Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Suderträffen, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Suderträffen, Gotland
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: söndag 15 april 2018

Visborgs OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Armin SchollerÖppen motion 725:267:52
1Ann-Charlotte DahlÖppen motion 643:179:46
1Alva Lindh SporreD1027:1612:59
1Karin BengtssonD5533:3411:54
1Neo CederqvistH1231:4212:59
1Elin DahlD1839:0810:36
1Klara BäckstädeD1451:2716:01
1Ing-Marie BergmanD6532:2811:30
2Lena NyströmD5536:37+3:0312:59
2Lena JacobssonD751:01:48+24:2426:04
2Mattias ÖsterdahlH1834:46+4:039:25
2Johan BergiusH1640:52+17:2311:38
2Ingrid EnekvistD6537:24+4:5613:15
2Gustav HellminH1027:29+7:3113:05
2Anna SameliusÖppen motion 938:25+7:017:35
2Rolf MalmrosH7545:57+15:5216:17
3Aina ÖsterdahlD5541:17+7:4314:38
3Adam ÖsterdahlH1644:28+20:5912:40
3Folke LindgrenH801:00:19+20:3925:27
3Oscar KoertgeH1254:05+22:2322:09
3Gunnel FranssonD6541:06+8:3814:34
3Roland JohanssonH751:01:26+31:2121:47
4Klara MattssonU233:18+10:0915:51
4Linnea UddinÖppen motion 552:55+15:1416:29
5Ingela UddinÖppen motion 553:12+15:3116:34
5Brita AugustssonD6545:20+12:5216:04
5Anna BäckstädeD3540:26+12:2112:31
5Albin Lindh SporreH1440:59+14:3812:46
6Gunnar HallströmÖppen motion 647:57+4:4010:49
6Sven UddinÖppen motion 736:48+11:2211:23
6Siv JohanssonD651:07:22+34:5423:53
7Maria PerssonÖppen motion 736:50+11:2411:24
7Anna-Karin BergiusÖppen motion 51:02:03+24:2219:19
7Jenny KoertgeD3541:27+13:2212:49
7Annelie AnderssonD651:11:47+39:1925:27
8Ulrika Lind SporreÖppen motion 359:28+30:3224:22
8Åsa GunnarssonD3546:08+18:0314:16
8Stefan PerssonH3532:41+6:297:59
8Måns ÖhmanH6541:58+18:5512:59
9Peter ÖsterdahlÖppen motion 737:54+12:2811:44
9Bo MagnussonH6549:41+26:3815:22
10Leif AnderssonH6557:30+34:2717:48
11Erik RankinH2143:15+16:058:32
13Anders HellminH3543:42+17:3010:41
14Daniel SeestrandH3547:12+21:0011:32
15Joakim AhrlingH3549:43+23:3112:09
15Annika ÖsterdahlÖppen motion 749:19+23:5315:16
16Sture LarssonÖppen motion 71:05:03+39:3720:08
16Örjan Hallgren BäckstädeH3550:00+23:4812:13
Ella KoertgeÖppen motion 6ej godkänd
Margareta PerssonÖppen motion 7ej godkänd
Ingrid DanielssonD65ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser