Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 13

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 13
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: torsdag 20 juli 2017

Lätt (vit)

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie LeveauGotlands Bro OK17:018:54
2Emmy EllbringFK Finn17:42+0:419:16
3Ebba SamuelssonGotlands Bro OK27:12+10:1114:14
4Evelina SandgrenGotlands Bro OK27:14+10:1314:15
5Johan BrolundSödertälje-Nykvarn OF28:14+11:1314:46
Elsa WahlgrenVisborgs OKej godkänd

Lätt (Gul)

4 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny KoertgeVisborgs OK1:14:2215:29

Medelsvår (Orange)

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra BackEksjö SOK30:159:45
2Göran NybergGotlands Bro OK35:50+5:3511:33
3Adam ÖsterdahlVisborgs OK41:20+11:0513:20
4Camilla JoverKlubblös43:35+13:2014:03
5Susann KorallGotlands Bro OK45:26+15:1114:39
6Elisabeth StålhammarTullinge SK47:00+16:4515:09
7mikael AnderbergKlubblös50:46+20:3116:22
8Hanna WallinSvaide Roma SOK50:57+20:4216:26
9Gunnel BalckIFK Enskede51:32+21:1716:37
10Gustav EllbringJönköpings OK53:57+23:4217:24
11Ola EllbringJönköpings OK54:01+23:4617:25
12Karolina ErikssonKlubblös59:14+28:5919:06
13Joel EkelöwKlubblös1:01:06+30:5119:42
14Joakim AnderssonKlubblös1:03:41+33:2620:32
15Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK1:03:44+33:2920:33
16Kim WestinKlubblös1:04:52+34:3720:55
17Bille WidellVisby IF Gute SOK1:05:46+35:3121:12
Roland ErikssonKlubblösej godkänd
Måns ÖhmanVisborgs OKej godkänd

Svår kort (blå)

3 570 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ÖbergIFK Mora OK26:117:20
2Tommie OlssonVisborgs OK27:22+1:117:39
3Kurt LöfgrenGotlands Bro OK30:22+4:118:30
4Ture LindskogOK Ravinen32:24+6:139:04
5Göran LarssonSvaide Roma SOK32:58+6:479:14
6Anders NilssonGotlands Bro OK33:58+7:479:30
7Tobias WestrinTimrå SOK34:35+8:249:41
8Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg34:52+8:419:45
9Folke SvangrenGotlands Bro OK37:32+11:2110:30
10Lena NyströmVisborgs OK38:16+12:0510:43
11Olle GardellVisborgs OK38:22+12:1110:44
12Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg40:50+14:3911:26
13Albin LindskogOK Ravinen41:12+15:0111:32
14Gunnar ErikssonGotlands Bro OK41:41+15:3011:40
15Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL42:36+16:2511:55
16Ylva SvangrenGotlands Bro OK43:13+17:0212:06
17Leo LövdahlVisby IF Gute SOK44:54+18:4312:34
18Jan BrolundSödertälje Nykvarn45:23+19:1212:42
19Ing-Marie BackOK Södertörn48:24+22:1313:33
20Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg49:13+23:0213:47
21Bo MagnussonVisborgs OK50:15+24:0414:04
22Ing-Marie BergmanVisborgs OK51:41+25:3014:28
23Helge GardelinGotlands Bro OK51:50+25:3914:31
24Rolf MalmrosVisborgs OK52:04+25:5314:35
25Gunnar HallströmVisborgs OK52:44+26:3314:46
26Nils HallgrenVisborgs OK52:48+26:3714:47
27Peter ÖsterdahlVisborgs OK53:04+26:5314:51
28Anki PousetteRånäs OK53:59+27:4815:07
29Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg54:26+28:1515:14
30Linus ForsbergOK Ravinen56:31+30:2015:49
31Kari TallqvistTimrå SOK1:02:09+35:5817:24
32Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK1:02:33+36:2217:31
33Per LindskogGotlands Bro OK1:02:37+36:2617:32
34Ingrid EnekvistVisborgs OK1:04:32+38:2118:04
35Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:11:49+45:3820:07
36Folke LindgrenVisborgs OK1:20:51+54:4022:38
Frej HallströmSvaide Roma SOKej godkänd
Robert GustafssonVisborgs OKej godkänd

Svår medel (blå)

5 270 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan WahlgrenVisborgs OK36:486:58
2Gert LundquistGotlands Bro OK39:24+2:367:28
3Roine AnderssonRånäs OK40:55+4:077:45
4Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK43:32+6:448:15
5Sanna BatzSkarpnäcks OL43:46+6:588:18
5Edvin NilssonGotlands Bro OK43:46+6:588:18
7Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL44:20+7:328:24
8Per WallinSvaide Roma SOK44:38+7:508:28
9Arne BackOK Södertörn44:49+8:018:30
10Kristofer ÖhmanSkogslöparna46:43+9:558:51
11Thomas NordströmSkogslöparna47:43+10:559:03
12Johan JacobssonOK Orion48:33+11:459:12
13Karin NordlundOK Linné52:36+15:489:58
14Anders HellminVisborgs OK54:23+17:3510:19
15Lena KaskOK Linné57:33+20:4510:55
16Pernilla MellinSvaide Roma SOK58:32+21:4411:06
17Tommy UllbergSvaide Roma SOK59:18+22:3011:15
18Carin KihlströmTäby OK1:03:23+26:3512:01
19Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:06:50+30:0212:40
20Martin EricssonFalkenbergs OK1:13:36+36:4813:57
21Mattias WhiteGarda OK1:16:56+40:0814:35
Pär DahlströmTullinge SKej godkänd

Svår lång (blå)

7 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma WallstenSnättringe SK41:245:53
2Josef NordlundOK Linné42:59+1:356:07
3Lennart MalmbergSvaide Roma SOK51:39+10:157:21
4Carl-Erik BerglöwFagersta OK1:11:28+30:0410:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser