Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Mjögsjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Mjögsjön
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 10 augusti 2017

Lätta banan

1 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria Österströmklubblös15:3612:00
2Malte BlomgrenOK Hierne17:33+1:5713:30
3Ture BlomgrenOK Hierne19:43+4:0715:10
4Ann-Sofie Kroghklubblös24:25+8:4918:46
5Maja Kroghklubblös24:28+8:5218:49
6Thea WadmanOK Hierne29:32+13:5622:43
7Ida SkarfeltOK Hierne29:52+14:1622:58
8Joel DåverhögOK Jösse34:25+18:4926:28
9Oskar DåverhögOK Jösse34:57+19:2126:53

Korta banan

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JohanssonOK Jösse41:3916:01
2Kristina SilfältOK Jösse41:44+0:0516:03
3Sven-Arne NilssonOK Jösse43:35+1:5616:45
4Oddvar GravingenGrue IL43:45+2:0616:49
5Christer HoltOK Hierne44:55+3:1617:16
6Thorbjörn NilssonOK Jösse47:32+5:5318:16
7Per Åsanderklubblös52:31+10:5220:11
8Eva HöijeOK Skogsstjärnan56:07+14:2821:35
9Björn BorgOK Jösse57:09+15:3021:58
10Margareta ZetterqvistOK Jösse57:43+16:0422:11
11Anton CajdellÅmotfors OK1:03:05+21:2624:15
12Anna Nilssonklubblös1:04:21+22:4224:45
Curt PehrsonOK Jösseej godkänd

Mellan banan

3 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonssonOK Mangen37:1610:38
2Jan FogelbergOK Mangen38:47+1:3111:04
3Thomas ÖstlundOK Jösse42:29+5:1312:08
4Stefan VårliOK Hierne42:50+5:3412:14
5Klara JohanssonOK Jösse44:03+6:4712:35
6Maria DåverhögOK Jösse45:49+8:3313:05
7Stein-Arne NegårdVang OL46:05+8:4913:10
8Johan SilfältOK Jösse47:05+9:4913:27
9Mats LindahlOK Jösse47:35+10:1913:35
10Tord JanssonOK Jösse47:50+10:3413:40
11Lars OlssonOK Mangen48:29+11:1313:51
12Olle BorgOK Jösse49:11+11:5514:03
13Kurt NilssonOK Hierne51:01+13:4514:34
14Lennart HöijeOK Skogsstjärnan1:00:53+23:3717:23
15Christina GabrielssonOK Mangen1:03:15+25:5918:04
16Börje HolgerssonOK Jösse1:05:21+28:0518:40
17Anna-Märta JohanssonOK Jösse1:08:11+30:5519:28
18Emilia CarlmanOK Mangen1:09:45+32:2919:55
19Mette SolbergseterAustmarka IL1:13:35+36:1921:01
20Marit AxelssonOK Mangen1:14:26+37:1021:16
Fredrik KarlssonOK Jösseej godkänd
Jan NilssonOK Hierneej godkänd

Långa banan

5 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JohanssonOK Jösse45:208:43
2Mats LiljaOK Älgen49:29+4:099:30
3Anders JohanssonOK Jösse1:02:27+17:0712:00
4Thomas GabrielssonOK Mangen1:04:28+19:0812:23
5Tor SolbergseterAustmarka IL1:04:32+19:1212:24
6Peter CarlmanOK Mangen1:09:37+24:1713:23
7Rolf AnderssonÅrjängs OK1:12:05+26:4513:51
8Mathias Axelsson LöfvenholmOK Hierne1:12:20+27:0013:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser