Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Morotsloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Morotsloppet
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 9 maj 2017

D12

2 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WestfältGotlands Bro OK33:1812:14
2Alma PetterssonGotlands Bro OK33:37+0:1912:21
3Ulrika PerssonGotlands Bro OK40:36+7:1814:55
4Ester MüllerVisborgs OK48:19+15:0117:45

H12

2 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian KahlbomVisborgs OK27:3010:06
2Albin Lindh SporreVisborgs OK28:14+0:4410:22
3Christian GladhGotlands Bro OK57:15+29:4521:02
Oscar KoertgeVisborgs OKej start

D12 Kort

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Meja LundinSvaide Roma SOKfullföljt
Meja LundinSvaide Roma SOKfullföljt

D10

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felice GardelinGotlands Bro OK38:1016:44
2Alice ReintzGotlands Bro OK47:59+9:4921:02

H10

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK27:3612:06
2Aston GustafssonSvaide Roma SOK1:04:53+37:1728:27

Inskolning

1 840 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hilda AlthiniGotlands Bro OKfullföljt
Majken AlthiniGotlands Bro OKfullföljt
Elvin AnderssonGotlands Bro OKfullföljt
Elvira AnderssonGotlands Bro OKfullföljt
Frida AnderssonVisborgs OKfullföljt
William BoberhgGotlands Bro OKfullföljt
Isabelle BomanGotlands Bro OKfullföljt
Tilde EkströmGotlands Bro OKfullföljt
Norah GardellGotlands Bro OKfullföljt
Anton GenunVisborgs OKfullföljt
Emelia GustavssonGotlands Bro OKfullföljt
Gustav HellminVisborgs OKfullföljt
Moa LindqvistGotlands Bro OKfullföljt
Julia LjungqvistGotlands Bro OKfullföljt
Philippa MathersGotlands Bro OKfullföljt
William MathersGotlands Bro OKfullföljt
Gustav MyrvinGotlands Bro OKfullföljt
Ida MyrvinGotlands Bro OKfullföljt
Zebulon NorbergVisborgs OKfullföljt
Josef NygrenVisborgs OKfullföljt
Alice SamuelsonGotlands Bro OKfullföljt
Agnes SandgrenGotlands Bro OKfullföljt
Evelina SandgrenGotlands Bro OKfullföljt
Agusta ThyrénGotlands Bro OKfullföljt
Tora ThyrénGotlands Bro OKfullföljt
Olle TornellGotlands Bro OKfullföljt
Tilde VestermarkGotlands Bro OKfullföljt
Amanda VolterGotlands Bro OKfullföljt
Alice GinzelGotlands Bro OKej godkänd
Linn GustavssonGotlands Bro OKej godkänd
Samuel HjermGotlands Bro OKej godkänd
Emelie OlssonGotlands Bro OKej godkänd

U1

1 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wille ÖhgrenSvaide Roma SOK18:199:57
2Melker NilssonSvaide Roma SOK18:21+0:029:58
3Malva EdlundGotlands Bro OK20:26+2:0711:06
4Maja FlodmanGotlands Bro OK21:22+3:0311:36
5Alva NilssonGotlands Bro OK21:27+3:0811:39
6Tova MührerGotlands Bro OK21:57+3:3811:55
7Vida FalkGotlands Bro OK22:24+4:0512:10
8Svante GustafssonGotlands Bro OK23:07+4:4812:33
9Axel EngmanGotlands Bro OK23:26+5:0712:44
10Engla EkströmGotlands Bro OK23:45+5:2612:54
11Ebba SamuelsonGotlands Bro OK24:40+6:2113:24
12Matteus ÅhlbergVisborgs OK25:34+7:1513:53
13Evelina SteniusVisborgs OK30:25+12:0616:31
14Elli MickelåkerSvaide Roma SOK31:22+13:0317:02
15Harry MickelåkerSvaide Roma SOK31:39+13:2017:12
Lukas NyströmGotlands Bro OKej godkänd

U2

2 320 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HegardtGotlands Bro OK29:1912:38
2Mathias MellbergSvaide Roma SOK36:10+6:5115:35
3Nils AnsénSvaide Roma SOK36:12+6:5315:36
4Tyra ÖforsSvaide Roma SOK37:28+8:0916:08
5Ebbot BekkbråtenGotlands Bro OK38:58+9:3916:47
6Benjamin SteniusVisborgs OK40:14+10:5517:20
7Vidar LöfstedtGotlands Bro OK43:14+13:5518:38
8Samuel EklundGotlands Bro OK43:15+13:5618:38
9Neo CederqvistVisborgs OK43:27+14:0818:43
10Sixten AlthiniGotlands Bro OK43:38+14:1918:48
11Klara MattsonVisborgs OK44:26+15:0719:09
12Enar LöfstedtGotlands Bro OK44:50+15:3119:19
13Liv LöfstedtGotlands Bro OK45:17+15:5819:31
14Isak AxelssonVisborgs OK45:30+16:1119:36
15Henning MatthingVisborgs OK47:15+17:5620:21
16Tilde och Engla EkströmGotlands Bro OK47:23+18:0420:25
17Emil BjörksvedGotlands Bro OK48:15+18:5620:47
18Angelica GladhGotlands Bro OK48:43+19:2420:59
19Ture Loré-SundbladSvaide Roma SOK49:31+20:1221:20
20Harriet Loré-SundbladSvaide Roma SOK49:40+20:2121:24
21Lukas RosbergVisborgs OK50:20+21:0121:41
22Elton LundhSvaide Roma SOK50:40+21:2121:50
23Tore Larsson Gotlands Bro OK51:50+22:3122:20
24Joakim GustafssonGotlands Bro OK52:13+22:5422:30
25Elvira ÅhlbergVisborgs OK52:38+23:1922:41
26Joel NorlingVisborgs OK53:01+23:4222:51
27Jack AnsenVisborgs OK53:11+23:5222:55
28Adam UllbergSvaide Roma SOK58:01+28:4225:00
29Elsa NilssonSvaide Roma SOK58:09+28:5025:03
30Alva Lindh SporreVisborgs OK1:01:37+32:1826:33
31Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOK1:17:45+48:2633:30
Mira LundhSvaide Roma SOKej godkänd
Elis GustafssonSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 1

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susann KorallGotlands Bro OK25:5411:09

Öppen motion 2

2 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens BekkebrårtenGotlands Bro OK24:169:03
2Nils AhlqvistVisborgs OK26:21+2:059:49
3Johan BjörksvedGotlands Bro OK27:24+3:0810:13
4Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK29:13+4:5710:54
5Melker VetterGotlands Bro OK32:36+8:2012:09
6Anna  SonnentheilVisborgs OK35:57+11:4113:24
7Moa GarlandVisborgs OK43:17+19:0116:09
8Maja EngmanGotlands Bro OK46:55+22:3917:30
9Jorunn MalmrosGotlands Bro OK46:58+22:4217:31
10Gundemar LindahlVisborgs OK50:32+26:1618:51
11Pia MüllerVisborgs OK50:40+26:2418:54
Lova UdénGotlands Bro OKej godkänd
Tilde MuhrerGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 5

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor VejlensVisborgs OK33:549:49
2Åsa GunnarssonVisborgs OK36:30+2:3610:34
3Jonathan FlodmanGotlands Bro OK37:40+3:4610:55
4Jenny KoertgeTäby OK43:30+9:3612:36
5Veronika EdgrenGotlands Bro OK49:47+15:5314:25
6Johan LundbergVisborgs OK51:19+17:2514:52
7Anna-Karin BergiusVisborgs OK58:24+24:3016:55
8Morgan KoertgeVisborgs OK58:40+24:4617:00
Fabian MellbergSvaide Roma SOKej godkänd
David WestfältGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 7

3 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GardellGotlands Bro OK27:369:04
2Anders HellminVisborgs OK33:08+5:3210:53
3My MattsdotterVisborgs OK34:41+7:0511:24
4Mattias ÖsterdahlVisborgs OK35:06+7:3011:32
5Johan BergiusVisborgs OK36:35+8:5912:02
6Birgitta HjerthénGotlands Bro OK38:41+11:0512:43
7Adam ÖsterdahlVisborgs OK42:36+15:0014:00
8Elin JohnssonSvaide Roma SOK42:58+15:2214:08
9Andreas SteniusVisborgs OK45:03+17:2714:49
10Annika ÖsterdahlVisborgs OK47:38+20:0215:40
11Rolf MalmrosVisborgs OK50:38+23:0216:39
12Klara BäckstädeVisborgs OK53:09+25:3317:29
13Natalie GardelinGotlands Bro OK53:11+25:3517:29
14Mattias ÅkerblomGotlands Bro OK1:03:44+36:0820:57

Öppen motion 8

4 880 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LiljegrenGotlands Bro OK33:476:55
2Håkan MattssonGotlands Bro OK33:52+0:056:56
3Felix BäckstädeVisborgs OK34:15+0:287:01
4Olle SvangrenGotlands Bro OK35:06+1:197:11
5Ludvig WaktelSvaide Roma SOK35:20+1:337:14
6Magnus IhreskogGotlands Bro OK37:11+3:247:37
7Stefan ForsgrenVisborgs OK37:17+3:307:38
8Ulf NilssonGotlands Bro OK37:51+4:047:45
9Björn FlodmanGotlands Bro OK38:59+5:127:59
10Edvin NilssonGotlands Bro OK40:28+6:418:17
11Leon HanssonVisborgs OK41:04+7:178:24
12Albin LindgrenVisborgs OK41:21+7:348:28
13Mattias LevinSvaide Roma SOK42:42+8:558:45
14Martin GarlandVisborgs OK43:58+10:119:00
15Mattias VejlensVisborgs OK48:47+15:009:59
16Daniel SeestrandVisborgs OK49:46+15:5910:11
17Leif SvangrenGotlands Bro OK50:07+16:2010:16
18Gunnar HallströmVisborgs OK51:52+18:0510:37
19Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK52:56+19:0910:50
20Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK56:08+22:2111:30
21Bo MagnussonVisborgs OK1:00:03+26:1612:18
22Ulf AxelssonVisborgs OK1:06:42+32:5513:40
23Anki HallströmSvaide Roma SOK1:13:49+40:0215:07
Mats GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OKej godkänd
Rolf AnderssonSvaide Roma SOKej godkänd
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser