Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stjärnorpsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stjärnorpsmedeln
Arrangörsorganisation: OK Denseln
Datum: torsdag 2 augusti 2018

D21

4 520 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna EngströmOK Hällen34:587:44
2Josefine KlintbergOK Ravinen36:31+1:338:04
3Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK37:01+2:038:11
4Alva OlssonLinköpings OK37:36+2:388:19
5Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK37:51+2:538:22
6Lina SamorLerums SOK38:59+4:018:37
7Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro39:02+4:048:38
8Kajsa HammarströmLinköpings OK39:22+4:248:42
9Fanny AsketunOK Roxen40:24+5:268:56
10Elisabeth AhlgrenLinköpings OK44:22+9:249:48
11Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK45:45+10:4710:07
11Anna HåkanssonOK Kolmården45:45+10:4710:07
13Therese KlintbergLinköpings OK47:38+12:4010:32
14Malin AxFinspångs SOK50:13+15:1511:06
15Ida DalhammerOK Roxen51:05+16:0711:18
16Stina GuståsLinköpings OK51:42+16:4411:26
17Emma RosénOK Njudung53:46+18:4811:53
18Joline IngelssonOK Hammaren55:39+20:4112:18
19Karolina FalkOK Roxen1:00:53+25:5513:28
20Marika LundinTjällmo-Godegårds OK1:03:15+28:1713:59
21Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:14:06+39:0816:23

H21

5 610 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna32:095:43
2Albin LillieströmOK Roxen33:04+0:555:53
3Ville JohanssonOK Kolmården33:41+1:326:00
4Oskar LeinonenOK Kolmården33:54+1:456:02
5Simon LundinFinspångs SOK34:04+1:556:04
6Arvid NordIK Hakarpspojkarna34:16+2:076:06
7Philip CarlssonNyköpings OK34:28+2:196:08
8Jonas EngströmOK Hällen35:43+3:346:21
9Per LindmanFinspångs SOK35:49+3:406:23
10Oscar VångellÄrla IF36:16+4:076:27
11Kristian AlgersSkogspojkarnas OK36:47+4:386:33
12Peter ErikssonLinköpings OK37:17+5:086:38
13Mikael AnderssonOK Kolmården37:24+5:156:40
14Joakim IngelssonOK Hammaren37:26+5:176:40
15Oskar DanielsAttunda OK37:45+5:366:43
16Carl CarlssonNyköpings OK38:09+6:006:48
17Oskar HöglundMotala AIF OL39:39+7:307:04
18Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK40:03+7:547:08
19Oskar GustafssonCentrum OK40:05+7:567:08
20Viktor AntonssonEksjö SOK40:27+8:187:12
21Gustaf GranathOK Linné40:56+8:477:17
22Marcus BerggrenNyköpings OK41:00+8:517:18
23Johan PerssonHagaby GoIF Örebro41:30+9:217:23
24Maxime BonneauLinköpings OK42:47+10:387:37
25Niklas OlssonLinköpings OK44:16+12:077:53
26Joakim GustafssonFinspångs SOK45:21+13:128:05
27Anton SundgrenLånghundra IF45:42+13:338:08
28Johan AllardLinköpings OK46:55+14:468:21
29Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL49:44+17:358:51
30Marcus HardtMotala AIF OL51:58+19:499:15
31Erik BacktemanLinköpings OK54:35+22:269:43
32Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK55:19+23:109:51
33Martin HammarlundMotala AIF OL55:54+23:459:57
34Robert HögbergLinköpings OK58:39+26:3010:27
35Martin AllardTjällmo-Godegårds OK1:01:32+29:2310:58
36Filip JounotTjalve IF Norrköping1:08:57+36:4812:17
37Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:12:31+40:2212:55
Daniel NilssonNyköpings OKej start
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK27:397:20
2Emma PetterssonOK Roxen33:09+5:308:47
3Johanna GuståsLinköpings OK38:01+10:2210:05
4Tora WesterbergOK Kolmården43:57+16:1811:39
Lisa BerggrenOK Kolmårdenej start
Klara LjunggrenLinköpings OKej start

H20

4 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen26:136:22
2Marcin BiedermanOK Kolmården27:42+1:296:44
3Hugo DalhammerOK Roxen29:28+3:157:10
4Joel KarnehedOK Roxen35:22+9:098:36
5Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK43:16+17:0310:31
Tuve MöllerOK Linnéej start

D18

3 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen26:337:02
2Adrianna BiedermannOK Kolmården33:24+6:518:51
3Tove EkströmLinköpings OK34:10+7:379:03
4Linnea HanssonOK Roxen36:36+10:039:42
5Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK37:40+11:079:59
6Alva LindellIF Thor37:45+11:1210:00
7Klara MöllerOK Linné39:24+12:5110:27
8Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb42:28+15:5511:15
9Lovisa NordSol Tranås44:29+17:5611:47
10Lina KromnérSkogspojkarnas OK45:22+18:4912:02
11Maja WillénÖstersunds OK45:41+19:0812:07
Signe NilssonNyköpings OKej godkänd

H18

4 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JohanssonOK Kolmården26:096:21
2Olof LjunggrenLinköpings OK27:00+0:516:34
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK27:39+1:306:43
4Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb28:15+2:066:52
5Arvid WesterbergOK Kolmården29:10+3:017:05
6Jonathan JylltorpLinköpings OK31:15+5:067:36
7Kuba KijakOK Kolmården34:50+8:418:28
8Michal KrzysztynskiOK Kolmården35:29+9:208:38
9Joel ErnstssonFinspångs SOK36:11+10:028:48
10Gunnar EngströmLinköpings OK37:04+10:559:01

H17-20 Kort

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WaldfeltFinspångs SOK37:1510:49

D16

3 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb27:018:58
2Linnea LundOK Kolmården28:19+1:189:24
3Hanna KromnérSkogspojkarnas OK31:28+4:2710:27
4Hanna LundgrenLinköpings OK32:25+5:2410:46
5Jensine SvenssonFinspångs SOK34:04+7:0311:19
6Emmy LindgrenLinköpings OK34:50+7:4911:34
7Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro36:54+9:5312:15
8Ellen OlovssonGamleby OK41:44+14:4313:51
Ebba LindellIF Thorej godkänd

H16

3 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron ÖstangårdGamleby OK24:137:02
2Fabian ValleriusGamleby OK24:26+0:137:06
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna25:19+1:067:21
4Sixten EkbladhSol Tranås28:07+3:548:10
5Isak LiljeholmGamleby OK30:48+6:358:57
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna32:01+7:489:18
7Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping32:07+7:549:20
8Erik JohnssonOK Kolmården34:18+10:059:58
9Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK35:29+11:1610:18
10Edvin WalterssonOK Roxen39:42+15:2911:32
11David StrömbäckOK Denseln40:24+16:1111:44
12Oliver HöögOK Motala40:45+16:3211:50
Alfons PetersonOK Denselnej start

D16 Kort

2 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HagrotTäby OK56:1119:10
Malva MöllerOK Linnéej start

D14

2 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården19:346:40
2Hanna ÖbergGamleby OK20:10+0:366:52
3Tove ValleriusGamleby OK20:29+0:556:59
4Alice JohanssonFinspångs SOK21:50+2:167:27
5Tuva ÖstangårdGamleby OK22:16+2:427:35
6Sofie EttlingSkogspojkarnas OK24:00+4:268:11
7Evelin GummessonFinspångs SOK24:45+5:118:26
8Sofia TunessonSkogspojkarnas OK24:57+5:238:30
9Sigrid LjunggrenLinköpings OK25:30+5:568:42
10Hanna StalebrantGamleby OK25:41+6:078:45
11Stella RosengrenTjalve IF Norrköping25:59+6:258:52
12Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping28:37+9:039:46
13Ellen LindforsBjörkfors GOIF28:53+9:199:51
14Sigrid ForsmanLinköpings OK29:41+10:0710:07
15Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK32:03+12:2910:56
16Maja HarryssonFinspångs SOK33:10+13:3611:19
17Mindra LangerOK Roxen33:23+13:4911:23
18Tyra LindellOK Roxen35:42+16:0812:11
19Fanny WalterssonOK Roxen45:03+25:2915:22
20Alva ForsmanLinköpings OK49:13+29:3916:47

H14

3 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK21:266:52
2Hugo PerssonOK Denseln21:58+0:327:02
3Elis PetersonOK Denseln23:33+2:077:32
4Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK23:46+2:207:37
5Isak DalinLeksands OK30:22+8:569:43
6Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK32:42+11:1610:28
7Elmer WaldfeltFinspångs SOK32:50+11:2410:31
8Arvid SvenssonBjörkfors GOIF35:03+13:3711:14
9William SvartlingOK Motala35:55+14:2911:30
10Rasmus VibergOK Roxen36:35+15:0911:43
11Elis BönnerBjörkfors GOIF37:12+15:4611:55
12Albin KjellbergBjörkfors GOIF38:12+16:4612:14
13Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb51:00+29:3416:20

D14 Kort

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KleistBoxholm-Mjölby OL25:0110:55
2Amanda LindgrenLinköpings OK30:09+5:0813:09
3Malva ÖsterbergOK Eken44:09+19:0819:16

D12

2 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK18:228:01
2Ida EkholmBjörkfors GOIF22:21+3:599:45
3Tyra StalebrantGamleby OK22:36+4:149:52
4Emmy BorgOK Denseln23:14+4:5210:08
5Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL23:16+4:5410:09
6Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro24:00+5:3810:28
7Elsa GustafssonOK Tylöskog24:17+5:5510:36
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb24:30+6:0810:41
9Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping24:55+6:3310:52
10Moa GöhlFinspångs SOK25:06+6:4410:57
11Judit WennblomHagaby GoIF Örebro25:40+7:1811:12
12Alice EttlingSkogspojkarnas OK26:30+8:0811:34
13Moa PihlströmOK Roxen26:55+8:3311:45
14Frida SamuelssonBjörkfors GOIF26:57+8:3511:46
15Alva LindforsBjörkfors GOIF35:54+17:3215:40

H12

2 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK13:576:23
2Hugo BraamOK Denseln15:12+1:156:58
3Carl ÖbergGamleby OK15:39+1:427:10
4Wilmer KempeOK Denseln16:48+2:517:42
5Mille LangerOK Roxen17:48+3:518:09
6Ludvig ErikssonLinköpings OK17:49+3:528:10
7Theo ÅrbrinkLinköpings OK18:04+4:078:17
8Viggo HolmbergOK Tylöskog18:06+4:098:18
9Tor NylundOK Linné18:23+4:268:25
10Vidar PihlGamleby OK20:00+6:039:10
11Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping20:12+6:159:15
12Filip HöögOK Motala21:03+7:069:39
13Noah KorallMotala AIF OL21:13+7:169:43
14Wilmer HagrotTäby OK21:31+7:349:52
15Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK22:16+8:1910:12
16Melker WaldfeltFinspångs SOK22:34+8:3710:21
17Gustav LindbergOK Roslagen24:01+10:0411:01
18Vincent DahmTjalve IF Norrköping27:53+13:5612:47
19Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb27:54+13:5712:47
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start

D12 Kort

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BrantvallOK Denseln27:1312:05
2Märta HolmgrenGamleby OK30:59+3:4613:46

D10

2 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln16:297:19
2Sigrid HolmgrenGamleby OK23:48+7:1910:34
3Malin GöhlFinspångs SOK31:17+14:4813:54
4Elsa KorallMotala AIF OL35:25+18:5615:44
5Anna EnbergLinköpings OK37:59+21:3016:52

H10

2 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK24:0110:52
2Felix NidebornOK Roxen25:21+1:2011:28
3Axel GustafssonOK Tylöskog26:26+2:2511:57
4Love OtterströmLinköpings OK27:50+3:4912:35
5Melker SamorLerums SOK30:14+6:1313:40
6Aron LindbergOK Roslagen32:41+8:4014:47
7Erik EttlingSkogspojkarnas OK33:26+9:2515:07
8Leopold OlofssonVästerås SOK35:15+11:1415:57
Hannes PetersonOK Denselnej start

D40

3 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GöhlFinspångs SOK32:088:51
2Anna-Stina PåledalOK Roxen32:45+0:379:01
3Anna KorallMotala AIF OL43:49+11:4112:04
4Marie WalterssonOK Roxen1:09:01+36:5319:00

H40

3 960 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn BeckiusLinköpings OK29:237:25
2Anders DalinLeksands OK29:28+0:057:26
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK29:34+0:117:27
4Andreas EkbladhSol Tranås31:03+1:407:50
5Christian EnbergLinköpings OK31:05+1:427:50
6Anders KnutssonLinköpings OK31:12+1:497:52
7Henrik GöhlFinspångs SOK31:30+2:077:57
8Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL31:43+2:208:00
9Richard OlovssonGamleby OK33:20+3:578:25
10Petter ValleriusGamleby OK33:56+4:338:34
11Ulrik KarlssonMotala AIF OL36:15+6:529:09
12Mattias NilssonBjörkfors GOIF37:53+8:309:33
13James MelanderTjällmo-Godegårds OK40:18+10:5510:10
14Erik ÖsterbergOK Eken41:25+12:0210:27
15Matz HöögOK Motala41:39+12:1610:31
16Markus HenrikssonLinköpings OK42:09+12:4610:38
17Stefan NidebornOK Roxen42:21+12:5810:41
18Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF44:21+14:5811:11
19Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK45:02+15:3911:22
20Robert SvenssonBjörkfors GOIF46:59+17:3611:51
21Tony HolmbergOK Tylöskog51:10+21:4712:55
22Joakim WalterssonOK Roxen55:30+26:0714:00
23Martin LindforsBjörkfors GOIF57:48+28:2514:35
Peter EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

D45

3 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen25:257:59
2Annika IvarssonLinköpings OK26:26+1:018:18
3Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna29:47+4:229:21
4Annika AsketunOK Roxen29:59+4:349:25
5Karin LindellIF Thor31:03+5:389:45
6Susanne PetterssonOK Roxen39:59+14:3412:34
7Maria LillieströmOK Roxen50:22+24:5715:50
8Angelica BrandqvistTibro OK50:56+25:3116:01
9Tina LindgrenLinköpings OK52:42+27:1716:34
10Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:00:57+35:3219:10
Sofia WesterbergOK Kolmårdenej start
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOKej start
Marie NordSol Tranåsej start

H45

3 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala26:486:51
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen27:31+0:437:02
3Fredrik LindellIF Thor28:42+1:547:20
4Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:47+2:597:37
5Per MagnussonLinköpings OK30:40+3:527:50
6Åke LjunggrenLinköpings OK31:04+4:167:56
7Christian ErikssonLinköpings OK32:41+5:538:21
8Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK32:45+5:578:22
9Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro34:29+7:418:49
10Thomas JohanssonGamleby OK35:17+8:299:01
11Christer ÖbergGamleby OK39:08+12:2010:00
12Martin JarelandLinköpings OK40:05+13:1710:15
13Erik ErnstssonFinspångs SOK40:35+13:4710:22
14Jonas RåbergLinköpings OK41:18+14:3010:33
15Jesper WaldfeltFinspångs SOK44:07+17:1911:16
16Leif LindgrenLinköpings OK46:35+19:4711:54
17Jonas LindellOK Roxen51:02+24:1413:03
18Johan DahmTjalve IF Norrköping55:06+28:1814:05

D50

2 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MorlonOK Eken23:558:39
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL27:26+3:319:56
3Lena MolinBoxholm-Mjölby OL29:28+5:3310:40
4Anna BrunellOK Kolmården29:50+5:5510:48
5Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog30:41+6:4611:07
6Maria OlofssonLinköpings OK31:19+7:2411:20
7Pernilla HörwingOK Roxen33:34+9:3912:09
8Petra KorallMotala AIF OL35:24+11:2912:49
9Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro35:45+11:5012:57
10Inger GuståsLinköpings OK36:09+12:1413:05
11Lotta BorgLinköpings OK36:46+12:5113:19
12Eva-Lena NilssonNyköpings OK43:42+19:4715:50
13Karin OlofssonLinköpings OK43:52+19:5715:53
14Ulrika WillénÖstersunds OK43:55+20:0015:54
15Lena StrömbäckLinköpings OK48:31+24:3617:34
Gitte EngströmLinköpings OKej godkänd

H50

3 650 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna26:017:07
2Henrik PetterssonOK Roxen27:29+1:287:31
3Johan OtterströmLinköpings OK27:40+1:397:34
4Mikael WesterbergOK Kolmården29:24+3:238:03
5Anders LillieströmOK Roxen30:11+4:108:16
6Lars KarlssonValbo AIF30:28+4:278:20
7Jens LindströmTibro OK30:34+4:338:22
8Per EdlundSigtuna OK32:11+6:108:49
9Per WintherVästerbergslagens OL32:17+6:168:50
10Gunnar MelinOK Kolmården32:41+6:408:57
11Olle SjöforsOK Älme32:49+6:488:59
12Bo HallbergFalköpings AIK OK33:51+7:509:16
13Johan MöllerOK Linné34:40+8:399:29
14Johan ÅttingLinköpings OK35:04+9:039:36
15Per GuståsLinköpings OK35:18+9:179:40
16Göran NordSol Tranås35:28+9:279:43
17Jan AsketunOK Roxen36:13+10:129:55
18Jesper JohanssonLinköpings OK37:42+11:4110:19
19Anders JoelssonMatteus SI40:39+14:3811:08
20Patric MolinBoxholm-Mjölby OL47:10+21:0912:55
21Magnus JohanssonOK Kolmården49:03+23:0213:26
22Lars HolmgrenGamleby OK49:51+23:5013:39
Anders DalhammerOK Roxenej start
Magnus SahlmanLinköpings OKej start
Ola SvärmOK Roxenej start

D55

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin BacktemanLinköpings OK29:1210:34
2Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK33:51+4:3912:15
3Marie HåkanssonOK Kolmården42:18+13:0615:19
4Lena RosanderFinspångs SOK43:36+14:2415:47
5Ingrid RoosMotala AIF OL46:38+17:2616:53
Yvonne JohanssonGamleby OKej start

H55

3 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan NilssonNyköpings OK27:047:59
2Per BjurströmOK Tisaren29:07+2:038:35
3Pedro LundqvistLinköpings OK30:15+3:118:55
4Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL33:01+5:579:44
5Rikard BorgLinköpings OK33:10+6:069:47
6Bo GustafssonOK Tylöskog35:14+8:1010:23
7Lars ÖhrmanStockholms OK35:51+8:4710:34
8Arne SääfGudhems IF37:27+10:2311:02
9Håkan WåhlanderFrölunda OL39:39+12:3511:41
10Jan NylundOK Linné41:21+14:1712:11
11Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb41:31+14:2712:14
12Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL56:58+29:5416:48
Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OLej start

D60

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF26:3210:31
2Lena FröbergTjalve IF Norrköping27:56+1:2411:05
3Lena PerssonGamleby OK29:10+2:3811:34
4Kerstin Caap-HällgrenHärnösands OK29:57+3:2511:53
5Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb34:22+7:5013:38
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OKej godkänd

H60

3 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL27:178:17
2Bengt SchwartzOK Kolmården28:35+1:188:41
3Ulf PalmérUlricehamns OK29:12+1:558:52
4Tommy BergerGävle OK32:21+5:049:49
5Arne KlintbergEksjö SOK33:42+6:2510:14
6Mats RosanderFinspångs SOK34:28+7:1110:28
7Leif EfraimssonMotala AIF OL36:23+9:0611:03
8Kenth CarlssonVästerviks OK40:04+12:4712:10
9Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL40:41+13:2412:21
10Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping40:49+13:3212:24
11Sven GranathTjällmo-Godegårds OK41:26+14:0912:35
12Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb42:18+15:0112:51
13Lars HagrotTäby OK42:46+15:2912:59
14Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL43:41+16:2413:16
15Jan LundgrenLinköpings OK44:25+17:0813:30
16Jan JohanssonGamleby OK45:53+18:3613:56
17Bosse EngborgHällefors OK47:59+20:4214:35 Ladda ner rutt i gpx-format
18Robert HåkanssonOK Kolmården1:03:46+36:2919:22
Jörgen IvarssonHestra IFej start

D65

2 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården27:3010:54
2Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF34:39+7:0913:45
3Barbro ÖstlundOK Roxen35:08+7:3813:56
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping35:35+8:0514:07
5Titti BergendahlOK Måsen38:21+10:5115:13
6Maud Göthe LundgrenLinköpings OK43:08+15:3817:06
7Margareta SvenssonAnkarsrums OK51:52+24:2220:34
8Majvie AnnegårdSOK Viljan56:35+29:0522:27
Mona PetersenOK Motalaej start
Maria NordwallOK Kolmårdenej start

H65

3 230 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth WalterssonBredaryds SOK26:528:19
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK27:15+0:238:26
3Leif CarlssonSOK Viljan28:03+1:118:41
4Kent GranqvistVästerviks OK28:17+1:258:45
5Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL29:13+2:219:02
6Per ErikssonLinköpings OK32:47+5:5510:08
7Anders JohanssonSol Tranås33:39+6:4710:25
8Ingemar PerssonGamleby OK33:42+6:5010:26
9Christer NälemarkOK Djerf33:52+7:0010:29
10Per WirénOK Kolmården35:13+8:2110:54
11Pelle SkullmanLinköpings OK35:26+8:3410:58
12Magnus WrethmanOK Roxen35:39+8:4711:02
13Karl-Göran WahlströmAlmby IK37:37+10:4511:38
14Stephan SvenssonLinköpings OK38:06+11:1411:47
15Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL38:33+11:4111:56
16Torgny JohanssonBjörkfors GOIF39:42+12:5012:17
17Tord FranssonMotala AIF OL39:54+13:0212:21
18Hans PerssonMatteus SI39:59+13:0712:22
19Sune CarlssonOK Motala42:20+15:2813:06
20Ove JohanssonOK Kolmården43:04+16:1213:20
21Leif HasselströmMotala AIF OL45:57+19:0514:13
22Lars StrömTjällmo-Godegårds OK48:10+21:1814:54
Kjell ErikssonStjärnorps SKej start
Rolf KarlssonOK Hällenej start
Bengt ÖstlundOK Roxenej start

D70

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen28:0613:22
2Lena WahssAvesta OK28:54+0:4813:45
3Gerd LindholmSol Tranås30:34+2:2814:33
4Carina LindmanFinspångs SOK30:50+2:4414:40
5Eva LindgrenLinköpings OK31:13+3:0714:51
6Vivianne HolgerssonOK Måsen31:57+3:5115:12
7Annie GunnarstorpOK Motala32:06+4:0015:17
8Stina KorallMotala AIF OL52:35+24:2925:02

H70

2 730 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen24:429:02
2Claes NidebornStora Tuna OK27:20+2:3810:00
3Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL27:32+2:5010:05
4Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK29:59+5:1710:58
5Hans HolgerssonOK Måsen30:53+6:1111:18
6Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL31:05+6:2311:23
7Stellan AhnströmForserums SOK31:45+7:0311:37
8Bo JernbergOK Roxen32:36+7:5411:56
9Peter HagströmTjalve IF Norrköping33:30+8:4812:16
10Runar AldénOK Kolmården33:59+9:1712:26
11Claus PetersenOK Motala34:14+9:3212:32
12Peter JakobssonLinköpings OK35:36+10:5413:02
13Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan36:06+11:2413:13
14Christer JohanssonOK Motala36:39+11:5713:25
15Rune RingsgårdOK Roxen36:59+12:1713:32
16Anders HasselboOK Måsen37:29+12:4713:43
17Johnny GustafssonGamleby OK39:15+14:3314:22
18Roland NilssonSOK Viljan40:13+15:3114:43
19Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL40:23+15:4114:47
20Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK40:27+15:4514:49
21Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK42:05+17:2315:24
22Åke LewanderSkarpnäcks OL44:48+20:0616:24
23Gustaf OlssonLinköpings OK45:49+21:0716:46
24Lars EkholmBjörkfors GOIF49:20+24:3818:04
25Mats TörngrenOK Linné50:43+26:0118:34
26Kjell LindholmSol Tranås56:25+31:4320:39
27Jan BurellOK Enen56:46+32:0420:47
28Klas LangelsSkarpnäcks OL1:02:53+38:1123:02
Leif SamorTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Roger DanielssonLinköpings OKej godkänd

D75

1 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK28:2315:35
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL30:31+2:0816:46
3Lotta GranholmLinköpings OK31:19+2:5617:12
4Sonja HanssonTjalve IF Norrköping37:25+9:0220:33
5Britt PetterssonOK Roxen38:49+10:2621:19
6Chatarina AnderssonOK Motala38:57+10:3421:24
7Ulla NilssonSOK Viljan40:21+11:5822:10
8Gudrun ThigerLinköpings AIK44:37+16:1424:30
9Brita DahlbergHässleholms OK50:55+22:3227:58

H75

2 330 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog23:4210:10
2Olle JohanssonIFK Hedemora OK25:25+1:4310:54
3Lennart SturessonVästerviks OK27:32+3:5011:49
4Sören JohanssonSala OK29:29+5:4712:39
5Sune LindellOK Hällen29:54+6:1212:49
6Lars HammarströmOK Kolmården31:26+7:4413:29
7Kjell HolmströmBjörkfors GOIF31:55+8:1313:41
8Anders SvenssonAnkarsrums OK33:52+10:1014:32
9Rune GunnarssonNässjö OK34:56+11:1414:59
10Bengt KarlssonLinköpings AIK35:26+11:4415:12
11Uno BergOK Motala35:48+12:0615:21
12Johnny WallingeOK Kolmården36:07+12:2515:30
13Arne AnderssonOK Motala37:36+13:5416:08
14Alf MattssonOK Kolmården38:16+14:3416:25
15Nils SjödinTjalve IF Norrköping38:56+15:1416:42
16Sune AhlinKöping-Kolsva OK41:02+17:2017:36
17Ulf WaldenfjordLinköpings OK42:30+18:4818:14
18Kjell HagströmLinköpings OK42:54+19:1218:24
19Lars PerssonFinspångs SOK44:51+21:0919:14
20Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK56:25+32:4324:12
21Leif AnderssonOK Motala1:05:25+41:4328:04

H80

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK38:3118:20
2Göran HektorLinköpings OK38:41+0:1018:25
3Stig BengtssonMotala AIF OL39:24+0:5318:45
4Evert ElgefjordOK Kolmården41:04+2:3319:33
5Otto HolmdahlLinköpings OK45:52+7:2121:50
6Holger PerssonOK Eken48:05+9:3422:53
Sven JonssonOK Roxenej start

Inskolning

1 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emme AnderssonKlubblösfullföljt
Walter AnderssonKlubblösfullföljt
Edit BraskOK Denselnfullföljt
Einar BraskOK Denselnfullföljt
Vidar EngströmOK Hällenfullföljt
Ebba HellmérKlubblösfullföljt
Signe PihlGamleby OKfullföljt
Astrid SamorTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Siri SjöströmOK Denselnfullföljt
Alfred SundemanAlmby IKfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt

U1

2 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlie FastBoxholm-Mjölby OL23:4810:37
2Alvin KorallMotala AIF OL30:22+6:3413:33
3Viktor SamorLerums SOK33:05+9:1714:46
4Saga LindellOK Roxen36:54+13:0616:28
5Emil SvenssonLinköpings OK37:21+13:3316:40
6Alexander CrispinOK Denseln46:35+22:4720:47
7Wilma HultmanSkogspojkarnas OK46:54+23:0620:56
8Edvin NobrantOK Roxen57:45+33:5725:46

U2

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK27:0311:45
2Linn BorgOK Denseln32:12+5:0914:00
3Hugo AldénOK Roxen36:32+9:2915:53
4Otto BrantvallOK Denseln43:42+16:3919:00

Öppen motion 1

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer SundemanAlmby IK36:1815:46
2Brigitte AlsénOK Roxen53:30+17:1223:15

Öppen motion 3

2 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans ArkestenTjällmo-Godegårds OK23:029:26
2Camilla HöögOK Motala23:46+0:449:44
3Ingela ÅrbrinkLinköpings OK28:00+4:5811:28
4Anita PalmérUlricehamns OK34:31+11:2914:08
5Oskar AxÖdeshögs SK39:39+16:3716:15
6Annika FastBoxholm-Mjölby OL39:48+16:4616:18
7Erika ArkestenTjällmo-Godegårds OK43:36+20:3417:52
8Oskar DalinLeksands OK46:15+23:1318:57
9Liselott AnderssonKlubblös49:42+26:4020:22
10Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK50:42+27:4020:46
11Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL52:39+29:3721:34
12Jan DahlbergHässleholms OK53:20+30:1821:51
13Eva JylltorpLinköpings OK56:56+33:5423:20
14Sidonie WintherVästerbergslagens OL1:01:24+38:2225:09
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd

Öppen motion 5

2 950 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro23:097:50
2Johan WikströmKlubblös23:50+0:418:04
3Elvira KarnehedOK Roxen25:29+2:208:38
4Maria KleistTullinge SK29:44+6:3510:04
5Erika AxÖdeshögs SK31:03+7:5410:31
6Erik NetzOK Tor31:54+8:4510:48
7Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb35:08+11:5911:54
8Marianne HörbergOK Roxen36:31+13:2212:22
9Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL36:40+13:3112:25
10Ingrid JohanssonLinköpings OK37:57+14:4812:51
11Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping38:48+15:3913:09
12Rikard SöderbergTjällmo-Godegårds OK39:10+16:0113:16
13Pär HisvedAlfta-Ösa OK39:12+16:0313:17
14Lars OlofssonVästerås SOK40:27+17:1813:42
15Gert KromnérSkogspojkarnas OK40:29+17:2013:43
16Carl-Johan KihlstedLinköpings OK40:30+17:2113:43
17Emma S JohanssonLinköpings OK40:51+17:4213:50
18Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb40:53+17:4413:51
19Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK41:37+18:2814:06
20Maximilian OlofssonVästerås SOK42:14+19:0514:18
21Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL43:22+20:1314:42
22Mia LindforsBjörkfors GOIF46:22+23:1315:43
23Inga HolmströmOK Milan50:09+27:0017:00
24Jörgen HolmströmOK Milan50:44+27:3517:11
25Olof ThorssellOK Måsen53:18+30:0918:04
26Louise DalhammerOK Roxen53:19+30:1018:04
27Lise-Lott GummessonFinspångs SOK55:52+32:4318:56
28Lotta MöllerOK Linné56:54+33:4519:17
29Christer AldénOK Roxen58:12+35:0319:43
30Cecilia HolmbergOK Tylöskog59:04+35:5520:01
31Maria BergHagaby GoIF Örebro1:00:04+36:5520:21
Jens FastBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Elin EkbladhSol Tranåsej godkänd
Svea EkbladhSol Tranåsej godkänd
Heinrich Josef WöbelOK Kolmårdenej start

Öppen motion 6

4 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ElehedLinköpings OK33:177:36
2Per TellsénOK Roxen43:04+9:479:51
3Ingemar MånssonRonneby OK53:02+19:4512:08
4Anders JohanssonFinspångs SOK54:20+21:0312:25
5Lina EttlingSkogspojkarnas OK57:02+23:4513:03
6Urban PeterssonLinköpings OK58:01+24:4413:16
7Mikael ThörnkvistSol Tranås1:00:32+27:1513:51
8Markus BrageKlubblös1:16:43+43:2617:33
9Jenny KarlssonTjalve IF Norrköping1:22:00+48:4318:45
10Anton PerssonKlubblös1:22:13+48:5618:48
11Adam ComblerKlubblös1:40:27+1:07:1022:59
12Johanna EngKlubblös1:41:21+1:08:0423:11
Moa ApplelyKlubblösej godkänd
Fredrik WibringSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 7

3 410 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK30:398:59
2Fredrik JönssonMotala AIF OL32:05+1:269:24
3Mikael LangerOK Roxen32:45+2:069:36
4Håkan B SamorLerums SOK36:27+5:4810:41
5Josefina BerntssonLinköpings OK37:09+6:3010:53
6Tommy PatrikssonMatteus SI37:13+6:3410:54
7Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK38:21+7:4211:14
8Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK38:23+7:4411:15
9Ulrica FranssonMotala AIF OL38:34+7:5511:18
10Per-Inge JohanssonKlubblös38:45+8:0611:21
11Lars-Erik SpaakEksjö SOK39:02+8:2311:26
12Torsten BråmåOK Roxen39:03+8:2411:27
13Cecilia EnbergLinköpings OK39:23+8:4411:32
14Markus JohanssonLinköpings OK39:34+8:5511:36
15Lena MalmströmTjalve IF Norrköping39:47+9:0811:40
16Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro40:00+9:2111:43
17Pia ÖstangårdGamleby OK40:01+9:2211:44
18Johan JylltorpLinköpings OK40:29+9:5011:52
19Hans SöderbergGamleby OK41:35+10:5612:11
20Joakim FornanderOK Roxen42:18+11:3912:24
21Kurt ErikssonVandrarringen42:41+12:0212:31
22Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF42:45+12:0612:32
23Roland AlsénOK Roxen47:36+16:5713:57 Ladda ner rutt i gpx-format
24Göran SvenssonOK Roxen49:29+18:5014:30
25Harald BrandeTjalve IF Norrköping49:58+19:1914:39
26Patrik GustavssonLinköpings OK51:42+21:0315:09
27Johanna DalinLeksands OK51:48+21:0915:11
28Maria LangerOK Roxen52:56+22:1715:31
29Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL53:51+23:1215:47
30Lars SonnertSol Tranås54:36+23:5716:00
31Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK56:06+25:2716:27
32Gösta LindmanFinspångs SOK57:38+26:5916:54
33Leif CliffordsonSävedalens AIK57:40+27:0116:54
34Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:02:26+31:4718:18
35Erik HanssonOK Roxen1:02:34+31:5518:20
36Lars JohanssonOK Motala1:04:24+33:4518:53
37Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:06:27+35:4819:29
38Kurt ZanderVästerås SOK1:10:04+39:2520:32
39Margareta TidmanOK Kolmården1:15:58+45:1922:16
Susanne GranGamleby OKej godkänd
Lina LiljeholmAnkarsrums OKej godkänd
Erik WillénÖstersunds OKåterbud

Öppen motion 8

5 960 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven EngströmLinköpings OK42:117:04
2Adam TellsénOK Roxen46:41+4:307:49
3Erik SundemanAlmby IK47:47+5:368:01
4Mattias ZachrissonOK Roxen48:03+5:528:03
5Jakob TellsénOK Roxen52:17+10:068:46
6Peter LundOK Kolmården55:11+13:009:15
7Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL56:18+14:079:26
8Per HåstlundAlmby IK57:11+15:009:35
9Veronica LundOK Kolmården1:00:39+18:2810:10
10Tobias KonradssonOK Roxen1:05:03+22:5210:54
11Robert LarssonGamleby OK1:05:15+23:0410:56
12Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK1:06:49+24:3811:12
13Laila IngelssonOK Hammaren1:07:06+24:5511:15
14Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:07:52+25:4111:23
15Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:08:47+26:3611:32
16Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:13:28+31:1712:19
17Malin WiklundAlmby IK1:16:12+34:0112:47
18Mateo VijandiMalarruta1:27:56+45:4514:45
19Andrea ViqueiraMalarruta1:36:07+53:5616:07
20Gilbert LeeYAOC, Hong Kong2:17:07+1:34:5623:00
21Chi Kin  CHAUYAOC, Hong Kong2:19:26+1:37:1523:23
Anson MuiYAOC, Hong Kongej godkänd
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser