Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Tors ungdomstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Tors ungdomstävling
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: lördag 21 april 2018

D20

5 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa CarlssonOK Hällen1:03:5611:57

H20

6 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix Lindell ÖhmanOK Måsen48:557:11
2Håkan RambergHallstahammars OK53:50+4:557:55

D18

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beatrice ErikssonOK Hällen49:369:55

H18

6 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF46:367:06
2Pontus BierfeldtÄrla IF47:35+0:597:15
3Tomas MilanKOS Tesla Brno48:40+2:047:25
4Johannes GreenAlmby IK49:22+2:467:31
5Casper VånsjöArboga OK50:13+3:377:39
6Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF58:43+12:078:57
7Casper HedarOK Tor1:08:08+21:3210:23
8Christopher AnderssonVingåkers OK1:20:11+33:3512:13
Oskar KällmanOK Hällenej godkänd

H17-20 Kort

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin AnderlingOK Klemmingen1:08:1512:24

D16

4 460 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice EkNyköpings OK33:147:27
2Marketa MulickovaKOS Tesla Brno34:09+0:557:39
3Malin BierfeldtÄrla IF35:26+2:127:56
4Klara AnderssonDomnarvets GOIF36:38+3:248:12
5Emma EliassonDomnarvets GOIF37:47+4:338:28
6Emilia BrangefältVästerås SOK38:24+5:108:36
7Frida JardingNyköpings OK40:52+7:389:09
8Sofie FranzénAlmby IK41:56+8:429:24
9Elsa NilssonDomnarvets GOIF42:21+9:079:29
10Josefine JonssonOK Tor43:01+9:479:38
11Caroline GuttkeNyköpings OK43:19+10:059:42
12Elsa LinderOK Hällen43:31+10:179:45
12Emma BednarikovaKOS Tesla Brno43:31+10:179:45
14Ida HallinSurahammars SOK43:55+10:419:50
15Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF43:56+10:429:51
16Wilma ThornellSurahammars SOK44:43+11:2910:01
17Sofie BodinAlmby IK45:06+11:5210:06
18Ingrid OlssonOK Tor45:38+12:2410:13
19Sofia GreenAlmby IK46:36+13:2210:26
20Felicia Von LindernÅkers IF48:53+15:3910:57
21Emma WesterlundNyköpings OK49:06+15:5211:00
22Ida LarssonVästerås SOK50:15+17:0111:16
23Amanda HallVästerås SOK50:40+17:2611:21
24Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL50:48+17:3411:23
25Agnes OlssonOK Tor52:49+19:3511:50
26Ela VedrovaKOS Tesla Brno58:04+24:5013:01
27Rebecka HaslerSurahammars SOK1:00:56+27:4213:39
28Jonna SandbergKöping-Kolsva OK1:08:51+35:3715:26
29Kristina LindgrenVästerås SOK1:12:44+39:3016:18
30Tindra EkholmOK Måsen1:17:46+44:3217:26
31Felicia SahlénVästerås SOK1:19:39+46:2517:51
Lina HällstenStora Tuna OKej start
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOKej start

H16

5 510 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker LundinOK Hällen33:516:08
2Hugo KindbornOK Hällen35:27+1:366:26
3Mattias ÖstbergStora Tuna OK36:13+2:226:34
4Edvin HellstenNyköpings OK36:40+2:496:39
5Karl LundinOK Hällen36:46+2:556:40
6Emil BoströmOK Linné36:50+2:596:41
7Kasper LagerströmNyköpings OK38:28+4:376:58
8Joel Aristondo MagnussonOK Tor42:11+8:207:39
9Isak AnängenNyköpings OK42:53+9:027:46
10Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF42:57+9:067:47
11Lucas AhlströmVästerås SOK43:49+9:587:57
12Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL45:41+11:508:17
13Tobias DahlmarkVästerås SOK46:13+12:228:23
14Axel LindgrenNyköpings OK46:58+13:078:31
15Filip BäckArboga OK47:08+13:178:33
16Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL47:11+13:208:33
17Stepan MusilKOS Tesla Brno47:32+13:418:37
18Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen47:50+13:598:40
19Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF49:59+16:089:04
20Adam LickaKOS Tesla Brno52:01+18:109:26
21Emil AhlströmVästerås SOK56:08+22:1710:11
22Johan ThuressonAlmby IK57:40+23:4910:27
23Erik NilssonDalaportens OL58:33+24:4210:37
24Jonas CarlssonStora Tuna OK59:30+25:3910:47
25Andreas HolmqvistNyköpings OK59:34+25:4310:48
26Henrik NorgrenStora Tuna OK1:00:18+26:2710:56
27Gustav NorbergOK Hällen1:01:10+27:1911:06
28Lukas WibergStora Sundby GoIF1:03:43+29:5211:33
29Erik FredrikssonStora Tuna OK1:06:14+32:2312:01
30Sven SjöqvistOK Måsen1:08:06+34:1512:21
31Olle MolinOK Klemmingen1:10:52+37:0112:51
32William VuorinenOK Tor1:10:57+37:0612:52
33Emil JanssonVingåkers OK1:23:21+49:3015:07
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej start
Hugo FriskVästerås SOKej start

D16 Kort

3 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika HolmbergOK Tylöskog48:3812:34
2Tilde WickströmOK Tor1:08:48+20:1017:46
Tilde JohanssonSurahammars SOKej godkänd

H16 Kort

4 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JanssonVästerås SOK51:0512:42
2Edwin SelanderOK Hällen1:08:24+17:1917:00

D14

3 860 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF26:146:47
2Elisabeth LarssonOK Södertörn28:18+2:047:19
3Moa BirkebækStora Tuna OK28:57+2:437:30
4Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:18+6:048:22
4Meja AleniusNyköpings OK32:18+6:048:22
6Karolina AnderssonDalaportens OL34:29+8:158:56
7Julia AnderssonOK Tor34:37+8:238:58
8Lovis HellstenNyköpings OK35:45+9:319:15
9Lenka MikovaKOS Tesla Brno36:26+10:129:26
10Agnes WallinKorsnäs IF OK36:32+10:189:27
11Maja AhlströmVästerås SOK36:55+10:419:33
12Katja GustafssonTrosabygdens OK37:54+11:409:49
13Ella MellbergNyköpings OK40:00+13:4610:21
14Elvira BjörnbergVästerås SOK40:28+14:1410:29
15Hanna ÖstbergStora Tuna OK40:58+14:4410:36
16Stella RosengrenTjalve IF Norrköping41:04+14:5010:38
17Saga MattssonDalaportens OL41:20+15:0610:42
18Annika KällmanOK Hällen43:24+17:1011:14
19Kajsa HallVästerås SOK44:26+18:1211:30
20Elin BryggarGrycksbo IF OK45:01+18:4711:39
21Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK46:27+20:1312:02
22Amanda JanssonOK Klemmingen47:55+21:4112:24
23Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF48:02+21:4812:26
24Hanna AnängenNyköpings OK48:37+22:2312:35
25Amanda SjödinOK Tisaren57:47+31:3314:58
26Tilda LarssonOK Klemmingen1:03:56+37:4216:33
27Love EklundOK Tylöskog1:04:07+37:5316:36
28Lovisa MasesStora Tuna OK1:05:04+38:5016:51
29Vilma JohanssonOK Hällen1:06:51+40:3717:19
Hanna HermannVästerås SOKej godkänd

H14

3 880 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK26:126:45
2Odin EkNyköpings OK27:19+1:077:02
3Adam ZridkaveselySK ZabovreskyBrno28:08+1:567:15
4Tomáš DoušekKOS Tesla Brno28:19+2:077:17
5Casper KarlssonOK Tor29:13+3:017:31
6Ondrej EhlKOS Tesla Brno29:54+3:427:42
7Viktor BoströmOK Linné30:18+4:067:48
8Simon SvenssonVästerås SOK30:34+4:227:52
9Emil LarssonOK Tisaren30:35+4:237:52
10Ondrej GrycKOS Tesla Brno30:41+4:297:54
11Noel HelmerssonOK Tisaren31:45+5:338:10
12Oscar EkenborgNyköpings OK32:30+6:188:22
13Viktor FröbergOK Tor32:42+6:308:25
14Elis WiklundVästerås SOK32:52+6:408:28
15Helmer JöhnemarkStora Tuna OK33:11+6:598:33
15Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF33:11+6:598:33
17Kristoffer KlarinVästerås SOK34:29+8:178:53
18Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF34:31+8:198:53
19Vidar NettelmarkSurahammars SOK34:38+8:268:55
20Viktor NorbergStora Tuna OK35:05+8:539:02
21Jonatan GreenAlmby IK36:22+10:109:22
22Axel ErikssonStora Tuna OK36:36+10:249:25
23Emanuel ErikssonNyköpings OK38:35+12:239:56
24Emil BrunbergNyköpings OK39:58+13:4610:18
25Arvid JonforsenHallstahammars OK40:33+14:2110:27
26Sixten SlagbrandVästerås SOK40:56+14:4410:32
27Jonatan WickströmOK Tor41:06+14:5410:35
28Wilhelm TengrothOK Måsen41:09+14:5710:36
29Lucas WannerAvesta OK42:22+16:1010:55
30Sebastian SjöqvistOK Måsen44:03+17:5111:21
31Axel TrofastTullinge SK45:45+19:3311:47
32Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF45:49+19:3711:48
33Victor JacobsenOK Måsen48:17+22:0512:26
34Eric BäckArboga OK51:03+24:5113:09
35Pablo Aristondo MagnussonOK Tor51:42+25:3013:19
36Zeb SvenssonOK Tjärnen58:05+31:5314:58
37Vidar SöderholmSträngnäs-Malmby OL58:40+32:2815:07
38Daniel KraftAlmby IK1:03:13+37:0116:17
39Linus HallinSurahammars SOK1:08:25+42:1317:37
40Melker KronqvistOK Klemmingen1:09:36+43:2417:56
41Arvid GunérusSurahammars SOK1:26:44+1:00:3222:21
Jakob CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Rasmus HedarOK Torej godkänd
Jakub MilanKOS Tesla Brnoej godkänd
Oscar LandstorpOK Torej godkänd
Elias HällstenStora Tuna OKej start
Isak SöderblomNyköpings OKej start

D14 Kort

2 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina HolmqvistOK Tor27:029:29
2Klara JedarOK Tor31:55+4:5311:11
3Frida GustavssonStora Sundby GoIF33:54+6:5211:53
4Lina Von LindernÅkers IF36:18+9:1612:44
5Liana LagervikNyköpings OK39:53+12:5113:59
Ylva LidehnNyköpings OKej godkänd

H14 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes JakobssonOK Klemmingen49:1717:13
Olle IhrsénSträngnäs-Malmby OLej start

D12

2 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cajsa AleniusNyköpings OK21:417:33
2Maja EliassonDomnarvets GOIF22:50+1:097:57
3Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL24:06+2:258:23
4Maja MasesStora Tuna OK24:50+3:098:39
5Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF25:33+3:528:54
6Miriam GustafssonTrosabygdens OK26:29+4:489:13
7Nova SahlénVästerås SOK26:44+5:039:18
8Elsa GustafssonOK Tylöskog28:48+7:0710:02
9Elsa BrunbergNyköpings OK29:57+8:1610:26
10Alicia HermannVästerås SOK31:31+9:5010:58
11Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping31:43+10:0211:03
12Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL32:56+11:1511:28
13Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb33:33+11:5211:41
14Tilde TimlövStora Sundby GoIF34:25+12:4411:59
15Hilda TrofastTullinge SK35:21+13:4012:19
16Elsa JohanssonOK Måsen35:31+13:5012:22
17Maja SjödinOK Tisaren36:13+14:3212:37
18Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF42:33+20:5214:49
19Gemma NilssonOK Tjärnen44:20+22:3915:26
20Adele PalmqvistNyköpings OK44:53+23:1215:38
21Klara BjällhageOK Tor48:01+26:2016:43
22Lovisa BjörnbergVästerås SOK1:01:06+39:2521:17

H12

3 040 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin HelmerssonOK Tisaren22:177:19
2Viggo HolmbergOK Tylöskog24:20+2:038:00
3Gustav ThenanderVästerås SOK24:46+2:298:08
4Philip SjödinOK Tisaren24:52+2:358:10
5Emil ClashammarNyköpings OK25:46+3:298:28
6Rasmus ÖbergOK Hällen26:31+4:148:43
7Erik PalmVästerås SOK26:54+4:378:50
8Valdemar HamiltonNyköpings OK26:58+4:418:52
9Jakob SandbergKöping-Kolsva OK30:48+8:3110:07
10Hugo ZetterbergVästerås SOK32:16+9:5910:36
11Arvid FröbergOK Tor32:51+10:3410:48
12Jonathan AnderssonVingåkers OK35:00+12:4311:30
12Matheus BengtssonSträngnäs-Malmby OL35:00+12:4311:30
14Edvin HalldinKFUM Örebro OK35:25+13:0811:39
15Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF36:22+14:0511:57
16Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL38:56+16:3912:48
17Elias RingdahlNyköpings OK39:52+17:3513:06
18Erik NilssonOK Tjärnen40:57+18:4013:28
19Nils HolmnäsOK Klemmingen41:24+19:0713:37
20Edwin AsplundSurahammars SOK42:17+20:0013:54
21Casper Andersson CarlénOK Måsen45:20+23:0314:54
22August JacobsenOK Måsen47:36+25:1915:39

D12 Kort

2 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa VernerOK Tor18:008:52
2Tilde FalkStora Tuna OK20:34+2:3410:07
3Agnes HedlöfStora Tuna OK21:29+3:2910:34
4Nike RinaldoOK Tor23:44+5:4411:41
5Alma JöhnemarkStora Tuna OK23:59+5:5911:48
6Vilma ThulinVästerås SOK24:20+6:2011:59

H12 Kort

1 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak WolfOK Klemmingen14:157:16
2Tryggve StraussNyköpings OK16:21+2:068:20
3Melvin JohanssonOK Hällen16:40+2:258:30
4Isac LidehnNyköpings OK17:41+3:269:01
5Jonah StenilsOK Hällen18:29+4:149:25
6Neo BergNyköpings OK20:55+6:4010:40
7Viktor ÖstbergStora Tuna OK21:36+7:2111:01
8Castor FlordalKatrineholms OK21:59+7:4411:12
9Birk LagervikNyköpings OK26:12+11:5713:22
Gustav HjelmOK Måsenej godkänd
Martin LissStora Sundby GoIFej start

D10

2 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid KraftAlmby IK16:028:01
2Emma LindkvistAlmby IK16:12+0:108:06
3Elin PalmVästerås SOK16:53+0:518:26
4Hannalina HaraldssonSträngnäs-Malmby OL17:51+1:498:55
5Hennie LöfgrenStora Tuna OK18:46+2:449:23
6Frida HerbstVästerås SOK19:14+3:129:37
7Gabriella HaslerSurahammars SOK19:26+3:249:43
8Alba BårströmOK Klemmingen20:19+4:1710:09
9Elvira LindstenNyköpings OK21:33+5:3110:46
10Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF22:26+6:2411:13
11Freja MattilaHallstahammars OK22:39+6:3711:19
12Josefin SandbergKöping-Kolsva OK24:23+8:2112:11
13Vilia Andersson CarlénOK Måsen33:44+17:4216:52
14Ebba HjelmÅkers IF39:43+23:4119:51
Maja MaxénStora Tuna OKej godkänd
Sofia HalldinKFUM Örebro OKej start

H10

2 070 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig JuhlinVästerås SOK14:587:13
2Isak StinessenDalaportens OL16:25+1:277:55
3Sixten WidmarkAlmby IK17:21+2:238:22
4Gustav JuhlinVästerås SOK17:39+2:418:31
5Alexander ThulinVästerås SOK18:30+3:328:56
6Oscar KristofferssonAlmby IK18:48+3:509:04
7Viktor KullmanStora Tuna OK18:51+3:539:06
8Edwin KalmanÅkers IF19:36+4:389:28
9Melker ClashammarNyköpings OK19:41+4:439:30
10Cevin KarlssonEskilstuna OL20:04+5:069:41
11Gustav NorbergStora Tuna OK20:19+5:219:48
12Rasmus VånsjöArboga OK21:11+6:1310:14
13Axel GustafssonOK Tylöskog27:16+12:1813:10
14Isak WinnerstamEskilstuna OL28:35+13:3713:48
15Elliot RunestavAlmby IK40:45+25:4719:41
16Lukas KantarpÄrla IF43:00+28:0220:46
Isak LarssonOK Tisarenej godkänd
Melker VernerOK Torej godkänd
Emil LindgrenOK Torej godkänd
Victor PalmqvistNyköpings OKej godkänd
Vidar OdénOK Tjärnenutgått
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OLej start

Inskolning

1 690 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin BeijarOK Hällenfullföljt
Linnea BjörklundOK Hällenfullföljt
Love CarlénOK Måsenfullföljt
Edwina DitzlerOK Hällenfullföljt
Sixten ForslundOK Tjärnenfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Arvid HasselströmMotala AIF OLfullföljt
Agnes-Juni HolstOK Måsenfullföljt
Dexter JohanssonOK Måsenfullföljt
Ella JonesNyköpings OKfullföljt
Klara JuhlinVästerås SOKfullföljt
Ida Karlsson SandbergOK Hällenfullföljt
Casper KarlssonEskilstuna OLfullföljt
Ilse KronqvistOK Klemmingenfullföljt
Joel LarssonOK Torfullföljt
Nils LindbergOK Torfullföljt
Tyra LönnOK Tjärnenfullföljt
Ville MattilaHallstahammars OKfullföljt
Ellie NettelbladtOK Hällenfullföljt
Agaton SoldaggOK Klemmingenfullföljt
Solveig SoldaggOK Klemmingenfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Märta StraussNyköpings OKfullföljt
Karl SvenssonVingåkers OKfullföljt
Lukas WestinEskilstuna OLfullföljt
Theodor WestlinNyköpings OKfullföljt
Ebba VestmanAlmby IKfullföljt
Tuwe WidmarkAlmby IKfullföljt
Elias ÖbergOK Hällenfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Lukas ÖbergOK Hällenfullföljt
Tilda FalkOK Hällenej godkänd

U1

1 800 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JohanssonOK Måsen16:259:07
2Elsa HasselströmAlmby IK16:39+0:149:15
3Leopold OlofssonVästerås SOK17:29+1:049:42
4Tage LindstenNyköpings OK18:27+2:0210:15
5Alva JäderbergLeksands OK19:04+2:3910:35
6Markus KantarpÄrla IF19:19+2:5410:43
7Theodor ThenanderVästerås SOK19:36+3:1110:53
8Olle JacobsonOK Tor21:13+4:4811:47
9Victor LandstorpKlubblös21:22+4:5711:52
10Felix HerbstVästerås SOK22:12+5:4712:20
11Olle StinessenDalaportens OL22:18+5:5312:23
12Alfons StenilsOK Hällen22:38+6:1312:34
13Filippa LandstorpKlubblös22:42+6:1712:36
14Hjalmar ErikssonOK Måsen22:44+6:1912:37
15Albin JohanssonOK Hällen22:48+6:2312:40
16Isak JohanssonOK Tor22:53+6:2812:42
17Stella PetterssonÅkers IF24:06+7:4113:23
18Theodor LönnOK Tjärnen24:22+7:5713:32
19Vilmer ForslundOK Tjärnen24:23+7:5813:32
20Adam LindgrenOK Tor24:50+8:2513:47
21Nicole ThronborOK Hällen25:06+8:4113:56
22Agnes LindholmSträngnäs-Malmby OL25:57+9:3214:25
23Robin SörensenOK Tjärnen25:58+9:3314:25
24Noak HellströmOK Tjärnen26:05+9:4014:29
25Axel HolstOK Måsen26:06+9:4114:30
26Axel ThorburnOK Måsen26:07+9:4214:30
27Herman LindbergOK Tor27:28+11:0315:15
28Samuel SwingOK Hällen27:36+11:1115:20
29Olivia ThorburnOK Måsen27:47+11:2215:26
29Greta JanssomOK Måsen27:47+11:2215:26
31Leo GustafssonKjula IF28:39+12:1415:55
32Algot OdénOK Tjärnen30:52+14:2717:08
33Vilma LjungwaldOK Måsen31:43+15:1817:37
Ellen HallonqvistAlmby IKej start

U2

2 130 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frej SöderholmSträngnäs-Malmby OL15:047:04
2Emil ÖbergOK Hällen15:30+0:267:16
3Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL16:55+1:517:56
4Moa JäderbergLeksands OK17:37+2:338:16
5Rasmus ViertelVästerås SOK17:56+2:528:25
6Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL18:56+3:528:53
7Vilgot SelanderOK Hällen19:10+4:068:59
8Selma LöfqvistVästerås SOK19:25+4:219:06
9Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF20:06+5:029:26
10Alfons RingdahlNyköpings OK20:08+5:049:27
11Måns DahlbergAlmby IK20:09+5:059:27
12Sofia WestbomSträngnäs-Malmby OL20:31+5:279:37
13Rasmus EliassonVästerås SOK20:32+5:289:38
14Olle OldaeusVästerås SOK20:58+5:549:50
15Valdemar SvärdSträngnäs-Malmby OL22:13+7:0910:25
16Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF23:15+8:1110:54
17Melker BacklundOK Hällen23:18+8:1410:56
18Ludvig LantzEskilstuna OL23:30+8:2611:01
19Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL23:56+8:5211:14
20Annie LindkvistAlmby IK24:15+9:1111:23
21Hedda GöranssonAlmby IK24:19+9:1511:24
22Theodor ThenanderVästerås SOK24:21+9:1711:25
23Wiliam EkOK Hällen24:29+9:2511:29
24Olle SvenssonOK Hällen24:30+9:2611:30
25Sigge RinaldoOK Tor25:12+10:0811:49
26Elma StraussNyköpings OK25:38+10:3412:02
27Agnes BjörklundOK Hällen25:45+10:4112:05
28Tuva Karlsson SandbergOK Hällen25:46+10:4212:05
29Maria StenbergVästerås SOK25:59+10:5512:11
30Cornelia FritzAlmby IK26:03+10:5912:13
31Malcom WalinEskilstuna OL26:23+11:1912:23
32Amandus KraftAlmby IK26:32+11:2812:27
33Oliver RunestavAlmby IK27:01+11:5712:41
34Aron HellströmSträngnäs-Malmby OL30:34+15:3014:21
35Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL31:11+16:0714:38
36Noomi GreenAlmby IK32:35+17:3115:17
37Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL34:18+19:1416:06
38Julia VestmanAlmby IK34:34+19:3016:13
39Elsa HaglundOK Hällen34:51+19:4716:21
40Irma MalmströmVästerås SOK40:02+24:5818:47
41Philip EkOK Hällen44:07+29:0320:42
42Astrid JacobsonOK Tor51:33+36:2924:12
Jonatan AlnebergSträngnäs-Malmby OLutgått
Erik HallonqvistAlmby IKej start

Öppen motion 1

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BergrothVästerås SOK21:4210:57
2Monica KristiansenKlubblös25:24+3:4212:49
3Mathilda EkVandrarringen30:06+8:2415:12

Öppen motion 3

2 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas RunestavAlmby IK24:278:40 Ladda ner rutt i gpx-format
2Torgny HellströmSträngnäs-Malmby OL29:52+5:2510:35
3Sara LehtikevariOK Måsen30:31+6:0410:49
4Disa SvenssonVästerås SOK33:00+8:3311:42
5Joel SvenssonVästerås SOK33:01+8:3411:42
6Fredrik HallenekOK Hällen33:55+9:2812:01
7Anna ClashammarNyköpings OK34:07+9:4012:05
8Stefan GreenAlmby IK34:17+9:5012:09
9Camilla AleniusNyköpings OK35:11+10:4412:28
10Sofia RunestavAlmby IK35:36+11:0912:37 Ladda ner rutt i gpx-format
11Catharina AnderssonOK Tor35:47+11:2012:41
12Maximilian OlofssonVästerås SOK37:01+12:3413:07
13SOILE BRUNBERGNyköpings OK39:35+15:0814:02
14Jon ThorburnOK Måsen40:35+16:0814:23
15Kristina HasselboSträngnäs-Malmby OL41:39+17:1214:46
16Åsa HanssonTullinge SK42:46+18:1915:09
17Ida WesterlundNyköpings OK46:35+22:0816:31
18Arne WesterlundNyköpings OK46:47+22:2016:35
19Anna-Karin VårnsjöArboga OK49:56+25:2917:42
20Felix SlagbrandVästerås SOK50:36+26:0917:56
21Katarina SternerOK Klemmingen51:33+27:0618:16
22Alexander JanssonOK Klemmingen51:35+27:0818:17
23Hanna ThuressonAlmby IK52:32+28:0518:37
24Annika BryggarGrycksbo IF OK57:06+32:3920:14
25Emilia AnderssonOK Tor59:17+34:5021:01
26Mikael AnderssonOK Tor59:20+34:5321:02
27Alzée HorseljauAlmby IK1:03:09+38:4222:23
28Pär WiklundVästerås SOK1:07:04+42:3723:46
29Jan-Erik KraftHallstahammars OK1:15:22+50:5526:43
30Göran NilssonmEskilstuna OL1:23:25+58:5829:34
Pernilla EklundOK Tylöskogej godkänd
Maud KarlssonEskilstuna OLej godkänd

Öppen motion 5

3 450 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard GöranssonAlmby IK30:108:44
2Mattias NilssonOK Tjärnen30:56+0:468:57
3Mattias FritzAlmby IK31:48+1:389:13
4Yvonne FranzénAlmby IK32:40+2:309:28
5Ludvig HaslerSurahammars SOK34:01+3:519:51
6Jonas EkOK Hällen34:17+4:079:56
7Daniel HaglundOK Hällen34:20+4:109:57
8Torsten RambergHallstahammars OK34:28+4:189:59
9Fredrik BjörkSurahammars SOK35:48+5:3810:22
10Lena MalmströmTjalve IF Norrköping36:43+6:3310:38
10Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping36:43+6:3310:38
12Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF37:24+7:1410:50
13Jonas ÖrnKFUM Örebro OK37:34+7:2410:53
14Anneli CarlénOK Måsen38:12+8:0211:04
15Petra MartinssonAlmby IK40:04+9:5411:36
16Johanna HaraldssonSträngnäs-Malmby OL40:29+10:1911:44
17Patrik JohanssonOK Måsen40:38+10:2811:46
18Anna JöhnemarkStora Tuna OK41:24+11:1412:00
19Emma SvedestamEskilstuna OL42:36+12:2612:20
20Lena RambergHallstahammars OK43:21+13:1112:33
21Monica AnderssonVingåkers OK43:49+13:3912:42
22Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb46:08+15:5813:22
23Erik LjungwaldOK Måsen47:26+17:1613:44
24Helena EkmanStora Sundby GoIF48:33+18:2314:04
25Anna GustafssonTrosabygdens OK49:45+19:3514:25
26Edward Skoog HolstOK Måsen50:28+20:1814:37
27Carl Mikael StraussNyköpings OK50:59+20:4914:46
28Vanja PetterssonÅkers IF53:11+23:0115:24
29Mikael SelanderOK Hällen53:51+23:4115:36
30Camilla SelanderOK Hällen53:56+23:4615:37
31Cecilia HolmbergOK Tylöskog54:12+24:0215:42
32Anna JacobsenOK Måsen1:00:52+30:4217:38
33Malachy BrunkerIK Standard1:03:19+33:0918:21
34Hanna ThulinVästerås SOK1:08:37+38:2719:53
35Dennis BjurstedtSurahammars SOK1:19:08+48:5822:56
36Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:19:17+49:0722:58
37Carina GunérusSurahammars SOK1:26:56+56:4625:11
38Siv BergOK Klemmingen1:27:17+57:0725:17
Ailin YeganehKlubblösutgått

Öppen motion 6

5 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per VernerOK Tor49:149:01
2Robert VestmanAlmby IK53:20+4:069:46
3Daniel KarlssonNyköpings OK53:33+4:199:48
4Tomas RingdahlNyköpings OK55:24+6:1010:08
5Linda SternerSträngnäs-Malmby OL57:08+7:5410:27
6Peter KraftSala OK1:06:32+17:1812:11
7Niklas SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:11:21+22:0713:04
8Anders ElovssonIK Standard1:12:15+23:0113:13
9Björm WinnerstamEskilstuna OL1:12:35+23:2113:17
Marcus ArnoldssonVästerås SOKej godkänd
Ian HamiltonNyköpings OKutgått

Öppen motion 7

3 280 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia BirkebækStora Tuna OK25:127:40
2Martin JuhlinVästerås SOK26:04+0:527:56
3Maria JonssonTullinge SK26:17+1:058:00
4Emma ÖstbergStora Tuna OK26:22+1:108:02
5Nils-Olof BodinAlmby IK28:14+3:028:36
6Anne BodinAlmby IK30:54+5:429:25
7Malin HalldinKFUM Örebro OK31:17+6:059:32
8Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF31:49+6:379:42
9Anna HallVästerås SOK31:58+6:469:44
10Kristoffer WestlinNyköpings OK32:08+6:569:47
11Göran ForsbergNyköpings OK32:51+7:3910:00
12Magnus FredrikssonNyköpings OK33:19+8:0710:09
12Anders SundbladOK Måsen33:19+8:0710:09
14Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL33:37+8:2510:14
15Elinor LindstenNyköpings OK33:39+8:2710:15
16Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog33:46+8:3410:17
17Tony HolmbergOK Tylöskog34:03+8:5110:22
18Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF34:09+8:5710:24
19Johan PalmqvistNyköpings OK34:14+9:0210:26
20Jenny WåhlinDomnarvets GOIF34:42+9:3010:34
21Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF34:48+9:3610:36
22Karin ProforsKöping-Kolsva OK35:37+10:2510:51
23Ylva AnderssonDomnarvets GOIF35:44+10:3210:53
24Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF36:04+10:5210:59
25Josiah BergrothVästerås SOK37:04+11:5211:18
26Erica BengtssonSala OK37:08+11:5611:19
27Thomas AnderssonDalaportens OL38:15+13:0311:39
28Annica KristofferssonAlmby IK38:23+13:1111:42
29Tommy HallménVingåkers OK39:03+13:5111:54
30Per StinessenDalaportens OL39:26+14:1412:01
31Tommy BomanVästerås SOK39:55+14:4312:10
32Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL41:01+15:4912:30
33Gun JanssonOK Klemmingen41:48+16:3612:44
34Veronica ErikssonOK Hällen42:29+17:1712:57
35Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL42:50+17:3813:03
36Jens JACOBSENOK Måsen43:03+17:5113:07
37Leif WadmanKöping-Kolsva OK44:28+19:1613:33
38Kristian FellVästerås SOK44:56+19:4413:41
39Helene NilssonIF Start45:07+19:5513:45
40Pelle HöökKöping-Kolsva OK45:13+20:0113:47
41Jesper AnderssonVingåkers OK45:19+20:0713:48
42Johanna HalldinKFUM Örebro OK45:39+20:2713:55
43Catharina DahlmarkVästerås SOK45:46+20:3413:57
44Mona ForsbergNyköpings OK45:57+20:4514:00
45Mats KåbergKöping-Kolsva OK47:04+21:5214:20
46Kerstin PalmKjula IF48:27+23:1514:46
47Ninni CarlssonStora Tuna OK48:28+23:1614:46
48Annette RagvaldVingåkers OK48:39+23:2714:49
49Karin LinderOK Hällen48:40+23:2814:50
50Charlotta WallinKorsnäs IF OK49:46+24:3415:10
51Åsa LarssonOK Hällen49:51+24:3915:11
52Toni AnderssonVästerås SOK50:37+25:2515:25
53Jenny KällmanOK Hällen51:52+26:4015:48
54Nils-Erik HjelmerVandrarringen51:57+26:4515:50
55Rune VikmanVästerås SOK53:44+28:3216:22
56Stina BjörnbergVästerås SOK54:53+29:4116:43
57Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL56:06+30:5417:06
58Cecilia JanzonOK Måsen1:00:21+35:0918:23
59Patrik StenilsOK Hällen1:01:47+36:3518:50
60Per SwingOK Hällen1:01:50+36:3818:51
61Irene ÖhlingÄrla IF1:02:37+37:2519:05
62Peter ÖsterbergSurahammars SOK1:03:29+38:1719:21
Tommy ÖhlingÄrla IFej godkänd
Louise-Marie NilssonOK Klemmingenej start

Öppen motion 8

4 440 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1U Tomas LöfgrenStora Tuna OK28:136:21
2Marcus KullmanStora Tuna OK28:16+0:036:21
3Per ÖbergOK Hällen28:37+0:246:26
4Ulf HallménHagaby GoIF Örebro30:37+2:246:53
5Björn ArvidssonStora Tuna OK30:59+2:466:58
6Ola JäderbergLeksands OK31:50+3:377:10
7Mattias LöfqvistVästerås SOK32:49+4:367:23
8Martin OldaeusVästerås SOK32:57+4:447:25
9Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL35:18+7:057:57
10Emma KantarpÄrla IF35:27+7:147:59
11Björn NorbergStora Tuna OK36:35+8:228:14
12Helena NorbergStora Tuna OK36:54+8:418:18
13Henrik TrofastTullinge SK37:28+9:158:26
14Mikael KindbornOK Hällen37:59+9:468:33
15Oskar SvenssonOK Hällen38:46+10:338:43
15Mats GustafssonTrosabygdens OK38:46+10:338:43
17Fredrik EkenborgNyköpings OK39:00+10:478:47
18Mathias LindgrenNyköpings OK40:29+12:169:07
19Rickard JonforsenHallstahammars OK40:49+12:369:11
20Karin PalmqvistNyköpings OK41:38+13:259:22
21Johan BjörklundOK Hällen41:40+13:279:23
22Björn JanssonOK Klemmingen41:58+13:459:27
23Magnus LarssonVästerås SOK42:05+13:529:28
24Joakim AhlströmVästerås SOK42:07+13:549:29
25Mats BirkestålKöping-Kolsva OK42:12+13:599:30
26Tomas ÖbergOK Hällen42:36+14:239:35
27Karri LindellOK Måsen42:54+14:419:39
28Lena MasesStora Tuna OK43:07+14:549:42
29Norna MolinOK Klemmingen43:27+15:149:47
30Johanna ÖbergOK Hällen43:38+15:259:49
31Sara HellstenNyköpings OK44:02+15:499:55
32Christian BjörkmanÅkers IF46:31+18:1810:28
33Thorbjörn LagerströmOK Hällen47:22+19:0910:40
34Mari SvedestamEskilstuna OL47:25+19:1210:40
35Kajsa SundkvistOK Måsen48:04+19:5110:49
36Roger NorbergOK Hällen48:23+20:1010:53
37Mattias BårströmOK Klemmingen48:53+20:4011:00
38Lars HallVästerås SOK49:22+21:0911:07
39Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF50:53+22:4011:27
40Patrick HolmqvistNyköpings OK51:07+22:5411:30
41Hans RagvaldVingåkers OK54:11+25:5812:12
42Niklas BjällhageOK Tor54:15+26:0212:13
43Kurt NensénOK Måsen54:59+26:4612:23
44Johan ErikssonOK Hällen55:33+27:2012:30
45Elin PetterssonSurahammars SOK56:56+28:4312:49
46Jindriska MilanovaKOS Tesla Brno58:19+30:0613:08
47Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF58:48+30:3513:14
48Jan Torbjörn SvenssonSurahammars SOK1:00:28+32:1513:37
49Sofia KellariÄrla IF1:01:54+33:4113:56
50Marie BjörklundEskilstuna OL1:02:51+34:3814:09
51Arvid BergOK Klemmingen1:07:25+39:1215:11
52Karin von KronhelmOK Måsen1:09:01+40:4815:32
Filip ÖrnKFUM Örebro OKej godkänd

Öppen motion 9

6 770 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AnängenNyköpings OK45:156:41
2Johan SundénVästerås SOK46:03+0:486:48
3Patrik LindÄrla IF46:54+1:396:55
4Lars-Erik HaslerSurahammars SOK47:06+1:516:57
5Hampus WestmanVästerås SOK48:31+3:167:09
6Magnus ThornellSurahammars SOK49:50+4:357:21
7Robert PalmVästerås SOK50:23+5:087:26
8Håkan OlofssonÄrla IF50:26+5:117:26
9Hans SundqvistTullinge SK51:11+5:567:33
10Daniel HasselströmMotala AIF OL53:17+8:027:52
11Ulf JohanssonSurahammars SOK54:52+9:378:06
12Pavel MilanKOS Tesla Brno55:12+9:578:09
13Håkan NilssonDomnarvets GOIF55:17+10:028:09
14Tomas JonssonVandrarringen56:20+11:058:19
15Fredrik GustafssonSträngnäs-Malmby OL56:38+11:238:21
16Henrik NettelmarkSurahammars SOK58:21+13:068:37
17Henrik FlordalKatrineholms OK59:46+14:318:49
18Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF1:01:51+16:369:08
19Jan ViklundVästerås SOK1:04:55+19:409:35
20Nils LinderOK Hällen1:12:23+27:0810:41
21Eva WadmanVästerås SOK1:15:25+30:1011:08
22Elisabeth WestmanVästerås SOK1:31:06+45:5113:27
23Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:37:48+52:3314:26
Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OFutgått
Björn WistrandOK Hällenutgått
Bosse WiggeDomnarvets GOIFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser