Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stigtomtakavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Stigtomtakavlen
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: lördag 14 april 2018 - söndag 15 april 2018

H17E

35 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Nydalens Skiklub 15:34:08
Anders Vister59:339+0:1059:339
Anders Nordberg1:08:3512:08:081-8
Eirik Kamstrup Hovind51:126+3:142:59:202+1
Eirik Langedal Breivik40:1813:39:381-1
Elias Jonsson58:0514:37:4310
Jon Aukrust Osmoen56:252+1:085:34:0810
2Nydalens Skiklub 25:39:30
Lukas Liland59:327+0:0959:327
Alan Cherry1:08:432+0:082:08:152-5
Henrik Eijsink51:035+3:052:59:181-1
Sindre Rønning40:442+0:263:40:022+1
Håvard Haga58:522+0:474:38:5420
Bojan Blumenstein1:00:365+5:195:39:3020
3OK Linné 15:44:49
David Lingfors59:3611+0:1359:3611
Josef Nordlund1:11:195+2:442:10:554-7
Johan Höij50:144+2:163:01:093-1
Olof Eriksson43:046+2:463:44:135+2
Mats Troeng59:465+1:414:43:594-1
Jan Troeng1:00:507+5:335:44:493-1
4Ärla IF 15:45:36
Oscar Vångell1:01:1715+1:541:01:1715
Emil Andersson1:10:363+2:012:11:537-8
Viktor Silvemark53:1910+5:213:05:128+1
Petter Eriksson41:514+1:333:47:037-1
Henrik Jonsson58:583+0:534:46:015-2
Robbin Kantarp59:353+4:185:45:364-1
5Malungs OK Skogsmårdarna 15:47:24
Ludvig Åhlund59:4313+0:2059:4313
Erik Rost1:11:174+2:422:11:005-8
Rickard Börjesson50:113+2:133:01:114-1
Johan Nordlund41:525+1:343:43:033-1
Johan Bäckman59:154+1:104:42:1830
Martin Hammarberg1:05:068+9:495:47:245+2
6IFK Göteborg Orientering 15:48:11
Morten Jarvis Westergård59:296+0:0659:296
Andreas Sølberg1:14:2612+5:512:13:5511+5
Jonas Pilblad47:5813:01:535-6
Erik Engstrand43:298+3:113:45:226+1
John Persson1:07:3210+9:274:52:547+1
Vetle Ruud Bråten55:1715:48:116-1
7Sävedalens AIK 15:57:47
Andrey Salin1:03:0116+3:381:03:0116
Sergey Fedatsenka1:15:2913+6:542:18:3014-2
Fredrik Wennermark52:298+4:313:10:5912-2
Anton Novichenko43:519+3:333:54:508-4
Vitalii Hychko1:03:187+5:134:58:0880
Dmitriy Mihalkin59:394+4:225:57:477-1
8IFK Lidingö SOK 16:04:21
Hector Haines59:272+0:0459:272
Andreas Hall1:14:049+5:292:13:318+6
Erik Ivarsson Sandberg48:292+0:313:02:006-2
Sixten Hillerhag41:433+1:253:43:434-2
Timo Mähönen1:07:5712+9:524:51:406+2
Bryan Russel-Keely1:12:4113+17:246:04:218+2
9Järla Orientering 16:15:55
Oscar Björck59:327+0:0959:327
David Bejbom1:11:216+2:462:10:533-4
Michael Refors59:2313+11:253:10:1610+7
Arvid Henriksson50:4421+10:264:01:0013+3
Espen Hultgreen Weltzien1:01:536+3:485:02:539-4
Harri Karlsson1:13:0215+17:456:15:5590
10IK Hakarpspojkarna 16:21:05
Markus Hederskog59:3611+0:1359:3611
Joakim Hederskog1:15:5515+7:202:15:3112+1
Adam Granstedt55:2212+7:243:10:5311-1
Eric Hansson47:1713+6:593:58:10110
Anton Hansson1:16:4921+18:445:14:5912+1
Albin Axelsson1:06:069+10:496:21:0510-2
11Stora Tuna OK 16:21:14
Erik Blomgren1:04:0519+4:421:04:0519
Henrik Löfås1:13:478+5:122:17:5213-6
William Pommer53:1910+5:213:11:11130
Rikard Claesson46:5812+6:403:58:0910-3
Jonas Lundgren1:13:4117+15:365:11:5011+1
Staffan Eriksson1:09:2412+14:076:21:14110
12Hagaby GoIF Örebro 16:27:46
Sebastian Månsson1:09:2921+10:061:09:2921
Love Sintring1:17:3316+8:582:27:0217-4
Oskar Eklöf1:02:1415+14:163:29:1614-3
Samuel Andersson44:2110+4:034:13:37140
Jakob Wallenhammar1:07:009+8:555:20:37140
Johan Persson1:07:0910+11:526:27:4612-2
13IFK Mora OK 16:28:09
Roman Ryapolov59:23159:231
Linus Rapp1:14:1011+5:352:13:339+8
Sebastian Baumann52:449+4:463:06:1790
Adrian Dahlström51:4022+11:223:57:5790
Kristian Dahlström1:17:2822+19:235:15:2513+4
Per Holm1:12:4414+17:276:28:09130
14Långhundra IF 16:31:08
Fredrik Wigertz1:10:1724+10:541:10:1724
Anton Sundgren1:20:1517+11:402:30:3219-5
Jesper Kullin Alfredsson1:01:4814+13:503:32:2017-2
Erik Åhlin49:3819+9:204:21:58170
Samuel Hedlund1:08:2113+10:165:30:1916-1
Simon Jakobsson1:00:496+5:326:31:0814-2
15Nydalens Skiklub / Lillomarka OL 36:31:52
Isak Jonsson59:3510+0:1259:3510
Sverre Waaler Kaas1:14:0510+5:302:13:40100
Sverre Turter Sandvold51:297+3:313:05:097-3
Jan Shán?l55:4526+15:274:00:5412+5
Jørgen Wulfsberg1:08:5314+10:485:09:4710-2
Delphine Poirot1:22:0520+26:486:31:5215+5
16Ärla IF 26:40:11
Halvor Eid Nielsen1:03:5918+4:361:03:5918
Simon Hedlund1:15:5414+7:192:19:5315-3
Jonathan Rosendahl1:09:2621+21:283:29:19150
Pontus Bierfeldt45:3511+5:174:14:54150
Ondrej Hlavac1:17:5223+19:475:32:4618+3
Patrik Lind1:07:2511+12:086:40:1116-2
17OK Denseln 16:48:24
Per Brolund1:00:1314+0:501:00:1314
Erik Andersson1:35:5124+27:162:36:0423+9
Erik Pettersson1:03:0316+15:053:39:0718-5
Pavlo Ushkvarok43:117+2:534:22:18180
Hans Brolund1:07:3311+9:285:29:5115-3
Edvin Karlsson1:18:3319+23:166:48:2417+2
18Ulricehamns OK 16:59:20
Erik Öhlund1:04:3720+5:141:04:3720
Peter Arnesson1:28:5822+20:232:33:3522+2
Marcus Kvarndal1:06:3619+18:383:40:1120-2
Christian Arnesson50:0420+9:464:30:15200
Jesper Nilsson1:15:1520+17:105:45:3019-1
Nils Spetz1:13:5017+18:336:59:2018-1
19Tullinge SK 16:59:57
Tintin Karlberg1:10:1825+10:551:10:1825
Jörgen Ohlin1:22:5920+14:242:33:1721-4
Emil Andersson1:05:5117+17:533:39:0819-2
Lars Nordin48:4518+8:274:27:53190
Magnus Glännefors1:03:198+5:145:31:1217-2
Per Bergh1:28:4521+33:286:59:5719+2
20Kamrat och IF KIF 17:17:35
Emil Lauri1:09:3322+10:101:09:3322
Casper Giding1:36:2925+27:542:46:0224+2
Mattias Johansson1:06:1618+18:183:52:1822-2
Petter Haraldsson54:1625+13:584:46:34220
Martin Johnsson1:14:4719+16:426:01:2120-2
Martin Holth Johannessen1:16:1418+20:577:17:35200
21Tullinge SK 27:36:52
Christoffer Eskilsson1:17:0126+17:381:17:0126
Markus Adolfsson1:32:5923+24:242:50:0025-1
Markus Fredlund1:10:4122+22:434:00:4124-1
Jacob Bolin54:1224+13:544:54:53240
Jonas Lundblad1:21:0825+23:036:16:0122-2
Björn Normark1:20:51227:36:5221-1
22Tullinge SK 39:03:15
Anders Ställberg1:43:3434+44:111:43:3434
Henrik Persson1:56:4729+48:123:40:2129-5
Johan Kärrström1:30:55305:11:1628-1
Adam Bratt1:11:3530+31:176:22:51280
Zdenek Liscinsky1:19:3124+21:267:42:2225-3
Andreas Aasa1:20:53239:03:1522-3
23Domnarvets GOIF 110:01:55
Peter Löfås1:17:0527+17:421:17:0527
Emil Byberg2:29:2030+1:20:453:46:2530+3
Samuel Stålnäbb1:45:47325:32:1229-1
Albin Berger1:06:3428+26:166:38:46290
Stefan Jonsson1:22:4226+24:378:01:2826-3
Johan B Nordahl2:00:272410:01:5523-3
Ärla IF / Södertälje-Nykvarn OF 3ej godkänd
Erik Liljequist59:284+0:0559:284
LarsErik Johanssonej godkändej godkänd
Lembit Metsikej startej godkänd
Håkan Olofssonej startej godkänd
Marcus Nilssonej startej godkänd
Donald McCarthyej startej godkänd
Haninge SOK 1ej godkänd
Joakim Skärlén1:33:0632+33:431:33:0632
Gunnar Skärlénej godkändej godkänd
Joakim Skärlén1:36:1231ej godkänd
Robin Svedberg2:52:0032+2:11:42ej godkänd
Joakim Skärlén1:28:1229ej godkänd
Robin Svedbergej startej godkänd
IFK Lidingö SOK 2ej godkänd
Nicolas Simonin59:284+0:0559:284
Rasmus Palmqvist Aslaksen1:11:327+2:572:11:005+1
Julian Dentej startej start
Erik Jansson47:3915+7:21ej start
Nils Malm1:14:2618+16:21ej start
Robert Larssonej godkändej godkänd
IFK Mora OK 2ej godkänd
Gustav Johnsson1:21:1928+21:561:21:1928
Artem Panchenkoej godkändej godkänd
Daniel Duhlbo52:1225ej godkänd
Lukas Deiningerej startej godkänd
Mattias Argårdsej startej godkänd
Björn Wrahmeej startej godkänd
IFK Umeå 1ej godkänd
Martin Hederskog1:03:5617+4:331:03:5617
Hans Persson1:25:0121+16:262:28:5718+1
Simon Waller1:23:3024+35:323:52:2723+5
Albin Björnudd52:3323+12:154:45:0021-2
vacant ej startej start
vacant (vacant)ej startej godkänd
Kamrat och IF KIF 2ej godkänd
Jonas Halai1:31:5930+32:361:31:5930
Haakon Ingvaldsen1:48:0328+39:283:20:0228-2
Martin Granqvist1:24:23294:44:2527-1
Johan Hydén48:1317+7:555:32:3826-1
vacant ej startej start
vacant (vacant)ej startej godkänd
Linköpings OK 1ej godkänd
Per Carlborgej godkändej godkänd
Peter Erikssonej startej godkänd
Joel Käll Karlssonej startej godkänd
Jonas Lundgren48:1016+7:52ej godkänd
Victor Bergstrand1:12:4616+14:41ej godkänd
Peter Aronsson1:13:4316+18:26ej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
Magnus Johansson1:32:0131+32:381:32:0131
Didrik Hall1:36:5726+28:223:08:5827-4
Henning Hall1:13:32284:22:3026-1
Erik Pettersson1:15:1731+34:595:37:4727+1
Tomas Reibring1:22:5227+24:477:00:3923-4
Henrik Anängenej startej godkänd
OK Kåre / OK Tisaren 1ej godkänd
Fredrik Mattsson59:272+0:0459:272
Emil Åberg1:20:3818+12:032:20:0516+14
Anders Håkansson1:09:2520+21:273:29:30160
Albin Bergkvist47:2714+7:094:16:57160
Ivan Forsgrenej godkändej godkänd
Lars Mattssonej startej godkänd
OK Linné 2ej godkänd
Carl-Johan Högberg1:40:1533+40:521:40:1533
Tomas Stenströmej godkändej godkänd
Pontus Johansson1:04:4026ej godkänd
vacant ej startej godkänd
vacant (vacant)ej startej godkänd
vacant (vacant)ej startej godkänd
OK Måsen 1ej godkänd
Andreas Magnusson1:31:5129+32:281:31:5129
Ingemar Magnusson1:37:0227+28:273:08:5326-3
Tobias Janzon Sjöstedt1:11:34274:20:2725-1
Emil Hammarström1:07:0329+26:455:27:30250
Kent Börjesson1:39:2028+41:157:06:5024-1
Felix Lindell Öhmanej godkändej godkänd
OK Ravinen 1ej godkänd
Assar Hellström1:10:1623+10:531:10:1623
Jacob Lindstam1:22:5819+14:232:33:1420-3
Albin Andersson1:17:5923+30:013:51:1321+1
Bruno Godefroy1:02:1427+21:564:53:2723+2
Kalle Bergman1:11:3215+13:276:04:5921-2
vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser