Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klackenloppet, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klackenloppet, dag 1
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / OK Järnbärarna
Datum: lördag 19 maj 2018

D21

3 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre27:537:58
2Kajsa RisbyOK Kåre30:11+2:188:37
3Lisa WesterbergOK Milan34:41+6:489:54
4Annika BjörkOK Linné35:01+7:0810:00
5Therese KorkeakoskiOK Milan35:04+7:1110:01
6Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK36:09+8:1610:19
7Josefin ErlandssonOK Milan39:15+11:2211:12
8Anna StrandAttunda OK41:12+13:1911:46
9Tina JunegardTullinge SK43:15+15:2212:21
10Nina HallorOK Tisaren43:51+15:5812:31
11Saga SanderOK Milan43:52+15:5912:32
12Frida JunegardTullinge SK45:33+17:4013:00
13Susanne ErikssonOK Milan48:50+20:5713:57
14Annica KristofferssonAlmby IK52:54+25:0115:06
Hanna KlarSäterbygdens OKutgått
Josefine AhlbäckOK Milanej start
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start

H21

4 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering30:516:17
2Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro34:04+3:136:57
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF34:52+4:017:06
4Jacob ErikssonKFUM Örebro OK37:06+6:157:34
5Martin LarboIFK Lidingö SOK39:02+8:117:57
6Magnus PerssonOK Tisaren39:26+8:358:02
7Robert PalmVästerås SOK41:08+10:178:23
8Anton HallorOK Tisaren41:12+10:218:24
9Per EklöfOK Milan41:48+10:578:31
10Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad42:24+11:338:39
11Anders HåkanssonOK Kåre43:34+12:438:53
12Fredrik SoneAttunda OK44:23+13:329:03
13Patrik BlomRehns BK44:28+13:379:04
14Melker ForsbergKFUM Örebro OK45:05+14:149:12
15Johan SundénVästerås SOK45:16+14:259:14
16Robin PousetteLånghundra IF46:27+15:369:28
17Håkan PetterssonOK Djerf47:41+16:509:43
18Jonathan RosendahlÄrla IF48:32+17:419:54
19William SeguraKFUM Örebro OK50:16+19:2510:15
20Christoffer AndersénVästerås SOK57:50+26:5911:48
21Ola TovenKöping-Kolsva OK1:00:55+30:0412:25
22Johan HerbstVästerås SOK1:01:50+30:5912:37
23Klas LarssonOK Milan1:02:52+32:0112:49
24Andreas MogrenOK Milan1:05:58+35:0713:27
25Cristoffer StockmanOK Tisaren1:16:59+46:0815:42
26Viktor SoneAttunda OK1:21:24+50:3316:36
27Emil SoneAttunda OK1:36:07+1:05:1619:36
Gustav HinderOK Tisarenej godkänd

D18

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SärnbrinkOK Tisaren48:2713:50
2Carolina ErikssonOK Milan1:06:50+18:2319:05

H18

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes GreenAlmby IK50:2814:25

D16

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie FranzénAlmby IK42:0012:00
2Sofie BodinAlmby IK50:39+8:3914:28
3Julia BergKFUM Örebro OK58:34+16:3416:44
4Tilda WigforssArboga OK1:13:34+31:3421:01
Erika HolmbergOK Tylöskogej godkänd
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej start

H16

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb27:177:47
2Martin SandqvistVästerås SOK27:41+0:247:54
3Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK31:30+4:139:00
4Linus MalmKFUM Örebro OK34:55+7:389:58
5Tamás SzütsVästerås SOK51:10+23:5314:37
6Filip BäckArboga OK1:06:27+39:1018:59
David MårtenssonGarphyttans IFej godkänd
David AlménTrollhättans SOKutgått
Oliver PetterssonOK Milanutgått

D14

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna BergKFUM Örebro OK44:4113:32
2Nelly MårtenssonGarphyttans IF48:48+4:0714:47
Vilma LarssonOK Milanej godkänd

H14

3 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK25:037:35
2Anton KruseKFUM Örebro OK27:08+2:058:13
3Måns BergqvistGarphyttans IF31:35+6:329:34
4Noel HelmerssonOK Tisaren31:44+6:419:36
5Emil LarssonOK Tisaren33:20+8:1710:06
6Olle MalmKFUM Örebro OK39:25+14:2211:56
7Rasmus DoeringGarphyttans IF39:58+14:5512:06
8Eric BäckArboga OK52:29+27:2615:54
9Elis WiklundVästerås SOK58:40+33:3717:46
10Isaak GustafssonVästerbergslagens OL1:05:32+40:2919:51
Linus KarlssonOK Tisarenej godkänd

D12

2 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa NordquistTäby OK24:259:02
2Cecilia ErikssonOK Milan28:38+4:1310:36
3Ella KruseKFUM Örebro OK30:34+6:0911:19
4Elsa GustafssonOK Tylöskog36:31+12:0613:31
5Emelie DjerfGarphyttans IF37:02+12:3713:42
6Amanda BäckArboga OK37:49+13:2414:00
7Elin DoeringGarphyttans IF40:16+15:5114:54
8Wilma WikströmFellingsbro GOIF1:11:38+47:1326:31
9Tuva WestbomSäterbygdens OK1:19:21+54:5629:23
Lisa MalmKFUM Örebro OKej godkänd
Agnes GustafssonVästerbergslagens OLej godkänd

H12

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK26:209:45
2Robin HelmerssonOK Tisaren28:14+1:5410:27
3Erik PalmVästerås SOK30:31+4:1111:18
4Viggo HolmbergOK Tylöskog31:11+4:5111:32
5Fabian LarssonOK Milan39:10+12:5014:30
6Hugo ZetterbergVästerås SOK1:00:24+34:0422:22
André ÖstmanVästerbergslagens OLutgått

D10

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK19:568:40
2Frida HerbstVästerås SOK25:39+5:4311:09
3Cecilia RangdagJärla Orientering28:01+8:0512:10
Emma SeguraKFUM Örebro OKej godkänd

H10

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker CarlssonKFUM Örebro OK27:4912:05
2Oliver ArnessonLindebygdens OK30:08+2:1913:06
3Mio ErikssonOK Milan35:39+7:5015:30
4Axel GustafssonOK Tylöskog38:33+10:4416:45
5Simon JonhedKFUM Örebro OK39:46+11:5717:17
6Arvid LarssonOK Milan42:24+14:3518:26
7William WestbomSäterbygdens OK42:34+14:4518:30
8Oscar KristofferssonAlmby IK42:41+14:5218:33
9Alfred KarlssonStora Tuna OK53:11+25:2223:07

D40

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PalmVästerås SOK39:3711:19
2Malin WiklundAlmby IK41:42+2:0511:54
3Sofia CarlssonLindebygdens OK44:07+4:3012:36
4Jenny SigurdssonVästerås SOK47:05+7:2813:27
5Ylva FornanderVästerbergslagens OL48:33+8:5613:52
6Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK54:39+15:0215:36

H40

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär HöökVästerbergslagens OL39:409:40
2Björn RosendahlÄrla IF41:09+1:2910:02
3Daniel WestbomSäterbygdens OK55:16+15:3613:28
4Johan GustafssonVästerbergslagens OL1:01:58+22:1815:06
5Lars-Åke SandVästerbergslagens OL1:47:21+1:07:4126:10

D45

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ZetterbergVästerås SOK32:5710:37
2Marina DickforsDalaportens OL50:17+17:2016:13
3Viktoria LindbergOK Djerf52:34+19:3716:57
4Ingela PetterssonOK Milan54:05+21:0817:26
5Hanna WigforssArboga OK1:22:48+49:5126:42
Ulrika SanderOK Milanej godkänd
Elin EkVästerbergslagens OLej start

H45

4 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik NordKFUM Örebro OK41:1610:03
2Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL41:49+0:3310:11
3Per LovangVästerbergslagens OL42:52+1:3610:27
4Magnus ÖhlingOK Tor43:43+2:2710:39
5Anders LarssonOK Milan44:40+3:2410:53
6Jonas LindegrenVästerås SOK44:52+3:3610:56
7Peter ÖstmanVästerbergslagens OL45:41+4:2511:08
8Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro48:51+7:3511:54
9Mickael GöranssonAlmby IK52:55+11:3912:54
10Fredrik MalmKFUM Örebro OK54:55+13:3913:23
11Magnus LindströmVästerbergslagens OL56:44+15:2813:50
Urban SärnbrinkOK Tisarenej godkänd

D50

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK32:3710:31
2Anne BodinAlmby IK34:37+2:0011:10
3Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro36:21+3:4411:43
4Karin JohanssonKFUM Örebro OK39:09+6:3212:37
5Carina SandbergSäterbygdens OK47:08+14:3115:12
6Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog51:28+18:5116:36
7Anki GustafssonSäterbygdens OK51:52+19:1516:43
8Inger GunnarssonVästerås SOK51:57+19:2016:45

H50

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf28:287:54
2Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb36:27+7:5910:07
3Tomas LöfgrenStora Tuna OK37:56+9:2810:32
4Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL39:34+11:0610:59
5Mikael NordquistTäby OK43:07+14:3911:58
6Anders ErikssonOK Milan43:58+15:3012:12
7Tommy FröjdSundsvalls OK44:44+16:1612:25
8Håkan LindbergOK Djerf48:51+20:2313:34
9Peter BergkvistVästerbergslagens OL49:03+20:3513:37
10Niclas AhlströmVästerås SOK50:21+21:5313:59
11Niklas SanderOK Milan50:27+21:5914:00
12Robert ÖstlundSäterbygdens OK52:15+23:4714:30
13David SöderströmSala OK1:09:04+40:3619:11

D55

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK33:5910:57
2Susanne PerssonÄrla IF35:26+1:2711:25
3Kia NordströmTäby OK37:10+3:1111:59
4Eva WadmanVästerås SOK38:58+4:5912:34
5Sussie BjörkmanDalaportens OL49:16+15:1715:53
6Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK50:48+16:4916:23

H55

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK29:148:21
2Ulf MagnussonLeksands OK29:24+0:108:24
3Patrik AhlgrenTäby OK34:26+5:129:50
4Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan35:18+6:0410:05
5Bengt HaglundLeksands OK36:56+7:4210:33
6Reinert HallorOK Tisaren37:04+7:5010:35
7Arne HäggArboga OK38:40+9:2611:02
8Björn JakobssonTäby OK39:06+9:5211:10
9Jan-Åke IsraelssonOK Milan40:02+10:4811:26
10Nils AronssonOK Tisaren41:17+12:0311:47
11Bo GustafssonOK Tylöskog42:42+13:2812:12
12Per SandbergSäterbygdens OK50:02+20:4814:17
13Håkan SvenssonAlmby IK53:03+23:4915:09
14Lars-Åke DickforsDalaportens OL53:51+24:3715:23
15Per WadmanVästerås SOK57:29+28:1516:25
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej godkänd
Kjell KlarSäterbygdens OKej start

D60

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb36:5314:11
2Gudrun PerssonHallstahammars OK38:55+2:0214:58
3Tanja-Birgit SöderströmSala OK55:05+18:1221:11

H60

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL35:169:47
2Torbjörn OttossonStora Tuna OK38:26+3:1010:40
3Tryggve OttossonVästerbergslagens OL38:46+3:3010:46
4Leif GustafssonSäterbygdens OK42:10+6:5411:42
5Roland NotstamArboga OK46:14+10:5812:50
6Dan SjöholmHalmstad OK48:55+13:3913:35
7Christina OlssonSkåneslättens OL59:12+23:5616:26
8Per-Olov SjöströmVästerås SOK59:13+23:5716:26
9Bosse EngborgHällefors OK1:05:39+30:2318:14 Ladda ner rutt i gpx-format
10Nils-Olof BodinAlmby IK1:09:00+33:4419:10

D65

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK34:3713:18
2Astrid Kerstin JakobssonVästerbergslagens OL39:55+5:1815:21
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK43:00+8:2316:32
4Annika NorströmHallstahammars OK45:09+10:3217:21
5Britt Linnéa ErikssonSala OK50:09+15:3219:17
6Lena JakobssonVästerås SOK53:14+18:3720:28
Annica Lindell LangVästerbergslagens OLutgått

H65

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren29:459:55
2Hans-Erik LangVästerbergslagens OL33:28+3:4311:09
3Lars ÖstlinOK Milan35:40+5:5511:53
4Ola LindholmKöping-Kolsva OK37:42+7:5712:34
5Stefan ÖbergOK Milan38:01+8:1612:40 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars JakobssonVästerås SOK38:02+8:1712:40
7Rolf MührerSvaide Roma SOK40:07+10:2213:22
8Roland BergSäterbygdens OK41:23+11:3813:47
Mats HastadFellingsbro GOIFutgått

D70

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie GunnarstorpOK Motala44:5717:17

H70

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK35:4411:54
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK36:21+0:3712:07
3Ulf SvedestamEskilstuna OL40:41+4:5713:33
4Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL43:22+7:3814:27
5Östen ErikssonAvesta OK45:35+9:5115:11
6Göran LarboAttunda OK46:52+11:0815:37
7Åke AnderssonVästerbergslagens OL48:45+13:0116:15
8Gert OlssonSkåneslättens OL1:05:24+29:4021:48
9Östen AnderssonVästerbergslagens OL1:20:46+45:0226:55
Christer SandhOK Roxenej start

D75

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siv StamSäterbygdens OK40:2817:35
2Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK51:24+10:5622:20
3Irma BjärudVästerbergslagens OL1:10:04+29:3630:27
Evy EkströmOK Alfernaej godkänd

H75

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen39:0413:01
2Stig IsraelssonOK Tylöskog40:19+1:1513:26
3Svante NyströmVästerbergslagens OL42:32+3:2814:10
4Per-Ivar MöllbergArboga OK42:50+3:4614:16
5Folke NyströmVästerbergslagens OL43:14+4:1014:24
6Uno BergOK Motala50:27+11:2316:49
7Kjell MjöbergHallstahammars OK52:10+13:0617:23
8Lars-B LarssonOK Tyr57:06+18:0219:02
9Sune LindellOK Hällen1:01:21+22:1720:27
10Hans L AnderssonVästerbergslagens OL1:06:42+27:3822:14
Rolf BjärudVästerbergslagens OLej godkänd
Nils MogrenHällefors OKej start
Tord LidströmHagaby GoIF Örebroej start
Johnny BrandtHällefors OKej start

H80

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL56:0721:35
2Karl EkströmOK Alferna1:12:17+16:1027:48
3Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:22:37+26:3031:46

Inskolning

1 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lowa ArnessonLindebygdens OKfullföljt
Nea Rautiainen ÅbergGustavsbergs OKfullföljt
Oskar WestbomSäterbygdens OKfullföljt
Olle ZetterbergVästerås SOKfullföljt
Lovis ErikssonOK Milanej start

U1

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kevin Angberg JohnsonLindebygdens OK14:458:11
2Harald CarlssonKFUM Örebro OK16:52+2:079:22
3Rasmus KruseKFUM Örebro OK17:00+2:159:26
4Viktor HöökVästerbergslagens OL17:55+3:109:57
5André ÖhlingOK Tor18:00+3:1510:00
6Felix HerbstVästerås SOK19:33+4:4810:51
7Noel ÖstmanVästerbergslagens OL20:17+5:3211:16
8Ingrid ArnessonLindebygdens OK59:56+45:1133:17
Maja HöökVästerbergslagens OLej start

U2

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro25:5611:16
2Elin DjerfGarphyttans IF30:26+4:3013:13
3Petter BergqvistGarphyttans IF39:36+13:4017:13
4Josefine FranssonOK Milan46:47+20:5120:20
5Clara EnnerdalOK Milan46:59+21:0320:25

Öppen motion 1

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edla FornanderVästerbergslagens OL27:1011:48
2Lars-Erik LarssonOK Milan1:14:53+47:4332:33

Öppen motion 3

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SinclairKlubblös38:1611:57
2Linnéa BjärbyFrosta OK1:08:35+30:1921:25
3Elisabeth ErikssonOK Milan1:09:27+31:1121:42
4Eva KorkeakoskiOK Milan1:10:58+32:4222:10
5Jeanette BoströmOK Tylöskog1:19:34+41:1824:51
6Cecilia HolmbergOK Tylöskog1:23:02+44:4625:56
7Pär WiklundVästerås SOK1:29:03+50:4727:49
8Anna WirenLinköpings Skidklubb1:33:10+54:5429:06
9Anna-Karin KarlssonOK Tisaren1:35:37+57:2129:52
10Maria LindholmOK Tisaren1:37:40+59:2430:31
Catharina ModOK Milanej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert KruseKFUM Örebro OK53:2514:50
2Jan NellerupKlubblös1:06:08+12:4318:22
3Minna WestbomSäterbygdens OK1:18:29+25:0421:48
4Jonatan BrännströmNorbergs OK1:22:34+29:0922:56
5Ann-Sofie BergOK Tisaren2:19:43+1:26:1838:48 Ladda ner rutt i gpx-format
Karin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Sara FredrikssonKFUM Örebro OKutgått

Öppen motion 7

3 100 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro32:1310:23
2Lina LångStora Tuna OK32:50+0:3710:35
3Kristin JacobsonKFUM Örebro OK34:57+2:4411:16
4Mattias ÅbergKamrat och IF KIF37:20+5:0712:02
5Filip ÖrnKFUM Örebro OK38:33+6:2012:26
6Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro39:34+7:2112:45
7Per-Inge JohanssonKlubblös40:34+8:2113:05
8Elin VinbladHagaby GoIF Örebro40:56+8:4313:12
9Tomas AnderssonTrollhättans SOK41:48+9:3513:29
10Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro42:14+10:0113:37
11Jörgen SkoogVästerbergslagens OL42:30+10:1713:42
12Fredrika NordquistTäby OK43:19+11:0613:58
13Tony HolmbergOK Tylöskog45:22+13:0914:38
14Stina JohanssonKFUM Örebro OK45:34+13:2114:41
15Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL46:36+14:2315:01
16Robert RangdagJärla Orientering47:13+15:0015:13
17Camilla KruseKFUM Örebro OK47:31+15:1815:19
18Ingemar WidénKFUM Örebro OK47:34+15:2115:20
19Leif JohanssonOK Milan47:52+15:3915:26
20Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro48:03+15:5015:30
21Gunnar HavefjällKlubblös49:53+17:4016:05
22Jessica NilssonOK Milan50:34+18:2116:18
23Cecilia NordquistTäby OK51:36+19:2316:38
24Annika DavidssonVästerås SOK53:24+21:1117:13
25Karin ÅkermanVästerås SOK54:31+22:1817:35
26Sofie FröjdSundsvalls OK56:16+24:0318:09
27Magdalena RichardssonKlubblös58:32+26:1918:52
28Inga HolmströmOK Milan1:00:29+28:1619:30
29Jörgen HolmströmOK Milan1:00:42+28:2919:34
30Sven JacobsonOK Milan1:04:11+31:5820:42
31Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:05:03+32:5020:59
32Johan ErikssonGrangärde OK1:09:46+37:3322:30
33Peter BäckArboga OK1:10:55+38:4222:52
34Kristina BäckArboga OK1:11:09+38:5622:57
35Eddie IsraelssonLindebygdens OK1:12:37+40:2423:25
36Karin SärnbrinkOK Tisaren1:22:32+50:1926:37
Emma HerbstVästerås SOKej godkänd
Agneta HasselkvistOK Milanej godkänd
Alexander BjärbyFrosta OKej godkänd
Anna BjärbyFrosta OKej godkänd
Yvonne TovenKöping-Kolsva OKej godkänd
Jessica HansolsKlubblösej godkänd
Torgny OttossonOK Torfinnutgått

Öppen motion 8

4 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro46:479:57
2Per HåstlundAlmby IK51:12+4:2510:53
3Daniel GustafssonKFUM Örebro OK54:09+7:2211:31
4Per SvenssonFinspångs SOK54:44+7:5711:38
5Joakim DahlbergAlmby IK56:12+9:2511:57
6Hans LibergOK Milan1:01:09+14:2213:00
7Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:01:37+14:5013:06
8Ulf HallménHagaby GoIF Örebro1:03:41+16:5413:32
9Mikael DavidssonVästerås SOK1:08:24+21:3714:33
10Tomas VidfeltLindebygdens OK1:10:03+23:1614:54
11Jakob BergKFUM Örebro OK1:10:09+23:2214:55
12hans PettersonLinköpings SK1:10:31+23:4415:00
13Mohammad MahmoodiSäterbygdens OK1:18:34+31:4716:42
14André BjärbyFrosta OK1:33:42+46:5519:56

H12Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver Angberg JohnsonLindebygdens OK22:589:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser