Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Lessebo OK
Datum: onsdag 12 april 2017

Öppen motion 1 Herrar

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten-ove GunnarssonKlubblös17:567:47
2Truls SvedbergLessebo OK20:46+2:509:01
3Alvin SvenssonLessebo OK20:58+3:029:06
4Love KarlssonVäxjö OK22:51+4:559:56
5Anton SvenssonLessebo OK27:37+9:4112:00
6Bertil ÅkessonVäxjö AIS30:25+12:2913:13
7Elliot SöderlindLessebo OK40:23+22:2717:33

Öppen motion 1 Damer

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta ÖstergrenVäxjö OK23:0110:00
2Siv EkelöfVärend GN OL26:17+3:1611:25
3Emmi SöderlindLessebo OK28:36+5:3512:26
4Helen ÅkessonVäxjö AIS30:19+7:1813:10
5Belle WildeLessebo OK33:39+10:3814:37
6Milla WildeLessebo OK37:51+14:5016:27
7Felicia FärmLessebo OK43:06+20:0518:44
Cindy FärmLessebo OKej godkänd

Öppen motion 3 Herrar

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LitsinVäxjö OK33:538:28
2Jesper WikellVärend GN OL46:28+12:3511:37
3Leif WikellVärend GN OL46:47+12:5411:41
Liam KarlssonAlvesta SOKej godkänd

Öppen Motion 3 Damer

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli ChristensenLessebo OK49:43
2Emma WestinKlubblös1:08:55+19:12

Öppen Motion 5 Herrar

3 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas StenströmLinköpings OK33:559:41
2Leif AnderjonAlvesta SOK36:37+2:4210:27
3Åke KarlssonAlvesta SOK38:01+4:0610:51
4Kurt JakobssonAlvesta SOK40:35+6:4011:35
5Robin KarlssonAlvesta SOK41:03+7:0811:43
6Conny BerggrenVäxjö AIS43:19+9:2412:22
7Johan GunnarssonKlubblös44:03+10:0812:35
8Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK45:31+11:3613:00
9Bengt HenrikssonVäxjö AIS46:18+12:2313:13
10Patrik RothLessebo OK47:35+13:4013:35
11Folke RingbergLessebo OK49:11+15:1614:03
12Torgny JonssonVäxjö AIS52:09+18:1414:54
13Anders LundgrenVäxjö OK52:19+18:2414:56
14Erling EkelöfVärend GN OL53:06+19:1115:10
15Peter MarsVäxjö OK53:17+19:2215:13
16Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna53:37+19:4215:19
17Fabian SeluskaLessebo OK1:06:36+32:4119:01
18Göran ThourVärend GN OL1:07:09+33:1419:11
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Pahn GardhemNybro OKej start

Öppen Motion 5 Damer

3 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christine KvennefeldtAlvesta SOK39:4411:21
2Stina AnderjonVäxjö OK41:01+1:1711:43
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK51:20+11:3614:40
4Evamarie LundahlIF Hagen53:44+14:0015:21
5Tina BakkmanLessebo OK56:19+16:3516:05
6MariAnn SvenssonVäxjö AIS1:05:31+25:4718:43
7Eva NilssonVäxjö OK1:11:37+31:5320:27

Öppen Motion 6 Herrar

5 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ÅkessonVäxjö OK36:297:17
2Håkan DanielssonVäxjö OK38:06+1:377:37
3Gunnar MoqvistVäxjö OK39:03+2:347:48
4Leif BengtssonLessebo OK44:02+7:338:48
5Magnus PorleVäxjö OK44:22+7:538:52
6John E ErikssonVäxjö OK45:39+9:109:07
7Peter BlomqvistKlubblös46:05+9:369:13
8Anders ErikssonIF Hagen52:43+16:1410:32
9Micky CarfalkKlubblös53:42+17:1310:44
10Mats ArnessonNybro OK57:00+20:3111:24
11Håkan ÖstergrenVäxjö OK57:31+21:0211:30
12Marko  TorkkeliLessebo OK1:17:41+41:1215:32

Öppen Motion 6 Damer

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonVäxjö OK1:03:2912:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser