Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Högliden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Högliden
Arrangörsorganisation: Hjobygdens OK
Datum: torsdag 20 april 2017

Långa

4 240 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HoltbringOK Amne42:079:55
2Roland SvenssonOK Skogsstjärnan42:4010:03
3Jane JohanssonIstrums SK45:1110:39
4Bertil KarlssonHjobygdens OK45:5110:48
5Christer OttossonOK P448:5711:32
6Stig JohanssonFalköpings AIK OK49:0411:34
7Lars Erik NilssonMariestads FK50:4111:57
8Ove FlinkIK Albion51:1312:04
9Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo52:1212:18
10Lennart HöjeOK Ravinen52:1312:18
11Hans LarssonOK P453:0312:30
12Lena ReisenIF Hagen57:0113:26
13Torbjörn LarssonLidköpings VSK59:1813:59
14Göran JohanssonIK Gandvik1:00:2314:14
15Gert JohanssonIK Gandvik1:02:0214:37
16Torgny GrönlundLidköpings VSK1:02:2514:43
17Lars WahlströmIstrums SK1:04:0115:05
18Peter FogelströmMariestads FK1:04:1715:09
19Conny LjungbergVolvo1:06:0515:35
20Nils DalenIstrums SK1:08:1816:06
21LARS LÖFHOLMLidköpings VSK1:15:1417:44
22Lars SvenssonTibro OK1:15:5717:54
23Åke KarlssonSOK Träff1:18:2318:29
Stig HjerpIstrums SKej godkänd

Mellan

3 520 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar AnderssonOK Amne40:4311:34
2Kurt JohanssonFalköpings AIK OK41:2911:47
3Rolf EinarssonIF Hagen41:3811:49
4Yngve AlvénIK Wilske42:0511:57
5Håkan LööfMariestads FK42:5412:11
6Ulf ÖstlundIstrums SK45:5513:02
7Kristina LarssonOK Klyftamo47:1613:25
8Folke DahlénLidköpings VSK49:1113:58
9Ingemar HolmbergIF Hagen51:2214:35
10Sune GustavssonTibro OK51:2614:36
11Bert ThorssonRyda SK51:3214:38
12Lars-Erik LarssonOK Amne53:2215:09
13Göran RubendahlOK Skogshjortarna53:2715:11
14Tommy HoltbringOK Amne53:2715:11
15Bengt Åke AnderssonOK Amne53:3615:13
16Ulla HöökOK Klyftamo54:1915:25
17Ann-Marie TiveljungIK Gandvik54:4515:33
18Evert JohanssonOK Amne54:5315:35
19Hans EkbergLidköpings VSK55:2215:43
20Jan-Olof AnderssonMariestads FK56:4516:07
21Conny LöfvingTibro OK56:5316:09
22Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu57:1716:16
23Stig-Olof PetterssonIstrums SK57:2216:17
24Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu57:2616:18
25Hans SvenssonLidköpings VSK57:2616:18
26Eva HöjeOK Ravinen57:5416:26
27Aina SvenssonTibro OK58:2216:34
28Ylva GefvertOK P458:2516:35
29Sigvard OskarssonIstrums SK58:5516:44
30Conny HallbergTibro OK59:2716:53
31Torbjörn HaginIK Gandvik59:4516:58
32Anders NilssonIstrums SK1:00:1717:07
33K-E JohanssonIstrums SK1:00:5917:19
34Kenneth MörkIK Wilske1:03:0817:56
35Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:05:4218:39
36Stig BengtssonOK Amne1:07:5219:16
37Monica NIklassonIK Albion1:09:5119:50
38Carl-Otto WijkmarkIF Hagen1:19:0022:26
39Ingrid TengelandIK Gandvik1:25:0824:11
40Staffan WelanderOK P41:26:0224:26
41Lars Gunnar SandgrenTibro OKej godkänd
42Peter NyströmMariestads FKej godkänd

Korta

2 920 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik CarlssonIF Hagen42:0414:24
2P-O JohanssonOK Klyftamo43:0714:45
3Christer LundbergFalköpings AIK OK43:4114:57
4Kjell PerssonMariestads FK44:3715:16
5Regor NiklassonIK Albion44:4615:19
6Conny SvanFrämmestads IK44:4815:20
7Agneta EkbergLidköpings VSK45:0815:27
8Thomas LiffnerFalköpings AIK OK46:2915:55
9Sture BertilssonOK Klyftamo46:3815:58
10Harry SundbergOK Klyftamo46:4816:01
11Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK47:0616:07
12Karl-Inge KarlssonIstrums SK47:5816:25
13Roland LagerstedtTibro OK50:1717:13
14Yngve JohanssonIstrums SK54:0018:29
15Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan54:0918:32
16Bertil HolmqvistIK Gandvik54:3518:41
17Sune HagströmIstrums SK55:2118:57
18Britt-Marie RydbergIstrums SK55:4319:04
19Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK57:3219:42
20Lars SennbergTibro OK58:0019:51
21Lars ErikssonOK Klyftamo1:02:4221:28
22Alvar AnderssonTibro OK1:03:3421:46
23Anita PehrsonIstrums SK1:05:3122:26
24Anneli JohanssonFalköpings AIK OK1:06:4322:50
25Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK1:07:4023:10
26Kerstin HagströmIstrums SK1:07:4023:10
27LENA LöfholmLidköpings VSK1:14:2425:28
28Birgitta JohanssonIK Gandvik1:14:2625:29
29Knut HöökOK Klyftamo1:21:3827:57
30ANNE stentoftOK Klyftamo1:21:4027:58

Kort Kort

2 230 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt CarlssonOK Klyftamo39:2617:40
2ÅKE johanssonLidköpings VSK41:0318:24
3Louise LindbergIK Wilske41:1918:31
4Guntram MånssonMariestads FK41:4618:43
5Bertil RybergOK Klyftamo43:0119:17
6Bernt OlssonOK Klyftamo44:3019:57
7Anne-Catrine PerssonMariestads FK45:2520:21
8Lars HedbergOK Klyftamo45:5120:33
9Stig SahlIF Hagen49:0822:01
10Anders NilssonRyda SK49:1222:03
11Birgit CarlssonMariestads FK51:1222:57
12Börje SundbergIK Albion51:4423:11
13Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan52:5223:42
14Gert JohanssonIstrums SK53:4824:07
15Britta SahlIF Hagen54:4224:31
16Margit RybergOK Klyftamo55:0524:42
17Nils HenrikssonIK Albion55:3824:56
18Gunnel ForsbladIK Wilske56:5725:32
19Lars FribergMariestads FK58:4326:19
20Lars-Erik HöökIK Gandvik58:5126:23
21Ruth NyströmOK Amne1:02:4128:06
22Birgitta GustafssonOK Klyftamo1:07:4530:22
23Margareta HolmbergIF Hagen1:09:2431:07
24Folke HörstrandOK Klyftamo1:13:2832:56
25Arne SvanFrämmestads IK1:21:3536:35
26Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:45:1747:12
Lennart WetterstadFalköpings AIK OKej godkänd

Mini-kort

1 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig PerssonOK Klyftamo32:4621:33
2Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK47:3931:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser