Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öviksmästerskapet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öviksmästerskapet
Arrangörsorganisation: Sidensjö IK
Datum: lördag 30 september 2017

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Niclas SjögrenH21 (7)1:07:34+20:3710:05
7Henrik SjögrenH21 (7)1:10:56+23:5910:35

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans PerssonH21 (7)46:577:00

Järfälla OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Karin BoströmD21 (2)ej start

Lugnviks IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Thomas LarssonH55 (2)ej start

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kristin HylanderD21 (2)47:40+4:089:10

OK Branten

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Julian ÅströmU3 (1)31:5416:47
3Benjamin Åström FernandoH12 (6)19:27+5:4510:14
7Angela ÅströmU1 (10)23:08+8:3416:31
8Elisa ÅströmU1 (10)26:35+12:0118:59

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik ÅströmH45 (7)47:359:09

OK Nolaskogsarna

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nora WesterlundD14 (3)37:2811:42
1Torsten VestmanH75 (1)44:4816:00
1Per MagnussonH55 (2)40:409:14
1Gudrun WegelandD45 (3)43:1612:01
1Erik ByströmH14 (5)33:5110:34
2Björn ByströmÖppen 7 (5)1:03:49+6:3111:23
2Ida WickbergD16 (3)48:39+7:5213:30
2Monika WesterlundD35 (2)56:37+7:3312:34
2Emma ForsgrenD12 (11)17:15+1:089:04
2Clas EngströmH45 (7)49:40+2:059:33
3Dag StridhÖppen 7 (5)1:16:24+19:0613:38
3Mathias WesterlundH35 (5)42:07+2:317:39
4Joel ByströmH12 (6)20:16+6:3410:40
4Ellen WesterlundD12 (11)18:14+2:079:35
5Delisia NyströmD10 (9)13:42+3:219:47
6Victor VikmanH12 (6)26:17+12:3513:50
8Julina NyströmD12 (11)21:42+5:3511:25
10Emma ByströmU1 (10)35:06+20:3225:04
Sara HäggquistInskolning (7)fullföljt
Milea NyströmInskolning (7)fullföljt
Jan NäslundH45 (7)ej godkänd
Linus DahlbergH14 (5)ej start

Sidensjö IK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Brith EdinÖppen 2 (4)29:2915:31
2Mona EdinÖppen 2 (4)29:56+0:2715:45
2Daga KjellssonD14 (3)39:37+2:0912:22
2Hilding KjellqvistU1 (10)15:08+0:3410:48
2Theia AnundborgD10 (9)11:16+0:558:02
2Jonathan HedströmÖppen 4 (4)47:03+6:4914:42
2Rune EdinH65 (3)1:00:06+16:2518:46
3Ruben ÅströmU1 (10)19:51+5:1714:10
3Vega KjellssonD16 (3)51:11+10:2414:13
3Nova AnundborgD14 (3)41:29+4:0112:57
3Sixten KjellqvistH10 (8)10:05+1:247:12
5Titan AnundborgH12 (6)24:22+10:4012:49
6Felicia Aspnäs FermD10 (9)17:45+7:2412:40
6Linn MelinD12 (11)20:57+4:5011:01
7Lisa EdinD10 (9)18:31+8:1013:13
7Elias EdinH10 (8)15:04+6:2310:45
8William BacklundH10 (8)18:56+10:1513:31
11Alva ByströmD12 (11)31:20+15:1316:29
Filip Aspnäs FärmInskolning (7)fullföljt
Alice ByströmInskolning (7)fullföljt
Sandra MelinInskolning (7)fullföljt

Skogslöparna

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin PerssonD35 (2)49:0410:54
1Carin NordinD65 (1)46:4416:41
1Martin NilssonH10 (8)8:416:12
1Signe ForsbergD10 (9)10:217:23
1Amelie JosefssonD16 (3)40:4711:19
1Sixten PerssonH12 (6)13:427:12
1Alice RytterstedtD12 (11)16:078:28
1Hans NordströmÖppen 4 (4)40:1412:34
1Daniel KnutssonÖppen 7 (5)57:1810:13
1Agneta LindbergD55 (2)39:4012:23
1Jonas HälldalH35 (5)39:367:12
1Stina PerssonU1 (10)14:3410:24
2Börje PaulerH21 (7)47:03+0:067:01
2Felix ÖhmanH10 (8)9:22+0:416:41
2Liam HälldalH12 (6)15:16+1:348:02
2Jonatan HälldalH14 (5)42:56+9:0513:25
2Yvonne NäslundD45 (3)1:01:23+18:0717:03
2Lennart StrandbergH55 (2)1:01:52+21:1214:03
2Birgitta StrandbergD55 (2)44:41+5:0113:57
2Kristofer WesterH35 (5)41:18+1:427:30
3Hanna WoxlinD10 (9)11:27+1:068:10
3Emanuel NäslundH21 (7)1:03:46+16:499:31
3Filip NordströmH14 (5)49:03+15:1215:19
3Kristina PerboÖppen 4 (4)49:26+9:1215:26
3Per-Johan JosefssonH45 (7)57:23+9:4811:02
3Clara NordströmD12 (11)17:59+1:529:27
3Bertil NordinH65 (3)1:01:40+17:5919:16
4Tindra RytterstedtD10 (9)13:00+2:399:17
4Ture ForsbergH10 (8)12:35+3:548:59
4Marlene HälldalÖppen 4 (4)50:25+10:1115:45
4Isak AbrahamssonH14 (5)51:48+17:5716:11
4Thomas NordströmH45 (7)1:00:07+12:3211:33
4Peter WoxlinH35 (5)43:45+4:097:57
5Sverker RytterstedtÖppen 7 (5)1:42:46+45:2818:21
5Arvid StrandbergH21 (7)1:07:55+20:5810:08
5Saga BergvinD12 (11)19:20+3:1310:10
5Gustav BergvinH10 (8)14:11+5:3010:07
5Kristofer ÖhmanH45 (7)1:02:04+14:2911:56
5Marcus NilssonH14 (5)51:57+18:0616:14
5Mattias PerssonH35 (5)45:38+6:028:17
6Adam AbrahamssonH10 (8)15:01+6:2010:43
6Oskar ForsbergH21 (7)1:08:48+21:5110:16
6Torgny NäslundH45 (7)1:03:03+15:2812:07
8Ella NordströmD10 (9)19:23+9:0213:50
9Edvin WesterU1 (10)26:56+12:2219:14
9Alva PerboD12 (11)21:58+5:5111:33
9Emma PerboD10 (9)45:31+35:1032:30
Frida AbrahamssonInskolning (7)fullföljt
Evelina SöderlundD18 (2)ej godkänd
Emma WibergD18 (2)ej start
Helena ForsbergD21 (2)ej start
Åsa PaulerD35 (2)ej start
Ida PaulerD10 (9)ej start
Viktor ÖhmanH12 (6)ej start
Jonas ByströmH21 (7)ej start
Liv PaulerD12 (11)ej start
Katarina KvickD55 (2)ej start

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Frida SandbergD21 (2)43:328:22

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Louise HaneÖppen 7 (5)1:16:26+19:0813:38

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roland SalomonssonH65 (3)43:4113:39

Örnsköldsviks OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna HörnquistÖppen 2 (4)31:34+2:0516:36
4Amanda MattssonU1 (10)22:07+7:3315:47
4Maria AhlqvistÖppen 2 (4)31:40+2:1116:40
5Tilde LarssonU1 (10)22:08+7:3415:48
6Isabell AhlqvistU1 (10)22:14+7:4015:52
7Cornelia HörnquistD12 (11)21:23+5:1611:15
10Nikki AhlqvistD12 (11)27:52+11:4514:40
Elin Östlund NordinInskolning (7)fullföljt
Beatrice SöderlindD18 (2)ej godkänd
Marita SöderlindD45 (3)ej godkänd
Alexander HörnquistH21 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser