Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Inomhusorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Inomhusorientering
Arrangörsorganisation: Katrineholms OK
Datum: onsdag 15 februari 2017

Korta

700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel FlordalKatrineholms OK6:229:05
2Linnea GustavssonOK Hällen7:22+1:0010:31
3Mikael KindbornOK Hällen8:05+1:4311:32
4Christopher AnderssonVingåkers OK8:11+1:4911:41
5Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL8:27+2:0512:04
6Viktor GranströmVingåkers OK8:46+2:2412:31
7Tobias SjöstedtOK Måsen8:47+2:2512:32
8Ola EklundKatrineholms OK8:52+2:3012:40
9Kurt NensénOK Måsen9:15+2:5313:12
10Hugo KindbornOK Hällen9:22+3:0013:22
11Jörgen EklundKatrineholms OK9:23+3:0113:24
12Monica AnderssonVingåkers OK9:24+3:0213:25
13Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL9:47+3:2513:58
14Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:03+3:4114:21
15Stefan GustavssonOK Hällen10:46+4:2415:22
16Caroline GuttkeNyköpings OK11:06+4:4415:51
16Lovis HellstenNyköpings OK11:06+4:4415:51
18Hans RagvaldVingåkers OK11:35+5:1316:32
19Annette RagvaldVingåkers OK12:13+5:5117:27
20Jesper AnderssonVingåkers OK12:20+5:5817:37
21Emil JanssonVingåkers OK12:32+6:1017:54
22Annika KällmanOK Hällen13:06+6:4418:42
23Oscar EkenborgNyköpings OK14:15+7:5320:21
24Maria FredrikssonNyköpings OK14:50+8:2821:11
25Miranda FredrikssonNyköpings OK15:49+9:2722:35
26Meja AleniusNyköpings OK16:35+10:1323:41
27Per-Erik CarleniusKatrineholms OK18:22+12:0026:14
28Karl SundkvistKatrineholms OK19:46+13:2428:14
29Maja KarlssonKatrineholms OK19:56+13:3428:28
30Anders MobergKatrineholms OK20:00+13:3828:34
31Vilma JohanssonOK Hällen26:11+19:4937:24
Johan ErikssonVingåkers OKfullföljt
Melker FlordalKatrineholms OKej godkänd
Jonathan AnderssonVingåkers OKej godkänd

Långa

1 100 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl LundinOk Felstämplat8:147:29
2Lars-Olof MagnellKatrineholms OK9:30+1:168:38
3Axel FlordalKatrineholms OK10:40+2:269:41
4Melker LundinKatrineholms OK11:14+3:0010:12
5Anders WadmanKatrineholms OK11:45+3:3110:40
6Mikael KindbornOK Hällen12:14+4:0011:07
7Fredrik EkenborgNyköpings OK12:28+4:1411:19
8Caroline GuttkeNyköpings OK13:56+5:4212:39
9MIranda FredrikssonNyköpings OK14:13+5:5912:55
10Karin WadmanKatrineholms OK14:59+6:4513:37
11Christopher AnderssonVingåkers OK16:03+7:4914:35
12Monica AnderssonVingåkers OK16:38+8:2415:07
13Hugo KindbornOK Hällen16:42+8:2815:10
14Viktor GranströmVingåkers OK16:47+8:3315:15
15Linnea GustavssonOK Hällen17:01+8:4715:28
16Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL17:12+8:5815:38
17Anna TimnerKatrineholms OK17:14+9:0015:40
18Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL17:23+9:0915:48
19Torgny JeppssonKatrineholms OK17:38+9:2416:01
20Björn CarlssonOK Hällen17:45+9:3116:08
21Vera CarlssonOK Hällen18:05+9:5116:26
22Maria FredrikssonNyköpings OK18:16+10:0216:36
23Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL18:26+10:1216:45
24Jonathan AnderssonVingåkers OK18:42+10:2817:00
25Barbro KarlssonKatrineholms OK18:46+10:3217:03
26Oskar KällmanOK Hällen18:49+10:3517:06
27Jörgen EklundKatrineholms OK19:51+11:3718:02
28Bo KarlssonKatrineholms OK20:23+12:0918:31
29Mats JohanssonOK Hällen20:35+12:2118:42
30Dag SundinSträngnäs-Malmby OL22:07+13:5320:06
31Kurt NensénOK Måsen22:39+14:2520:35
32Jesper AnderssonVingåkers OK25:06+16:5222:49
33Annette RagvaldVingåkers OK27:13+18:5924:44
34Gustav NorbergOK Hällen27:58+19:4425:25
35Roger NorbergOK Hällen32:25+24:1129:28
Ola EklundKatrineholms OKej godkänd
Carl JanssonVingåkers OKej godkänd
Hans RagvaldVingåkers OKej godkänd
Emill JanssonVingåkers OKej godkänd
Tobias SjöstedtOK Måsenej godkänd
Gustav KarlssonKatrineholms OKej godkänd
Stefan GustavssonOK Hällenej godkänd
Karl LundinKatrineholms OKej godkänd

Lätt

500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel FlordalKatrineholms OK4:088:16
2Ola EklundKatrineholms OK4:19+0:118:38
3Rasmus ÖbergOK Hällen9:55+5:4719:50
4Castor FlordalKatrineholms OK10:51+6:4321:42
5Elsa KarlssonKatrineholms OK10:52+6:4421:44
6Gustav RydhammarKatrineholms OK10:54+6:4621:48
7Karl SundkvistKatrineholms OK13:15+9:0726:30
8Johan ErikssonVingåkers OK18:05+13:5736:10
Saga KarlssonKatrineholms OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser