Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stigtomtakavlen, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stigtomtakavlen, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: söndag 15 april 2018

Inskolning

2 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alva AlxelssonKlubblösfullföljt
Lova AxlessonKlubblösfullföljt
Nora BringertKatrineholms OKfullföljt
Hjalmar ErikssonOK Måsenfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFfullföljt
Leonid RyapolovIFK Mora OKfullföljt

ÖM1

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke ÅhlinLånghundra IF19:549:28
2Harald CarlssonKFUM Örebro OK20:11+0:179:36
3Linn BorgOK Denseln23:10+3:1611:01
4Elsa LindqvistOK Måsen24:02+4:0811:26
5Sigrid CarlborgOK Hällen24:06+4:1211:28
6Vincent LjungbergOK Tyr26:10+6:1612:27
7Elias WedinNAIS Orienteringsklubb31:35+11:4115:02
8Alva NilssonKFUM Örebro OK31:44+11:5015:06
9Gustaf HedinNyköpings OK35:49+15:5517:03
Arvid JohanssonKlubblösej godkänd
Vilgot SjöbergKlubblösej godkänd

ÖM3

2 970 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John KinnanderMatteus SI32:3610:58
2Anna HedinNyköpings OK36:39+4:0312:20
3Stefan JärvallNyköpings OK36:42+4:0612:21
4Sara WirqvistOK Måsen36:45+4:0912:22
5Johan Lindqvist OK Måsen36:49+4:1312:23
6Muhammed JafariTrosabygdens OK37:02+4:2612:28
7Lisa BorgOK Måsen37:46+5:1012:42
8Sanna Lindqvist OK Måsen37:47+5:1112:43
9Stixten OhlinLånghundra IF38:30+5:5412:57
10Emil BokqvistKlubblös39:23+6:4713:15
11Karolin SjögrenKlubblös41:46+9:1014:03
12Sara BaldhTullinge SK44:19+11:4314:55
13Stefan SjödinTrosabygdens OK45:27+12:5115:18
14Elma MagnellKatrineholms OK45:37+13:0115:21
15Sofia MelinOK Kolmården46:26+13:5015:38
16Linda BergmanTullinge SK46:42+14:0615:43
17Veronica LindebringOK Denseln46:49+14:1315:45
18Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb48:56+16:2016:28
19Eva KindlundhTrosabygdens OK49:42+17:0616:44
20Oscar SöderströmOK Kolmården52:57+20:2117:49
21Elin DoeringGarphyttans IF57:27+24:5119:20
22Ida WesterlundNyköpings OK59:05+26:2919:53
23Arne WesterlundNyköpings OK59:22+26:4619:59
24Kristina JärvallNyköpings OK1:08:51+36:1523:10
25Magnus RothmanÖgkk1:11:29+38:5324:04
26Lisa JonssonÖekk1:11:38+39:0224:07
27Siv BergOK Klemmingen1:19:15+46:3926:41
28Heniz WöbelOK Kolmården1:28:09+55:3329:40
Kerstin BlomOK Kolmårdenej godkänd
Morris BjörklundOK Ravinenej godkänd
Arvid JohanssonKlubblösej godkänd

ÖM5

3 720 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LindgrenOK Kolmården38:3710:22
2Erik SylvanTullinge SK46:15+7:3812:25
3Hanna RostMalungs OK Skogsmårdarna51:05+12:2813:43
4Emil BrunbergNyköpings OK51:47+13:1013:55
5Helen MagnussonOK Tor55:38+17:0114:57
6Alexandra ForssÄrla IF55:50+17:1315:00
7Hans RagvaldVingåkers OK56:23+17:4615:09
8Ingela HagfalkStora Tuna OK56:28+17:5115:10
9Markus BrageKlubblös58:57+20:2015:50
10Annica LübckeOK Ravinen1:00:13+21:3616:11
11Arvid LindqvistOK Måsen1:00:18+21:4116:12
12Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF1:01:20+22:4316:29
13Lena NordSkogspojkarnas OK1:01:29+22:5216:31
14Maria KärrströmTullinge SK1:03:59+25:2217:11
15Anneli BorgOK Denseln1:04:58+26:2117:27
16Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:05:00+26:2317:28
17Helena GanslandtIFK Lidingö SOK1:06:18+27:4117:49
18Magnus FredrikssonNyköpings OK1:07:10+28:3318:03
19Carina ErikssonNyköpings OK1:11:21+32:4419:10
20Jan ErikssonOK Hällen2:07:16+1:28:3934:12
Kicki ErikssonNyköpings OKej godkänd
Sandra HanssonÄrla IFej godkänd

ÖM7

3 270 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna25:047:39
2Torbjörn KölzowOK Ravinen27:24+2:208:22
3Carin RosanderFinspångs SOK28:44+3:408:47
4Lenka ZatloukalovaTullinge SK31:05+6:019:30
5Peter RasmussenNyköpings OK32:36+7:329:58
6Christer ErikssonOK Kolmården32:58+7:5410:04
7Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF33:46+8:4210:19
8Jenny ÖstlundOK Kolmården34:07+9:0310:25
9Julia ErikssonOK Kolmården34:34+9:3010:34
10Sune KarlssonOK Hällen34:44+9:4010:37
11Per LindellTrosabygdens OK35:02+9:5810:42
12Bengt KärrströmTullinge SK35:10+10:0610:45
13Fredrik KempeOK Denseln36:35+11:3111:11
14Carina KaleredOK Denseln36:54+11:5011:17
15Robert HögforsTrosabygdens OK37:04+12:0011:20
16Åsa WestlundTrosabygdens OK38:07+13:0311:39
17Anders KarlssonTullinge SK38:37+13:3311:48
18Filip ÖrnKFUM Örebro OK39:30+14:2612:04
19Britt GunnarssonKristinehamns OK39:42+14:3812:08
20Håkan AlderudNyköpings OK41:59+16:5512:50
21Anders HasselboOK Måsen42:10+17:0612:53
22Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb42:37+17:3313:01
23Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin42:38+17:3413:02
24Kennet LindqvistOK Kolmården43:14+18:1013:13
25Jonas LindstenNyköpings OK43:17+18:1313:14
26Anders SilvemarkDalaportens OL43:18+18:1413:14
27Bibi SilvemarkDalaportens OL43:25+18:2113:16
28Conny NilssonNyköpings OK44:09+19:0513:30
29Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF44:30+19:2613:36
30Annika DavidssonOK Klemmingen44:41+19:3713:39
31Daniel ErikssonKFUM Örebro OK45:05+20:0113:47
32Anna HaneOK Tyr45:16+20:1213:50
33Pia-Lena PutkonenTullinge SK45:17+20:1313:50
34Inge SundströmNyköpings OK45:56+20:5214:02
35Magnus AnderssonOK Denseln46:15+21:1114:08
36Eva-Karin JönssonOK Kolmården46:58+21:5414:21
37Lena PetterssonOK Tjärnen47:13+22:0914:26
38Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF47:54+22:5014:38
39Magnus GunnarssonOK Hällen48:11+23:0714:44
40Göran EklundTrosabygdens OK49:45+24:4115:12
41Eva LindellTrosabygdens OK49:59+24:5515:17
42Olle ArmanNyköpings OK50:59+25:5515:35
43Nils SjödinTjalve IF Norrköping51:09+26:0515:38
44Anton LundOK Skogshjortarna51:53+26:4915:51
45Göran DavidssonOK Klemmingen51:54+26:5015:52
46Leif JönssonKlubblös52:16+27:1215:59
47Annette RagvaldVingåkers OK52:21+27:1716:00
48Sven-Arne NilssonOK Klemmingen53:00+27:5616:12
49Sara AnderssonOK Denseln55:13+30:0916:53
49Vivianne HolgerssonOK Måsen55:13+30:0916:53
51Hans HolgerssonOK Måsen55:23+30:1916:56
52Marie HåkanssonOK Kolmården56:09+31:0517:10
53Ove EricssonNyköpings OK56:18+31:1417:13
54Hans GustavssonNyköpings OK56:47+31:4317:21
55Gitte JutvikTrosabygdens OK57:01+31:5717:26
56Louise-Marie NilssonOK Klemmingen57:16+32:1217:30
57Kjell NilssonOK Klemmingen57:28+32:2417:34
58Carin AnderssonOK Denseln57:42+32:3817:38
59Bertil GranbergOK Klemmingen59:20+34:1618:08
60Arvid BergOK Klemmingen59:59+34:5518:20
61Ann JärplingOK Klemmingen1:02:13+37:0919:01
62Karolina KarlssonOK Kolmården1:04:03+38:5919:35
63Catharina ForsénOK Denseln1:05:14+40:1019:56
64Evert ElgefjordOK Kolmården1:35:57+1:10:5329:20
65Karin RenbergOK Kolmården1:35:58+1:10:5429:20
Eva EngmanOK Denselnej godkänd
Britta EklundTrosabygdens OKej godkänd
Stefan FerdmanTullinge SKej godkänd

ÖM8

5 570 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering32:115:46
2Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering33:45+1:346:03
3Viktor SilvemarkÄrla IF39:10+6:597:01
4Fredrik WennermarkSävedalens AIK39:14+7:037:02
5Peter ArnessonUlricehamns OK39:37+7:267:06
6Marcus AnderssonMatteus SI41:46+9:357:29
7Carl-Johan HögbergOK Linné41:55+9:447:31
8Martin LjungbergOK Tyr42:14+10:037:34
9Oskar ArleboKFUM Örebro OK42:55+10:447:42
10Thomas PerssonOK Denseln45:03+12:528:05
11Henrik EijsinkNydalens Skiklub46:02+13:518:15
12Daniel GustafssonKFUM Örebro OK46:15+14:048:18
13Anders FröbergOK Tor46:28+14:178:20
14Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb47:37+15:268:32
15Marcus KvarndalUlricehamns OK48:45+16:348:45
16Jesper NordinKorsnäs IF OK49:22+17:118:51
17Isak JonssonNydalens Skiklub49:47+17:368:56
18Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb50:27+18:169:03
19Peter BerggrenOK Kolmården50:43+18:329:06
20Lukas LilandNydalens Skiklub51:33+19:229:15
21Ellen BromanOK Roslagen52:27+20:169:24
22Klas BringertKatrineholms OK53:29+21:189:36
23Yevheniia VeremeienkoOK Denseln54:43+22:329:49
24Mikael BlessbornDomnarvets GOIF55:01+22:509:52
25Joakim LönnkvistTullinge SK58:32+26:2110:30
26Nils WestlundTrosabygdens OK59:15+27:0410:38
27Håkan LindqvistOK Måsen59:19+27:0810:38
28Annica BerggrenOK Kolmården59:22+27:1110:39
29Lars HernevidKatrineholms OK1:02:34+30:2311:13
30Royne MyrmanNyköpings OK1:02:39+30:2811:14
31Agneta GrönlundKatrineholms OK1:02:41+30:3011:15
32Niklas DoeringGarphyttans IF1:03:01+30:5011:18
33Andreas EliassonOK Hällen1:03:08+30:5711:20
34Johan BjörklundOK Hällen1:03:13+31:0211:20
35Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:04:01+31:5011:29
36Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:04:04+31:5311:30
37Niclas KinnanderMatteus SI1:05:43+33:3211:47
38Tomas BäckTrosabygdens OK1:10:38+38:2712:40
39Anna LarssonVingåkers OK1:15:59+43:4813:38
40Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:25:46+53:3515:23
41Johan DahmTjalve IF Norrköping1:41:10+1:08:5918:09
42Tobias HallqvistÖgkk2:00:51+1:28:4021:41
43Christine JonssonÖgkk2:00:52+1:28:4121:41
Erik JacobssonOK Kolmårdenej godkänd
Ulf ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Maria WallströmNyköpings OKej godkänd
Sverre SandvoldNydalens Skiklubej godkänd
Jonathan RosendahlÄrla IFej godkänd
Dan WesterJärla Orienteringej godkänd

ÖM9

8 080 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LöfåsStora Tuna OK49:436:09
2Andrey SalinSävedalens AIK51:13+1:306:20
3Olexii SavchenkoOK Södertörn51:29+1:466:22
4David LingforsOK Linné51:36+1:536:23
5Erik MartinssonLinköpings OK53:00+3:176:33
6Hans PerssonIFK Umeå54:15+4:326:42
7Allen CherryNydalens Skiklub56:21+6:386:58
8Martin HederskogIFK Umeå57:21+7:387:05
9Erik BlomgrenStora Tuna OK57:52+8:097:09
10Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK58:16+8:337:12
11Lars SchagerströmGarphyttans IF58:45+9:027:16
12Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF59:41+9:587:23
13Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:02:31+12:487:44
14David BejbomJärla Orientering1:03:21+13:387:50
15Fredrik EngmanOK Denseln1:04:35+14:527:59
16Erik HovindNydalens Skiklub1:07:03+17:208:17
17Peter LundOK Kolmården1:10:18+20:358:42
18Clas AnderssonKlubblös1:13:58+24:159:09
19Fredrik CarlssonOK Hällen1:15:44+26:019:22
20Johan HerrmanOK Hällen1:19:59+30:169:53
21Kenneth JönssonTullinge SK1:20:52+31:0910:00
22Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping1:21:48+32:0510:07
23Niclas NilssonOK Österåker1:27:14+37:3110:47
24Kari TalltjärnVästerås SOK1:37:55+48:1212:07
25Jack LachowiczKlubblös1:43:46+54:0312:50
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Erik ÖhlundUlricehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser