Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbdag med Skid-O KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbdag med Skid-O KM
Arrangörsorganisation: Garphyttans IF
Datum: söndag 12 mars 2017

D21

4 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria GustafssonGarphyttans IF23:005:28
2Karin GustafssonGarphyttans IF23:42+0:425:38
3Elin FjellströmGarphyttans IF23:45+0:455:39
4Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro25:53+2:536:09
5Frida FjellströmGarphyttans IF30:18+7:187:12
Gabriella ÖstlundGarphyttans IFej godkänd

H21

6 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LövgrenÖSeT SkidO33:535:27
Marcus JanssonGarphyttans IFej godkänd
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebroej godkänd

D14

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NilssonGarphyttans IF12:056:02
2Nelly MårtenssonGarphyttans IF15:27+3:227:43
3Amanda AtterhedGarphyttans IF15:30+3:257:45
4Elin DoeringGarphyttans IF16:48+4:438:24

H12

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BergqvistGarphyttans IF9:544:57
2Axel NilssonGarphyttans IF10:48+0:545:24

H10

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian BergqvistGarphyttans IF14:347:17

D40

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JanssonGarphyttans IF26:456:22
2Karin NilssonGarphyttans IF28:03+1:186:40
3Birgitta GustafssonGarphyttans IF32:37+5:527:45
4Birgitta JanssonGarphyttans IF36:24+9:398:40

H40

6 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KarlssonOK Alferna29:304:45
2Fredrik EliassonGarphyttans IF29:32+0:024:45
3Björn BergqvistGarphyttans IF31:37+2:075:05
4Niklas DoeringGarphyttans IF33:15+3:455:21
5Ulrik CarlssonGarphyttans IF34:52+5:225:37

H70

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK27:086:27
2Anders RobertssonAlmby IK28:35+1:276:48
3Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK35:37+8:298:28

U1

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin DjerfGarphyttans IFfullföljt
Hanna DjerfGarphyttans IFfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Inga EliassonGarphyttans IFfullföljt
Christina FredrikssonGarphyttans IFfullföljt
Joel FredrikssonGarphyttans IFfullföljt
Knut HållgärdeGarphyttans IFej start

H11 Extra

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus DoeringGarphyttans IF18:47
2Albert HållgärdeGarphyttans IF18:50+0:03
3Svante EliassonGarphyttans IF18:56+0:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser