Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Sisu

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Sisu
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 20 juni 2017

Långa

4 300 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune LarssonOK Skogshjortarna37:228:41
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK40:019:18
3Tommy WesterbergIF Hagen41:109:34
4Johan HolmbergIF Hagen43:0110:00
5Hans G BernhardMariestads FK43:1710:03
6Bertil KarlssonHjobygdens OK43:3610:08
7Jane JohanssonIstrums SK44:4810:25
8Håkan OlssonHjobygdens OK45:0510:29
9Vidar LövingTibro OK45:1210:30
10Anders KäckMariestads FK45:2210:33
11Lars Erik NilssonMariestads FK45:4510:38
12Ove FlinkIK Albion46:0910:43
13Anders ErikssonIF Hagen47:3611:04
14Christer OttossonOK P449:1711:27
15Lars JohanssonOK Skogshjortarna49:4511:34
16Karl Gustav LarssonOK P450:5011:49
17Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo51:2911:58
18Roland BohmanUlricehamns OK52:0712:07
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK52:4612:16
20Monica LööfMariestads FK52:5512:18
21Torgny GrönlundLidköpings VSK58:4513:39
22Torbjörn LarssonLidköpings VSK58:5013:40
23Lars WahlströmIstrums SK1:00:5214:09
24Gert JohanssonIK Gandvik1:01:3514:19
25Åke KarlssonSOK Träff1:01:4914:22
26Anders NilssonIstrums SK1:04:0014:53
27Kjell KaminskyIF Hagen1:08:1715:52
28Nils DalenIstrums SK1:31:0221:10

Mellan

3 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve AlvénIK Wilske39:4110:43
2Lars-Eric AndersssonFalköpings AIK 39:5610:47
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna42:5311:35
4Ulf ÖstlundIstrums SK42:5311:35
5Håkan LööfMariestads FK44:5312:07
6Åke GatelidOK Skogshjortarna47:1512:46
7Kristina LarssonOK Klyftamo49:0613:16
8Bengt Åke AnderssonOK Amne50:0313:31
9Kenneth MörkIK Wilske50:1913:35
10Reits HallOK Amne51:5314:01
11Sune GustavssonTibro OK53:0214:20
12Folke DahlénLidköpings VSK53:1714:24
13Ingemar HolmbergIF Hagen53:1814:24
14Lars LarssonOK Frisene53:2314:25
15Bert ThorssonRyda SK54:2914:43
16Kay SvenssonOK P454:3014:43
17Peter NyströmMariestads FK55:1614:56
18Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan55:2014:57
19Lars-Erik LarssonOK Amne58:5215:54
20K-E JohanssonIstrums SK1:00:5316:27
21Karl BergstrandHjobygdens OK1:01:1916:34
22Ulla HöökOK Klyftamo1:01:5116:42
23Eva-Marie LundahlIF Hagen1:02:2916:53
24Ingrid TengelandIK Gandvik1:07:2218:12
25Gunnar BrystHjobygdens OK1:08:1618:27
26Jan-Olof AnderssonMariestads FK1:08:2318:28
27Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:09:1818:43
28Bertil WiklundIK Wilske1:13:2319:50
Ingvar AnderssonOK Amneej godkänd
Torbjörn HaginIK Gandvikej godkänd

Korta

2 600 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer LundbergFalköpings AIK OK33:5813:03
2Conny SvanFrämmestads IK36:0613:53
3Agneta EkbergLidköpings VSK37:1414:19
4Bengt ÅkerströmSOK Träff37:1614:20
5Harry SundbergOK Klyftamo38:0314:38
6Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK38:1514:42
7Karl-Inge KarlssonIstrums SK38:2014:44
8Jonny AspT2 IF38:2514:46
9Bernt OlssonOK Klyftamo38:5614:58
10Thomas LiffnerFalköpings AIK OK39:1415:05
11Villy FribergLidköpings VSK39:2815:10
12Lennart GustavssonHjobygdens OK39:2815:10
13Bibbi AppelgrenMariestads FK40:1615:29
14Per-Erik CarlssonIF Hagen40:3215:35
15Barbro WahlströmIstrums SK40:4615:40
16Sture BertilssonOK Klyftamo40:5415:43
17Kjell PerssonMariestads FK41:0215:46
18Hans EkbergLidköpings VSK42:5116:28
19Åke HermanssonRyda SK43:1716:38
20Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan43:4016:47
21Bertil RybergOK Klyftamo45:0417:20
22Ulf NyströmLidköpings VSK46:5218:01
23Ann-Chistine LarssonOK Frisene47:5918:27
24Per-Olof JohanssonOK Klyftamo48:3918:42
25Anita PehrsonIstrums SK52:1320:05
26Bertil HolmqvistIK Gandvik52:1420:05
27Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK53:0220:23
28Anneli JohanssonFalköpings AIK OK53:0520:25
29Åsa GrenaboHjobygdens OK53:2620:33
30Lars SennbergTibro OK55:0921:12
31Yngve JohanssonIstrums SK58:1122:22
32Ann-Marie TiveljungIK Gandvik59:3922:56
33Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:02:5724:12
34Åke JohanssonLidköpings VSK1:10:4227:11
Yvonne CarlssoinIstrums SKej godkänd
Roland LagerstedtTibro OKej godkänd
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd

Kort Kort

2 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mary RydénIFK Skövde37:1716:12
2Inge BergHjobygdens OK39:3417:12
3Guntram MånssonMariestads FK40:4017:40
4Åke GustavssonHjobygdens OK43:2518:52
5Nils HenrikssonIK Albion43:3018:54
6Gun ThorssonRyda SK44:2319:17
7Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo44:5619:32
8Arne SvanFrämmestads IK46:4620:20
9Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK47:1120:30
10Lars LångOK Klyftamo48:1520:58
11Lars HedbergOK Klyftamo48:2121:01
12Tord LöövOK Klyftamo48:2121:01
13Anne-Catrine PerssonMariestads FK50:1221:49
14Lennart WetterstadFalköpings AIK OK51:0522:12
15Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan51:4122:28
16Gunnel ForsbladIK Wilske53:2723:14
17Göte WikenborgIFK Skövde53:5523:26
18Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK55:1524:01
19Folke HörstrandOK Klyftamo57:3125:00
20Kurt CarlssonOK Klyftamo59:0125:39
21Margit RybergOK Klyftamo59:4325:57
22Inga PerssonSkogshjortarna1:00:3026:18
23Britta SahlIF Hagen1:03:1327:29
24Roland GustafssonOK P41:05:5928:41
25Birgitta GustafssonOK Klyftamo1:07:3129:21
Linnea KarlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Anders NilssonRyda SKej godkänd
Evert TapperIF Hagenej godkänd
Bo-Göran GustavssonOK Klyftamoej godkänd

Mini kort

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo TofténSOK Träff21:0112:21
2Ida TofténSOK Träff29:5817:37
3Åke NordbergOK Klyftamo34:2720:15
4Sven ErikssonOK Skogsstjärnan34:4720:27
5Eva BrodénOK P441:0324:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser