Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 6
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 14 februari 2017

Långa

7 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SjögrenHestra IF53:087:16
2Simon AnderssonOK Kullingshof53:10+0:027:16
3Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK59:19+6:118:07
4Viktor WassénVänersborgs SK59:27+6:198:08
5Martin LarssonHestra IF59:49+6:418:11
6Eskil TryggöTrollhättans SOK1:04:58+11:508:53
7Björn KristianssonTrollhättans SOK1:05:16+12:088:56
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:25:13+32:0511:40
9Emelie SvalinVänersborgs SK1:26:01+32:5311:46
Ida KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Linus KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd

Mellan

4 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll44:499:20
2Filippa JohanssonJönköpings OK44:55+0:069:21
3Jenny NymanVänersborgs SK45:04+0:159:23
4Jan HanssonStenungsunds OK47:56+3:079:59
5Jörgen HallénTrollhättans SOK54:16+9:2711:18
6Christina HalvarssonOK Kroppefjäll54:45+9:5611:24
7Christina BirathStenungsunds OK1:03:41+18:5213:16
8Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:21:12+36:2316:55
Per IvarssonTrollhättans SOKej godkänd
Hugo MandingerTrollhättans SOKej start
Martin MandingerTrollhättans SOKej start

Korta

3 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxelssonOK Skogsvargarna34:1811:26
2Thomas KarlssonFrämmestads IK37:20+3:0212:26
3Matilda CederbergVänersborgs SK38:12+3:5412:44
4Annette Falck LarssonVänersborgs SK38:16+3:5812:45
5Sören KnutsTrollhättans SOK41:28+7:1013:49
6Johan ErikssonOK Skogsvargarna43:49+9:3114:36
7Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna44:04+9:4614:41
8Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna44:08+9:5014:42
9Elin HelmerssonOK Skogsvargarna44:16+9:5814:45
10Mats HelmerssonOK Skogsvargarna44:30+10:1214:50
11Sara HelmerssonOK Skogsvargarna45:30+11:1215:10
12Peter StrömdahlOK Skogsvargarna45:32+11:1415:10
13Eva BäcklundTrollhättans SOK50:42+16:2416:54
14Maria TryggöTrollhättans SOK50:43+16:2516:54
Lars EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Peter CederbergVänersborgs SKutgått
Margareta MandingerTrollhättans SOKej start

Korta lätta

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roy JohanssonOK Skogsvargarna25:2710:10
2Berkley StaggOK Skogsvargarna29:51+4:2411:56
3Malin HelmerssonOK Skogsvargarna53:55+28:2821:34
4Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna53:57+28:3021:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser