Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 4 Slätthult

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 4 Slätthult
Arrangörsorganisationer: Trollhättans SK / Trollhättans SOK
Datum: tisdag 31 januari 2017

Långa

7 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonOK Kullingshof54:597:18
2Tommy AnderssonVänersborgs SK55:09+0:107:20
3Eskil TryggöTrollhättans SOK56:21+1:227:29
4Robert EnbomVänersborgs SK1:02:57+7:588:22
5Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:03:06+8:078:23
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:03:23+8:248:25

Mellan

4 290 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus VedinTrollhättans SOK42:309:54
2Martin MandingerTrollhättans SOK43:32+1:0210:08
3Filippa JohanssonJönköpings OK43:36+1:0610:09
4Susanne Wiklund/BjörmTrollhättans SOK44:33+2:0310:23
5Emelie SvalinVänersborgs SK44:38+2:0810:24
6Nils-Olof LarssonVänersborgs SK44:54+2:2410:27
7Jan HanssonStenungsunds OK46:31+4:0110:50
8Peter StrömdahlOK Skogsvargarna46:38+4:0810:52
9Christina BirathStenungsunds OK46:53+4:2310:55
10Per IvarssonTrollhättans SOK47:12+4:4211:00
11Anders AxelssonTrollhättans SOK47:41+5:1111:06
12Mimmi RudströmTrollhättans SOK47:48+5:1811:08
13Jonas MelénTrollhättans SOK56:30+14:0013:10
14Olle MelénTrollhättans SOK56:55+14:2513:16
15Moa ErikssonTrollhättans SOK1:03:09+20:3914:43
16Mattias ErikssonTrollhättans SOK1:03:10+20:4014:43
Jenny NymanVänersborgs SKej godkänd

Kort

2 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Arne JohanssonVänersborgs SK34:3412:59
2Lennart TångTrollhättans SOK34:42+0:0813:02
3Thomas KarlssonFrämmestads IK34:46+0:1213:04
4Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna36:51+2:1713:51
5Johan ErikssonOK Skogsvargarna36:52+2:1813:51
6Maria TryggöTrollhättans SOK39:56+5:2215:00
7Eva BäcklundTrollhättans SOK40:00+5:2615:02
8Lars LjungbergTrollhättans SOK42:40+8:0616:02
9Liam HogedalVänersborgs SK43:41+9:0716:25
10Daniel MannOK Skogsvargarna44:45+10:1116:49
11Margareta MandingerTrollhättans SOK46:03+11:2917:18
12Usman AfridiTrollhättans SOK46:51+12:1717:36
13Gunnar JohanssonTrollhättans SOK48:37+14:0318:16
14Börje GustavssonTrollhättans SOK53:13+18:3920:00

Kort lätt

2 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK20:249:45
2Elsa MartanderTrollhättans SOK20:44+0:209:55
3Viggo AnderssonTrollhättans SOK25:48+5:2412:20
4Caroline AnderssonTrollhättans SOK25:49+5:2512:21
5Maria VedinTrollhättans SOK46:16+25:5222:08
6Lina ÖrbergTrollhättans SOK50:01+29:3723:55
7Ida ÖrbergTrollhättans SOK50:04+29:4023:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser