Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sidensjösprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sidensjösprinten
Arrangörsorganisation: Sidensjö IK
Datum: tisdag 13 juni 2017

OK Nolaskogsarna

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna QuayleD21 (10)26:0710:07
1Jan NäslundH45 (12)23:599:17
1Hugo PeterssonÖppen 4 (14)36:0317:45
1Nora EngströmD14 (8)16:2310:42
1Isac ErikssonH16 (5)22:5911:19
2Ida WickbergD16 (3)30:13+2:2614:53
2Ellen WesterlundD12 (14)16:07+3:4911:06
2Elin ForsgrenD14 (8)16:47+0:2410:58
2Stina TelhammerÖppen 4 (14)36:12+0:0917:49
2Christer AhlbergH45 (12)27:45+3:4610:45
2Gustaf HägglundH16 (5)24:45+1:4612:11
2Monika WesterlundD35 (2)36:26+5:4816:07
2Erik ByströmH14 (10)14:00+0:199:09
3Nora WesterlundD14 (8)16:53+0:3011:02
3Hannes HägglundU1 (8)17:10+2:1912:05
3Malin PetersonÖppen 2 (5)23:54+7:2216:28
3Frida HägglundD12 (14)16:50+4:3211:36
3Delisia NyströmD10 (9)15:04+2:3910:36
3Linus DahlbergH14 (10)14:41+1:009:35
3Laban NordinH16 (5)27:05+4:0613:20
3Joel ByströmH12 (8)15:23+3:1010:36
4Elina NilssonÖppen 2 (5)24:59+8:2717:13
4Anna-Lena LindströmD45 (10)39:36+6:3917:31
4Gudrun WegelandÖppen 7 (15)34:42+9:1313:26
4Anette NyströmD21 (10)29:20+3:1311:22
4Rune LindströmH45 (12)29:05+5:0611:16
5Björn ByströmH45 (12)30:49+6:5011:56
5Melker EklundH16 (5)39:38+16:3919:31
6Stina MagnussonD21 (10)30:52+4:4511:57
6Emil PeterssonÖppen 7 (15)37:00+11:3114:20
6Clas EngströmH45 (12)31:00+7:0112:00
6Lillemor ErikssonÖppen 4 (14)38:49+2:4619:07
7Lena DahlbergD45 (10)43:18+10:2119:09
7Victoria ErikssonÖppen 7 (15)39:33+14:0415:19
8Lisa NilssonÖppen 4 (14)50:32+14:2924:53
8Fredrik ForsgrenH21 (17)28:44+5:519:34
8Niklas NyströmÖppen 7 (15)39:36+14:0715:20
8Emma ForsgrenD12 (14)20:19+8:0114:00
9Elin WickbergÖppen 7 (15)41:08+15:3915:56
9Simon DahlbergH21 (17)29:11+6:189:43
10Erik WickbergH21 (17)30:44+7:5110:14
10Johan EklundH45 (12)39:55+15:5615:28
11Julina NyströmD12 (14)21:38+9:2014:55
12Anders MannelqvistH21 (17)33:04+10:1111:01
13Ingmar AnderssonÖppen 7 (15)47:22+21:5318:21
13Ida AhlbergD12 (14)25:07+12:4917:19
Emma ByströmInskolning (23)fullföljt
Thea ForsgrenInskolning (23)fullföljt
Martin GustafssonInskolning (23)fullföljt
Minna GustafssonInskolning (23)fullföljt
Sara HäggkvistInskolning (23)fullföljt
Milea NyströmInskolning (23)fullföljt
Anette AnderssonD55 (4)ej godkänd
Torsten VestmanH75 (2)ej godkänd
Leif DahlbergÖppen 4 (14)ej godkänd
Isak SöderlindH14 (10)ej godkänd
Mathias WesterlundH21 (17)ej start
Hugo ErikssonH21 (17)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser