Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 2, Påskriset

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 2, Påskriset
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: fredag 14 april 2017

Lätt (Vit)

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WestfältGotlands Bro OK17:028:31
2Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg18:13+1:119:06
3Kristina LindholmSkogsluffarnas OK19:22+2:209:41
4Johnny LindholmOK Ravinen23:07+6:0511:33
5MAX BOSTRÖMJärfälla Eriksson23:31+6:2911:45
6Kristina LindholmSkogsluffarnas OK28:23+11:2114:11
7Klara MattssonVisborgs OK37:52+20:5018:56
8Freja NiklassonKlubblös38:22+21:2019:11

Lätt (Gul)

5 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda AxelssonOK Ravinen59:1511:51
2Nellie GunnarzonOK Ravinen59:19+0:0411:51
3Lovisa ForsbergOK Ravinen59:22+0:0711:52
Anna PramborgIFK Lidingö SOKej godkänd
Hale Falsafi ej godkänd

Medelsvår (Orange)

3 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa SöderqvistOK Ravinen37:4711:26
2Fabian MellbergSvaide Roma SOK41:23+3:3612:32
3Christina MellbergSvaide Roma SOK41:35+3:4812:36
4David WestfältGotlands Bro OK41:48+4:0112:40
5Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg43:51+6:0413:17
6Henning NiklassonIF Hansa-Hoburg44:59+7:1213:37
7Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg45:09+7:2213:40
8Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg45:10+7:2313:41
9Hanna WallinSvaide Roma SOK46:03+8:1613:57
10Peter EkbergGarda OK48:42+10:5514:45
11Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg49:01+11:1414:51
12Stig ThörnvikCentrum OK50:14+12:2715:13
13Anneli AllmungsIF Hansa-Hoburg51:11+13:2415:30
14Fabian KahlbomVisborgs OK52:49+15:0216:00
15Marie NilssonGotlands Bro OK55:10+17:2316:43
16Filip HanssonGotlands Bro OK56:25+18:3817:05
17Lena JacobssonVisborgs OK56:29+18:4217:06
18Katja EneqvistGarda OK57:02+19:1517:16
19Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg1:00:16+22:2918:15
20Beata PetterssonGotlands Bro OK1:00:21+22:3418:17
21Ann-Sofie OlssonGotlands Bro OK1:00:28+22:4118:19
22Jenny KoertgeVisborgs OK1:05:39+27:5219:53
23Emmy EllbringFK Finn1:06:20+28:3320:06
24Siv JohanssonVisborgs OK1:15:39+37:5222:55

Svår Kort (Blå)

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindskogGotlands Bro OK38:3910:44
2Bo MagnussonVisborgs OK39:46+1:0711:02
3Erland GardellGotlands Bro OK41:40+3:0111:34
4Frida AnsinSvaide Roma SOK42:11+3:3211:43
5Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL43:50+5:1112:10
6Stefan HellströmVisborgs OK46:27+7:4812:54
7Olle GardellVisborgs OK48:53+10:1413:34
8Lena NyströmVisborgs OK50:48+12:0914:06
9Jonas PetterssonGotlands Bro OK50:55+12:1614:08
10Anna BäckstädeVisborgs OK51:35+12:5614:19
11Pär GustafssonSvaide Roma SOK52:20+13:4114:32
12Ing-Marie BergmanVisborgs OK53:06+14:2714:45
13Rolf MalmrosVisborgs OK53:48+15:0914:56
14Marita AxelssonOK Ravinen54:24+15:4515:06
15Peter JakobssonLinköpings OK55:33+16:5415:25
16Mia HillerhagIFK Lidingö SOK56:39+18:0015:44
17Björn AhrlingSvaide Roma SOK59:13+20:3416:26
18Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:02:04+23:2517:14
19Gunnar ErikssonGotlands Bro OK1:06:37+27:5818:30
20Marie ThörnvikCentrum OK1:10:25+31:4619:33
21Roland JohanssonVisborgs OK1:18:51+40:1221:54
22Folke LindgrenVisborgs OK1:45:38+1:06:5929:20
23Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg1:58:34+1:19:5532:56
Klara BäckstädeVisborgs OKej godkänd

Svår Medel (Blå)

5 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf NilssonGotlands Bro OK46:238:45
2Per WallinSvaide Roma SOK48:09+1:469:05
3Kurt LillroGarda OK51:13+4:509:39
4Stefan PerssonVisborgs OK56:14+9:5110:36
5Peter AxelssonOK Ravinen58:15+11:5210:59
6Carin KihlströmTäby OK1:08:58+22:3513:00
7Mattias WhiteGarda OK1:11:04+24:4113:24
8Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:13:28+27:0513:51
9Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:14:04+27:4113:58
10Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:17:08+30:4514:33
11Monika JonssonSvaide Roma SOK1:21:01+34:3815:17
12Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:21:42+35:1915:24
13Anki HallströmSvaide Roma SOK1:43:12+56:4919:28
Christin SöderqvistOK Ravinenej godkänd

Svår Lång (Blå)

7 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LiljegrenGotlands Bro OK48:006:51
2Håkan MattssonGotlands Bro OK48:07+0:076:52
3Mattias WestfältGotlands Bro OK49:29+1:297:04
4Ronny LiljegrenGotlands Bro OK53:10+5:107:35
5Amadeus HanssonGotlands Bro OK55:47+7:477:58
6Anders EklundSvaide Roma SOK1:02:26+14:268:55
7Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:06:50+18:509:32
8Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad1:11:43+23:4310:14
9Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:13:10+25:1010:27
10Erik RankinVisborgs OK1:21:32+33:3211:38
11Carl-Erik BerglövFagersta OK1:24:03+36:0312:00
12Anders HellminVisborgs OK1:45:28+57:2815:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser