Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Snötrampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Snötrampen
Arrangörsorganisationer: Fjärås AIK / OK Löftan
Datum: måndag 2 april 2018

D21

6 960 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre52:507:35
2Andrea SvenssonOK Tisaren56:21+3:318:05
3Amanda HanssonBredaryds SOK57:38+4:488:16
4Maria MagnussonSävedalens AIK59:07+6:178:29
5Lilian ForsgrenOK Tisaren59:56+7:068:36
6Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering1:00:03+7:138:37
7Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:00:10+7:208:38
8Sara BengtssonSävedalens AIK1:05:32+12:429:24
9Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:05:48+12:589:27
10Lina SamorLerums SOK1:06:27+13:379:32
11Lovisa LemanGöteborgs SK1:08:00+15:109:46
12Lisa JohanssonOK Tranan1:09:07+16:179:55
13Emma AnderssonSävedalens AIK1:10:34+17:4410:08
14Josefin TjernlundOK Tisaren1:12:06+19:1610:21
15Elin HamreforsSävedalens AIK1:12:23+19:3310:23
16Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK1:15:08+22:1810:47
17Erika LindqvistSävedalens AIK1:15:45+22:5510:53
18Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK1:18:28+25:3811:16
19Elin TörnrothHjobygdens OK1:21:14+28:2411:40
20Malin SettergrenHalmstad OK1:21:29+28:3911:42
21Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:24:03+31:1312:04
22Stina NeroMullsjö SOK1:28:43+35:5312:44
Moa HanssonBredaryds SOKej godkänd
Elin PetterssonIFK Göteborg Orienteringej start
Emma NilssonOK Trananej start

H21

9 820 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus MillegårdSävedalens AIK1:03:486:29
2Filip GrahnHestra IF1:07:59+4:116:55
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:08:20+4:326:57
4Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:09:15+5:277:03
5Johan TörnrothHestra IF1:09:31+5:437:04
6Erik ClassonOK Orinto1:09:32+5:447:04
7Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:10:38+6:507:11
8Martin HederskogIFK Umeå1:11:01+7:137:13
9Heino OllinSävedalens AIK1:12:15+8:277:21
10Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:12:27+8:397:22
11Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:12:31+8:437:23
12Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK1:12:37+8:497:23
13Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:13:06+9:187:26
14Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:13:13+9:257:27
15Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:13:58+10:107:31
16Benjamin EdlundHestra IF1:16:46+12:587:49
17Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:18:53+15:058:01
18Markus LarssonHestra IF1:19:10+15:228:03
19Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:19:33+15:458:06
20Anders HederskogIFK Göteborg Orientering1:19:59+16:118:08
21Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:23:44+19:568:31
22Sven GranforsOK Landehof1:24:36+20:488:36
23Håkan AnderssonHalmstad OK1:25:51+22:038:44
24Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:26:31+22:438:48
25Victor AxbomOK Landehof1:26:35+22:478:49
26Gustav BoquistIK Uven1:27:01+23:138:51
27Martin LindqvistStenungsunds OK1:28:43+24:559:02
28Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:29:31+25:439:06
29Fredrik NorellFrölunda OL1:34:40+30:529:38
30Arvid HammarFK Herkules1:38:17+34:2910:00
31Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:45:42+41:5410:45
32Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:57:32+53:4411:58
33Niklas HidmanHalmstad OK2:06:37+1:02:4912:53
34Frode KonstIL Tyrving2:24:56+1:21:0814:45
Anders CarlssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Love BerzellOK Ravinenej godkänd
Anton NilssonJärla Orienteringej godkänd
Linus LandergrenHestra IFej godkänd
Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OKej start
Albin AnderssonMarkbygdens OKej start

D21 Kort

5 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa MattssonOK Kåre57:2411:28
2Desiré RexOK Landehof1:00:52+3:2812:10
3Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-371:13:28+16:0414:41
4Maria LönnHalmstad OK1:20:26+23:0216:05
5Sofia HelmertzFrölunda OL2:07:24+1:10:0025:28

H21 Kort

7 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering1:07:278:30
2Erik HanssonBredareds IF1:19:15+11:489:59
3Anton HemlinIK Uven1:23:56+16:2910:35
4Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:26:34+19:0710:54
Niklas HelmertzFrölunda OLej start

D20

5 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonEksjö SOK52:069:55
2Amelia SkalbergBredaryds SOK57:49+5:4311:00
3Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna57:54+5:4811:01
4Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:00:56+8:5011:36
5Emelie KarlssonSävedalens AIK1:01:18+9:1211:40
6Sofia KlassonHestra IF1:01:45+9:3911:45
7Johanna RundqvistOK Nackhe1:05:18+13:1212:26
8Sara ForsbergIK Uven1:14:20+22:1414:09
9Hanna BoquistIK Uven1:14:47+22:4114:14
10Anna NordholmSävedalens AIK1:25:44+33:3816:19
Klara DjerfLerums SOKej start
Emma DjerfLerums SOKej start

H20

7 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK52:207:11
2Otto StuhlhoferOK Landehof57:03+4:437:50
3Fredrik JohanssonOK Nackhe57:46+5:267:56
4Johan OlsonIK Uven59:44+7:248:12
5Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:00:43+8:238:20
6Jonas TofteredIF Rigor1:00:51+8:318:21
7Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:05:57+13:379:03
8Olle SörqvistMarkbygdens OK1:08:12+15:529:22
9Axel ForsmanFK Herkules1:12:15+19:559:55
10Jonas LauriFK Herkules1:16:33+24:1310:30
Olle JosarpOK Tisarenej start

D18

5 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK45:269:05
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK45:37+0:119:07
3Julia RajanIFK Lidingö SOK51:31+6:0510:18
4Linnea SkalbergBredaryds SOK57:09+11:4311:25
5Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:03:58+18:3212:47
6Matilda HagstrandLerums SOK1:05:39+20:1313:07
7Lovisa JohanssonKarlskrona SOK1:07:24+21:5813:28
8Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:08:57+23:3113:47
9Lovisa RingHalmstad OK1:15:55+30:2915:11
10Tova LarssonLerums SOK1:20:10+34:4416:02
11Paulina JägstedtHalmstad OK1:24:21+38:5516:52
12Linnea BengtssonFalkenbergs OK1:25:48+40:2217:09
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd

H18

6 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna50:368:01
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg50:56+0:208:04
3Carl JosefssonSävedalens AIK51:18+0:428:07
4Hugo SetthagenOK Tranan53:01+2:258:24
5Gabriel SturessonLerums SOK53:58+3:228:33
6William LundstedtMullsjö SOK55:14+4:388:45
7Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna56:34+5:588:57
8Thorsten SvenssonFinspångs SOK58:44+8:089:18
9Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:10:17+19:4111:08
10Per NordholmSävedalens AIK1:12:36+22:0011:30
Klas JohanssonOK Trananej start

H17-20 Kort

5 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Le ClaireFK Herkules2:13:1824:11

D16

4 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK38:168:39
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK41:23+3:079:21
3Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna45:32+7:1610:18
4Alma GustafssonSOK Aneby47:40+9:2410:47
5Emely WeihartHestra IF49:33+11:1711:12
6Klara PerssonHalmstad OK50:57+12:4111:31
7Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK51:09+12:5311:34
8Olivia AspIFK Göteborg Orientering52:23+14:0711:51
9Thilda SeldénIF Rigor54:41+16:2512:22
10Elsa KarlssonOK Landehof57:35+19:1913:01
11Unni GranforsIF Rigor1:00:56+22:4013:47
12Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:04:22+26:0614:33
Julia ArvidssonIF Rigorej godkänd
Emma EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd
Clara SamuelssonOK Vivillej start
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start

H16

5 510 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan40:077:16
2Felix DrejmoOK Landehof46:59+6:528:31
3Erik IngemarssonHestra IF48:05+7:588:43
4Gustav OhlinOK Tranan48:27+8:208:47
5Alfred ErdeliusIF Rigor49:55+9:489:03
6Willy FjällborgStenungsunds OK50:55+10:489:14
7William SturessonLerums SOK51:17+11:109:18
8Axel NalbinMullsjö SOK51:40+11:339:22
9Jakob GunnarssonLerums SOK53:21+13:149:40
10Anton KastrupFK Herkules57:48+17:4110:29
11Albin PerssonHalmstad OK58:19+18:1210:35
12Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:00:37+20:3011:00
13Albin NyqvistOK Landehof1:04:05+23:5811:37
14Emil JägstedtHalmstad OK1:06:09+26:0212:00
15Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:06:32+26:2512:04
16Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK1:06:39+26:3212:05
17Anton BlomqvistMarkbygdens OK1:07:50+27:4312:18
18Jakob MobergOK Löftan1:13:33+33:2613:20
19Axel BechtelFK Friskus-Varberg1:18:53+38:4614:18
20Malte KristianssonHalmstad OK1:29:05+48:5816:10
21Jacob GrahnIK Uven1:42:59+1:02:5218:41
22David JohanssonFK Friskus-Varberg1:59:26+1:19:1921:40
Mattias LauriFK Herkulesej godkänd
Elias PerssonFjärås AIKej godkänd
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start
Gustav BohmanOK Orintoej start

H16 Kort

3 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alexander WestlingFK Friskus-Varbergej godkänd
Edvin SahlinOK Löftanej godkänd

D14

3 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marta TörnströmFK Friskus-Varberg43:0112:30
2Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb43:05+0:0412:31
3Ella PetterssonSävedalens AIK44:33+1:3212:57
4Maja GraadIF Rigor45:50+2:4913:19
5Matilda AspIFK Göteborg Orientering46:14+3:1313:26
6Molly GranängKungälvs OK46:48+3:4713:36
7Emma KarlssonOK Landehof49:38+6:3714:25
8Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK54:07+11:0615:43
9Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb55:28+12:2716:07
10Fanny HanssonFalkenbergs OK56:53+13:5216:32
11Ida AnderssonOK Löftan59:34+16:3317:18
12Sarah RoomanTrol Belgium1:00:54+17:5317:42
13Linnea HöökFjärås AIK1:09:45+26:4420:16
Anna SvenssonIF Rigorej start
Kristina BohmanOK Orintoej start

H14

3 880 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK29:597:43
2Tobias JohanssonOK Löftan35:00+5:019:01
3Simon CorneliussonOK Löftan38:03+8:049:48
4Victor BeischerIK Uven38:44+8:459:58
4Karl GranforsOK Landehof38:44+8:459:58
6William RönnborgIK Uven39:39+9:4010:13
7Victor HanssonOK Löftan43:29+13:3011:12
8Isak BengtssonOK Lindéna43:36+13:3711:14
9Tom WeihartHestra IF48:30+18:3112:30
10Jonathan RundqvistOK Nackhe49:13+19:1412:41
11Elias NyqvistOK Landehof50:17+20:1812:57
12Emil SeldénIF Rigor52:48+22:4913:36
13Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna55:13+25:1414:13
14Johan Wall JungbjerGöteborgs SK55:35+25:3614:19
15Albin PaulssonOK Löftan56:20+26:2114:31
16Oskar BlomOK Löftan57:45+27:4614:53
17Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:08:35+38:3617:40
18Simon BååthSävedalens AIK1:11:13+41:1418:21
19Hugo ÅkerbergOK Löftan1:22:02+52:0321:08
20Melwin ArvidssonIF Rigor1:25:17+55:1821:58
21Martin HanssonIF Rigor1:26:11+56:1222:12
22Albin SamuelssonOK Vivill1:27:04+57:0522:26
23Alexander HöglindFK Herkules1:37:30+1:07:3125:07
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Lowe HammarFK Herkulesej godkänd
Jakob AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start

D14 Kort

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ErikssonOK Landehof28:199:49
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varbergej start

H14 Kort

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Johan StåhlSävedalens AIK32:3911:20

D12

2 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna22:227:50
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:53+1:318:22
3Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering25:49+3:279:03
4Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK27:44+5:229:43
5Emelina HolmqvistSjövalla FK28:29+6:079:59
6Julia LönnHalmstad OK28:37+6:1510:02
7Emma PerssonHalmstad OK28:40+6:1810:03
8Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:06+6:4410:12
9Elin AnderssonOK Löftan31:40+9:1811:06
10Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg31:45+9:2311:08
11Elin BlomqvistMarkbygdens OK31:48+9:2611:09
12Edit TreptowAnderstorps OK31:59+9:3711:13
13Emy HjertströmFK Friskus-Varberg32:43+10:2111:28
14Lova JohanssonFK Friskus-Varberg32:59+10:3711:34
15Selma AbrahamssonHalmstad OK35:37+13:1512:29
16Ellen RubendahlFrölunda OL46:52+24:3016:26
17Emilia HedmanKungälvs OK54:40+32:1819:10

H12

2 910 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK22:527:51
2Gustav AspIFK Göteborg Orientering24:53+2:018:33
3Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:46+2:548:51
4Andy GranforsIF Rigor25:50+2:588:52
5Noah HedenblomSjövalla FK25:56+3:048:54
6Isak NilssonOK Landehof28:12+5:209:41
7Isak TörnströmFK Friskus-Varberg29:26+6:3410:06
8Samuel DahlbergIK Trenne Ullared29:30+6:3810:08
9Simon GrahnIK Uven29:33+6:4110:09
10Eric OlofssonSjövalla FK30:45+7:5310:34
11Filip HanssonOK Löftan31:18+8:2610:45
12Oscar MobergOK Löftan33:18+10:2611:26
13Rasmus GranängKungälvs OK35:32+12:4012:12
14Walter HällåsOK Löftan37:38+14:4612:55
15Albin SvenssonFK Herkules40:28+17:3613:54
16Gustav StåhlSävedalens AIK43:23+20:3114:54
17Elliot JägstedtHalmstad OK46:40+23:4816:02
18Elias SamuelssonOK Vivill48:39+25:4716:43
19Anton WincklerOK Orinto52:08+29:1617:54
20Gustaf GusedFalkenbergs OK53:15+30:2318:17
21Eskil WincklerOK Orinto1:08:01+45:0923:22
Malte SöderlundKarlsbyhedens OKej godkänd
Simon HanssonIF Rigorej godkänd
Elias LauriFK Herkulesej godkänd
Filip ValentinGöteborg-Majorna OKej start
Isak ÖgrenSävedalens AIKej start

D12 Kort

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda RoosIFK Göteborg Orientering24:1510:11
2Jennie LidénOK Landehof30:13+5:5812:41
3Agnes WåkeråsRydboholms SK33:10+8:5513:56
4Alva SahlinOK Löftan36:50+12:3515:28
Elin LidénOK Landehofej start

H12 Kort

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid MårildGöteborgs SK24:0810:08
2Zebastian ArdforsOK Löftan27:21+3:1311:29
3Joar BlomqvistBredareds IF41:59+17:5117:38

D10

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LönnHalmstad OK24:0910:16
2Agnes PaulssonOK Löftan24:42+0:3310:30
3Elin KarlssonOK Landehof26:09+2:0011:07
4Cornelia HällåsOK Löftan28:21+4:1212:03
5Molly GraadIF Rigor31:16+7:0713:18

H10

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg18:587:44
2Gustav RexOK Landehof19:44+0:468:03
3Herman PetterssonSävedalens AIK20:44+1:468:27
4William BjörnbeckerSjövalla FK20:45+1:478:28
5Olof HertinIK Hakarpspojkarna21:05+2:078:36
6Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:47+2:498:53
7Anton KarlssonUlricehamns OK22:15+3:179:04
8Hugo CorneliussonOK Löftan22:36+3:389:13
9William RönnFK Friskus-Varberg25:23+6:2510:21
10Johan GusedFalkenbergs OK28:35+9:3711:39
11Felix SvenssonJönköpings OK53:31+34:3321:50
Gustav KarlssonUlricehamns OKej start

H35

7 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:13:549:17
2Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:21:57+8:0310:17
3Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:23:27+9:3310:29
4David AndréGöteborg-Majorna OK1:27:54+14:0011:02
5Martin AnderssonSjövalla FK1:28:44+14:5011:08
6Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:36:28+22:3412:07
7Niklas JambrénGöteborgs SK1:54:09+40:1514:20
Urban RingströmRydboholms SKej start

D40

4 820 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK46:139:35
2Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering46:16+0:039:35
3Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb55:52+9:3911:35
4Linda HedenblomSjövalla FK1:00:22+14:0912:31
5Katrin SkeppSävedalens AIK1:01:04+14:5112:40
6Karolina ErikersSkåneslättens OL1:07:44+21:3114:03
7Camilla StengrenFalkenbergs OK1:15:46+29:3315:43
8Maria IngemarssonHestra IF1:17:55+31:4216:09
9Sara JägstedtHalmstad OK1:27:35+41:2218:10
10Linda MartinssonIF Marin Väst1:27:57+41:4418:14
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Sofia LundbergOK Renenej start

H40

7 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF1:09:439:19
2Pontus EnhagerOK Landehof1:12:14+2:319:39
3Stefan GraadIF Rigor1:14:49+5:0610:00
4Johan LidénOK Landehof1:16:26+6:4310:13
4Anders BestermanIK Trenne Ullared1:16:26+6:4310:13
6Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:28:08+18:2511:46
7Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:29:04+19:2111:54
Magnus EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd
Magnus WåkeråsRydboholms SKej godkänd

D45

4 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK46:4010:18
2Weronica ZederinOK Nackhe46:44+0:0410:18
3Susanne CoxLerums SOK48:08+1:2810:37
4Camilla ÖhgrenSävedalens AIK50:10+3:3011:04
5Pia JohanssonOK Landehof51:28+4:4811:21
6Sara LorénOK Landehof56:02+9:2212:22
7Marina AxelssonMarkbygdens OK56:30+9:5012:28
8Lotta EnbergHalmstad OK58:18+11:3812:52
9Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:02:14+15:3413:44
10Åse FuxborgSjövalla FK1:04:52+18:1214:19
11Ulrika GranforsIF Rigor1:07:53+21:1314:59
12Anna RönnborgIK Uven1:10:39+23:5915:35
13Kristel MertensTrol Belgium1:11:06+24:2615:41
14Charlotte DrejmoOK Landehof1:17:30+30:5017:06
15Sofia KarlssonOK Landehof1:18:34+31:5417:20
16Karin RundqvistOK Nackhe1:20:24+33:4417:44
17Maria AspIFK Göteborg Orientering1:21:16+34:3617:56

H45

6 310 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK51:498:12
2Sören SturessonLerums SOK53:43+1:548:30
3Herman RosénGöteborg-Majorna OK53:48+1:598:31
4Ola JodalGöteborg-Majorna OK53:54+2:058:32
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK53:59+2:108:33
6Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK54:24+2:358:37
7Magnus HedmanKungälvs OK55:52+4:038:51
8Mikael LundqvistHalmstad OK58:18+6:299:14
9Peter DellmingIFK Göteborg Orientering58:42+6:539:18
10Fredrik BergIF Rigor58:53+7:049:19
11Peter AspIFK Göteborg Orientering59:28+7:399:25
12Magnus HomannOK Orinto59:57+8:089:30
13Anders HellgrenFrölunda OL1:01:18+9:299:42
14Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:07+11:1810:00
15Björn KarlssonOK Orinto1:03:11+11:2210:00
16Thomas KarlssonOK Landehof1:03:28+11:3910:03
17Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK1:04:42+12:5310:15
18Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:04:53+13:0410:16
19Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:08:44+16:5510:53
20Martin SvenssonIF Rigor1:09:31+17:4211:01
21Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:09:34+17:4511:01
22Erik LauriFK Herkules1:10:27+18:3811:09
23Staffan OlofssonSjövalla FK1:13:36+21:4711:39
24William RexOK Landehof1:14:27+22:3811:47
25Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:57+24:0812:02
26Ulf NyqvistOK Landehof1:19:16+27:2712:33
27Urban BromsFK Friskus-Varberg1:21:32+29:4312:55
28Tobias Den BraverOK Gränsen1:22:38+30:4913:05
29Mattias JägstedtHalmstad OK1:23:47+31:5813:16
30Håkan HöglindFK Herkules1:25:53+34:0413:36
31Mats RönnborgIK Uven1:26:12+34:2313:39
32Martin LidénOK Landehof1:26:43+34:5413:44
33John-Patrik TreptowAnderstorps OK1:37:16+45:2715:24
34Ronnie BohmanOK Orinto1:41:33+49:4416:05
Emil ErdeliusIF Rigorej start
Stefan GunnarssonHalmstad OKej start

D50

4 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof43:0010:37
2Ina SkalbergBredaryds SOK45:01+2:0111:06
3Kristina NilssonOK Tranan48:30+5:3011:58
4Carina AnderssonFK Friskus-Varberg52:10+9:1012:52
5Anne JohanssonKarlskrona SOK54:16+11:1613:23
6Karin ÖhlinSOK Aneby55:13+12:1313:38
7Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK55:53+12:5313:47
8Annika JosefssonKarlskrona SOK56:14+13:1413:53
9Nina DjerfLerums SOK1:03:28+20:2815:40
10Agnetha Le ClaireFK Herkules1:13:33+30:3318:09
11Katarina AlmehedFrölunda OL1:19:53+36:5319:43
12Helena StensötaFrölunda OL1:33:00+50:0022:57
Karin JägrydSkåneslättens OLej start

H50

6 070 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÖhgrenSävedalens AIK49:158:06
2Kjell ObergerIFK Lidingö SOK50:07+0:528:15
3Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna51:07+1:528:25
4Peter AronssonFK Friskus-Varberg54:03+4:488:54
5Per KällvikÅmåls OK55:32+6:179:08
6Mattias BååthSävedalens AIK57:22+8:079:27 Ladda ner rutt i gpx-format
7Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering57:30+8:159:28
8Magnus AbrahamssonHalmstad OK57:39+8:249:29
9Niclas AnderssonMarkbygdens OK58:22+9:079:36
10Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna59:45+10:309:50
11Erik RuotsalainenFrölunda OL1:01:12+11:5710:04
12Peter Lillen NilssonOK Tranan1:01:57+12:4210:12
13Magnus KarlssonOK Landehof1:02:55+13:4010:21
14Patrik OttossonGävle OK1:03:33+14:1810:28
15Claes HagstrandLerums SOK1:03:51+14:3610:31
16Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:05:09+15:5410:43
17Ulf JohanssonKarlskrona SOK1:10:03+20:4811:32
18Ulf AlmehedFrölunda OL1:12:07+22:5211:52
19Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:16+25:0112:14
20Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:16:19+27:0412:34
21Michael HertinIK Hakarpspojkarna1:16:47+27:3212:38
22Torbjörn GrahnIK Uven1:19:50+30:3513:09
23Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:21:17+32:0213:23
24Leif HagmanIK Uven1:26:55+37:4014:19
25Fredrik ForsmanFK Herkules1:26:59+37:4414:19
26Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:30:46+41:3114:57
27Torbjörn KjörkFrölunda OL1:31:49+42:3415:07
28Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:33:45+44:3015:26
29Thomas BäckströmIF Rigor1:38:30+49:1516:13
30Mats DahlrotIK Uven1:39:59+50:4416:28
31Bernt BerndtssonFrölunda OL2:09:07+1:19:5221:16
Patrick DjerfLerums SOKej godkänd
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Magnus OhlssonSjövalla FKej start
Fredrik BarrulfOK Tyrej start
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orienteringej start
Carl NorinFrölunda OLej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start

D55

3 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules40:4410:21
2Marie HögstrandMarkbygdens OK50:26+9:4212:49
3Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb52:05+11:2113:15
4Marianne HanssonBredareds IF53:31+12:4713:37
5Christina SöderblomÄtrans IF54:14+13:3013:47
6Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK58:29+17:4514:52
7Karin HelmertzFrölunda OL1:43:49+1:03:0526:24
Annika AasaIK Uvenej start

H55

5 250 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK42:188:03
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK45:22+3:048:38
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb46:12+3:548:48
4Per GustavssonGöteborg-Majorna OK46:42+4:248:53
5Magnus JosefssonSävedalens AIK47:01+4:438:57
6Lars MattssonOK Kåre48:27+6:099:13
7Kent KlassonHestra IF48:57+6:399:19
8Lars GreilertHaninge SOK54:09+11:5110:18
9Pär ClaessonSävedalens AIK55:17+12:5910:31
10Andrew LagoGöteborg-Majorna OK56:58+14:4010:51 Ladda ner rutt i gpx-format
11Hans WedbergSjövalla FK58:20+16:0211:06
12Christer BorgGöteborg-Majorna OK58:22+16:0411:07
13Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:00:48+18:3011:34
14Bosse WiggeDomnarvets GOIF1:02:56+20:3811:59
15Magnus WideFrölunda OL1:03:07+20:4912:01
16Göran OlesundOK Landehof1:04:43+22:2512:19
17Mikael HanssonBredaryds SOK1:06:12+23:5412:36
18Göran StuhlhoferOK Landehof1:08:59+26:4113:08
19Per GerdleHalmstad OK1:09:20+27:0213:12
20Håkan WåhlanderFrölunda OL1:11:03+28:4513:32
21Per-Martin JohanssonIF Rigor1:14:16+31:5814:08
22Stefan HammarFK Herkules1:16:41+34:2314:36
23Phil MullinsSjövalla FK1:18:03+35:4514:52
Roger DjupsjöHalmstad OKej start
Jonas KarlssonMarkbygdens OKej start
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKej start

D60

3 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern40:3412:22
2Anne KaillIK Omega46:30+5:5614:10
3Monica WassFalkenbergs OK49:08+8:3414:58
4Anita EklöfIK Ymer49:40+9:0615:08 Ladda ner rutt i gpx-format
5Monica MartinssonOK Tranan50:12+9:3815:18
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared51:20+10:4615:39
7Anne-Marie RöllikeOK Lindéna55:52+15:1817:01
8Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:13:08+32:3422:17
9Maria VamlingFrölunda OL1:23:32+42:5825:28

H60

4 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LindqvistSävedalens AIK52:4510:56
2Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK54:00+1:1511:12
3Thomas GeorgssonOK Nackhe55:12+2:2711:27
4Anders SpånérGöteborg-Majorna OK59:42+6:5712:23
5Tommy JohnssonOK Nackhe1:00:52+8:0712:37
6Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:10:16+17:3114:34
7Martin EickhoffSävedalens AIK1:12:37+19:5215:03
8Per-Olof LarssonHestra IF1:14:38+21:5315:29
9Jan FromIK Stern1:16:14+23:2915:48
10Kenneth AnderssonNässjö OK1:18:12+25:2716:13
11Lennart VamlingFrölunda OL1:37:07+44:2220:08
Bertil AxbomOK Landehofej godkänd
Bengt SvenssonOK Gisleej godkänd

D65

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK39:0812:54
2Maria NorellFrölunda OL43:09+4:0114:14
3Solveig HedenblomSjövalla FK43:33+4:2514:22
4Karin AxelssonIK Uven47:10+8:0215:33
5Maria NordwallOK Kolmården47:22+8:1415:37
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL47:25+8:1715:38
7Margareta JohanssonHalmstad OK48:34+9:2616:01
8Titti BergendahlOK Måsen51:31+12:2317:00
9Eva ThörnblomSjövalla FK54:43+15:3518:03

H65

4 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL47:4510:32
2Bo HerderssonMarkbygdens OK50:02+2:1711:02
3Anders BengtssonFalkenbergs OK50:06+2:2111:03
4Björn JägerströmIK Uven51:02+3:1711:15
5Håkan WinnbergIK Trenne Ullared52:15+4:3011:32
6Kent KardellLjungskile FK52:23+4:3811:33
7Stanley MattssonIK Uven55:09+7:2412:10
8Bengt SvedjebySkattkärrs SOK55:59+8:1412:21
9Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:03:29+15:4414:00
10Kjell MartinssonOK Tranan1:04:07+16:2214:09
11Tommy WesterbergIF Hagen1:05:09+17:2414:22
12Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:07:37+19:5214:55
13Lennart AnderssonGöteborgs SK1:11:18+23:3315:44
14Bill AnderssonHestra IF1:14:39+26:5416:28
15Ingemar GidenstamKungälvs OK1:34:08+46:2320:46
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hans KarlssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd

D70

2 690 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK43:2016:06
2Rosa JohanssonIK Uven47:18+3:5817:35
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof47:51+4:3117:47
4Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK48:31+5:1118:02 Ladda ner rutt i gpx-format
5Margareta LarssonOK Njudung50:58+7:3818:56
6Ulla LingJönköpings OK53:31+10:1119:53
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK57:07+13:4721:13
8Maja-Lisa HanssonOK Lindéna59:35+16:1522:08
8Ylva HäggströmIF Rigor59:35+16:1522:08
10Eva HöijeOK Skogsstjärnan1:02:07+18:4723:05
11Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:03:12+19:5223:29
12Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:03:55+20:3523:45
13Lotta BörjessonSävedalens AIK1:04:44+21:2424:03
14Ann-Christine BorgFrölunda OL1:09:08+25:4825:42
Eva AlsinIK Ymerej start

H70

3 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto42:0610:56
2Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering45:25+3:1911:47
3Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb47:31+5:2512:20
4Nils KarlssonVäxjö AIS48:44+6:3812:39
5Dag LorénOK Frisene50:55+8:4913:13
6Torbjörn WikströmOK Orinto51:53+9:4713:28
7Stefan G LarssonOK Njudung53:10+11:0413:48
8Ronald Mc GrailHjärnarps OL55:22+13:1614:22
9Rune EliassonFalkenbergs OK57:44+15:3814:59
10Bengt MattssonOK Orinto58:40+16:3415:14
11Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:00:17+18:1115:39
12Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:03:21+21:1516:27
13Kjell JeppsonIF Rigor1:08:45+26:3917:51
14Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:10:43+28:3718:22
15Sören SvenssonSjövalla FK1:11:13+29:0718:29
16Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:15:45+33:3919:40
17Kurt JohanssonSvenljunga OK1:16:57+34:5119:59
18Jan FlansbjerKinnaströms SK1:20:17+38:1120:51
Ingemar ArnessonIK Dranej start
Göran BengtssonTockarps IKej start

D75

2 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer43:4015:25
2Ulla LindheIK Stern48:02+4:2216:58
3Mariann KjellbergBredareds IF49:30+5:5017:29
4Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro50:26+6:4617:49
5Britt RangertIK Ymer50:46+7:0617:56
6Ingrid HermanssonIK Ymer55:05+11:2519:27
7Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:04:19+20:3922:43
8Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:07:57+24:1724:00
9Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:11:36+27:5625:18
10Inger BylanderSvenljunga OK1:19:53+36:1328:13
Gun LarssonOK Lindénaej start

H75

3 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern39:5612:38
2Magne HagströmFrölunda OL40:53+0:5712:56
3Steffen HäggströmIF Rigor46:28+6:3214:42
4Lennart HöijeOK Skogsstjärnan47:14+7:1814:56
5Bengt-Åke SvenssonIK Ymer49:23+9:2715:37
6Karl-Axel JohanssonIK Uven53:32+13:3616:56
7Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK56:03+16:0717:44
8Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:00:47+20:5119:14
9Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:04:25+24:2920:23
10Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:24:55+44:5926:52
Erland LingJönköpings OKej godkänd
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd

D80

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven52:3222:38
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg56:14+3:4224:14
3Barbro VallinKungälvs OK58:21+5:4925:09
Gunni EkbergÄtrans IFej start

H80

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven56:3620:00
2Kurt RydinOK Tranan59:49+3:1321:08
3Ove KilbornUddevalla IS1:02:24+5:4822:02
4Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:07:16+10:4023:46
5Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:12:24+15:4825:34
Bernt LarssonOK Lindénaej godkänd
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd
Agne ÖstenssonSävedalens AIKej start

Inskolning

2 130 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stina Anderssonklubblösfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Alfred ArnellOK Löftanfullföljt
Märta Drottzklubblösfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Vidar HanningOK Löftanfullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Viktor SamorLerums SOKfullföljt
Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Aron SöderlundKarlsbyhedens OKfullföljt
Arvid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Elof TreptowAnderstorps OKfullföljt
Selma WåkeråsRydboholms SKfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Felicia PerssonFjärås AIKej start

U1

2 360 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvar HedenblomSjövalla FK18:197:45
2Olle RoosIFK Göteborg Orientering18:26+0:077:48
3Lukas MobergOK Löftan20:40+2:218:45
4Jakob AnderssonOK Löftan21:18+2:599:01
5Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK22:11+3:529:23
6Joel BjörkmanKungälvs OK23:46+5:2710:04
7Mailis HolmqvistSjövalla FK23:54+5:3510:07
8Viggo FrostenssonIK Uven24:25+6:0610:20
9Elis MarmanderFK Friskus-Varberg27:23+9:0411:36
10Gustav FrankOK Löftan27:30+9:1111:39
11Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg29:07+10:4812:20
12Astrid TreptowAnderstorps OK29:54+11:3512:40
13Elias GranängKungälvs OK30:14+11:5512:48
14Viola RönnFK Friskus-Varberg32:34+14:1513:47
15Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK37:07+18:4815:43
16Kajsa FagerholmHalmstad OK47:08+28:4919:58
17Sonja FagerholmHalmstad OK47:24+29:0520:05
18Rut MårildGöteborgs SK49:52+31:3321:07
Edward ArnellOK Löftanej start

U2

2 350 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina BjörkmanKungälvs OK21:279:07
2Almer HanningOK Löftan23:17+1:509:54
3Nikki WeihartHestra IF24:19+2:5210:20
4Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg24:31+3:0410:25
5Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg24:39+3:1210:29
6Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering26:30+5:0311:16
7Vilma RingHalmstad OK26:54+5:2711:26
8Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb27:02+5:3511:30
9Melker SamorLerums SOK28:25+6:5812:05
10Linnea NilssonOK Landehof28:45+7:1812:14
11Filip StåhlSävedalens AIK30:29+9:0212:58
12Jesper RandåkerSjövalla FK30:59+9:3213:11
13Folke FranssonFK Friskus-Varberg31:18+9:5113:19
14Ella RuderfeltIF Rigor32:11+10:4413:41
15Ebba HagstrandLerums SOK32:46+11:1913:56
16Johannes BlomqvistBredareds IF34:47+13:2014:48
17Ztella ArdforsOK Löftan35:04+13:3714:55
18Zmilla ArdforsOK Löftan35:07+13:4014:56
19Jacob RuderfeltIF Rigor35:35+14:0815:08
20Elly EinarssonKungälvs OK37:06+15:3915:47
21Olle BlomqvistMarkbygdens OK37:14+15:4715:50
22Linnéa RexOK Landehof40:59+19:3217:26
23Elise FrostenssonIK Uven44:24+22:5718:53
24Karl HedmanKungälvs OK44:40+23:1319:00
25Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:06:49+45:2228:25
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilhelm FrankOK Löftan31:0512:41
2Elsa IngemarssonHestra IF36:07+5:0214:44
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF45:52+14:4718:43
4Mira ArvidssonIF Rigor56:07+25:0222:54
5Gyddis Vossklubblös57:25+26:2023:26

Öppen motion 2

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Glen ZettervallFjärås AIK31:0210:46
2Bengt Le ClaireFK Herkules1:00:02+29:0020:50

Öppen motion 3

2 880 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ErixonFK Friskus-Varberg27:549:41
2Anders GusedFalkenbergs OK28:35+0:419:55
3Åsa DryseliusMarkbygdens OK29:19+1:2510:10
4Linda WåkeråsRydboholms SK31:30+3:3610:56
5Elisabeth JonassonOK Orinto33:32+5:3811:38
6Helen AhlstrandOK Vivill34:42+6:4812:02
7Erik EksbergRydboholms SK34:59+7:0512:08
8Emmelie GeorgssonOK Nackhe35:13+7:1912:13
9Lisa GunnarssonLerums SOK35:54+8:0012:27
10Stanley Taivulaklubblös36:47+8:5312:46
11Agnes MårildGöteborgs SK37:41+9:4713:05
12Maare OllinSävedalens AIK38:36+10:4213:24
13Eva KilnäsSjövalla FK39:46+11:5213:48
14Åsa HanssonIF Rigor39:53+11:5913:50
15Ulrika BromsFK Friskus-Varberg40:17+12:2313:59
16Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg40:22+12:2814:00
17Hugo KastrupFK Herkules40:37+12:4314:06
18Lukas RandåkerSjövalla FK40:43+12:4914:08
19Reijo MukkalaHalmstad OK40:47+12:5314:09
20Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb41:23+13:2914:22
21Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro45:52+17:5815:55
22Stellan HelgessonMarkbygdens OK45:57+18:0315:57
23Anna DahlströmGustavsbergs OK46:15+18:2116:03
24Marie MårildGöteborgs SK48:56+21:0216:59
25Torbjörn ToresonOK Löftan51:24+23:3017:50
26Anita IgerudOK Löftan56:26+28:3219:35
27Kjell JohanssonMarkbygdens OK57:30+29:3619:57
Lennart IgerudOK Löftanej godkänd
Hugo KastrupFK Herkulesej start
Svante MårildGöteborgs SKej start

Öppen motion 4

4 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard HolmStockholm Multisport Klubb42:229:35
2Mikael NilssonFK Friskus-Varberg52:07+9:4511:47
3Sebastian FrickOK Nackhe1:04:28+22:0614:35
4Matilda RundqvistOK Nackhe1:04:30+22:0814:35
5Nathalie WerlinSimlångsdalens IF1:14:18+31:5616:48
6Andreas WerlinSimlångsdalens IF1:14:26+32:0416:50

Öppen motion 5

3 440 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian SiverboMarkbygdens OK37:4510:58
2Malin NilssonOK Tranan39:17+1:3211:25
3Alwin EinarssonKungälvs OK39:42+1:5711:32
4Claes-Göran NorlinKungälvs OK40:29+2:4411:46
5Sina SeipelElfsborg SOK40:52+3:0711:52
6Jonas Erlandssonklubblös41:24+3:3912:02
7Albin SchmidtFrölunda OL41:35+3:5012:05
8Tobias Erlandssonklubblös43:19+5:3412:35
9Ulla EinarssonKungälvs OK43:29+5:4412:38
10Olof StåhlSävedalens AIK44:13+6:2812:51
11Hans-Thore HanssonFK Friskus-Varberg45:03+7:1813:05 Ladda ner rutt i gpx-format
12Tilde BlomOK Nackhe45:59+8:1413:22
13Therese BlomOK Nackhe46:06+8:2113:24
14Elisabeth SöderströmIF Rigor47:21+9:3613:45
15Linda LarssonRydboholms SK47:42+9:5713:51
16Ingrid ÖhlundUlricehamns OK48:02+10:1713:57
17Andreas HandinOK Löftan51:04+13:1914:50
18Pertti HeedOK Orinto51:12+13:2714:53
19Einar SörqvistMarkbygdens OK51:38+13:5315:00
20Urban SörqvistMarkbygdens OK51:44+13:5915:02
21Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg51:50+14:0515:04
22Ulrika GreenIK Stern51:57+14:1215:06
23Ola SamuelssonOK Vivill52:49+15:0415:21
24Birgitta DahlströmKungälvs OK53:45+16:0015:37
25Edvin AlexanderssonIF Rigor54:05+16:2015:43
26Birgitta MattssonOK Kåre54:08+16:2315:44
27Ingela HåkanssonIK Uven56:17+18:3216:21
28Linn EneljungIFK Göteborg Orientering58:04+20:1916:52
29Anna HertinIK Hakarpspojkarna58:05+20:2016:53
30Jane McpheatFK Herkules58:55+21:1017:07
31Emil EksbergRydboholms SK1:00:07+22:2217:28
32Charlotta TreptowAnderstorps OK1:00:14+22:2917:30
33Pontus KastrupFK Herkules1:01:03+23:1817:44
34Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:37+24:5218:12
35Kerstin OlesundOK Landehof1:03:55+26:1018:34
36Marie-Louise LarssonLerums SOK1:04:01+26:1618:36
37Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:22+28:3719:17
38Nina KastrupFK Herkules1:06:44+28:5919:23
39Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK1:08:13+30:2819:49
40Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:09:11+31:2620:06
41Maria GrahnElfsborg SOK1:09:40+31:5520:15
42Olov Sjöberghklubblös1:12:37+34:5221:06
43Gustav KarlsrydOK Löftan1:21:37+43:5223:43
44Felicia DahlströmGustavsbergs OK1:28:53+51:0825:50
45Steffen RosénIK Uven1:29:10+51:2525:55
46Anders  DahlströmGustavsbergs OK1:48:45+1:11:0031:36
Lise-lotte RybergFK Herkulesej godkänd
Anna SöderlundKarlsbyhedens OKej godkänd
Susanne AndreassonGöteborgs SKej godkänd
Robin Nilselidklubblösej godkänd
Christina MalmqvistFalkenbergs OKej start
Ingalill MullinsSjövalla FKej start
Annette SeldénIF Rigorej start

Öppen motion 6

5 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BlomströmIK Stern1:01:2010:40
2Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro1:12:03+10:4312:31
3Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK1:12:14+10:5412:33
4Svante LundgrenKklubblös1:12:57+11:3712:41
5Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK1:14:13+12:5312:54
6Jenny AnderssonÄtrans IF1:28:13+26:5315:20
7Magnus Börjessonklubblös2:01:18+59:5821:05
8Anders JonssonIF Marin Väst2:01:20+1:00:0021:06
9Elena EckhardtMarkbygdens OK2:10:14+1:08:5422:38
Örjan AhnoffCentrum OKej godkänd

Öppen motion 7

2 790 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan HanssonFalkenbergs OK29:5810:44
2Brett WeihartHestra IF30:12+0:1410:49
3Jan GranängKungälvs OK30:36+0:3810:58
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK33:02+3:0411:50
5Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK33:08+3:1011:52
6Erik MarmanderFK Friskus-Varberg33:15+3:1711:55
7Martin JohanssonOK Orinto34:12+4:1412:15
8Pernilla AlexanderssonIF Rigor35:25+5:2712:41
9Sten BlomströmIK Stern35:27+5:2912:42
10Malin BruhnIF Rigor35:29+5:3112:43
11Håkan B SamorLerums SOK35:40+5:4212:47
12Berit BengtssonOK Lindéna36:09+6:1112:57
13Lena ErikssonElfsborg SOK37:01+7:0313:16
14Helena BlomqvistMarkbygdens OK37:07+7:0913:18
15Annika LeufvénÅmåls OK37:20+7:2213:22
16Håkan AnderssonMarkbygdens OK37:23+7:2513:23
17Lasse BjörfjällBredareds IF37:32+7:3413:27
18Annika BechtelFK Friskus-Varberg38:53+8:5513:56
19Lotta KarlssonKungälvs OK39:12+9:1414:03
20Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK39:26+9:2814:08
21Sofia AnderssonCentrum OK39:27+9:2914:08
22Anna-Maria Holmbergklubblös39:50+9:5214:16
23Hans BergelindFK Herkules40:22+10:2414:28
24Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro40:47+10:4914:37
25Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg41:45+11:4714:57
26Sture GrytheimElfsborg SOK41:51+11:5315:00
27Annika HogedalGöteborg-Majorna OK42:10+12:1215:06
28Fredrik OdelbergIK Ymer42:11+12:1315:07
29Karin GreilertHaninge SOK42:37+12:3915:16
30Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK43:17+13:1915:30
31Sven ErikssonOK Landehof43:47+13:4915:41
32Sven-Arne BengtssonOK Nackhe44:07+14:0915:48
33Mats KågesonGöteborg-Majorna OK44:11+14:1315:50
34Catarina BengtssonOK Nackhe44:17+14:1915:52
35Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK44:31+14:3315:57
36Pia HjertströmFK Friskus-Varberg46:15+16:1716:34
37Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK46:50+16:5216:47
38Lars ErikssonMarkbygdens OK46:53+16:5516:48
39Ida ErikssonOK Landehof47:02+17:0416:51
40Viktor TorstenssonÄtrans IF48:05+18:0717:14
41Filip IngemarssonHestra IF48:18+18:2017:18
42Malin JohanssonFK Friskus-Varberg48:22+18:2417:20
43Ingela NelsénFalkenbergs OK48:45+18:4717:28
44Carina SturessonLerums SOK49:36+19:3817:46
45Anders SettergrenOskarströms OK50:09+20:1117:58
46Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK50:35+20:3718:07
47Katarina AnderssonÄtrans IF51:12+21:1418:21
48Cecilia KarlssonGöteborgs SK51:24+21:2618:25
49Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg52:05+22:0718:40
50Helena AnderssonMarkbygdens OK52:17+22:1918:44
51Martin WiklundFalkenbergs OK53:45+23:4719:15
52Ingvor JohanssonFalkenbergs OK53:56+23:5819:19
53Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK54:00+24:0219:21
54Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK55:21+25:2319:50
55Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg56:02+26:0420:05
56Monica JohanssonFK Friskus-Varberg57:15+27:1720:31
57Sandra EkströmOK Orinto57:52+27:5420:44
58Bertil FritzellIF Rigor58:37+28:3921:00
59Kirsten TofteredIF Rigor58:44+28:4621:03
60Marita LarssonMarkbygdens OK58:47+28:4921:04
61Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb59:21+29:2321:16
62Anna BeischerIK Uven59:35+29:3721:21
63Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb1:00:25+30:2721:39
64Katarina BorneFrölunda OL1:01:57+31:5922:12
65Hugo Arvidssonklubblös1:02:41+32:4322:28
66Jens ArvidssonIF Rigor1:02:43+32:4522:28
67Bo JohanssonFK Friskus-Varberg1:02:46+32:4822:29
68Lars Renbergklubblös1:05:28+35:3023:27
69Göran EklöfIK Ymer1:07:06+37:0824:03
70Jenny HomannOK Orinto1:07:35+37:3724:13
71Ulrika BergelindFK Herkules1:09:03+39:0524:44
72Kristina TellqvistIK Dran1:16:47+46:4927:31
73Sören AnderssonIK Dran1:16:49+46:5127:31
74Karin ElfmanIF Marin Väst1:24:16+54:1830:12
Olof AnderssonIF Rigorej godkänd

Öppen motion 8

4 570 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK45:4810:01
2Leif SvenssonOK Tisaren46:49+1:0110:14
3Helena AnderssonFK Friskus-Varberg47:15+1:2710:20
4Andreas ViltfjällIFK Göteborg Orientering47:24+1:3610:22
5Gert WildheimFK Friskus-Varberg47:48+2:0010:27
6Staffan LjungqvistSävedalens AIK48:27+2:3910:36
7Bodil HalvarssonUlricehamns OK51:46+5:5811:19
8Jonas FagerholmHalmstad OK51:47+5:5911:19
9Ulf WallinGöteborg-Majorna OK51:49+6:0111:20
10Tomas GunnarssonOK Nackhe52:40+6:5211:31
11Lena CarlssonSävedalens AIK53:15+7:2711:39
12Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna55:31+9:4312:08
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK55:46+9:5812:12
14Tuva CarlssonSävedalens AIK55:49+10:0112:12
15Martin KarlssonKungälvs OK56:19+10:3112:19
16Mikael SvenssonFK Herkules57:08+11:2012:30
17Filip LemanGöteborgs SK57:21+11:3312:32
18Emelie LorénOK Landehof57:26+11:3812:34
19Eira HertinIK Hakarpspojkarna57:33+11:4512:35
20Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK57:56+12:0812:40
21Per KristianssonHalmstad OK57:57+12:0912:40
22Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK58:09+12:2112:43
23Jonas JohanssonOK Nackhe58:27+12:3912:47
24Olle ElfströmOK Orinto58:40+12:5212:50
25Gunnar HåkanssonIK Uven59:26+13:3813:00
26Claes AnderssonFalkenbergs OK59:38+13:5013:02
27Arvid PerssonMölndal Outdoor IF1:00:35+14:4713:15
28Thomas BorneFrölunda OL1:01:07+15:1913:22
29Linnéa CreaserSävedalens AIK1:03:16+17:2813:50
30Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:29+17:4113:53
31Roland ErikersSkåneslättens OL1:03:57+18:0913:59
32Linda GunnarssonLerums SOK1:04:05+18:1714:01
33Rudy RoomanTrol Belgium1:04:32+18:4414:07
34Pål SchmidtFrölunda OL1:05:14+19:2614:16
35Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:05:32+19:4414:20
36Helena BengtssonSävedalens AIK1:07:09+21:2114:41
37Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:08:36+22:4815:00
38Henrik WallermanBorås GIF1:09:06+23:1815:07
39Bengt KlassonOK Orinto1:10:39+24:5115:27
40Kristofer DrejmoOK Landehof1:10:44+24:5615:28
41Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:11:14+25:2615:35
42Frans JohanssonFK Friskus-Varberg1:11:29+25:4115:38
43Edvin BorneFrölunda OL1:15:21+29:3316:29
44Martin EricssonFalkenbergs OK1:15:24+29:3616:29
45Camilla WeihartOK Orinto1:17:16+31:2816:54
46Kevin Larssonklubblös1:17:39+31:5116:59
46Maja GunnarssonLerums SOK1:17:39+31:5116:59
48Elvira Ramleklubblös1:19:20+33:3217:21
49Peter RamleSjövalla FK1:19:35+33:4717:24
50Pernilla Hanssonklubblös1:20:16+34:2817:33
51Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg1:24:46+38:5818:32
52Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:31:39+45:5120:03
53Ingemar BlomGnellspikes MSC1:36:09+50:2121:02
54Emelie RönnborgIK Uven1:48:45+1:02:5723:47
Hans EricssonHalmstad OKej godkänd
Tove PerssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Amanda MullinsSjövalla FKej start
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 9

7 280 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ÖhlundUlricehamns OK54:067:25
2Pär HanssonIFK Göteborg Orientering57:49+3:437:56
3Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering58:16+4:108:00
4Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering1:00:18+6:128:16
5Jonas LundbergOK Renen1:07:29+13:239:16
6Fredrik AnderssonIF Rigor1:09:46+15:409:35
7Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:42+18:369:59
8Hampus OlesundOK Landehof1:13:17+19:1110:03
9Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:15:00+20:5410:18
10Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK1:15:58+21:5210:26
11Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:16:12+22:0610:28
12Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb1:18:24+24:1810:46
13Jonas HemlinIK Uven1:27:57+33:5112:04
14Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK1:29:37+35:3112:18
15Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK1:32:30+38:2412:42
16Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:32:55+38:4912:45 Ladda ner rutt i gpx-format
17Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:46:51+52:4514:40
Johan LidströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser