölin WikstrandOK Linné1:14:43+31:5519:33
23Josefin ErikssonLänna IF1:14:55+32:0719:36
24Anders FalkIF Thor1:16:05+33:1719:55
25Åsa SkunckeTäby OK1:17:49+35:0120:22
26Mattias SundstedtRasbo IK1:18:35+35:4720:34
27Ida WesselLänna IF1:21:41+38:5321:22
28Åza MårtenssonIF Thor1:28:57+46:0923:17
29Moa ForssellLänna IF1:32:42+49:5424:16
30Mona HanssonIF Thor1:41:46+58:5826:38
31Mats TrenseKlubblös1:42:24+59:3626:48
Caroline OttossonGävle OKej godkänd
Elisabeth SvanholmKlubblösej godkänd
David EngstedtOK Linnéej start

Öppen motion 6

5 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LindTierps SOK1:00:0310:08
2Malin ErikssonTierps SOK1:04:18+4:1510:51
3Carl SmidingGävle OK1:10:34+10:3111:55
4Tomas BorgSundbybergs IK1:12:10+12:0712:11
5Håkan JanssonLånghundra IF1:14:15+14:1212:32
6Anders EkströmOK Linné1:37:18+37:1516:26
7Mattias GålnanderRånäs OK1:49:41+49:3818:31
8Mattias GyllenswärdOK Linné1:50:21+50:1818:38
9Fabienne GaugazováOK Linné1:58:51+58:4820:04
10Carl MohlinOK Linné1:59:24+59:2120:10
Sofia GyllenswärdOK Linnéej godkänd

Öppen motion 7

2 910 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonOK Rodhen28:109:40
2Tommy StenviOK Linné28:24+0:149:45
3Ulf IsacssonOK Linné29:17+1:0710:03
4Kjell JanssonLånghundra IF31:31+3:2110:49
5Cajsa BjörkénStigmännen Karlshamns OK32:24+4:1411:08
6Peter KjellbergIstrums SK32:49+4:3911:16
7Reinhold LenneboIF Thor34:38+6:2811:54
8Elisabeth HedlöfRånäs OK34:52+6:4211:58
9Sara LindIF Thor35:19+7:0912:08
10Karin NordlundOK Linné35:42+7:3212:16
11Peter OláRånäs OK36:02+7:5212:22
12Ulf CarnbyTäby OK36:14+8:0412:27
13Thomas WestermarkTäby OK36:23+8:1312:30
14Eva SchönquistOK Linné37:19+9:0912:49
15Tommy HöglundLånghundra IF37:41+9:3112:56
16Britt-Marie ErikssonOK Rodhen38:25+10:1513:12
17Eddie BjärrenholtRånäs OK38:46+10:3613:19
18Hans HolmbergJärla Orientering39:01+10:5113:24
19Ann-Sofie JemthIF Thor39:27+11:1713:33
20Ingrid SjölanderOK Rodhen40:02+11:5213:45
21Ann-Sofie EdenhamnLänna IF40:26+12:1613:53
22Robert AlmLänna IF41:01+12:5114:05
23Mats FrostOK Roslagen41:26+13:1614:14
24Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK41:52+13:4214:23
25Erika HedbergLänna IF42:07+13:5714:28
26Per-Åke HolmSigtuna OK43:04+14:5414:47
27Anders LundbergOK Roslagen43:35+15:2514:58
28Birgitta PetersenOK Enen43:48+15:3815:03
29Anna WesterberghRasbo IK44:04+15:5415:08
30Claes JonssonOK Rodhen44:16+16:0615:12
31Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK44:45+16:3515:22
32Per-Johan JanssonLänna IF44:59+16:4915:27
33Anders BjörkénStigmännen Karlshamns OK45:20+17:1015:34
34Anna-Karin LindströmKlubblös46:55+18:4516:07
35Karin HannrupIF Thor47:26+19:1616:18
36Bente HenrikssonRånäs OK48:38+20:2816:42
37Jörgen HelmerssonOckelbo OK48:47+20:3716:45
38Mats BernerssonOK Enen52:23+24:1318:00
39Britt-Marie SjöbergOK Tor53:34+25:2418:24
40Anki HolmbergJärla Orientering54:13+26:0318:37
41Karl Henrik LovangIF Thor57:10+29:0019:38
42Mats WallinIF Thor57:16+29:0619:40
43Erik LinderVäsby OK58:46+30:3620:11
44Staffan JacobsonOK Kroppefjäll1:04:37+36:2722:12
45Lena KovaleffOK Linne1:04:38+36:2822:12
46Leif  HagstedtVäsby OK1:06:22+38:1222:48
47Annamaria HartvikLänna IF1:09:34+41:2423:54
48Clary BernerssonOK Enen1:17:25+49:1526:36
49Ann-Margret PerssonGävle OK1:18:52+50:4227:06
50Maria AhlbergNorbergs OK1:22:49+54:3928:27

Öppen motion 8

4 580 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel RönnqvistOK Linné31:356:53
2Jonas HallmanAttunda OK35:52+4:177:49
3Björn LjungquistTäby OK36:25+4:507:57
4Magnus DalenstamSnättringe SK37:18+5:438:08
5Christofer NäsholmÄrla IF40:19+8:448:48
6Andreas AnderssonOK Roslagen41:38+10:039:05
7Björn HannrupIF Thor42:11+10:369:12
8Lena KaskOK Linné43:50+12:159:34
9Nic KruysIF Thor44:32+12:579:43
9Magnus BurelingFredrikshof SOK44:32+12:579:43
11Tomas UlanderKlubblös44:43+13:089:45
12Andrea WesterdahlTäby OK45:53+14:1810:01
13Lars NygrenOK Linné46:54+15:1910:14
14Anna SanderIF Thor47:39+16:0410:24
15Mats ThelinIF Thor49:18+17:4310:45
16Petra SundströmCentrum OK49:33+17:5810:49
17Arne BergensOK Linné50:16+18:4110:58
18Johannes MelinIF Thor50:47+19:1211:05
19Niklas WiklundOK Enen52:31+20:5611:27
20Magnus EklundVimmerby OK53:06+21:3111:35
21Anna ForsgrenTäby OK53:19+21:4411:38
22Agnes ThorCentrum OK53:20+21:4511:38
23Kenneth LantzOK Österåker53:46+22:1111:44
24Daniel BoströmOK Tor53:58+22:2311:46
25Jan LarssonVäsby OK56:52+25:1712:24
26Per AndénHässleholms OK57:56+26:2112:38
27Lena RisbyOK Ravinen1:00:55+29:2013:18
28Mattias ÖrtqvistOK Linné1:02:01+30:2613:32
29Stefan NilssonOK Linné1:02:13+30:3813:35
30My HeinrupJärla Orientering1:03:52+32:1713:56
31Hanne LöfgrenKlubblös1:04:29+32:5414:04
32Viktor TiedermannOK Tisaren1:05:35+34:0014:19
33Sofia WallinIF Thor1:05:48+34:1314:22
34Matilda SkunckeTäby OK1:09:30+37:5515:10
35Andreas FischerOK Linné1:09:47+38:1215:14
36Sara WimanJärfälla OK1:11:01+39:2615:30
37Henrik SödermanOK Rodhen1:13:58+42:2316:08
38Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:14:50+43:1516:20
39Audrey FoleyKlubblös1:18:10+46:3517:04
40Märit KarlströmOK Linné1:20:41+49:0617:36
41Bo Roger NordströmOK Linné1:21:18+49:4317:45
42Jonas SjöblomAttunda OK1:26:00+54:2518:46
43Mattias AnèrKlubblös1:28:39+57:0419:21
44Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:30:26+58:5119:44
45Tobias WestbomLånghundra IF1:37:02+1:05:2721:11
46Mikaela WallerströmOK Österåker1:37:55+1:06:2021:22
47Håkan WahlnäsOK Linné1:39:55+1:08:2021:48
48Mats LindeOK Linné1:48:37+1:17:0223:42
Emma RisbyOK Ravinenej godkänd
Rasa EngstedtOK Linnéej start

Öppen motion 9

7 290 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter LindbergOK Linné53:167:18
2Anders FriskKlubblös53:34+0:187:20
3Erik BoströmEnebybergs IF53:50+0:347:23
4Viktor JanrikOK Linné54:39+1:237:29
5Simon AnderssonOK Rodhen56:37+3:217:45
6Oskar WallenKlubblös57:14+3:587:51
7Viktor BarkegrenStora Tuna OK1:01:26+8:108:25
8Christian FoleyKlubblös1:01:42+8:268:27
9Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK1:03:42+10:268:44
10Per NorlinOK Rodhen1:06:36+13:209:08
11Olle KarlströmOK Linné1:06:48+13:329:09
12Olof SundströmCentrum OK1:09:02+15:469:28
13Klas GranlundKlubblös1:09:44+16:289:33
14Fanny FredrikssonIF Thor1:11:14+17:589:46
15Samantha SaegerOK Linné1:12:57+19:4110:00
16Anders ForsgrenTäby OK1:14:12+20:5610:10
17Ulf AngelsiööOK Linné1:17:09+23:5310:34
18Jesper HenrikssonRånäs OK1:17:15+23:5910:35
19Matti NylundSigtuna OK1:21:31+28:1511:10
20Ingemar LindströmOK Österåker1:26:02+32:4611:48
21Julia AngelsiööOK Linne1:27:03+33:4711:56
22Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:29:53+36:3712:19
23Anders RyrmanCentrum OK1:50:04+56:4815:05
24Torsten CordesSöders-Tyresö2:01:30+1:08:1416:40
Marcus SaldeniusJärfälla OKej godkänd
Ross SmithOK Linnéåterbud

U2 lång

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK53:2316:10
2Vilhelm SödermanOK Rodhen1:07:59+14:3620:36
3Arvid LundbergSigtuna OK1:20:43+27:2024:27
My LennartssonJärfälla OKej godkänd

U3 kort

3 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda ÖjelundLånghundra IF1:08:1520:52
Elin SjöstedtLånghundra IFej start

U3 lång

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak StåhlbrandtRasbo IK1:18:2320:05

U4 kort

3 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara EkströmOK Linné57:0418:10
2Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:13:55+16:5123:32
Oscar NilssonLånghundra IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser