Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandsserien MTBO deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTBO deltävling 3
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: måndag 22 maj 2017

Damer 5 km

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet ÖströmOK Tyr39:117:50
2Carolina AnderssonOK Roslagen46:01+6:509:12
3Ann-Sofie HultsvedOK Tyr58:11+19:0011:38

Damer 7 km

7 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HyvönenOK Tyr46:436:34
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK48:44+2:016:51
3Ingrid KensbyOK Tyr49:34+2:516:58
4Ammi AnderssonMariestads FK51:58+5:157:19
5Marie SpångmyrLeksands OK52:28+5:457:23
6Birgitta JanssonGarphyttans IF59:27+12:448:22
7Karin MoodhOK Tyr1:11:59+25:1610:08
Monica DjurbergOK Tyrej godkänd

Damer 9 km

8 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria TrangärdOK Tyr1:12:508:11
2Marie AlfredssonOK Tyr1:12:54+0:048:11 Ladda ner rutt i gpx-format
3Maria MarinopoulouUmara SC1:38:07+25:1711:01

Herrar 5 km

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HolmgårdKils OK57:2311:28
2Joel HolmgårdKils OK1:17:34+20:1115:30
3Lars HolmgårdKils OK1:17:53+20:3015:34
4Oskar LindbergKristinehamns OK1:22:49+25:2616:33

Herrar 7 km

7 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WiseniusOK Tyr37:525:20
2Ulf MellerdalKils OK38:44+0:525:27
3Ricard KristofferssonKristinehamns OK39:03+1:115:30
4Olov ÖströmOK Tyr40:07+2:155:39
5Anders ForsbergOK Tyr43:57+6:056:11
6Mats KensbyOK Tyr45:48+7:566:27
7Lars AnderssonOK Tyr46:32+8:406:33
8Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK50:10+12:187:03
9Patrik MolinDegerfors OK51:52+14:007:18
10Tobias BeckiusOK Tyr52:29+14:377:23
11Mats AnderssonMariestads FK55:02+17:107:45
12Tim DalheimerIK Vikings OK57:06+19:148:02
13Jörgen ErikssonKristinehamns OK1:17:30+39:3810:54

Herrar 9 km

8 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus JanssonGarphyttans IF40:434:34
2Peter GustafssonTeam Outdoorexperten45:38+4:555:07
3Thomas JanssonGarphyttans IF45:40+4:575:07
4Pontus AlfredssonOK Tyr46:35+5:525:14
5Per GustavssonGöteborg-Majorna OK46:39+5:565:14
6Albin SigbyIK Vista48:54+8:115:29
7Stefan WennbergSkattkärrs SOK51:07+10:245:44
8Johan LövgrenDegerfors OK53:22+12:395:59
9Lars-Ola WesterlundLustens OK56:21+15:386:19
10Torbjörn JanssonGarphyttans IF58:19+17:366:33
11Matias JonssonSkattkärrs SOK1:02:02+21:196:58
12Lars LönnbergKristinehamns OK1:02:45+22:027:03
13Jan HanssonOK Djerf1:02:52+22:097:03
14Patrik NyströmKristinehamns OK1:03:46+23:037:09
15Mikael KullinOK Tyr1:05:51+25:087:23
16Jens AnderssonOK Roslagen1:08:38+27:557:42
17Per FredbergKristinehamns OK1:08:56+28:137:44
18Robert AmbjörnssonOK Tyr1:15:08+34:258:26
19Peter CarlbergUmara SC1:26:45+46:029:44 Ladda ner rutt i gpx-format
Marcus JonssonOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser