Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Haningenatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Haningenatten
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: fredag 26 oktober 2018

D21

4 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering49:289:54
2Lisa AnderssonÄrla IF50:32+1:0410:07
3Galina RibediucHellas Orientering50:58+1:3010:12
4Kristin HylanderNyköpings OK51:38+2:1010:20
5Ida HylanderNyköpings OK51:43+2:1510:21
6Julia DavidssonÄrla IF59:03+9:3511:50
7Sanna BatzSkarpnäcks OL1:01:12+11:4412:15
8Astrid SimonssonSundbybergs IK1:02:30+13:0212:31
9Katarina NorrbyOK Södertörn1:03:22+13:5412:41
10Diana SoldaggOK Klemmingen1:04:28+15:0012:55
11Filipa RodriguesJärla Orientering1:04:34+15:0612:56
12Rebecka HylanderNyköpings OK1:05:22+15:5413:05
13Sara JonassonCentrum OK1:27:38+38:1017:33
14Nadja RutzSundbybergs IK1:49:32+1:00:0421:57
Moa KjellstrandCentrum OKej start

H21

5 360 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen40:107:29
2Love SintringHagaby GoIF Örebro41:43+1:337:46
3Niklas AldénOK Linné41:50+1:407:48
4Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF42:24+2:147:54
5Love BerzellOK Ravinen44:17+4:078:15
6Henrik PerssonTullinge SK44:47+4:378:21
7Anders BoströmJärfälla OK49:26+9:169:13
8Robert JohanssonTäby OK52:51+12:419:51
9David ErikssonHagaby GoIF Örebro53:42+13:3210:01
10David HectorSnättringe SK54:33+14:2310:10
11Patrik ÄppelgranSnättringe SK58:50+18:4010:58
12Simon BohmanRånäs OK1:00:31+20:2111:17
13Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:12:03+31:5313:26
14Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:14:19+34:0913:51
15Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:15:28+35:1814:04
16Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:18:26+38:1614:37
Kristoffer EdshageCentrum OKutgått
Hannes SvahnOK Ravinenutgått
Martin LarboIFK Lidingö SOKej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Torbjörn PerssonNässjö OKej start
Tomas HolmbergCentrum OKej start

H20

4 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian LindhSundbybergs IK1:19:5717:11

D18

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine AnderssonTäby OK1:11:2017:52

H18

4 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:01:3813:15
2Alexander SchandlOK Södertörn1:09:30+7:5214:56

D16

3 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SundströmJärla Orientering54:1416:05
Tindra JonssonSkarpnäcks OLutgått
Matilda LindhSundbybergs IKutgått
Lisa WadenbrantSundbybergs IKej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start

H16

3 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GeliusSnättringe SK28:028:19
2Erik Lidström LauriSnättringe SK43:01+14:5912:45
3Albin HainkeSnättringe SK45:54+17:5213:37
4Melker PalmJärfälla OK47:42+19:4014:09
5Mattis SandénOK Södertörn53:30+25:2815:52

D14

2 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Thea LennartssonJärfälla OKutgått

H14

2 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LundquistOK Ravinen40:3413:50
2Vidar NettelmarkSurahammars SOK49:36+9:0216:55
3Emil HelanderTullinge SK1:04:06+23:3221:52
Oskar EknerSnättringe SKej start
Filip LindqvistTäby OKej start

H12

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NetzJärla Orientering28:2814:22
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK41:56+13:2821:10
3Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOK49:48+21:2025:09
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SKej start

H35

4 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BerghTullinge SK1:09:1913:53
2Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:17:11+7:5215:28
Elis AnderssonTrosabygdens OKutgått

D40

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AhlquistJärla Orientering1:17:1419:21

H40

4 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove OksvoldCentrum OK44:4910:11
2Fredrik JohanssonSundbybergs IK47:22+2:3310:45
3Christian RotvikerCentrum OK48:58+4:0911:07
4Emil AnderssonLänna IF49:22+4:3311:13
5Mikael PerssonFK Göingarna52:53+8:0412:01
6Björn LundquistOK Ravinen53:02+8:1312:03
7Torbjörn GillsparrOK Österåker1:05:23+20:3414:51
8Stefan LindströmSundbybergs IK1:13:52+29:0316:47
Hugo FlordalSnättringe SKej start
Robert HanningJärla Orienteringej start

D45

3 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadja DahlströmSnättringe SK1:11:0218:50
2Angelica BrandqvistTibro OK1:19:18+8:1621:02
3Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:35:26+24:2425:18

H45

4 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan Svensson GeliusSnättringe SK39:089:03
2Lars HjulströmNynäshamns OK45:23+6:1510:30
3Magnus LennartssonJärfälla OK49:18+10:1011:24
4Jonas AnderssonIF Thor56:39+17:3113:06
5Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK56:56+17:4813:10
6Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:04:27+25:1914:55
7Nic KruysIF Thor1:07:56+28:4815:43
8Stefan NorinSöders-Tyresö1:09:47+30:3916:09
9Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:16:08+37:0017:37
10Mattias ÖstholmNynäshamns OK1:20:40+41:3218:40

D50

3 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi ErikssonOK Linné1:01:3117:11
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:03:50+2:1917:49
3Åsa LindhSundbybergs IK1:20:53+19:2222:35
4Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK1:23:11+21:4023:14
5Karin BjörklundIFK Enskede1:43:19+41:4828:51
Cecilia WestströmSundbybergs IKej godkänd

H50

4 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Juha LoenbergSkarpnäcks OL46:2310:44
2Anders BjörklundIFK Enskede50:07+3:4411:36
3Jens LindströmTibro OK57:42+11:1913:21
4Kalle PerssonOK Österåker59:09+12:4613:41
5Hans OlsénSundbybergs IK59:11+12:4813:41
6Jan LindhSundbybergs IK1:01:40+15:1714:16
7Bengt SvenssonSundbybergs IK1:05:50+19:2715:14
8Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:11:29+25:0616:32
9Nils EklöwOK Södertörn1:14:33+28:1017:15
10Olle SandénOK Södertörn1:15:10+28:4717:23
11Anders BerkelundVäsby OK1:22:47+36:2419:09
12Sven EdvardssonSundbybergs IK1:23:05+36:4219:13
Ansgar SimonssonSundbybergs IKutgått
Fredrik ÅslundKatrineholms OKej start

D55

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmJärla Orientering58:0116:12
Annika SvenssonSolna OKej godkänd

H55

3 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Linné38:3310:13
2Thomas NilssonStora Tuna OK49:59+11:2613:15
3Per BacklundOK Södertörn51:16+12:4313:35
4Janne NilssonCentrum OK54:51+16:1814:32
5Björn RegerSöders-Tyresö56:48+18:1515:03
6Ulf HylanderNyköpings OK58:01+19:2815:23
7Per-Anders LindgrenCentrum OK1:01:19+22:4616:15
8Bo LauriSnättringe SK1:03:15+24:4216:46
9Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:03:23+24:5016:48
10Tomas MovinSnättringe SK1:07:16+28:4317:50
11Jan NettelbjerJärfälla OK1:11:57+33:2419:05
12Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:12:00+33:2719:05
13Thomas NybergAttunda OK1:13:20+34:4719:27
14Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:16:15+37:4220:13
Carl-Johan ThorellOK Ravinenutgått

D60

3 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta ValentinGustavsbergs OK37:3612:24
2EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF44:17+6:4114:36
3Gunilla KreissJärla Orientering46:03+8:2715:11
4Lena LarssonSala OK50:07+12:3116:32

H60

3 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ForsstedtSöders-Tyresö36:5812:12
2Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK37:27+0:2912:21
3Jan KihlSundbybergs IK42:46+5:4814:06
4Ivar NäsholmÄrla IF44:03+7:0514:32
5Tapani MattusIFK Lidingö SOK50:05+13:0716:31
6Hans-Erik PerssonSundbybergs IK56:53+19:5518:46
7Kurt MaxéSundbybergs IK1:31:38+54:4030:14
Håkan SjunnestrandSolna OKej godkänd
Jan GottfridssonNorbergs OKej start

D65

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK50:5216:47
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:11:59+21:0723:45
3Ingrid GraneliHaninge SOK1:20:40+29:4826:37
Ulla GummesonVäsby OKej start

H65

3 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas WesterGustavsbergs OK36:3512:04
2Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK40:12+3:3713:16
3Christer NordströmOK Älvsjö-Örby43:53+7:1814:28
4Göran LarssonSala OK44:05+7:3014:32
5Magnus HaraldssonGustavsbergs OK46:11+9:3615:14
6Lennart HävrénTullinge SK46:25+9:5015:19 Ladda ner rutt i gpx-format
7Matz LarssonGustavsbergs OK47:16+10:4115:35
8Sten-Åke HolmbergSala OK54:16+17:4117:54
9Kurt ErikssonVandrarringen57:01+20:2618:49
10Bo DavidssonSolna OK57:20+20:4518:55
11Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:02:06+25:3120:29
Urban BoströmSolna OKutgått

D70

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK47:1517:30
2Ulla LindellOK Hällen1:08:08+20:5325:14
Elke WilkeTierps SOKutgått
Anna BlomgrenTullinge SKutgått

H70

2 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK43:4816:13
2Ingvar SvenssonBjursås OK47:16+3:2817:30
3Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF56:30+12:4220:55
4Jan BojlingSolna OK56:48+13:0021:02
5Lars JonassonJärfälla OK1:08:52+25:0425:30
6Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:10:39+26:5126:09
7Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:15:21+31:3327:54
8Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:17:19+33:3128:38
9Börje WahlgrenSundbybergs IK1:29:06+45:1833:00
Anders GärderudIFK Lidingö SOKutgått
Lars NordinSolna OKutgått
John ÖstlundSundbybergs IKutgått

D75

2 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Berit LindungerHaninge SOKej start

H75

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK54:0020:00
2Sune LindellOK Hällen1:02:57+8:5723:18
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:04:59+10:5924:04
4Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:09:10+15:1025:37
5Arne YngströmHagaby GoIF Örebro1:30:34+36:3433:32
6Bo SundénKarlsbyhedens OK1:43:45+49:4538:25
7Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:46:10+52:1039:19
8Torbjörn TirénHellas Orientering1:49:04+55:0440:23
Sören JohanssonSala OKej godkänd
Staffan ElmhagenSöders-Tyresöutgått

Öppen motion 3

1 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LarssonOK Hedströmmen40:1720:20
2Anna WolgastSnättringe SK43:11+2:5421:48
3Åsa HallanderCentrum OK1:22:18+42:0141:33
Björn AnderssonTäby OKej godkänd
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Heidi BjerkhaugOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 5

2 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL51:4217:38
2Stefan AbrahamssonSundbybergs IK54:27+2:4518:35
3Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:04:33+12:5122:01
4Fredrick GrimborgSkarpnäcks OL1:06:18+14:3622:37
5Daniel PerssonCentrum OK1:13:38+21:5625:07
6Kurt NensénOK Måsen1:24:47+33:0528:56
7Alva NyströmIF Thor1:28:12+36:3030:06
8Rebecka HartvikLänna IF1:28:14+36:3230:06
9Johan LingvallOK Hedströmmen1:59:02+1:07:2040:37
Sara NylénBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johan Claessonklubblösej godkänd
Nayara GillsparrOK Österåkerutgått

Öppen motion 7

3 580 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonTullinge SK47:2113:13
2Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK51:55+4:3414:30
3Henrik NorellSnättringe SK59:58+12:3716:45
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK1:04:34+17:1318:02
5Alexander KaragiannisTrosabygdens OK1:11:59+24:3820:06
6Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:17:06+29:4521:32
7Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:17:08+29:4721:32
8Emma JohanssonSundbybergs IK1:24:07+36:4623:29
9Daniel HelanderTullinge SK1:38:47+51:2627:35
Per LjungCentrum OKej godkänd
Mats HainkeSnättringe SKej godkänd
Ylva FornanderVästerbergslagens OLej godkänd
Robert HögforsTrosabygdens OKej godkänd
Åke LarssonOK Hedströmmenej godkänd
Carin RosénGustavsbergs OKutgått
Johan AnemyrNässjö OKej start

Öppen motion 9

4 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AhnlénOK Hammaren37:148:27
2Jesper AnderssonSnättringe SK50:13+12:5911:24
3Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:05:19+28:0514:50
4Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:06:37+29:2315:08
5Johan HartvikLänna IF1:07:37+30:2315:22
6Peter NyströmIF Thor1:07:40+30:2615:22
7Magnus EricsonJärla Orientering1:10:11+32:5715:57
8Gustaf EricsonJärla Orientering1:10:19+33:0515:58
9Anders RyrmanCentrum OK1:40:23+1:03:0922:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser