Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Haningeträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Haningeträffen
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 5 maj 2018

D21

7 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:00:397:51
2Irina NybergAlfta-Ösa OK1:05:41+5:028:30
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:07:50+7:118:47
4Julia DavidssonÄrla IF1:07:54+7:158:47
5Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK1:13:05+12:269:28
6Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF1:14:09+13:309:36
7Frida JunegardTullinge SK1:29:56+29:1711:38
8Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:31:51+31:1211:53
9Diana SoldaggOK Klemmingen1:32:14+31:3511:56
10Ulrika TofteredIF Rigor1:33:49+33:1012:09
11Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:46:50+46:1113:50
Matilda MartinssonFalkenbergs OKutgått
Dora KockJärfälla OKutgått
Galina RibediucHellas Orienteringutgått
Tove BrattgårdIFK Lidingö SOKutgått

H21

10 920 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:06:536:07
2Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:11:34+4:416:33
3Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:14:13+7:206:47
4Ivan KuchmenkoJärla Orientering1:14:21+7:286:48
5Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:26+8:336:54
6Casper GidingKamrat och IF KIF1:15:59+9:066:57
7Simon LundinFinspångs SOK1:16:19+9:266:59
8Markus AdolfssonTullinge SK1:17:16+10:237:04
9Lars Håkan SandvikAttunda OK1:18:16+11:237:10
10Leonas MockunasHellas Orientering1:19:41+12:487:17
11Allan MogensenOK Ravinen1:22:41+15:487:34
12Daniel LindTumba-Mälarhöjden OK1:22:44+15:517:34
13Lars SoldaggOK Klemmingen1:30:07+23:148:15
14Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:30:13+23:208:15
15Lars JakobssonCentrum OK1:31:15+24:228:21
16John HartleySöders-Tyresö1:34:23+27:308:38
17Anders BøgevigOK Ravinen1:38:18+31:259:00
18Bruno GodefroyOK Ravinen1:41:17+34:249:16
19Jean Le PennecVALENCE SPORTS ORIENTATION1:45:36+38:439:40 Ladda ner rutt i gpx-format
20Stuart FellCentrum OK1:49:01+42:089:58
21Mattias ÅgrenCentrum OK1:57:08+50:1510:43
22Patrik BlidefalkOK Södertörn2:01:08+54:1511:05
23Hampus WärmeNynäshamns OK2:08:44+1:01:5111:47
24Jerker DrottenmyrVisborgs OK2:11:37+1:04:4412:03
Jonas CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenutgått
Linus RisplingCentrum OKutgått
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej start
Simon JärplingOK Klemmingenej start

D21 Kort

5 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF49:299:13
2Siri WahlströmMalmö OK1:33:05+43:3617:21

H21 Kort

8 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GranbergOK Klemmingen1:14:569:06
2Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:35:21+20:2511:35
Andreas LundstenVittjärvs IKutgått

D20

5 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmOK Ravinen48:298:30
2Rebecca WaldenfjordOK Ravinen51:48+3:199:05
3Kristina TedhamreSnättringe SK52:48+4:199:15
4Tone AlbrektssonOK Ravinen55:20+6:519:42
5Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:12:34+24:0512:43
Isabella TapperIFK Lidingö SOKej godkänd
Emma HagrotTäby OKutgått

H20

7 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK54:087:00
2Simon SchusterIFK Lidingö SOK55:46+1:387:13
3Hannes SvahnOK Ravinen1:00:29+6:217:50
4Lukas HellgrenOK Ravinen1:04:59+10:518:25
5Benjamin LangerakJärfälla OK1:05:30+11:228:29
6Simon ÖsterlingOK Södertörn1:18:25+24:1710:09
7Hampus NorrbyJärfälla OK1:40:58+46:5013:04
Johan PerssonAttunda OKutgått

D18

5 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK49:399:15
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK54:50+5:1110:13
3Hanna LagerbergOK Södertörn55:19+5:4010:19
4Frida HectorSnättringe SK57:03+7:2410:38
5Lovisa LängheimTullinge SK58:26+8:4710:54
6Karin ModinBromma-Vällingby SOK1:00:13+10:3411:14
7Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:00:34+10:5511:17
8Katarina NorrbyOK Södertörn1:02:54+13:1511:44
9Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:13:53+24:1413:47
10Malin StrandbergGustavsbergs OK1:28:23+38:4416:29
11Isabella NilssonGustavsbergs OK1:51:42+1:02:0320:50
Petrina CostermansJärla Orienteringutgått
Ylva SandénOK Södertörnutgått
Ella AnderssonOK Södertörnej start
Emilia EngelOK Ravinenej start
Sofia ZillingOK Södertörnej start
Linnéa GustafssonOK Hällenej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Klara BolinTullinge SKej start

H18

6 890 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö49:177:09
2Jesper LidmarSnättringe SK49:52+0:357:14
3Albin FalkNyköpings OK52:33+3:167:37
4Filip MöllerOK Södertörn55:22+6:058:02
5Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK56:40+7:238:13
6Mattias KallhaugeSnättringe SK57:13+7:568:18
7Noel WaldenfjordJärfälla OK57:55+8:388:24
8Victor SadaranganiJärla Orientering1:00:07+10:508:43
9Niklas SvenssonJärfälla OK1:01:21+12:048:54
10Anton SilierJärfälla OK1:02:15+12:589:02
11Pontus BierfeldtÄrla IF1:02:58+13:419:08
12Alexander SchandlOK Södertörn1:06:27+17:109:38
13Rasmus KihlSundbybergs IK1:09:56+20:3910:08
14Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:10:17+21:0010:12
15Fredrik HanssonTäby OK1:12:32+23:1510:31
16Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:13:23+24:0610:39
Elias RöstinSöders-Tyresöutgått
Anton HänströmTäby OKej start

H17-20 Kort

5 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef FranzénSnättringe SK1:37:3116:40

D16

4 740 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen39:158:16
2Matilda LindhSundbybergs IK42:03+2:488:52
3Sofia IversAttunda OK42:51+3:369:02
4Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF43:15+4:009:07
5Kajsa BogrenSundbybergs IK43:47+4:329:14
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK45:00+5:459:29
7Malin BierfeldtÄrla IF45:56+6:419:41
8Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK48:49+9:3410:17
9Sara MöllerOK Södertörn48:58+9:4310:19
10Embla KamsvågGustavsbergs OK49:31+10:1610:26
11Ida HänströmTäby OK50:20+11:0510:37
12Emma WesterlundNyköpings OK51:25+12:1010:50
13Ella BroquistIFK Lidingö SOK52:06+12:5110:59
14Ronja StåhlSundbybergs IK52:18+13:0311:02
15Åsa SundströmJärla Orientering52:19+13:0411:02
16Hedda RöstinOK Ravinen52:31+13:1611:04
17Tove SjöbergTullinge SK53:43+14:2811:19
18Ida HofstedtTäby OK53:55+14:4011:22
19Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL55:13+15:5811:38
20Smilla MogensenOK Ravinen55:34+16:1911:43
21Agnes DambergIFK Lidingö SOK55:40+16:2511:44
22Sanna HedbergOK Södertörn56:33+17:1811:55
23Tilda MårtenssonOK Ravinen57:16+18:0112:04
24Lisa ThunellIFK Lidingö SOK57:32+18:1712:08
25Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF58:40+19:2512:22
26Amelie RajanIFK Lidingö SOK58:47+19:3212:24
27Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:01:25+22:1012:57
28Therese NilssonOK Österåker1:04:08+24:5313:31
29Sofia EdvardssonJärfälla OK1:05:24+26:0913:47
30Petronella HedenlundTäby OK1:09:27+30:1214:39
31Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:12:44+33:2915:20
32Clea WallnäsSundbybergs IK1:14:01+34:4615:36
33Emilia NilssonGustavsbergs OK1:14:02+34:4715:37
34Lisa WadenbrantSundbybergs IK1:15:23+36:0815:54
35Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:21:27+42:1217:11
36Maja SandvikAttunda OK1:22:04+42:4917:18
37Felicia SahlénVästerås SOK1:38:32+59:1720:47
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Alma HellströmAttunda OKej godkänd
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresöutgått
Lovisa NilssonAttunda OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start

H16

5 850 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF43:047:21
2Hugo KindbornOK Hällen45:20+2:167:44
3Lukas WernerIFK Lidingö SOK46:06+3:027:52
4Alfred LängheimTullinge SK46:10+3:067:53
5Manne HammarbergJärfälla OK47:43+4:398:09
6Olle KallurOK Ravinen48:18+5:148:15
7Otto BalckTäby OK49:14+6:108:24
8William GrunderJärfälla OK49:40+6:368:29
9Isak GeliusSnättringe SK49:56+6:528:32
10Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:24+7:208:36
11Erik BovalliusJärfälla OK52:12+9:088:55
12Eskil WidehagSundbybergs IK52:16+9:128:56
13Martin RinnbäckOK Ravinen52:34+9:308:59
14Isak AnängenNyköpings OK54:47+11:439:21
15Olle Pettersson GradinAttunda OK55:11+12:079:25
16Hampus HatlenTullinge SK55:47+12:439:32
17Albin LindskogOK Ravinen57:03+13:599:45
18Samuel LindénAttunda OK58:01+14:579:55
19Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:04:07+21:0310:57
20Pontus AxellIFK Enskede1:07:12+24:0811:29
21Olof MelchersonIFK Lidingö SOK1:07:22+24:1811:30
22Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:07:43+24:3911:34
23Marcus EkmanTäby OK1:08:49+25:4511:45
24Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK1:12:27+29:2312:23
25Ludde BlomIFK Enskede1:17:37+34:3313:16
26Lucas ChavdaSöders-Tyresö1:27:07+44:0314:53
27Emil SoneAttunda OK1:32:13+49:0915:45
Ludvig SigrandOK Södertörnutgått
Erik Lidström LauriSnättringe SKutgått
Anton WällstedtJärfälla OKutgått
Henrik LundforsIFK Enskedeutgått
Isak WestringJärfälla OKutgått
Jakob TedhamreSnättringe SKej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start
Wilhelm BergmanTullinge SKej start
Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start

D16 Kort

4 080 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emilia HagrotTäby OKej start

H16 Kort

4 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas WallhedJärla Orientering54:1013:14
2Tim RobertsHellas Orientering1:27:01+32:5121:16
Emil KarlssonVäsby OKej start
David TörnqvistTullinge SKej start

D14

4 080 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF33:188:09
2Fredrika NordquistTäby OK35:49+2:318:46
3Wilma LeicktTullinge SK36:58+3:409:03
4Elisabeth LarssonOK Södertörn37:28+4:109:10
5Lovisa LindqvistIFK Enskede42:46+9:2810:28
6Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK45:34+12:1611:10
7Tindra JonssonSkarpnäcks OL45:47+12:2911:13
8Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:48+12:3011:13
9Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö46:01+12:4311:16
10Miia RollerJärfälla OK46:58+13:4011:30
11Ella MellbergNyköpings OK49:05+15:4712:01
12Alva Lidström LauriSnättringe SK49:43+16:2512:11
13Bella PedersenJärfälla OK50:09+16:5112:17
14Klara JunegardTullinge SK52:24+19:0612:50
15Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK53:17+19:5913:03
16Ida HellströmAttunda OK53:35+20:1713:07
17Vilma NilssonAttunda OK53:42+20:2413:09
18Emma NorinSöders-Tyresö55:54+22:3613:42
19Moa FröstadiusSundbybergs IK56:50+23:3213:55
20Linn De BoussardIFK Enskede57:39+24:2114:07
21Sandra ValjusIFK Lidingö SOK1:01:34+28:1615:05
22Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF1:11:42+38:2417:34
23Tilde MansénSkarpnäcks OL1:17:33+44:1519:00
24Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF1:17:35+44:1719:00
25Malin StrömqvistAttunda OK1:18:39+45:2119:16
26Kimberly EkenstedtTullinge SK1:27:23+54:0521:25
27Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF1:39:36+1:06:1824:24
Louise ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd
Lena PerssonTullinge SKutgått
Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OFutgått
Fanny SundbergTullinge SKutgått
Katja GustafssonTrosabygdens OKutgått
Emilia BergmanTullinge SKej start
Olivia EngelOK Ravinenej start
Wilma JosefssonVäsby OKej start
Meja AleniusNyköpings OKej start

H14

4 090 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK25:586:20
2Henrik SvenssonOK Ravinen32:10+6:127:51
3Erik NederheimTäby OK34:56+8:588:32
4Viktor SoneAttunda OK35:06+9:088:34
5Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK35:10+9:128:35
6Elis IversAttunda OK35:46+9:488:44
7Niklas ErlandssonOK Södertörn35:47+9:498:44
8Jonatan AndersonJärfälla OK37:06+11:089:04
9Justus ArenanderSkarpnäcks OL38:28+12:309:24
10Hugo LindskogOK Ravinen39:05+13:079:33
11Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF39:08+13:109:34
12Erik LundquistOK Ravinen40:41+14:439:56
12Linus NilssonOK Österåker40:41+14:439:56
14Noa BerglundTäby OK40:56+14:5810:00
15Jesper ÅkessonJärfälla OK42:03+16:0510:16
16Filip LindqvistTäby OK43:09+17:1110:33
17Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK43:13+17:1510:33
18Teo StruckOK Ravinen46:54+20:5611:28
19Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK47:14+21:1611:32
20Carl-Johan KrookSöders-Tyresö48:29+22:3111:51
21Max ÖsterlingOK Södertörn48:55+22:5711:57
22Melker PalmJärfälla OK50:17+24:1912:17
23Edvin WollbrandOK Ravinen50:57+24:5912:27
24Tore AhlinHellas Orientering51:11+25:1312:30
25Simon StridhSkogsluffarnas OK51:56+25:5812:41
26Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK54:44+28:4613:22
27Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK55:39+29:4113:36
28Filip WidénHellas Orientering56:04+30:0613:42
29Ludvig FerdmanTullinge SK56:44+30:4613:52
30Olle SandströmOK Ravinen58:32+32:3414:18
31Erik WällstedtJärfälla OK58:51+32:5314:23
32Axel TrofastTullinge SK59:36+33:3814:34
33Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:03:35+37:3715:32
34Noah SantaliusVäsby OK1:05:52+39:5416:06
35Calle JohanssonOK Ravinen1:09:30+43:3216:59
36Emil HelanderTullinge SK1:15:50+49:5218:32
37Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL1:19:33+53:3519:26
38Birger NormanSundbybergs IK1:19:39+53:4119:28
39Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:27:51+1:01:5321:28
40Malte ThelanderHaninge SOK1:40:28+1:14:3024:33
41Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:42:45+1:16:4725:07
42Folke KåbergOK Ravinen1:52:53+1:26:5527:35
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Edvin ForsbergOK Ravinenej godkänd
Axel SchölinTäby OKej godkänd
Anton MörkforsJärfälla OKutgått
Martin ErikssonVäsby OKej start
Hannes LindqvistIFK Enskedeej start
Eskil CostermansJärla Orienteringej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Axel BalckTäby OKej start

D14 Kort

3 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BergstenOK Södertörn44:4513:46
2Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK1:05:05+20:2020:01
3Madeleine GranathVäsby OK1:10:53+26:0821:48
4Klara SkunckeTäby OK1:21:35+36:5025:06
Lilly ChristieSnättringe SKej start

H14 Kort

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm GrönquistSundbybergs IK38:4012:02
2Arvid HedenlundTäby OK1:29:59+51:1928:01

D12

3 250 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RökenTäby OK31:379:43
2Tove OlssonOK Södertörn31:41+0:049:44
3Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF32:49+1:1210:05
4Ida ZefferMälarö SOK34:49+3:1210:42
5Wilma MårtenssonOK Ravinen34:54+3:1710:44
6Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK36:08+4:3111:07
7Lovisa NordquistTäby OK37:05+5:2811:24
8Molly GeliusSnättringe SK38:09+6:3211:44
9Maja ThimbergSöders-Tyresö38:17+6:4011:46
10Elsa ForsbergJärfälla OK40:06+8:2912:20
11Emma HenriquesOK Södertörn40:21+8:4412:24
12Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK41:30+9:5312:46
13Maja FalkSundbybergs IK41:35+9:5812:47
14Miriam GustafssonTrosabygdens OK42:48+11:1113:10
15Stina PedersenJärfälla OK43:57+12:2013:31
16Alva WidegrenMälarö SOK44:30+12:5313:41
17Nova SahlénVästerås SOK45:28+13:5113:59
18Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK47:35+15:5814:38
19Wilda LundqvistMälarö SOK48:50+17:1315:01
20Elsa TunbladMälarö SOK56:47+25:1017:28
21Linda StrömqvistAttunda OK56:55+25:1817:30
22Sara StrömqvistAttunda OK57:36+25:5917:43
23Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK1:00:49+29:1218:42
24Hilda TrofastTullinge SK1:05:56+34:1920:17
25Rut LundinOK Södertörn1:12:11+40:3422:12
Ellen AnelandOK Ravinenej godkänd
Emelie HolmströmTäby OKej godkänd
Moa GlanshedHaninge SOKej godkänd
Cajsa AleniusNyköpings OKej start
Kerstin ChristieSnättringe SKej start
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Nellie BolinTullinge SKej start
Anna FranklingIFK Lidingö SOKej start

H12

3 210 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK27:358:35
2Linus NileviHaninge SOK32:31+4:5610:07
3Ruben HårdSkogsluffarnas OK35:43+8:0811:07
4Vidar PihloOK Ravinen38:13+10:3811:54
5Adrian WernerIFK Lidingö SOK39:08+11:3312:11
6Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK40:24+12:4912:35
7Sandro PruthSkogsluffarnas OK40:28+12:5312:36
8Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK40:42+13:0712:40
9Ture JohanssonSkogsluffarnas OK45:12+17:3714:04
10Johannes NorrbyOK Södertörn46:50+19:1514:35
11Egon WistedtSundbybergs IK47:10+19:3514:41
12Hampus SundbergJärfälla OK49:09+21:3415:18
13Hampus GlanshedHaninge SOK51:47+24:1216:07
14Elliot JonssonAttunda OK51:53+24:1816:09
15Aron HöglundTullinge SK53:11+25:3616:34
16Edvin WallnerAttunda OK54:07+26:3216:51
17Leo WisborgTullinge SK54:53+27:1817:05
18Lucas JohanssonTullinge SK57:13+29:3817:49
19Noel HellbergSundbybergs IK59:11+31:3618:26
20Mose GrafströmAttunda OK1:02:04+34:2919:20
21Teodor JonssonSkarpnäcks OL1:35:59+1:08:2429:54
Leo LindskogHaninge SOKej godkänd
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jonathan NilssonGustavsbergs OKej godkänd
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Elias BladhTullinge SKutgått
Erik NorinSöders-Tyresöej start
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SKej start
Arvid MyrbergerTullinge SKej start

D12 Kort

2 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alice ErikssonVäsby OKej start

H12 Kort

2 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl WännmanOK Södertörn22:499:23
2Albin FranzénOK Södertörn25:31+2:4210:30
3Joel BrandonBromma-Vällingby SOK33:55+11:0613:57
4Gustav HjelmOK Måsen52:00+29:1121:23
Lorentz KaikkonenJärfälla OKej start
Wilmer HagrotTäby OKej start

D10

2 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK24:299:47
2Molly BomanMälarö SOK30:23+5:5412:09
3Hedda TunbladMälarö SOK30:31+6:0212:12
4Thea GeliusSnättringe SK31:23+6:5412:33
5Irma WidehagSundbybergs IK33:29+9:0013:23
6Nora AhlströmIFK Enskede35:28+10:5914:11
7Julia HolmströmTäby OK35:33+11:0414:13
8Mirjam CostermansJärla Orientering39:37+15:0815:50
9Viola HolmströmOK Ravinen40:10+15:4116:04
10Miranda StrandTullinge SK41:36+17:0716:38
11Betty PerssonSundbybergs IK41:39+17:1016:39
12Frida DäckforsTullinge SK42:45+18:1617:06 Ladda ner rutt i gpx-format
13Telma PruthSkogsluffarnas OK43:44+19:1517:29
14Julia EkOK Ravinen45:37+21:0818:14
15Amanda MörkforsJärfälla OK50:54+26:2520:21
16Lova JonssonSkarpnäcks OL58:46+34:1723:30
17Mira VejedalSnättringe SK1:01:07+36:3824:26
18Ellen NybäckTullinge SK1:05:36+41:0726:14
Ellen FlordalSnättringe SKej start
Fanny BergmanTullinge SKej start

H10

2 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caio PruthSkogsluffarnas OK20:478:33
2Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK21:14+0:278:44
3Lucas De BoussardIFK Enskede22:00+1:139:03
4Olof HagwallJärla Orientering22:44+1:579:21
5Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK26:32+5:4510:55
6Emil NorlinIFK Enskede30:58+10:1112:44
7Victor GranathVäsby OK32:17+11:3013:17
8Alve WistedtSundbybergs IK32:20+11:3313:18
9Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK32:48+12:0113:29
10Hannes PihloOK Ravinen34:53+14:0614:21
11Eskil MyrbergerTullinge SK52:28+31:4121:35
12Oliver JonssonAttunda OK1:05:38+44:5127:00
Erik BalckTäby OKej start
Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OKej start

D35

6 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina De BoussardIFK Enskede1:03:5810:17
2Karin JosefssonOK Hällen1:13:55+9:5711:53
3Annika BengtssonSöders-Tyresö1:55:48+51:5018:37
Cecilia AlzénGustavsbergs OKutgått

H35

8 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BerghTullinge SK1:16:289:18
2Martin AhlströmIFK Enskede1:44:29+28:0112:42
Mattias HenrikssonCentrum OKutgått

D40

5 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK53:159:56
2Karolina HellbergSundbybergs IK57:42+4:2710:45
3Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö58:52+5:3710:58
4Anna EkOK Ravinen1:00:37+7:2211:18
5Pernilla SahlénVästerås SOK1:03:10+9:5511:47
6Daniela RennerOK Södertörn1:07:08+13:5312:31
7Marianne HenkeAttunda OK1:13:06+19:5113:38
8Josefin LindqvistIFK Enskede1:31:09+37:5417:00
Mette BrolinsonCentrum OKej godkänd
Johanna JonssonIK Gandvikej godkänd
Angelica LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOKej start
Nina ThörnqvistSöders-Tyresöej start

H40

7 720 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PerssonIFK Enskede1:01:047:54
2Göran ThimbergSöders-Tyresö1:03:36+2:328:14
3Per MårtenssonOK Ravinen1:04:33+3:298:21
4Anders WidegrenMälarö SOK1:07:07+6:038:41
5Jacob BolinTullinge SK1:07:25+6:218:43
6Christian RotvikerCentrum OK1:08:58+7:548:56
7Tomas HenrikssonAttunda OK1:09:37+8:339:01
8Björn LundquistOK Ravinen1:19:34+18:3010:18
9Magnus LindblomGustavsbergs OK1:20:40+19:3610:26
10Stefan GranathVäsby OK1:20:46+19:4210:27
11Mats GustafssonTrosabygdens OK1:23:15+22:1110:47
12Andreas PerssonNynäshamns OK1:34:09+33:0512:11
13Henrik BladhTullinge SK1:39:55+38:5112:56
14Fredrik AlzénGustavsbergs OK2:12:10+1:11:0617:07
Henrik PerssonSundbybergs IKej godkänd
Daniel AnderssonIK Gandvikutgått
Ove OksvoldCentrum OKej start
Hugo FlordalSnättringe SKej start

D45

4 680 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen43:079:12
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK43:35+0:289:18
3Kristina AnelandOK Ravinen45:52+2:459:48
4Lena NilssonAttunda OK48:12+5:0510:17
5Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF48:42+5:3510:24
6Annika LundströmSundbybergs IK52:28+9:2111:12
7Nina IversAttunda OK57:37+14:3012:18
8Camilla GöstasSöders-Tyresö59:13+16:0612:39
9Ewa AlbrektssonOK Ravinen59:50+16:4312:47
10Camilla EngelOK Ravinen59:56+16:4912:48
11Sussie TistadIFK Lidingö SOK1:00:59+17:5213:01
12Åsa RomsonHellas Orientering1:03:45+20:3813:37
13Anna SchandlOK Södertörn1:04:35+21:2813:47
14Nadja DahlströmSnättringe SK1:04:44+21:3713:49
15Therese HolmströmOK Ravinen1:06:29+23:2214:12
16Jenny StruckOK Ravinen1:09:12+26:0514:47
17Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:11:02+27:5515:10
18Anethe MansénSkarpnäcks OL1:13:19+30:1215:39
19Lisa LeicktTullinge SK1:13:32+30:2515:42
20Maria EdvardssonJärfälla OK1:15:08+32:0116:03
21Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:18:36+35:2916:47
22Teresia WällstedtJärfälla OK1:24:16+41:0918:00
23Åsa Rimsjö SandTullinge SK1:30:52+47:4519:24
24Anna-Lena CostermansJärla Orientering1:36:00+52:5320:30
25Viktoria HedenlundTäby OK2:00:46+1:17:3925:48
26Kristina NorinSöders-Tyresö2:05:50+1:22:4326:53
27Sara ThörnOK Södertörn2:09:23+1:26:1627:38
Tina JunegardTullinge SKutgått
Gittan GeliusSnättringe SKej start

H45

6 890 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan Svensson GeliusSnättringe SK53:557:49
2Calle BohmanHellas Orientering57:08+3:138:17
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK58:19+4:248:27
4Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF58:43+4:488:31
5Håkan JanssonNynäshamns OK1:00:19+6:248:45
6Per EdvallSkarpnäcks OL1:00:46+6:518:49
7Ronny FalkSundbybergs IK1:01:09+7:148:52
8Stefan BergOK Ravinen1:02:05+8:109:00
9Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK1:02:21+8:269:02
10Ulrik IversAttunda OK1:03:24+9:299:12
11Ola CarlénBromma-Vällingby SOK1:03:39+9:449:14
12Lars HjulströmNynäshamns OK1:04:29+10:349:21
13Martin SigrandOK Södertörn1:04:58+11:039:25
14Nils EdvardssonJärfälla OK1:05:14+11:199:28
15Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:06:15+12:209:36
16Anders SahlénVästerås SOK1:10:21+16:2610:12
17Anders KolmskogSundbybergs IK1:11:04+17:0910:18
18Per DambergIFK Lidingö SOK1:11:59+18:0410:26
19Erik MöllerOK Södertörn1:12:00+18:0510:26
20Johan WestringJärfälla OK1:12:42+18:4710:33
21Magnus ElwinIFK Enskede1:12:58+19:0310:35
22Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:14:08+20:1310:45
23Anders GranströmNynäshamns OK1:14:19+20:2410:47
24Andreas GrunderJärfälla OK1:23:44+29:4912:09
25Lars SegermanSkarpnäcks OL1:28:47+34:5212:53
26Magnus StrömqvistAttunda OK1:29:50+35:5513:02
27Magnus GrafströmCentrum OK1:30:46+36:5113:10
28Roger LindénAttunda OK1:32:44+38:4913:27
29Mattias ÖstholmNynäshamns OK1:39:58+46:0314:30
30Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF1:41:53+47:5814:47
31Greger BäckströmOK Klemmingen1:43:53+49:5815:04
32Jonas KarlssonVäsby OK1:47:50+53:5515:39
33Harald HedenlundTäby OK2:28:33+1:34:3821:33
Patric De BoussardIFK Enskedeej godkänd
Christophe HerlyOK Södertörnutgått
Christopher LindqvistIFK Enskedeutgått
Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Stefan NorlinIFK Enskedeej start
James ChristieSnättringe SKej start
Stefan NorinSöders-Tyresöej start
Roland PerssonSkarpnäcks OLej start

D50

4 240 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF40:369:34
2Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF41:46+1:109:51
3Anna-Lena LängheimTullinge SK44:19+3:4310:27
4Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF47:39+7:0311:14
5Anna NordinSundsvalls OK53:00+12:2412:30
6Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK55:07+14:3112:59
7Kristina ForsOK Grip55:32+14:5613:05
8Annica JanssonIFK Lidingö SOK56:13+15:3713:15
9Lena GrandinOK Linné56:35+15:5913:20
10Åsa BergströmTäby OK1:02:09+21:3314:39
11Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:02:25+21:4914:43
12Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:03:10+22:3414:53
13Carin HomannJärfälla OK1:04:52+24:1615:17
14Liselott KihlSundbybergs IK1:07:46+27:1015:58
15Anette BrunanderAttunda OK1:07:55+27:1916:01
16Johanna AnderssonNynäshamns OK1:14:00+33:2417:27
17Katarina LindbärgOK Södertörn1:15:27+34:5117:47
18Kristina ZillingOK Södertörn1:18:15+37:3918:27
19Louise NilssonJärfälla OK1:20:09+39:3318:54
20Susanne BovalliusJärfälla OK1:23:27+42:5119:40
21Ann JärplingOK Klemmingen1:46:20+1:05:4425:04
Charlotta GibergHellas Orienteringej godkänd
Ingegerd CarlssonSundbybergs IKutgått
Anna SundbergOK Södertörnej start

H50

6 220 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK48:207:46
2Hans SundqvistTullinge SK48:52+0:327:51
3Mikael NybergHellas Orientering48:59+0:397:52
4Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF50:15+1:558:04
5Eric RollerJärfälla OK50:50+2:308:10
6Kjell ObergerIFK Lidingö SOK51:14+2:548:14
7Per ForsbergIFK Enskede51:15+2:558:14
8Martin JohanssonOK Ravinen51:36+3:168:17
9Conny StrandbergGustavsbergs OK51:59+3:398:21
10Göran LängheimTullinge SK52:58+4:388:30
11Peter JakobssonOK Södertörn53:05+4:458:32
12Patrik LeicktTullinge SK53:34+5:148:36
13Jesper LagerbergOK Södertörn53:47+5:278:38
14Piero SannicoloTullinge SK54:04+5:448:41
15Per WollbrandOK Ravinen54:10+5:508:42
16Gunnar KindlundhTrosabygdens OK54:32+6:128:46
17Per FranzénOK Södertörn54:46+6:268:48
18Magnus RajanIFK Lidingö SOK54:52+6:328:49
19Arne JanssonOK Klemmingen55:20+7:008:53
20Jens WernerGustavsbergs OK56:13+7:539:02
21Ola KåbergOK Ravinen56:27+8:079:04
22Lars NordinTullinge SK56:28+8:089:04
23Christer AlmHagaby GoIF Örebro59:16+10:569:31
24Göran JonssonSundbybergs IK1:00:44+12:249:45
25Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:01:18+12:589:51
26Staffan ZillingOK Södertörn1:03:13+14:5310:09
27Ola BovalliusJärfälla OK1:03:31+15:1110:12
28Peter AlbrektssonOK Ravinen1:05:05+16:4510:27
29Håkan OlofssonÄrla IF1:05:29+17:0910:31
30Erik BerggrenTullinge SK1:05:35+17:1510:32
31Mats EkmanTäby OK1:05:54+17:3410:35
32Frank SteinerJärfälla OK1:06:14+17:5410:38
33Per SchölinTäby OK1:06:47+18:2710:44
34Urban StåhlSundbybergs IK1:07:16+18:5610:48
35Peter LandénGustavsbergs OK1:09:50+21:3011:13
36Peter ForsOK Grip1:12:12+23:5211:36
37Eric HuijsersHammarby IF OF1:13:22+25:0211:47
38David OxenstiernaHudson Valley Orienteering1:13:52+25:3211:52 Ladda ner rutt i gpx-format
39Jukka LoukusaGustavsbergs OK1:14:49+26:2912:01
40Anders ÖnerudOK Ravinen1:16:10+27:5012:14
41Ove RinnbäckOK Ravinen1:17:10+28:5012:24
42Jonatan LindellGustavsbergs OK1:18:04+29:4412:33
43Mikael NordquistTäby OK1:19:50+31:3012:50
44Mattias RobertsonCentrum OK1:20:41+32:2112:58
45Mattias SkepplingOK Södertörn1:22:35+34:1513:16
46Pelle HedlundNynäshamns OK1:27:14+38:5414:01
47Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:41:20+53:0016:17
48Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:46:35+58:1517:08
Nicklas BergströmTäby OKutgått
Sven BolmbladOK Södertörnutgått
Mats FryxellTullinge SKej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start

D55

4 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö43:4310:18
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK45:23+1:4010:42
3Johanna SundströmJärla Orientering45:34+1:5110:44
4Inger BergLinköpings OK47:41+3:5811:14
5Catharina JäderbergAttunda OK54:21+10:3812:49
6Mona BierfeldtÄrla IF58:32+14:4913:48
7Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:15:18+31:3517:45
8Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK1:23:15+39:3219:38
9Christina NordströmBodens Bandyklubb OS2:08:14+1:24:3130:14
Åsa SundbergOK Södertörnej start

H55

5 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK43:337:38
2Sven Olov HellströmSträngnäs-Malmby OL45:58+2:258:03
3Per KallhaugeSnättringe SK51:19+7:469:00
4Mikael KindbornOK Hällen51:44+8:119:04
5Jonas NylundCentrum OK55:09+11:369:40
6Janne NilssonCentrum OK55:17+11:449:41
7Jan NordinSundsvalls OK57:33+14:0010:05
8Hans OlsénSundbybergs IK57:44+14:1110:07
9Anders MattssonOK Älvsjö-Örby58:40+15:0710:17
10Lars GerhardssonAttunda OK58:44+15:1110:18
11Stig ThunellIFK Lidingö SOK1:11:36+28:0312:33
12Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:11:48+28:1512:35
13Bo LauriSnättringe SK1:13:31+29:5812:53
14Stefan GranathNynäshamns OK1:20:09+36:3614:03
15Henrik HagwallJärla Orientering1:20:36+37:0314:08
16Leif MörkforsJärfälla OK1:26:01+42:2815:05
17Werner KöhlerTullinge SK1:28:45+45:1215:34
18Björn LundstenVittjärvs IK1:35:27+51:5416:44
Göran HanssonTäby OKej godkänd
Carl-Johan ThorellOK Ravinenutgått
Jan NettelbjerJärfälla OKutgått
Jan LavénGustavsbergs OKej start
Jan LindhSundbybergs IKej start
Johnny JunegardTullinge SKej start

D60

3 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF44:1612:05
2Lotta ValentinGustavsbergs OK48:52+4:3613:21
3Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby50:04+5:4813:40
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby57:45+13:2915:46
5Helena BachmanTäby OK1:10:17+26:0119:12
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OFutgått
Carina ErikssonNyköpings OKej start
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej start

H60

5 360 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK48:349:03
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF50:46+2:129:28
3Ulf BurmanGustavsbergs OK54:35+6:0110:11
4Lennart AgénTullinge SK55:26+6:5210:20
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL55:34+7:0010:22
6Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF59:09+10:3511:02
7Jan GottfridssonNorbergs OK59:32+10:5811:06
8Jan WahlströmSnättringe SK1:01:25+12:5111:27
9Torbjörn TrondsetNynäshamns OK1:03:10+14:3611:47
10Bo NeidenströmFrölunda OL1:04:13+15:3911:58
11Jan KihlSundbybergs IK1:04:57+16:2312:07
12Rolf KarlssonJärla Orientering1:05:08+16:3412:09
13Sten-Olof MatssonLeksands OK1:06:31+17:5712:24
14Roland NorellSöders-Tyresö1:07:09+18:3512:31
15Christer HördellStockholms OK1:07:13+18:3912:32
16Curt RahlénOK Ravinen1:10:42+22:0813:11
17Anders NilssonGotlands Bro OK1:15:37+27:0314:06
18Harald BauerIFK Lidingö SOK1:16:45+28:1114:19
19Per-Olof OlofssonSigtuna OK1:17:51+29:1714:31
20Håkan HenmyrOK Vilse 871:18:28+29:5414:38
21Sven-Anders OlssonAttunda OK1:20:36+32:0215:02
22Kenneth PetterssonJärfälla OK1:23:34+35:0015:35
23Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:39:39+51:0518:35
Håkan TärnrotHellas Orienteringej godkänd
Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OFutgått
Stefan GustafssonOK Hällenej start
Tapani MattusIFK Lidingö SOKej start

D65

3 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL41:1311:15
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK51:37+10:2414:06
3Lena GranefeltOK Tyr56:35+15:2215:27
4Anne LundmarkJärfälla OK58:34+17:2116:00
5Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:05:13+24:0017:49
6Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:10:53+29:4019:22
7Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK1:49:05+1:07:5229:48
Ingela NelsénFalkenbergs OKej start

H65

4 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eidar LindgrenOK Ravinen46:319:56
2Thomas WesterGustavsbergs OK50:24+3:5310:46
3Ingemar GardSöders-Tyresö50:37+4:0610:48
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn51:47+5:1611:03
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK55:23+8:5211:50
6Jörgen HellbergTäby OK55:53+9:2211:56
7Hans-Erik PerssonSundbybergs IK58:48+12:1712:33
8Knut-Åke HallebroOK Klemmingen59:08+12:3712:38
9Anders LarssonSkarpnäcks OL1:01:59+15:2813:14
10Per ÖhlundGustavsbergs OK1:02:20+15:4913:19
11Bo DavidssonSolna OK1:04:00+17:2913:40
12Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:04:14+17:4313:43
13Leif JonssonGustavsbergs OK1:05:18+18:4713:57
14Matz LarssonGustavsbergs OK1:15:17+28:4616:05
15Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:16:11+29:4016:16
16Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK1:21:25+34:5417:23

D70

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carin RunqvistJärfälla OK48:2817:14
2Ulla LindellOK Hällen48:51+0:2317:23
3Anna BlomgrenTullinge SK50:15+1:4717:52
4Inger JanssonNynäshamns OK50:25+1:5717:56
Kristina Nygren FriskAttunda OKutgått

H70

4 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GranefeltOK Tyr46:1610:54
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF46:24+0:0810:56
3Bror FureskogAlfta-Ösa OK53:46+7:3012:40
4Anders GärderudIFK Lidingö SOK56:32+10:1613:20
5Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF1:06:54+20:3815:46
6Åke WansölinSöders-Tyresö1:08:51+22:3516:14
7Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:08:59+22:4316:16
8Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:11:13+24:5716:47
9Göran FriskAttunda OK1:24:56+38:4020:01
10Claes AnderssonSnättringe SK1:26:32+40:1620:24
11Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:27:42+41:2620:41
12Hans CarlssonHellas Orientering1:42:07+55:5124:05
13Åke LewanderSkarpnäcks OL1:43:33+57:1724:25
14Lars NordinSolna OK2:23:01+1:36:4533:43
Karl Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Christer HedinIFK Enskedeutgått
Willy LjungdellTäby OKutgått
Bo WinanderJärfälla OKej start

D75

2 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK52:3818:43
2Barbro CedérusSnättringe SK1:11:48+19:1025:33
3Gunvor GranathNynäshamns OK1:38:08+45:3034:55
Inger PahlénSöders-Tyresöej godkänd

H75

3 660 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf ÖhrnNynäshamns OK45:3912:28
2Rune RådeströmSnättringe SK47:01+1:2212:50
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö47:25+1:4612:57
4Bo HedlundIFK Enskede49:48+4:0913:36
5Curt ThorénNyköpings OK51:29+5:5014:03
6Lars CedérusSnättringe SK54:04+8:2514:46
7Håkan SjökvistSöders-Tyresö55:15+9:3615:05
8Sune LindellOK Hällen58:08+12:2915:53
9Bo RomsonHellas Orientering59:48+14:0916:20
10Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:04:17+18:3817:33
11Ronny HedlundOK Södertörn1:10:51+25:1219:21
12Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:11:03+25:2419:24
13Börje PahlénSöders-Tyresö1:11:30+25:5119:32
14Jan LarssonTullinge SK1:12:43+27:0419:52
15Hugo IsgrenIFK Enskede1:13:18+27:3920:01
16Leif HermundstadSnättringe SK1:15:59+30:2020:45
17Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:30:59+45:2024:51
Jan SöderbergIFK Lidingö SOKej godkänd
Jan BrundellSolna OKej start

D80

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:32:2138:57
Gunnel JunegardOK Södertörnej start

H80

2 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK47:5317:02
2Ulf EskilssonOK Södertörn50:41+2:4818:02
3Gösta GutelandSnättringe SK50:47+2:5418:04
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:15:50+27:5726:59

Inskolning

1 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Eskil BerghTullinge SKfullföljt
Alva DalenstamSnättringe SKfullföljt
Liv DalenstamSnättringe SKfullföljt
Alvin ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Maja HolmNynäshamns OKfullföljt
Phenix HolmNynäshamns OKfullföljt
Ilon HolmströmOK Ravinenfullföljt
Axel KrookSöders-Tyresöfullföljt
Juni LythTullinge SKfullföljt
Andre NilssonSnättringe SKfullföljt
Felicia RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Alice RuthströmJärla Orienteringfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Saga WallnerAttunda OKfullföljt
Folke WällstedtJärfälla OKfullföljt
Hedda MogensenOK Ravinenej start
Solveig SoldaggOK Klemmingenej start

U1

2 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK18:388:28
2Felix AhlströmIFK Enskede24:49+6:1111:16
3Simon AhlströmIFK Enskede27:06+8:2812:19
4Nadia FlorczykHaninge SOK30:35+11:5713:54
5Sofia Hernanderklubblös30:44+12:0613:58
6Anja HartleyHaninge SOK31:11+12:3314:10
7Melker WisborgTullinge SK32:20+13:4214:41
8Sixten Hörnfeldtklubblös36:52+18:1416:45
9Milo Bunkeklubblös37:05+18:2716:51
10Matilda FlordalSnättringe SK37:13+18:3516:55
11Saga HellbergSundbybergs IK39:03+20:2517:45
12Ida HellbergSundbybergs IK39:06+20:2817:46
13Nora TunbladMälarö SOK39:58+21:2018:10
14Nike VejedalSnättringe SK40:39+22:0118:28
15Ludvig BomanMälarö SOK42:30+23:5219:19
16Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö45:41+27:0320:45
17Miranda RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF46:16+27:3821:01
18Loa MattilaTullinge SK47:25+28:4721:33
19Elton BergHaninge SOK48:29+29:5122:02
20Gry WisénSnättringe SK49:12+30:3422:21
21Oscar RynerSnättringe SK49:13+30:3522:22
22Martin Apelgren GrönhaugHaninge SOK50:33+31:5522:58
23Gabriell NalatAttunda OK55:40+37:0225:18
24Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK56:46+38:0825:48
25Joar PerssonSundbybergs IK58:56+40:1826:47
26Linnea EkstrandHaninge SOK1:04:49+46:1129:27
27Veronica WimmersjöHaninge SOK1:34:41+1:16:0343:02
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Tom ValliusIFK Lidingö SOKej start
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKej start

U2

2 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ÅhgrenTullinge SK22:329:00
2Simon WenzinOK Södertörn22:33+0:019:01
3Hugo NyströmOK Ravinen30:17+7:4512:06
4Heidi LindquistHaninge SOK32:58+10:2613:11
5Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF34:25+11:5313:46
6Hanna SundströmSundbybergs IK34:53+12:2113:57
7Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK35:18+12:4614:07
8Kevin KarlssonSkarpnäcks OL35:54+13:2214:21
9Jon ForsbergIFK Enskede36:45+14:1314:42
10Ellen WestmanSundbybergs IK39:05+16:3315:38
11Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK42:05+19:3316:50
12Mirja HårdSkogsluffarnas OK45:10+22:3818:04
13Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF49:49+27:1719:55
14Liam de BoussardIFK Enskede52:46+30:1421:06
15Alexander HansonTumba-Mälarhöjden OK55:05+32:3322:02
16Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK1:01:28+38:5624:35
17Tea HägglundHaninge SOK1:01:58+39:2624:47
18Samuel BacklundHaninge SOK1:14:31+51:5929:48
19Alice LindholmTullinge SK1:43:54+1:21:2241:33
20Oskar LindholmTullinge SK1:45:04+1:22:3242:01
Jerke ruthströmJärla Orienteringej godkänd
Maria KaikkonenJärfälla OKej start
Lovisa NederheimTäby OKej start

U3

3 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK58:3018:13
2Alma JönssonHaninge SOK1:05:48+7:1820:29
3Erik WestmanSundbybergs IK1:10:19+11:4921:54
4Melvin EkSundbybergs IK1:22:01+23:3125:33

Öppen motion 1

2 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lenka ZatloukalovaTullinge SK18:417:41
2Anna TirickeSvaide Roma SOK26:55+8:1411:04
3Hanna WineysSkarpnäcks OL32:55+14:1413:32
4Livia HartleyHaninge SOK33:14+14:3313:40
5Paulina AlzénGustavsbergs OK37:14+18:3315:19
6Dondi NilssonJärla Orientering37:17+18:3615:20
7Hampus AlzenSäterbygdens OK37:54+19:1315:35
8Loke SundbergOK Södertörn42:49+24:0817:37
9Klara WineysSkarpnäcks OL43:26+24:4517:52
10Thure WineysSkarpnäcks OL43:31+24:5017:54
11Herman HelgersonHellas Orientering45:23+26:4218:40
12Klas LangelsSkarpnäcks OL53:43+35:0222:06
13Wibke JonasSkarpnäcks OL56:22+37:4123:11
14Samuel JonasSkarpnäcks OL56:24+37:4323:12
15Alicia ÖstholmNynäshamns OK1:21:18+1:02:3733:27
Milo BruzellTrosabygdens OKej godkänd

Öppen motion 2

3 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara KarlssonSkarpnäcks OL57:3015:22
2Jenny AxelssonSkarpnäcks OL59:18+1:4815:51
3Josifine KarlssonSkarpnäcks OL59:50+2:2015:59
4Anna PalmgrenSkogsluffarnas OK1:08:18+10:4818:15
5Ella ÖstholmNynäshamns OK1:08:33+11:0318:19
6Katja SamuelssonOK Södertörn1:26:17+28:4723:04

Öppen motion 3

3 250 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TyrckeSvaide Roma SOK40:3512:29
2Lisa Sundinklubblös44:16+3:4113:37
3Garry PetterssonStockholms OK45:00+4:2513:50
4Jens TirickeSvaide Roma SOK46:05+5:3014:10
5Fredrik Cederquist Törnbladklubblös47:56+7:2114:44
6Jessica Andersson Jonsonklubblös51:08+10:3315:44
7Maria TirickeSvaide Roma SOK51:26+10:5115:49
8Carina RongeTullinge SK53:20+12:4516:24
9Åsa HanssonTullinge SK56:46+16:1117:28
10Eva KindlundhTrosabygdens OK57:01+16:2617:32
11Ludvig NordSnättringe SK57:06+16:3117:34
11Casper BroquistIFK Lidingö SOK57:06+16:3117:34
13Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF57:46+17:1117:46
14Cleo MattilaTullinge SK1:01:30+20:5518:55
15Gustav NyströmOK Ravinen1:02:38+22:0319:16
16Tomas TirickeSvaide Roma SOK1:03:40+23:0519:35
17Eva SahlströmBromma-Vällingby SOK1:03:45+23:1019:36
18Eva HagrotTäby OK1:03:56+23:2119:40
19Linus WelanderSkarpnäcks OL1:05:10+24:3520:03
20Lisa SundbergTullinge SK1:05:38+25:0320:11
21Marrianne SandströmOK Ravinen1:06:05+25:3020:20
22Elisabeth LindstetOK Ravinen1:06:12+25:3720:22
23Anna-Kia JohnssonOK Måsen1:06:33+25:5820:28
24Robin ThunströmHellas Orientering1:07:00+26:2520:36
25Johanna NilssonHellas Orientering1:07:16+26:4120:41
26Kajsa GradinAttunda OK1:09:07+28:3221:16
27Jessica Malmbergklubblös1:15:01+34:2623:04
28Hannah Linngårdklubblös1:17:40+37:0523:53
29Eva Olssonklubblös1:17:47+37:1223:56
30Sofia HagnellSkogsluffarnas OK1:28:35+48:0027:15
31Nenette DäckforsTullinge SK1:45:17+1:04:4232:23
32inger ClelandHellas Orientering1:49:07+1:08:3233:34
33Alexander MagnvallOK Södertörn1:51:15+1:10:4034:13
34Kamlin LauHellas Orientering1:51:42+1:11:0734:22
35Mei Ling Famklubblös2:23:00+1:42:2544:00
Niklas ÖstergrenSundbybergs IKej godkänd
Annika ÖstholmNynäshamns OKej godkänd
Terri LindholmTullinge SKej godkänd
Anton HedströmSöders-Tyresöej godkänd
Anna GustafssonTrosabygdens OKej godkänd
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKutgått

Öppen motion 4

4 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle YttermoOK Södertörn38:538:36
2Henrik Augustssonklubblös43:24+4:319:36
3David LifTumba-Mälarhöjden OK48:29+9:3610:43
4Ulf Kingströmklubblös53:51+14:5811:54
5Dan BomanMälarö SOK58:13+19:2012:52
6Christina StrandbergGustavsbergs OK1:01:52+22:5913:41
7Anders BrunanderAttunda OK1:03:13+24:2013:59
8Karin BäckströmSkarpnäcks OL1:03:29+24:3614:02
9Johan AnderssonSundbybergs IK1:07:12+28:1914:52
10Erika HörnfeldtCentrum OK1:18:39+39:4617:24
11Sofia HjulströmCentrum OK1:18:40+39:4717:24
12Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:22:30+43:3718:15
13Emelie MelanderSundbybergs IK1:25:50+46:5718:59
14Embla MyrdalSundbybergs IK1:25:53+47:0019:00
15Cecilia CösterSkarpnäcks OL1:28:45+49:5219:38
16Adrian EkVäsby OK2:04:30+1:25:3727:32
Levi LillkvistHellas Orienteringej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina Eriksson EdénJärfälla OK34:009:26
2Henrik Hernanderklubblös35:14+1:149:47
3Kim AnderssonAndrarums IF43:57+9:5712:12
4Mia Backmanklubblös47:32+13:3213:12
5Cecilia NordquistTäby OK47:34+13:3413:12
6Peter MattilaTullinge SK50:19+16:1913:58
7Daniel KarlssonNyköpings OK50:50+16:5014:07
8Mårten KällmanSöders-Tyresö51:28+17:2814:17
9Helena FalkTäby OK52:56+18:5614:42
10Stefan Sandbergklubblös54:00+20:0015:00
11Torbjörn PetterssonAttunda OK55:45+21:4515:29
12Nicklas SydwSkarpnäcks OL55:50+21:5015:30
13Pasi ValjusIFK Lidingö SOK59:55+25:5516:38
14Ingemar TedhamreSnättringe SK1:00:22+26:2216:46
14Jan HedströmSöders-Tyresö1:00:22+26:2216:46
16Helene EklundOK Södertörn1:01:28+27:2817:04
17Carina MöllerOK Södertörn1:01:35+27:3517:06
18Ulrika HellströmAttunda OK1:04:24+30:2417:53
19Love PalmgrenSkogsluffarnas OK1:05:38+31:3818:13
20Bo Landarklubblös1:08:02+34:0218:53
21Gunilla ErikssonTullinge SK1:08:12+34:1218:56
22Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro1:08:55+34:5519:08
23Albert NordSnättringe SK1:09:31+35:3119:18
24Lucas AlzénGustavsbergs OK1:09:50+35:5019:23
25Per SvenssonJärfälla OK1:10:22+36:2219:32
25Marie SvenssonJärfälla OK1:10:22+36:2219:32
27Siri TärnrotHellas Orientering1:11:29+37:2919:51
28Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK1:12:19+38:1920:05
29Erica ImesonSärna SK1:14:25+40:2520:40
30Sofia JyllenswärdOK Linné1:17:37+43:3721:33
31Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:18:14+44:1421:43
32Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF1:18:55+44:5521:55
32Anton NessSödertälje-Nykvarn OF1:18:55+44:5521:55
34Otto PerssonSkogsluffarnas OK1:19:31+45:3122:05
35Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF1:20:54+46:5422:28
36Nora LundinSkogsluffarnas OK1:21:33+47:3322:39
37Carin MattilaTullinge SK1:22:18+48:1822:51
38Annica LübckeOK Ravinen1:23:06+49:0623:05
39Per FranklingIFK Lidingö SOK1:24:27+50:2723:27
40Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:27:06+53:0624:11
41Jenny MagnvallOK Södertörn1:29:34+55:3424:52
42Lena NilssonOK Österåker1:30:48+56:4825:13
43Per ArnessonSkarpnäcks OL1:31:50+57:5025:30
44Cecilia NilssonGustavsbergs OK1:34:20+1:00:2026:12
45Håkan FalkOK Ravinen1:36:06+1:02:0626:41
46Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:36:57+1:02:5726:55
47Paulina BorgHaninge SOK1:41:49+1:07:4928:16
48Jörgen DäckforsTullinge SK1:44:41+1:10:4129:04
49Agnes ModinBromma-Vällingby SOK1:47:37+1:13:3729:53
50Malla Grenfältklubblös1:55:07+1:21:0731:58
51Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK1:55:47+1:21:4732:09
52Hailey BuhreAttunda OK2:08:26+1:34:2635:40
53Linnéa KarlssonVäsby OK2:08:30+1:34:3035:41
Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd
Åsa SkunckeTäby OKej godkänd
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Karin FlordalSnättringe SKej godkänd
Aniki Landarvklubblösej godkänd
Karin SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd
Johanna FelixNynäshamns OKej start
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OFej start

Öppen motion 6

5 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas BorgSundbybergs IK1:16:0813:18
2Roger Taringerklubblös1:24:35+8:2714:47
3Jan RetsloffHellas Orientering1:27:50+11:4215:21
4Thomas SundbergTullinge SK1:32:47+16:3916:13
5Emeli GrafströmAttunda OK1:41:29+25:2117:44
6Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK1:43:42+27:3418:07
7Morgan Skoghklubblös1:51:05+34:5719:25
8Sara ForsbergJärfälla OK1:51:25+35:1719:28
9Matias JyllenswärdOK Linné2:01:32+45:2421:14
10Håkan Wallbergklubblös2:05:19+49:1121:54
11Karolina PihloOK Ravinen2:10:28+54:2022:48
Helena GanslandttIFK Lidingö SOKej godkänd
Niklas FelixNynäshamns OKej godkänd
Karin Blixtvallsta skutgått
Martin JonsonHellas Orienteringutgått
Lisa ErikssonSundbybergs IKutgått
Malin SandbergOK Älvsjö-Örbyutgått
Eva HamplinSnättringe SKutgått

Öppen motion 7

3 040 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent BergmanOK Ravinen26:018:33
2Jan-Olof BogrenSundbybergs IK29:21+3:209:39
3Monica HatlenTullinge SK32:03+6:0210:32
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK33:35+7:3411:02
5Torbjörn JohanssonOK Södertörn33:54+7:5311:09
6Ann BergmanOK Ravinen35:13+9:1211:35
7Maria AnderssonVästerbergslagens OL38:55+12:5412:48
8Torbjörn BergmanSnättringe SK39:13+13:1212:54
9Börje LenasSkogsluffarnas OK39:19+13:1812:55
10Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK39:36+13:3513:01
11Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby40:26+14:2513:18
11Håkan SjunnestrandSolna OK40:26+14:2513:18
13Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL40:36+14:3513:21
14Mari HeijkenskjöldTullinge SK42:03+16:0213:49
15Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK43:23+17:2214:16
16Håkan KarlssonMälarö SOK43:34+17:3314:19
17Sara NylénBromma-Vällingby SOK44:30+18:2914:38
18Fredrik JonssonAttunda OK44:36+18:3514:40
19Emma RosénOK Njudung45:08+19:0714:50
20Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK45:43+19:4215:02
21Ann GranqvistOK Ravinen46:57+20:5615:26
22Eva MolénSkarpnäcks OL48:19+22:1815:53
23Anna-Clara WistedtSundbybergs IK48:47+22:4616:02
24Dejan IlicOK Paracin49:07+23:0616:09
25Evy NordSödertälje IF49:08+23:0716:09
26Lars MongårdSkogsluffarnas OK49:23+23:2216:14
27Rolf E. NilssonTullinge SK50:11+24:1016:30
28Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK50:14+24:1316:31
29Karin FriströmTullinge SK51:00+24:5916:46
30Lina SöderkvistSäterbygdens OK51:27+25:2616:55
31Tomas BjörelindJärla Orientering51:56+25:5517:05
32Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK52:00+25:5917:06
33Sven SetterqvistOK Södertörn52:07+26:0617:08
34Åsa LindhSundbybergs IK52:10+26:0917:09
35Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK53:40+27:3917:39
36Mari-Helen LidströmSnättringe SK54:01+28:0017:46
37Martin ErikssonOK Södertörn54:52+28:5118:02
38Maggan TärnblomSöders-Tyresö54:58+28:5718:04
39Malin MårtenssonOK Ravinen56:15+30:1418:30
39Annika HedbergOK Södertörn56:15+30:1418:30
41Johanna RaukolaOK Södertörn57:20+31:1918:51
42Peter WestmanSundbybergs IK57:53+31:5219:02
43Ann LeesmentMälarö SOK58:51+32:5019:21
44Björn SandénOK Södertörn58:52+32:5119:21
44Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK58:52+32:5119:21
46Ingalill KåbergOK Ravinen59:31+33:3019:34
47Ismo Turunenklubblös1:00:04+34:0319:45
48Margareta AnderssonHellas Orientering1:00:26+34:2519:52
49Arne WesterlundNyköpings OK1:01:02+35:0120:04 Ladda ner rutt i gpx-format
50Malin SundebySkogslöparna1:01:16+35:1520:09
51Lars NordSödertälje IF1:01:23+35:2220:11
52Elinor LangeOK Ravinen1:02:01+36:0020:24
53Per WistedtSundbybergs IK1:02:46+36:4520:38
54Fredrik JohanssonTullinge SK1:03:19+37:1820:49
55Maria EhnTullinge SK1:03:55+37:5421:01
56Thomas Halengrenklubblös1:06:50+40:4921:59
57Stefan FerdmanTullinge SK1:07:33+41:3222:13
58Daniel EkenstedtTullinge SK1:07:35+41:3422:13
59Thomas WidehagSundbybergs IK1:07:46+41:4522:17
60Ulf GrandinOK Linné1:07:51+41:5022:19
61Björn Brorsonklubblös1:09:02+43:0122:42
62Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen1:09:13+43:1222:46
63Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:10:23+44:2223:09
64Lovisa HöglundTullinge SK1:10:58+44:5723:20
65Bo WinaldHellas Orientering1:11:40+45:3923:34
66Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:12:22+46:2123:48
67Josef AnderssonJärfälla OK1:19:22+53:2126:06
68Katrin JosefssonVäsby OK1:19:35+53:3426:10
69Anna LindellGustavsbergs OK1:20:03+54:0226:19
70Rolf LindblomOK Klemmingen1:20:22+54:2126:26
71Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:20:50+54:4926:35
72Sissel WidehagSundbybergs IK1:21:41+55:4026:52
73Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK1:22:04+56:0326:59
74Carl CarlinSöders-Tyresö1:25:39+59:3828:10
75Caroline GyllenbergSkogsluffarnas OK1:29:18+1:03:1729:22
76Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:37:54+1:11:5332:12
77Yvone BrantingSkarpnäcks OL1:55:02+1:29:0137:50
Margaretha NylundOK Södertörnej godkänd
Annakarin RahlénOK Ravinenej godkänd
Carin RosénGustavsbergs OKej godkänd
Hanna BrusSnättringe SKutgått
Viviann AnderssonSnättringe SKutgått
Elisabeth CarlinSöders-Tyresöutgått
Anna HolmströmTäby OKutgått
Jörgen WidlundNynäshamns OKutgått
Cina BroquistIFK Lidingö SOKej start
Mikael AleniusNyköpings OKej start
Elin TörnqvistSnättringe SKej start

Öppen motion 8

4 680 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonKamrat och IF KIF36:277:47
2Joachim LythTullinge SK39:56+3:298:31
3Jonas HalaiKamrat och IF KIF40:20+3:538:37
4Lars LindbomMälarö SOK41:42+5:158:54
5Mattias HolmbergCentrum OK42:22+5:559:03
6Thorstein HoleNydalens SK Klubb 9000543:49+7:229:21
7Lars ForsbergOK Ravinen44:50+8:239:34
8Josefin PerssonJärla Orientering45:32+9:059:43
9Lennart SwahnSundbybergs IK45:54+9:279:48
10Zdenek LiscinskyTullinge SK45:59+9:329:49
11Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF46:32+10:059:56
12Göran HillgrenOK Södertörn48:27+12:0010:21
13Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK48:51+12:2410:26
14Fredrik Pajalaklubblös49:31+13:0410:34
15Annie ForsbergOK Ravinen50:38+14:1110:49
16Ruhdi KarlssonVästerås SOK50:46+14:1910:50
17Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby51:48+15:2111:04
18Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK52:02+15:3511:07
19Andreas BergLinköpings OK54:53+18:2611:43
20Maaret Turunenklubblös55:04+18:3711:45
21Anna RökenTäby OK56:51+20:2412:08
22Henrik AnderssonSTHLM Gigolo57:35+21:0812:18
23Nina HerneOK Ravinen58:36+22:0912:31
24Anders Meurkklubblös58:37+22:1012:31
25Björn LinderGustavsbergs OK58:53+22:2612:34
26Annett PerssonSkogslöparna59:22+22:5512:41
27Ulrika ForsbergOK Ravinen1:00:11+23:4412:51
28Andrea BalakovaNyköpings OK1:00:15+23:4812:52
29Oskar NederheimTäby OK1:01:06+24:3913:03
30Peter LindSöders-Tyresö1:02:06+25:3913:16
31Jon SundbergJärfälla OK1:03:10+26:4313:29
32Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:03:37+27:1013:35
33Adam Bergqvistklubblös1:04:10+27:4313:42
34Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:04:50+28:2313:51
35Adam BrattTullinge SK1:05:10+28:4313:55
36Michael BroquistIFK Lidingö SOK1:05:19+28:5213:57
37Anna LundquistOK Ravinen1:05:42+29:1514:02
38Carin KihlströmTäby OK1:06:26+29:5914:11
39Caroline Cederquist Törnbladklubblös1:07:16+30:4914:22
40Stefan WisborgTullinge SK1:08:02+31:3514:32
41My HeinrupJärla Orientering1:08:27+32:0014:37
42Linda RuthströmJärla Orientering1:09:24+32:5714:49
43Jonas HellströmAttunda OK1:09:26+32:5914:50
44Stefan JohanssonOK Vivill1:09:57+33:3014:56
45Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb1:11:04+34:3715:11
46Nina WallanderJärla Orientering1:11:34+35:0715:17
47Lena RisbyOK Ravinen1:14:31+38:0415:55
48Boel SundbergOK Södertörn1:15:39+39:1216:09
49Emma RisbyOK Ravinen1:16:43+40:1616:23
50Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:17:29+41:0216:33
51Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:18:15+41:4816:43
52Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:19:14+42:4716:55
53Kristin BerghTullinge SK1:20:19+43:5217:09
54Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:21:08+44:4117:20
55Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:21:29+45:0217:24
56Glenn WiderströmOK Ravinen1:24:28+48:0118:02
57Lena BuhreAttunda OK1:25:57+49:3018:21
58Daniel HelanderTullinge SK1:27:17+50:5018:39
59Ingvar Svenssonklubblös1:28:06+51:3918:49
60Linus Hjerpeklubblös1:28:16+51:4918:51
61Ingrid PaylssonSkogsluffarnas OK1:29:45+53:1819:10
62Per BlomIFK Enskede1:37:51+1:01:2420:54
63Peter SjöstedtSundbybergs IK1:38:07+1:01:4020:57
64Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:41:00+1:04:3321:34
65Richard NilssonGustavsbergs OK1:41:39+1:05:1221:43
66Anders RyrmanCentrum OK1:42:21+1:05:5421:52
67Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:44:43+1:08:1622:22
68Albin JohanssonSkogsluffarnas OK1:54:02+1:17:3524:21
Canice Perssonklubblösej godkänd
Niclas RökenTäby OKej godkänd
Erik Froodeklubblösej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Susanne StålSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ilian Perssonklubblösej godkänd
Anders RöstinSöders-Tyresöutgått
Peter BergmanTullinge SKej start

Öppen motion 9

7 720 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valentin KoziavinSnättringe SK56:427:20
2Viktor AntonssonEksjö SOK58:20+1:387:33
3Henrik ErikssonCentrum OK1:02:58+6:168:09
4Magnus JohanssonNyköpings OK1:05:39+8:578:30
5Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:11:44+15:029:17
6Magnus Backlundklubblös1:19:28+22:4610:17
7Anders ThuresonHellas Orientering1:20:22+23:4010:24
8Olof LarssonSnättringe SK1:23:41+26:5910:50
9Olof LethagenCentrum OK1:29:40+32:5811:36
10Oskar HermanssonCentrum OK1:30:24+33:4211:42
11Niclas NilssonOK Österåker1:31:59+35:1711:54
12Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK1:32:01+35:1911:55
13Magnus DalenstamSnättringe SK1:34:31+37:4912:14
14Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby1:35:48+39:0612:24
15Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:37:14+40:3212:35
16Gustaf EricsonJärla Orientering1:38:21+41:3912:44
17Caroline WilboisGöteborgs Skidklubb1:42:11+45:2913:14
18Nils LilijedalEnebyberg IF Klubb 900011:42:31+45:4913:16
19Staffan ÅkerblomOK Linné1:43:17+46:3513:22
20Thomas LundbergMälarö SOK1:45:48+49:0613:42
21Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK2:05:22+1:08:4016:14
22Per LjungStockholms OK2:09:09+1:12:2716:43
23Anders WinaldHellas Orientering2:55:54+1:59:1222:47
24Douglas LundinSkogsluffarnas OK3:17:49+2:21:0725:37
Jonas CarlssonSundbybergs IKutgått
Peder PederssonCentrum OKutgått
Jan StridhSkogsluffarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser