Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Spikcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Spikcup 3
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: tisdag 14 februari 2017

Kort

3 290 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim AhlströmVästerås SOK45:3013:49
2Kristoffer KlarinVästerås SOK45:32+0:0213:50
3Tobias DahlmarkVästerås SOK47:08+1:3814:19
4Hugo FriskVästerås SOK47:16+1:4614:22
5Johan HerbstVästerås SOK48:26+2:5614:43
6Gustav BromanVästerås SOK53:02+7:3216:07
7Tamás SzütsVästerås SOK53:03+7:3316:07
8Rickard PerssonVästerås SOK53:05+7:3516:08
9Axel OlssonHallstahammars OK56:42+11:1217:14
10Linus HallinSurahammars SOK1:08:45+23:1520:53
11Ida HallinSurahammars SOK1:08:48+23:1820:54
12Ludvig HaslerSurahammars SOK1:08:52+23:2220:55
13Rebecka HaslerSurahammars SOK1:09:01+23:3120:58
14Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:18:00+32:3023:42
15Albin VelanderSurahammars SOK1:18:02+32:3223:43
16Anton VelanderSurahammars SOK1:18:05+32:3523:44
17Lill NallgårdVästerås SOK1:19:31+34:0124:10
18Hans SundgrenVästerås RK1:25:05+39:3525:51
19Göran PetterssonVästerås SOK2:11:44+1:26:1440:02
Emil AhlströmVästerås SOKej godkänd
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej godkänd
Fredrik DahlmarkVästerås SOKej godkänd
Göran LarsendahlVästerås SOKej start
David LindgrenVästerås SOKej start
Martin NorrbomSala OKej start
Wilma ThornellSurahammars SOKej start
Stefan TörnqvistVästerås SOKej start

Mellan

4 750 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olov BergmanVästerås SOK52:1110:59
2Noa SjöstrandVästerås SOK52:45+0:3411:06
3Daniel BjörnbergVästerås SOK53:27+1:1611:15
4Lennart MyrehedVandrarringen54:25+2:1411:27
5Tommy FröjdSundsvalls OK54:30+2:1911:28
6Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro54:46+2:3511:31
7Henrik HallinSurahammars SOK1:01:50+9:3913:01
8Pontus LindgrenVästerås SOK1:04:17+12:0613:32
9Elin NallgårdVästerås SOK1:05:32+13:2113:47
10Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:05:41+13:3013:49
11Niclas AhlströmVästerås SOK1:08:01+15:5014:19
12Hanna SundströmVästerås SOK1:08:30+16:1914:25
13Oscar ThornellSurahammars SOK1:08:58+16:4714:31
14Henrik OlssonHallstahammars OK1:09:36+17:2514:39
15Eva WadmanVästerås SOK1:09:41+17:3014:40
16Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:14:31+22:2015:41
17Jenny SigurdssonVästerås SOK1:16:08+23:5716:01
18Leif ZettervallVästerås SOK1:22:29+30:1817:21
19Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:34:51+42:4019:58
20Jan PalmquistVästerås RK1:51:00+58:4923:22
21Anders GunnarssonSurahammars SOK1:54:09+1:01:5824:01
22Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK2:09:27+1:17:1627:15
Johanna BreivoldVästerås SOKej godkänd
Jon BreivoldVästerås SOKej godkänd
Ida LarssonVästerås SOKej godkänd
Peter LjungströmVästerås SOKej godkänd
Per WadmanVästerås SOKej godkänd
Inger GunnarssonVästerås SOKej start
Anders SahlénVästerås SOKej start

Lång

7 250 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan RosendahlÄrla IF1:00:478:23
2Marcus EkKöping-Kolsva OK1:01:40+0:538:30
3Håkan AnderssonVästerås SOK1:01:43+0:568:30
4Henrik WickströmArboga OK1:02:46+1:598:39
5John GunnarssonSurahammars SOK1:03:18+2:318:43
6Johan AhlströmVästerås SOK1:03:48+3:018:48
7Magnus ThornellSurahammars SOK1:03:50+3:038:48
8Jonas LindegrenVästerås SOK1:06:20+5:339:08
9Andreas ErikssonVästerås SOK1:06:24+5:379:09
10Per SundströmVästerås SOK1:06:49+6:029:12
11Tomas JonssonVandrarringen1:07:44+6:579:20
12Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:07:45+6:589:20
13Hampus WestmanVästerås SOK1:08:19+7:329:25
14Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK1:11:35+10:489:52
15Henrik OrtmanVästerås SOK1:12:27+11:409:59
16Sixten TörnqvistVästerås SOK1:17:29+16:4210:41
Terje LundVästerås SOKej godkänd
Christoffer AndersénOK Alehofej start
Henrik HamreforsVästerås SOKej start
Malin Leijon LindOK Kolmårdenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser