Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM för FK Herkules, IK Uven, Frölunda OL, Mölndal Outdoor IF

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM för FK Herkules, IK Uven, Frölunda OL, Mölndal Outdoor IF
Arrangörsorganisation: Mölndal Outdoor IF
Datum: torsdag 16 mars 2017

D21

4 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules37:328:47
2Karolina WildheimMölndal Outdoor IF38:39+1:079:03
3Anna NordelöfMölndal Outdoor IF40:54+3:229:34
4Lena MaxFrölunda OL41:46+4:149:46
5Åsa OttossonMölndal Outdoor IF45:48+8:1610:43
6Maria PollMölndal Outdoor IF52:40+15:0812:20
7Emma SkantzFK Herkules58:54+21:2213:47
Solrun GottebergMölndal Outdoor IFej start

H21

5 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL35:336:27
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK36:06+0:336:33
3Gustav BoquistIK Uven36:54+1:216:41
4Richard SottFrölunda OL38:27+2:546:58
5Mattis HallbergIK Uven38:34+3:016:59
6Martin LammFrölunda OL40:13+4:407:17
7Jan JohanssonFrölunda OL41:25+5:527:30
8Anton HemlinIK Uven44:38+9:058:06
9Arvid HammarFK Herkules51:34+16:019:21
10Daniel NybergMölndal Outdoor IF53:05+17:329:38
11Henrik WiknerMölndal Outdoor IF55:52+20:1910:08
12Martin RådboMölndal Outdoor IF1:03:21+27:4811:29
Anders RybergMölndal Outdoor IFutgått

H20

4 270 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Axel ForsmanFK Herkulesej start

D14

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:12:4424:09

H14

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KastrupFK Herkules30:2910:07
2Johan SaméusFrölunda OL43:13+12:4414:21

D12

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria GergelyFK Herkules37:2213:23
2Alice OlssonMölndal Outdoor IF40:44+3:2214:35

H12

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PerssonFK Herkules21:327:43
2Viktor JanssonMölndal Outdoor IF36:51+15:1913:12
Marcus LammFrölunda OLej start

D10

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja NordelöfMölndal Outdoor IF22:4110:18
2Saga WildheimMölndal Outdoor IF34:07+11:2615:30
2Vera WildheimMölndal Outdoor IF34:07+11:2615:30

D45

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuuli SaariFK Herkules48:5413:35
2Nina KastrupFK Herkules1:05:00+16:0618:03
3Jane McpheatFK Herkules1:12:15+23:2120:04
Malin LammFrölunda OLej start

H45

4 270 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GrahnIK Uven39:129:10
2Robert HallbergIK Uven39:45+0:339:18
3Johan WettergrenIK Uven39:50+0:389:19
4Ragnar UppströmFK Herkules39:53+0:419:20
5Stefan JohanssonFrölunda OL39:59+0:479:21
6Thomas BorneFrölunda OL43:21+4:0910:09
7Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL43:35+4:2310:12
8Pär JohannessonFrölunda OL45:18+6:0610:36
9Erik LauriFK Herkules45:31+6:1910:39
10Leif HagmanIK Uven48:42+9:3011:24
11Mats RönnborgIK Uven50:23+11:1111:47
12Mats DahlrotIK Uven54:02+14:5012:39
13Henrik OlssonMölndal Outdoor IF55:18+16:0612:57
14Peter GergelyFK Herkules57:11+17:5913:23
15Annika AasaIK Uven57:18+18:0613:25
Anders LammFrölunda OLej start
Stefan MårtenssonFrölunda OLej start

H55

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus WideFrölunda OL37:1510:20
2Karl SchneiderMölndal Outdoor IF44:28+7:1312:21
3Lennart VamlingFrölunda OL49:16+12:0113:41
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IFej start
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser