Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tuna Ting, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tuna Ting, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: lördag 11 augusti 2018

D21

4 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NilssonDomnarvets GOIF34:358:14
2Katarina SvahnIFK Mora OK38:26+3:519:09
3Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF38:49+4:149:14
4Marika HagelbergOK Kåre42:41+8:0610:09
5Karin ElfvingDomnarvets GOIF45:21+10:4610:47
6Vilma BergerDomnarvets GOIF58:17+23:4213:52
7Hanna GustafssonOK Kåre1:01:49+27:1414:43

H21

5 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna34:286:53
2Erik MalmbergLinköpings OK35:07+0:397:01
3Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad35:24+0:567:04
4Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna35:44+1:167:08
5Johan CallebergSnättringe SK37:07+2:397:25
6Kristofer SidenvallIFK Umeå37:21+2:537:28
7Johan SöderlundOK Tyr37:57+3:297:35
8Karl LindgrenOK Kåre38:00+3:327:36
9Mathias NyströmNorbergs OK38:21+3:537:40
10Fredrik NormanLjusdals OK39:20+4:527:52
11Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF45:32+11:049:06
12Olov EricsonAlfta-Ösa OK47:14+12:469:26
13Anders PrästingsDomnarvets GOIF51:20+16:5210:16
14Erik CallebergSnättringe SK54:03+19:3510:48
15Joel Börjesson ErikssonStorviks IF54:13+19:4510:50
16Andreas AllerhedIFK Mora OK56:36+22:0811:19
17Anton BacklundSäterbygdens OK57:33+23:0511:30
18Henrik SpångmyrIK Jarl Rättvik57:38+23:1011:31

D18

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja HuggForsa OK34:298:37
2Amanda JanssonOK Djerf38:25+3:569:36
3Moa HjorthDomnarvets GOIF40:20+5:5110:05
4Alva RyttherVästerbergslagens OL44:26+9:5711:06
5Emelie BrudinIFK Mora OK46:22+11:5311:35
6Clara SpikLeksands OK51:16+16:4712:49

H18

4 225 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF56:3213:22
2Johan B NordahlDomnarvets GOIF1:00:45+4:1314:22
Lucas GranbergOK Kåreej godkänd

D16

3 625 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonDomnarvets GOIF36:5910:12
2Elsa GörasLeksands OK37:03+0:0410:13
3Lovisa MoqvistLerums SOK39:03+2:0410:46
4Tuva-Cajsa SpikLeksands OK39:07+2:0810:47
5Tilda GolsäterKorsnäs IF OK39:25+2:2610:52
6Lilian PalmHJS-Vansbro OK41:05+4:0611:20
7Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL41:33+4:3411:27
8Maja BergqvistKorsnäs IF OK42:36+5:3711:45
9Alma WallmanVästerbergslagens OL44:47+7:4812:21
10Emma EliassonDomnarvets GOIF45:54+8:5512:39
11Tove RingiOK Kåre47:42+10:4313:09
12Karin WedmanVästerbergslagens OL50:19+13:2013:52
13Thea NordinKorsnäs IF OK52:46+15:4714:33
14Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL55:56+18:5715:25
15Norah HellgrenWilhelmina OK1:04:28+27:2917:47
16Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:04:40+27:4117:50
Vendela SöderqvistOK Kåreej godkänd
Emilia BrangefältVästerås SOKej godkänd

H16

3 625 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK24:546:52
2Jonas CarlssonStora Tuna OK25:08+0:146:56
3Melker NordgrenOK Kåre26:36+1:427:20
4Henrik PetrisiVästerbergslagens OL27:02+2:087:27
5Albin GezeliusIFK Mora OK28:36+3:427:53
6Erik BrandtDomnarvets GOIF28:59+4:057:59
7Karl GranathOK Kåre32:14+7:208:53
8Jakob WidelundOK Kåre35:58+11:049:55
9Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK36:32+11:3810:04
10Klockar-Eskil NääsLeksands OK39:07+14:1310:47
11Erik NilssonDalaportens OL43:57+19:0312:07
12Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK46:25+21:3112:48
13Erik FredrikssonStora Tuna OK1:19:55+55:0122:02
Christoffer LindgrenOK Kåreej godkänd
Henry SvensVästerbergslagens OLej godkänd

D14

3 225 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa BrandtDomnarvets GOIF27:208:28 Ladda ner rutt i gpx-format
2Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF27:52+0:328:38
3Elsa KaipeOK Kåre28:05+0:458:42
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:51+2:319:15
5Anja NilssonDomnarvets GOIF31:54+4:349:53
6Karolina AnderssonDalaportens OL31:55+4:359:53
7Moa BergqvistKorsnäs IF OK33:40+6:2010:26
8Lovisa MasesStora Tuna OK34:50+7:3010:48
9Alicia BergkvistVästerbergslagens OL35:08+7:4810:53
10Olga RindeskogVästerbergslagens OL36:36+9:1611:20
11Ellen FunkeLeksands OK36:43+9:2311:23
12Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK37:57+10:3711:46
13Mira NordinKorsnäs IF OK39:05+11:4512:07
14Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK39:07+11:4712:07
15Julia Hagelberg NordahlOK Kåre40:30+13:1012:33
16Agnes WallinKorsnäs IF OK41:20+14:0012:48
17Sanna HörnellDomnarvets GOIF46:41+19:2114:28
18Sofia HuggForsa OK50:52+23:3215:46
19Hanna ÖstbergStora Tuna OK51:17+23:5715:54
19Enni LundbergOK Kåre51:17+23:5715:54
21Saga MattssonDalaportens OL51:34+24:1415:59
22Julia NordvallDomnarvets GOIF53:34+26:1416:36
23Irma BergDomnarvets GOIF55:27+28:0717:11

H14

3 225 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel GolsäterKorsnäs IF OK24:367:37
2Lucas WannerAvesta OK25:45+1:097:59
3Jon HanssonOK Kåre27:21+2:458:28
4Niklas ErlandssonOK Södertörn28:53+4:178:57
5Wille SöderqvistOK Kåre29:42+5:069:12
6Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL32:49+8:1310:10
7Helmer JöhnemarkStora Tuna OK33:15+8:3910:18
8Olle DalinOK Kåre35:04+10:2810:52
9Rasmus WidelundOK Kåre38:45+14:0912:00
10Karl ForsgrenVästerbergslagens OL45:58+21:2214:15
11August GörasLeksands OK52:50+28:1416:22
12Daniel LindDalaportens OL55:29+30:5317:12
Alvin EdbäckOK Kåreej start

D12

2 625 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin HållHJS-Vansbro OK23:238:54
2Nora NordlundOK Kåre26:19+2:5610:01
3Maja MasesStora Tuna OK27:22+3:5910:25
4Lina WidelundOK Kåre28:26+5:0310:49
5Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF28:55+5:3211:00
6Elsa GolsäterKorsnäs IF OK29:35+6:1211:16
7Pauline HaglundIFK Hedemora OK29:41+6:1811:18
8Tilde SvederDomnarvets GOIF31:28+8:0511:59
9Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro33:25+10:0212:43
10Elsa MoqvistLerums SOK34:29+11:0613:08
11Ylva HanssonOK Kåre35:28+12:0513:30
12Klara BerglundKarlsbyhedens OK36:43+13:2013:59
13Greta BladlundKarlsbyhedens OK40:30+17:0715:25
14Rebecka HartvikLänna IF50:26+27:0319:12
15Nelly RindeskogVästerbergslagens OL55:53+32:3021:17
16Tuva WestbomSäterbygdens OK1:20:18+56:5530:35
Hilda KjällbringLeksands OKej godkänd
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIFej godkänd

H12

2 625 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WallmanVästerbergslagens OL22:018:23
2Malte SöderlundKarlsbyhedens OK23:22+1:218:54
3Sebastian AlinIFK Mora OK31:55+9:5412:09
4Elias HörnellDomnarvets GOIF32:27+10:2612:21
5Axel JohanssonHJS-Vansbro OK40:58+18:5715:36
6Liam BjörkmanDalaportens OL42:51+20:5016:19
7Simon BerglundKarlsbyhedens OK44:46+22:4517:03
8Teodor JonssonSkarpnäcks OL46:54+24:5317:52
André BergkvistVästerbergslagens OLej godkänd
Walter SöderqvistOK Kåreej start

D10

2 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma DalinOK Kåre12:255:54
2Maja MaxénStora Tuna OK13:44+1:196:32
3Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering15:56+3:317:35
4Maja SvederDomnarvets GOIF16:03+3:387:38
5Hennie LöfgrenStora Tuna OK17:18+4:538:14
6Alice FunkeLeksands OK18:50+6:258:58
7Lova WilénLeksands OK19:37+7:129:20
8Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre22:11+9:4610:33
9Elsa NorgrenDomnarvets GOIF22:58+10:3310:56
10Moa SölscherKorsnäs IF OK23:13+10:4811:03
11Sara HartvikLänna IF24:08+11:4311:29
12Frida BrudinIFK Mora OK24:41+12:1611:45
13Lova JonssonSkarpnäcks OL24:55+12:3011:51
14Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL25:00+12:3511:54
15Ellen PetterssonStora Tuna OK25:35+13:1012:10
16Julia Jennische PéclardOK Kåre27:41+15:1613:10
17Kerstin LövgrenOK Kåre32:02+19:3715:15

H10

2 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan HaglundIFK Hedemora OK11:365:31
2Viktor KullmanStora Tuna OK13:45+2:096:32
3Oskar KaipeOK Kåre13:57+2:216:38
4Ville ElgesjöDomnarvets GOIF14:46+3:107:01
5Nils SernfältLeksands OK17:07+5:318:09
6Isak StinessenDalaportens OL17:22+5:468:16
7Kalle VestlingOK Kåre17:35+5:598:22
8Viktor LindgrenOK Kåre18:12+6:368:40
9William WestbomSäterbygdens OK18:30+6:548:48
10Erik StrömGagnefs OK20:26+8:509:43
11Petter NordlundOK Kåre20:57+9:219:58
12Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL26:06+14:3012:25
13Kasper AmnéusDalaportens OL34:04+22:2816:13
Nils StåbiOK Kåreej godkänd
Elvin LundbergOK Kåreej godkänd

D40

4 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK31:307:52
2Linda StinessenDalaportens OL38:17+6:479:34
3Catharina AspIFK Mora OK40:29+8:5910:07
4Helena WallmanVästerbergslagens OL42:10+10:4010:32
5Anna HaglundLeksands OK42:25+10:5510:36
6Marit SöderqvistOK Kåre44:10+12:4011:02
7Ylva FornanderVästerbergslagens OL54:53+23:2313:43
8Lina SöderkvistSäterbygdens OK57:23+25:5314:20
Marie-Louise KaipeOK Kåreej godkänd

H40

4 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SöderqvistOK Kåre31:457:12
2Peter FredricsonIFK Mora OK32:19+0:347:20
3Pär HöökVästerbergslagens OL32:35+0:507:24
4Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF34:15+2:307:47
5Pontus FunkeLeksands OK34:17+2:327:47
6Jens StåbiOK Kåre36:33+4:488:18
7Hans AlinIFK Mora OK38:26+6:418:44
8Tony BjörlingDomnarvets GOIF39:40+7:559:00
9Henrik WåhlströmIF Thor42:35+10:509:40
10Thobias WidelundOK Kåre48:50+17:0511:05
11Lars NordvallDomnarvets GOIF50:41+18:5611:31
12Fredrik GranathSvärdsjö SOK50:45+19:0011:32
13Jakob WedmanVästerbergslagens OL51:35+19:5011:43
14Magnus VedinTrollhättans SOK52:53+21:0812:01
15Daniel WestbomSäterbygdens OK54:39+22:5412:25
16Klockar Mattias NääsLeksands OK1:02:05+30:2014:06
17Mikael StövlingKvarnsvedens GOIF OK1:04:43+32:5814:42
18Mats HörnellDomnarvets GOIF1:07:17+35:3215:17

D45

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK37:0610:18
2Anna ElgesjöDomnarvets GOIF40:54+3:4811:21
3Malin WidelundOK Kåre41:13+4:0711:26
4Kersti RingiOK Kåre44:34+7:2812:22
5Stina NordahlDomnarvets GOIF47:46+10:4013:16
6Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL53:15+16:0914:47
7Liselott NordgrenOK Kåre56:06+19:0015:35
8Erica HållHJS-Vansbro OK58:36+21:3016:16
9Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK1:00:04+22:5816:41
10Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:07:17+30:1118:41
Kristin RamsellLeksands OKej godkänd
Sara GörasLeksands OKej godkänd
Ylva LorentssonOK Kåreej godkänd

H45

4 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven OlssonKorsnäs IF OK31:087:04
2Magnus GörasLeksands OK36:27+5:198:17
3Henrik ErlandssonOK Södertörn37:03+5:558:25
4Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro37:23+6:158:29
5Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL38:47+7:398:48
6Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL39:22+8:148:56
7Niklas ErikssonVästerbergslagens OL40:31+9:239:12
8Anders LöwgrenOK Milan42:18+11:109:36
9Johan LundbergOK Kåre42:55+11:479:45
10Magnus HjorthDomnarvets GOIF48:09+17:0110:56
11Niclas CarlssonOK Ravinen50:31+19:2311:28
12Pär MoqvistLerums SOK51:29+20:2111:42
13Per NordahlDomnarvets GOIF52:14+21:0611:52
14Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL1:04:29+33:2114:39
15Johan HartvikLänna IF1:04:50+33:4214:44
16Jesper NordinKorsnäs IF OK1:18:47+47:3917:54

D50

3 475 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette PalmHJS-Vansbro OK37:3210:48
2Lena PetrisiVästerbergslagens OL39:41+2:0911:25
3Carina SandbergSäterbygdens OK43:48+6:1612:36
4Florence BergDomnarvets GOIF49:12+11:4014:09
5Lena BrobergSnättringe SK58:19+20:4716:46
6Anki GustafssonSäterbygdens OK59:39+22:0717:09
7Lotta StålVästerbergslagens OL1:00:47+23:1517:29
8Annelie HellgrenWilhelmina OK1:08:22+30:5019:40
9Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:15:15+37:4321:39
Åsa SpikLeksands OKej start

H50

4 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär StålVästerbergslagens OL33:498:03
2Jan NordqvistVästerbergslagens OL38:47+4:589:14
3Thomas CallebergSnättringe SK41:51+8:029:57
4Stefan HenrikssonIFK Enskede44:45+10:5610:39
5Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL46:34+12:4511:05
6Tomas NormanLeksands OK47:48+13:5911:22
7Thomas AnderssonDalaportens OL49:26+15:3711:46
8Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF50:59+17:1012:08
9Anders BergDomnarvets GOIF51:14+17:2512:11
10Mattias RobertsonCentrum OK57:20+23:3113:39
11Peter BergkvistVästerbergslagens OL1:06:38+32:4915:51
Magnus BacklundSäterbygdens OKej godkänd
Per WintherVästerbergslagens OLej start

D55

3 475 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnhild SvensVästerbergslagens OL45:1713:01
2Ylva GrapeDalaportens OL46:32+1:1513:23
3Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik1:03:38+18:2118:18
4Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK1:04:14+18:5718:29
Mia GustafssonOK Kåreej godkänd

H55

4 225 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf MagnussonLeksands OK38:279:06
2Per SandbergSäterbygdens OK42:12+3:459:59
3Thomas ArvidssonSäterbygdens OK44:16+5:4910:28
4Thomas AlfredssonMalungs OK Skogsmårdarna48:20+9:5311:26
5Anders S NybergSäterbygdens OK51:29+13:0212:11
6Torbjörn SöderlundLeksands OK53:51+15:2412:44
7David ShearerVästerbergslagens OL54:24+15:5712:52
8Bosse WiggeDomnarvets GOIF58:04+19:3713:44
9Bertil JohanssonKristinehamns OK1:00:20+21:5314:16
10Sören KnutsTrollhättans SOK1:04:32+26:0515:16
11Anders WinaldHellas Orientering1:19:12+40:4518:44
Lars MattssonOK Kåreej start

D60

3 025 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RabeUlriksbergs IK37:2312:21
2Jannike WålbergOK Kåre42:27+5:0414:01
3Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK57:04+19:4118:51

H60

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné36:019:00
2Peter LidholmIFK Hedemora OK38:22+2:219:35
2Jan-Olof BjörklundBjursås OK38:22+2:219:35
4Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF41:54+5:5310:28
5Olle RönnolsSäterbygdens OK41:59+5:5810:29
6Bengt HameliusSäterbygdens OK45:54+9:5311:28 Ladda ner rutt i gpx-format
7Leif GustafssonSäterbygdens OK46:49+10:4811:42
8Sten-Olof MatssonLeksands OK48:32+12:3112:08
9Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen50:55+14:5412:43
10Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik1:06:37+30:3616:39
Kenneth PetterssonJärfälla OKej godkänd
Kjell HolmDalaportens OLej godkänd
Hans-Åke HildingIK Jarl Rättvikej start

D65

3 025 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK37:2612:22
2Karin JanssonOK Fryksdalen43:17+5:5114:18
3Maud NilssonHJS-Vansbro OK47:22+9:5615:39
4Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF49:29+12:0316:21
5Anne LundmarkJärfälla OK59:20+21:5419:36
6Annica Lindell LangVästerbergslagens OL1:02:41+25:1520:43
7Solweig PalmAvesta OK1:12:34+35:0823:59
Christina HjertsonOK Linnéej godkänd

H65

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Örjan SvahnIFK Mora OK35:359:53
2Anders Stefan VestlundOK Kåre37:40+2:0510:27
3Kjell LidholmIFK Hedemora OK38:08+2:3310:35
4Johan JungellKorsnäs IF OK39:41+4:0611:01
5Hans-Erik LangVästerbergslagens OL39:49+4:1411:03
6Mats HastadFellingsbro GOIF43:24+7:4912:03
7Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL43:39+8:0412:07
8Dan WesterbergOK Kåre45:59+10:2412:46
9Harry EnbergVästerbergslagens OL46:19+10:4412:51
10Lars DahlströmVästerbergslagens OL54:56+19:2115:15 Ladda ner rutt i gpx-format
11Roland BergSäterbygdens OK56:53+21:1815:48
12Olov SöderqvistDalaportens OL57:21+21:4615:55
13Bengt HanssonSäterbygdens OK1:19:04+43:2921:57
Ulf PerssonVästerbergslagens OLej start

H70

3 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LundqvistBjursås OK35:3611:29
2Benny RendalenKorsnäs IF OK38:59+3:2312:34
3Bertil HöökVästerbergslagens OL39:09+3:3312:37
4Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK40:34+4:5813:05
5Sven-Olof AspLeksands OK42:47+7:1113:48
6Åke AnderssonVästerbergslagens OL42:54+7:1813:50
7Royne LenngrenIK Jarl Rättvik43:25+7:4914:00
8Jan Olof DahlströmBjursås OK43:27+7:5114:00
9Vilho RokkaLångshyttans AIK OK46:47+11:1115:05
10Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK46:59+11:2315:09
11Per SundbergGävle OK50:46+15:1016:22
12Lennart VessbergAvesta OK51:44+16:0816:41
13Örjan PerssonBjursås OK1:01:18+25:4219:46
14Östen AnderssonVästerbergslagens OL1:17:22+41:4624:57

D75

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK34:1114:51
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK50:24+16:1321:54
3Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK1:14:19+40:0832:18
4Irma BjärudVästerbergslagens OL1:17:03+42:5233:30
Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Siv HasselgrundBjursås OKej godkänd
Gunborg WestinLeksands OKej godkänd

H75

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-B LarssonOK Tyr47:4115:22
2Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna49:02+1:2115:49
3Erik KardellNjurunda OK51:11+3:3016:30
4Rolf BjärudVästerbergslagens OL56:45+9:0418:18
5Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna58:07+10:2618:44
6Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna1:12:24+24:4323:21
Olle AnderssonIFK Mora OKej godkänd
Bore NybergSäterbygdens OKej godkänd
Hans CarlssonBjursås OKej start

H80

3 025 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante NyströmVästerbergslagens OL41:1313:37
2Åke SundbergFagersta OK53:03+11:5017:32
3Janne MånssonLeksands OK58:01+16:4819:10
4John VallinOK Hedströmmen1:03:33+22:2021:00
Folke NyströmVästerbergslagens OLej godkänd
Kaj NilssonSäterbygdens OKej godkänd

Inskolning

1 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Darin HagfalkStora Tuna OKfullföljt
Devin HammerinKlubblösfullföljt
Emma JanssonKlubblösfullföljt
Stella LopezStora Tuna OKfullföljt
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFfullföljt
Stina NorgrenDomnarvets GOIFfullföljt
Maj OlovssonOK Linnéfullföljt
Viktor OlssonOK Kårefullföljt
Charlie SvederDomnarvets GOIFfullföljt
Aron SöderlundKarlsbyhedens OKfullföljt
Melvin Thynell FyhrDomnarvets GOIFfullföljt
Lisa VestlingOK Kårefullföljt
Emil ÖnnemarLeksands OKfullföljt

U1

1 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja HöökVästerbergslagens OL17:018:57
2Viktor HöökVästerbergslagens OL17:15+0:149:04
3Victor HaglundIFK Hedemora OK17:30+0:299:12
4Henry HellmanLeksands OK17:58+0:579:27
5Tilde BirkebækStora Tuna OK21:52+4:5111:30
6Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK22:07+5:0611:38
7Frida OlssonOK Kåre22:36+5:3511:53
8Arvid StenmanOK Kåre22:58+5:5712:05
9Erik IsebrinkStora Tuna OK23:01+6:0012:06
10Ingrid PetterssonStora Tuna OK23:32+6:3112:23
11Astrid GrahnIFK Göteborg23:52+6:5112:33
12Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF24:03+7:0212:39
13Olle StinessenDalaportens OL26:29+9:2813:56
14Kevin AmnéusDalaportens OL26:31+9:3013:57
15Line LöfgrenStora Tuna OK27:07+10:0614:16
16Emrik RemningDomnarvets GOIF27:09+10:0814:17
17Emil OlssonDomnarvets GOIF27:36+10:3514:31
18Emil LundqvistDomnarvets GOIF27:37+10:3614:32
19Ralf Jennische PéclardOK Kåre27:58+10:5714:43
20Jonatan AlinIFK Mora OK29:12+12:1115:22
21Evelina EdbäckOK Kåre30:13+13:1215:54
22Ida AnderssonTullinge SK31:05+14:0416:21
23Ida LindgrenOK Kåre31:23+14:2216:31
24Ellie VainionpääDalaportens OL31:46+14:4516:43
25Amelia Li EklundStora Tuna OK33:23+16:2217:34
26Malte LundqvistKlubblös40:06+23:0521:06
27Meja RemningKlubblös45:31+28:3023:57

U2

2 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK13:166:19
2Erik NordahlDomnarvets GOIF16:04+2:487:39
3Olle BladlundKarlsbyhedens OK16:32+3:167:52
4Ebba MaxénStora Tuna OK19:05+5:499:05
5Kajsa WilénLeksands OK20:02+6:469:32
6Ester HellmanLeksands OK21:09+7:5310:04
7Stella StenmanOK Kåre22:43+9:2710:49
8Ludvig StåbiOK Kåre22:47+9:3110:50
9Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK23:29+10:1311:10
10Edith RunnelsStora Tuna OK23:46+10:3011:19
11Majken NorgrenDomnarvets GOIF25:10+11:5411:59
12Stella HedbergStora Tuna OK27:54+14:3813:17
13Karl  SjögrenOK Kåre28:17+15:0113:28
14Kalle JoonsLeksands OK29:04+15:4813:50
15Viggo LindgrenOK Kåre29:15+15:5913:55
16Gustav FernvikStora Tuna OK32:21+19:0515:24
17Emil Li EklundStora Tuna OK33:14+19:5815:49
18Wilda VainionpääDalaportens OL46:10+32:5421:59
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 1

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rachel HellmanLeksands OK18:309:01

Öppen motion 3

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt SöderqvistHorndals IF29:419:34
2Sofia ÖsterdalIFK Mora OK34:05+4:2410:59
3Therese SvederDomnarvets GOIF39:16+9:3512:40
4Matilda PetterssonDomnarvets GOIF43:48+14:0714:07
5Mattias IsebrinkStora Tuna OK45:17+15:3614:36
6Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL45:35+15:5414:42
7Karina DahlbäckKlubblös46:10+16:2914:53
8Maria AmnéusDalaportens OL48:41+19:0015:42
9Tove NorgrenDomnarvets GOIF48:47+19:0615:44
10Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK56:54+27:1318:21
11Ida EhrinIFK Hedemora OK1:05:09+35:2821:00
12Anette DahlbäckKlubblös1:14:14+44:3323:56
13Sofia LindhagenIFK Enskede1:20:38+50:5726:00
14Frida FrykmanSnättringe SK1:20:41+51:0026:01
15Karin RunnelsStora Tuna OK1:23:20+53:3926:52
16Maria AlmqvistKarlsbyhedens OK1:34:35+1:04:5430:30

Öppen motion 5

3 475 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HellmanLeksands OK29:348:30
2Jörgen KarlssonOK Hjern38:33+8:5911:05
3Petra LorentzonLeksands OK46:21+16:4713:20
4Lena ErikssonOK Kåre46:33+16:5913:23
5Jan Mikael Gunnar AmnéusDalaportens OL49:13+19:3914:09
6Anders MatssonLeksands OK54:04+24:3015:33
7Jessica ErikssonDomnarvets GOIF55:47+26:1316:03
8Britta IvarssonVästerbergslagens OL56:26+26:5216:14
9Björn SjögrenOK Kåre56:47+27:1316:20
10Emil PéclardOK Kåre1:02:13+32:3917:54
11David RindeskogVästerbergslagens OL1:04:02+34:2818:25
12Lilith WesterströmLjusdals OK1:05:23+35:4918:48
13Kristina GolsäterKorsnäs IF OK1:05:25+35:5118:49
14Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre1:09:35+40:0120:01
15Leif BjörkmanDalaportens OL1:10:34+41:0020:18
16Elsa BybergDomnarvets GOIF1:17:21+47:4722:15
17Klara LassesDomnarvets GOIF1:17:23+47:4922:16
18Carolina AnderssonTullinge SK1:19:23+49:4922:50
19Minna WestbomSäterbygdens OK1:20:48+51:1423:15
20Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL1:28:04+58:3025:20
21Maja LassesDomnarvets GOIF1:31:41+1:02:0726:23
22Helena BybergDomnarvets GOIF1:32:19+1:02:4526:33
23Elin GustavssonOK Kåre4:05:46+3:36:121:10:43
Annamaria HartvikLänna IFej godkänd

Öppen motion 7

3 175 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK30:489:42
2Andreas StrömstedtHJS-Vansbro OK35:38+4:5011:13
3Stefan MalmbergStora Tuna OK35:41+4:5311:14
4Mats JönssonKorsnäs IF OK36:39+5:5111:32
5Mats WallmanVästerbergslagens OL39:15+8:2712:21
6Christer EkströmKlubblös39:17+8:2912:22
7Mats LindqvistKvarnsvedens GOIF OK39:37+8:4912:28
8Lars-gunnar SkoogVäxjö OK41:16+10:2812:59
9Jörgen SkoogVästerbergslagens OL43:04+12:1613:33
10Kristina EkströmIF Thor44:14+13:2613:55
11Krister BerglundKarlsbyhedens OK46:23+15:3514:36
12Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK46:39+15:5114:41
13Lotta BrangefältVandrarringen47:42+16:5415:01
14Bibi SilvemarkDalaportens OL47:47+16:5915:02
15Mathias BladlundKarlsbyhedens OK48:39+17:5115:19
16Stefan SvederDomnarvets GOIF49:48+19:0015:41
17Niklas OlssonÄlvdalens IF OK52:08+21:2016:25
18Jörgen FernvikStora Tuna OK54:03+23:1517:01
19Jan DelbomDomnarvets GOIF54:15+23:2717:05
20Helena ThunströmKorsnäs IF OK55:08+24:2017:21
21Anna FunkeLeksands OK55:47+24:5917:34
22Görel SkoogVäxjö OK55:58+25:1017:37
23Bo-Göran KarlssonAvesta OK56:56+26:0817:55
24Göran SöderströmDomnarvets GOIF57:58+27:1018:15
25Christina SvederDomnarvets GOIF1:00:36+29:4819:05
26Bengt JohanssonSellnäs IF1:02:44+31:5619:45
27Maria HjorthDomnarvets GOIF1:03:52+33:0420:06
28Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:05:14+34:2620:32
29Annika ErikssonTierps SOK1:06:18+35:3020:52
30Bo WinaldHellas Orientering1:06:57+36:0921:05
31Rebecka  RickardssonIFK Mora OK1:07:46+36:5821:20
32Mats SporreStora Tuna OK1:08:36+37:4821:36
33Britt BjörklundBjursås OK1:10:26+39:3822:11
34Anna SöderlundKarlsbyhedens OK1:12:27+41:3922:49
35Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK1:13:05+42:1723:01
36Karin JohanssonGagnefs OK1:14:14+43:2623:22
37Maria Johansson LissGagnefs OK1:14:39+43:5123:30
38Maja EliassonDomnarvets GOIF1:15:53+45:0523:54
39Jenny WåhlinDomnarvets GOIF1:15:57+45:0923:55
40Kristina JennischeOK Kåre1:17:16+46:2824:20
41Lena HelanderDomnarvets GOIF1:20:44+49:5625:25
42Jesper VainionpääDalaportens OL1:21:44+50:5625:44
43Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:24:42+53:5426:40
44Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:33:43+1:02:5529:31
45Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF1:37:15+1:06:2730:37
46Henning WaltgårdDomnarvets GOIF1:48:54+1:18:0634:17
Per StinessenDalaportens OLej godkänd
Bo DanmoDomnarvets GOIFej godkänd
Anna NordströmKlubblösej godkänd
Frida PrästingsDomnarvets GOIFej godkänd

Öppen motion 8

4 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gusaf GothKlubblös38:028:10
2Per SpikLeksands OK41:21+3:198:53
3Johan SonessonGagnefs OK42:30+4:289:08
4Peter LöfåsDomnarvets GOIF47:18+9:1610:10
5Anders StrömGagnefs OK48:04+10:0210:20
6Rickard AnderssonTullinge SK49:00+10:5810:32
7Mikael RingiBorlänge energi57:32+19:3012:22
8Jens SkoogVäxjö OK1:00:48+22:4613:04
9Joakim ErikssonTierps SOK1:00:56+22:5413:06
10Andreas DernfalkVästerbergslagens OL1:03:35+25:3313:40
11Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:03:52+25:5013:44
12Lars HedströmKlubblös1:08:33+30:3114:44
13Anna GunnarsIFK Mora OK1:11:12+33:1015:18
14Jonas HedströmKlubblös1:11:30+33:2815:22
15Patrik GustafssonSmedjebackens OK1:15:02+37:0016:08
16Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:15:39+37:3716:16
17Niklas NilssonDalaportens OL1:34:29+56:2720:19
Rickard EkströmIF Thorej godkänd
Petra BaljeuLeksands OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser