Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 11 maj 2017

Öppen motion 1

2 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LindströmSundbybergs IK25:5910:49
2Erik WestmanSundbybergs IK27:00+1:0111:15
3Irma WidehagSundbybergs IK27:13+1:1411:20
4Hanna PerssonSundbybergs IK32:35+6:3613:34
5Wilma GavelinSundbybergs IK32:36+6:3713:35
6Christer GrunderSolna OK37:44+11:4515:43
7Botvid SimonssonSundbybergs IK39:17+13:1816:22
8Pontus AbrahamssonSundbybergs IK40:36+14:3716:55
9Filip KarlströmSundbybergs IK40:39+14:4016:56
10Selma SundbergSundbybergs IK44:18+18:1918:27
11Arvid HellbergSundbybergs IK44:22+18:2318:29
12Ludvig SundströmSundbybergs IK44:51+18:5218:41
13Adam GustavssonSundbybergs IK52:02+26:0321:40
14Manfred LevinSundbybergs IK52:16+26:1721:46
15Olle FinneSundbybergs IK52:57+26:5822:03
16Melvin EkbergSundbybergs IK53:27+27:2822:16
17Erik & Linnea LindvågSolna OK1:01:45+35:4625:43
18David EideforsSundbybergs IK1:38:10+1:12:1140:54
Vilgot SöderströmSundbybergs IKutgått

Öppen motion 3

3 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv AlmrothSundbybergs IK24:078:02
2Kristina SörenssenKlubblös34:22+10:1511:27
3Egon WistedtSundbybergs IK34:24+10:1711:28
4Oscar SöderströmSundbybergs IK36:57+12:5012:19
5Fanny OlssonSundbybergs IK42:11+18:0414:03
6Mikael KökeritzSundbybergs IK43:10+19:0314:23
7Varja BerglundSundbybergs IK44:39+20:3214:53
8Heimer JunkkaSundbybergs IK45:40+21:3315:13
9Isabelle BoströmSundbybergs IK47:55+23:4815:58
10Magnus JensenOYS Vapari52:19+28:1217:26
11Simon LindqvistSundbybergs IK54:28+30:2118:09
12Magdalena FribergKlubblös1:00:52+36:4520:17
13Leopoldine Raihle HeldSundbybergs IK1:07:20+43:1322:26
14Maja FinneSundbybergs IK1:07:22+43:1522:27
Cecilia JunkkaSundbybergs IKej godkänd
Mark SundbergSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 4

5 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina LevanderOK Kolmården1:07:3412:44
Narsinh ModaniKlubblösej godkänd
Gittan CarlsundKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK27:087:45
2Johanna WallnäsSundbybergs IK30:38+3:308:45
3Clea WallnäsSundbybergs IK30:40+3:328:45
3David GustavssonSMHI IF30:40+3:328:45
5Mats LundbladTäby OK33:04+5:569:26
6Karl-Gunnar KarnebäckMefos ik33:38+6:309:36
7Anna-Clara WistedtSundbybergs IK34:45+7:379:55
8Sven EdvardssonKlubblös35:09+8:0110:02
9Anders KökeritzSundbybergs IK35:23+8:1510:06
10Jan GothKlubblös36:20+9:1210:22
11Andrus KlaarKlubblös36:55+9:4710:32
12Marika KujalaKlubblös39:35+12:2711:18
13Lars BlomKlubblös40:21+13:1311:31
14Viktor WindbladHarju KEK RSK41:49+14:4111:56
15Åsa NylénBromma-Vällingby SOK42:29+15:2112:08
16Thomas FehrmSolna OK43:02+15:5412:17
17Bo LandarvKlubblös44:40+17:3212:45
18Anki LandarvKlubblös45:50+18:4213:05
19Erika FranzenSundbybergs IK46:27+19:1913:16
20Helena StrömSundbybergs IK48:20+21:1213:48
21Lars NordinSolna OK52:20+25:1214:57
22Niclas BjörkKlubblös57:30+30:2216:25
23Oskar OlssonKlubblös58:04+30:5616:35
24Daniel NordskottKlubblös1:06:34+39:2619:01
Peter OdénVaxholms OKej godkänd
Fredrik SandströmKlubblösej godkänd
Johan SvedbrantKlubblösutgått
Ulla CarnebäckMefos ikutgått

Öppen motion 6

6 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael WallnäsSundbybergs IK39:216:20
2Anna FalkSundbybergs IK40:07+0:466:28
3Moritz HammerSundbybergs IK40:33+1:126:32
4Riina KuuseloOK Linné42:48+3:276:54
5Mats CarlssonSundbybergs IK43:00+3:396:56
6Lennart SwahnSundbybergs IK44:10+4:497:07
7Mats LenellKlubblös45:14+5:537:17
8Claes AnderssonKlubblös45:28+6:077:20
9Anton SilierJärfälla OK46:39+7:187:31
10Frank SteinerJärfälla OK47:07+7:467:35
11Emelia NilssonHarju KEK RSK52:56+13:358:32
12Johan LinderssonHarju KEK RSK54:04+14:438:43
13Per HäggSundbybergs IK54:57+15:368:51
14Michael BergstenKlubblös55:28+16:078:56
15Jan NettelbjerJärfälla OK55:55+16:349:01
16Tony GreppKlubblös56:03+16:429:02
17Peter NordströmSolna OK58:29+19:089:25
18Kjell VallinSundbybergs IK1:00:13+20:529:42
19Gabor GerebSundbybergs IK1:11:10+31:4911:28
20Daniel BränströmMefos ik1:12:20+32:5911:40
20Albert Utterström HärdmarkSundbybergs IK1:12:20+32:5911:40
22Mattias JanssonKlubblös1:14:58+35:3712:05
23Robert JohanssonKlubblös1:20:35+41:1412:59
Sergey VenkovKlubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser