Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tuna Ting, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tuna Ting, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: söndag 12 augusti 2018

D21

4 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina SvahnIFK Mora OK32:577:34
2Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF33:02+0:057:35
3Maria NilssonDomnarvets GOIF33:10+0:137:37
4Sara KindlundOK Tranan33:29+0:327:41
5Josefine KristianssonTrollhättans SOK34:58+2:018:02
6Ronja JungåkerOK Kåre38:20+5:238:48
7Julia AdolfssonOK Kåre42:01+9:049:39
8Kristin E KarlssonKexholms SK43:01+10:049:53
9Hanna BerglundOK Kåre45:50+12:5310:32
10Marika HagelbergOK Kåre47:22+14:2510:53
11Elin FjellströmKFUM Örebro OK47:46+14:4910:58
12Elina Von KrusenstiernaOK Kåre49:48+16:5111:26

H21

4 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna28:325:56
2Fredrik MattssonOK Kåre30:15+1:436:18
3Daniel DuhlboIFK Mora OK31:30+2:586:33
4Emil ÅbergOK Kåre32:40+4:086:48
5Olov EricsonAlfta-Ösa OK32:43+4:116:48
6Kristian DahlströmIFK Mora OK33:35+5:036:59
7Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad33:44+5:127:01
8Johan SöderlundOK Tyr34:08+5:367:06
9Gustav ÖhgrenOK Kåre34:10+5:387:07
10Mathias NyströmNorbergs OK35:56+7:247:29
11Johannes ÖhgrenOK Kåre37:48+9:167:52
12Erik MalmbergLinköpings OK38:21+9:497:59
13Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna38:39+10:078:03
14Johan SonessonGagnefs OK41:53+13:218:43
15Thomas E ErikssonKexholms SK47:42+19:109:56
16Anton BacklundSäterbygdens OK49:07+20:3510:13
17Henrik SpångmyrIK Jarl Rättvik57:22+28:5011:57
18Johan BlixtAvesta OK1:15:03+46:3115:38
Erik BerglundOK Kåreej godkänd
Andreas AllerhedIFK Mora OKej start

D18

3 675 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda JanssonOK Djerf33:169:03
2Emelie BrudinIFK Mora OK33:29+0:139:06
3Moa HjorthDomnarvets GOIF33:31+0:159:07
4Julia WannerAvesta OK41:54+8:3811:24
Tindra JernströmAvesta OKej start

H18

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas GranbergOK Kåre38:029:30
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIFej start

D16

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK26:377:36
2Elsa GörasLeksands OK28:46+2:098:13
3Karin WedmanVästerbergslagens OL28:47+2:108:13
4Vendela SöderqvistOK Kåre29:04+2:278:18
5Klara AnderssonDomnarvets GOIF30:37+4:008:44
6Alma WallmanVästerbergslagens OL30:58+4:218:50
7Tilda GolsäterKorsnäs IF OK31:39+5:029:02
8Lovisa MoqvistLerums SOK33:39+7:029:36
9Tove RingiOK Kåre35:14+8:3710:04
10Thea NordinKorsnäs IF OK36:55+10:1810:32
11Elsa NilssonDomnarvets GOIF38:05+11:2810:52
12Emilia BrangefältVästerås SOK42:37+16:0012:10
13Alma SandVästerbergslagens OL1:05:37+39:0018:44
My BlixtAvesta OKej godkänd
Tuva-Cajsa SpikLeksands OKej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start

H16

3 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK21:116:03
2Henrik PetrisiVästerbergslagens OL24:42+3:317:03
3Christoffer LindgrenOK Kåre29:13+8:028:20
4Klockar-Eskil NääsLeksands OK29:36+8:258:27
5Jakob WidelundOK Kåre30:56+9:458:50
Erik FredrikssonStora Tuna OKej godkänd
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OKej godkänd
Albin GezeliusIFK Mora OKej start

D14

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KaipeOK Kåre23:488:12
2Karolina AnderssonDalaportens OL24:24+0:368:24
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL25:09+1:218:40
4Ellen FunkeLeksands OK26:23+2:359:05
5Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF26:38+2:509:11
6Anja NilssonDomnarvets GOIF28:22+4:349:46
7Hanna ÖstbergStora Tuna OK28:57+5:099:58
8Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK28:58+5:109:59
9Lovisa MasesStora Tuna OK29:07+5:1910:02
10Sanna HörnellDomnarvets GOIF30:36+6:4810:33
11Agnes WallinKorsnäs IF OK31:26+7:3810:50
12Julia Hagelberg NordahlOK Kåre32:45+8:5711:17
13Tilde BlixtAvesta OK43:44+19:5615:04

H14

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel GolsäterKorsnäs IF OK21:597:34
2Olle RingiOK Kåre23:47+1:488:12
3Wille SöderqvistOK Kåre24:08+2:098:19
4Helmer JöhnemarkStora Tuna OK25:08+3:098:40
5Niklas ErlandssonOK Södertörn28:38+6:399:52
6Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL30:16+8:1710:26
7Lucas WannerAvesta OK34:10+12:1111:46
Alvin EdbäckOK Kåreej start

D12

2 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK18:307:52
2Maja EliassonDomnarvets GOIF18:59+0:298:04
3Pauline HaglundIFK Hedemora OK20:07+1:378:33
4Tilde SvederDomnarvets GOIF20:30+2:008:43
5Lina WidelundOK Kåre20:33+2:038:44
6Maja MasesStora Tuna OK21:58+3:289:20
7Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF22:16+3:469:28
8Elsa GolsäterKorsnäs IF OK23:40+5:1010:04
9Hilda KjällbringLeksands OK30:19+11:4912:54
10Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF31:19+12:4913:19
11Tuva WestbomSäterbygdens OK50:26+31:5621:27

H12

2 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter SöderqvistOK Kåre19:018:05
2Teodor JonssonSkarpnäcks OL20:46+1:458:50
3Malte SöderlundKarlsbyhedens OK20:55+1:548:54
4Emil HöglundIK Vikings OK21:34+2:339:10
5Elias HörnellDomnarvets GOIF22:20+3:199:30
6Olle WallmanVästerbergslagens OL22:43+3:429:40
7Sebastian AlinIFK Mora OK27:27+8:2611:40

D10

1 975 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja MaxénStora Tuna OK13:306:50
2Maja SvederDomnarvets GOIF15:55+2:258:03
3Frida BrudinIFK Mora OK17:35+4:058:54
4Elsa HöglundIK Vikings OK18:12+4:429:12
5Ella SandVästerbergslagens OL19:09+5:399:41
6Sara HartvikLänna IF20:23+6:5310:19
7Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre21:08+7:3810:42
8Ellen PetterssonStora Tuna OK22:35+9:0511:26
9Lova JonssonSkarpnäcks OL23:50+10:2012:04
10Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering35:56+22:2618:11

H10

1 975 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville ElgesjöDomnarvets GOIF15:267:48
2Viktor KullmanStora Tuna OK17:55+2:299:04
3Nils SernfältLeksands OK18:48+3:229:31
4William WestbomSäterbygdens OK20:44+5:1810:29

D40

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK37:149:18
2Catharina AspIFK Mora OK38:46+1:329:41
3Anna HaglundLeksands OK40:32+3:1810:08
4Lina SöderkvistSäterbygdens OK51:56+14:4212:59

H40

4 175 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SöderqvistOK Kåre29:026:57
2Björn WrahmeIFK Mora OK31:06+2:047:26
3Hans AlinIFK Mora OK31:30+2:287:32
4Pontus FunkeLeksands OK33:17+4:157:58
5Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF34:09+5:078:10
6Klockar Mattias NääsLeksands OK37:14+8:128:55
7Tony BjörlingDomnarvets GOIF38:04+9:029:07
8Thobias WidelundOK Kåre39:45+10:439:31
9Mats HörnellDomnarvets GOIF42:28+13:2610:10
10Jakob WedmanVästerbergslagens OL59:45+30:4314:18
Daniel WestbomSäterbygdens OKej godkänd

D45

3 075 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ElgesjöDomnarvets GOIF29:299:35
2Kersti RingiOK Kåre30:31+1:029:55
3Anna DuvanderOK Kåre31:23+1:5410:12
4Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK36:19+6:5011:48
Stina NordahlDomnarvets GOIFej start
Ylva LorentssonOK Kåreej start
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OKej start

H45

4 175 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GörasLeksands OK30:567:24
2Magnus HjorthDomnarvets GOIF33:29+2:338:01
3Pär MoqvistLerums SOK41:31+10:359:56
4Magnus LindströmVästerbergslagens OL43:03+12:0710:18
5Per NordahlDomnarvets GOIF49:24+18:2811:49
6Johan HartvikLänna IF56:15+25:1913:28
7Niclas CarlssonOK Ravinen1:17:10+46:1418:28
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej start

D50

3 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ZellOK Kåre28:409:06
2Carina SandbergSäterbygdens OK29:47+1:079:27
3Anna Von KrusenstiernaOK Kåre32:46+4:0610:24
4Anki GustafssonSäterbygdens OK37:15+8:3511:49
5Lotta StålVästerbergslagens OL42:45+14:0513:34
Lena LiljeforsAvesta OKej godkänd

H50

3 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär StålVästerbergslagens OL29:057:58
2Kennet AnderssonGrycksbo IF OK31:07+2:028:31
3Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK31:39+2:348:40
4Stefan HenrikssonIFK Enskede36:10+7:059:54
5Jan LindbergKorsnäs IF OK37:51+8:4610:22
6Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF40:59+11:5411:13
7Thomas AnderssonDalaportens OL41:21+12:1611:19
8Magnus BacklundSäterbygdens OK43:45+14:4011:59
9Robert ÖstlundSäterbygdens OK48:18+19:1313:13
10Tomas SundqvistOK Kåre49:54+20:4913:40
Sören VillamoOrnäs IKej godkänd
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OLej start
Ola JernströmAvesta OKej start
Per WintherVästerbergslagens OLej start

D55

3 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta RansjöKarlsbyhedens OK31:129:54
2Ylva GrapeDalaportens OL32:41+1:2910:22
3Marie RappIFK Mora OK36:44+5:3211:39
4Karin LundströmOK Kåre40:14+9:0212:46
5Sofie NylanderOK Kåre43:12+12:0013:42
6Katarina SundqvistOK Kåre44:00+12:4813:58
Mia GustafssonOK Kåreej start
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvikej start

H55

3 675 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf MagnussonLeksands OK27:197:25
2Per SandbergSäterbygdens OK29:34+2:158:02
3Torbjörn SöderlundLeksands OK37:32+10:1310:12
4Anders S NybergSäterbygdens OK38:04+10:4510:21
5Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK39:31+12:1210:45
6Bosse WiggeDomnarvets GOIF39:55+12:3610:51
7Bertil JohanssonKristinehamns OK42:21+15:0211:31
8Mats JönssonKorsnäs IF OK49:36+22:1713:29
9Dan ErikssonKvarnsvedens GOIF OK57:18+29:5915:35
10Anders WinaldHellas Orientering1:01:45+34:2616:48

D60

2 575 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LärfarsLeksands OK26:4510:23
2Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK28:40+1:5511:07

H60

3 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné24:447:51
2Peter LidholmIFK Hedemora OK26:34+1:508:26
3Thom SandvikAvesta OK27:05+2:218:35
4Leif GustafssonSäterbygdens OK27:38+2:548:46
5Jan-Olof BjörklundBjursås OK27:54+3:108:51
6Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK29:29+4:459:21
7Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF32:06+7:2210:11
8Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik34:53+10:0911:04
9Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen37:11+12:2711:48
10Kenneth PetterssonJärfälla OK41:23+16:3913:08
Kenneth PerssonIFK Hedemora OKej start

D65

2 575 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK26:1010:09
2Monica GustavssonIK Jarl Rättvik27:50+1:4010:48
3Karin JanssonOK Fryksdalen29:30+3:2011:27
4Annika GillgrenGävle OK33:19+7:0912:56
5Anne LundmarkJärfälla OK34:17+8:0713:18
6Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF39:34+13:2415:21
7Solweig PalmAvesta OK43:03+16:5316:43
Christina HjertsonOK Linnéej start
Annica Lindell LangVästerbergslagens OLej start

H65

3 075 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LärfarsLeksands OK24:468:03
2Anders Stefan VestlundOK Kåre26:02+1:168:27
3Harry EnbergVästerbergslagens OL27:57+3:119:05
4Johan JungellKorsnäs IF OK28:45+3:599:20
5Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK29:06+4:209:27
6Ulf KjellinOK Hedströmmen32:26+7:4010:32
7Mats HastadFellingsbro GOIF36:20+11:3411:48
8Roland BergSäterbygdens OK41:55+17:0913:37
9Bengt HanssonSäterbygdens OK44:07+19:2114:20
10Bengt SimonssonDomnarvets GOIF56:17+31:3118:18
Hans-Erik LangVästerbergslagens OLej start
Kjell LidholmIFK Hedemora OKej start

D70

2 475 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud NilssonHJS-Vansbro OK31:5712:54
2Eva HalvarsonOK Kåre35:27+3:3014:19
3Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL36:01+4:0414:33

H70

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt StenerhagVästerbergslagens OL26:559:36
2Bertil HöökVästerbergslagens OL31:00+4:0511:04
3Hans KäckDalaportens OL31:11+4:1611:08
4Tommy LundqvistBjursås OK32:57+6:0211:46
5Anders ClaessonIFK Mora OK33:18+6:2311:53
6Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL33:42+6:4712:02
7Benny RendalenKorsnäs IF OK34:01+7:0612:08
8Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK37:06+10:1113:15
9Bernt LöfkvistBjursås OK40:24+13:2914:25
10Lennart VessbergAvesta OK1:00:48+33:5321:42
Jan Olof DahlströmBjursås OKej godkänd
Östen AnderssonVästerbergslagens OLej start

D75

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK23:4411:02
2Ethel NordLindebygdens OK29:27+5:4313:41
3Siv HasselgrundBjursås OK31:04+7:2014:26
4Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK42:19+18:3519:40
5Irma BjärudVästerbergslagens OL43:30+19:4620:13
Gunborg WestinLeksands OKej start

H75

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-B LarssonOK Tyr36:0012:51
2Bo SundénKarlsbyhedens OK37:42+1:4213:27
3Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna38:48+2:4813:51
4Stig ÖstKorsnäs IF OK39:53+3:5314:14
5Rolf BjärudVästerbergslagens OL45:21+9:2116:11
Roland NordLindebygdens OKej godkänd
Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Olle AnderssonIFK Mora OKej start

D80

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK49:0622:50
Barbro BlomFrölunda OLej start

H80

2 475 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante NyströmVästerbergslagens OL28:3111:31
2Folke NyströmVästerbergslagens OL32:25+3:5413:05
3John VallinOK Hedströmmen36:10+7:3914:36
4Erik LindbergKorsnäs IF OK1:01:56+33:2525:01
Åke SundbergFagersta OKej godkänd
Janne MånssonLeksands OKej start
Rolf BlomFrölunda OLej start

Inskolning

1 925 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stina DanmoStora Tuna OKfullföljt
Oskar Hagelberg NordahlOK Kårefullföljt
Devin HammerinKlubblösfullföljt
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFfullföljt
Charlie SvederDomnarvets GOIFfullföljt

U1

1 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henry HellmanLeksands OK17:008:43
2Oskar KullmanStora Tuna OK17:06+0:068:46
3Filip SonessonStora Tuna OK20:06+3:0610:18
4Viktor OlssonOK Kåre20:15+3:1510:23
5Frida OlssonOK Kåre22:21+5:2111:27
6Alma FernandezSnättringe SK22:41+5:4111:37
7Klara SernfältLeksands OK23:09+6:0911:52
8Ingrid PetterssonStora Tuna OK26:47+9:4713:44
9Gustaf ÖnnemarLeksands OK28:55+11:5514:49
10Emil ÖnnemarLeksands OK28:58+11:5814:51
11Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK29:27+12:2715:06
12Astrid GrahnIFK Göteborg29:42+12:4215:13
13Jonatan AlinIFK Mora OK30:10+13:1015:28

U2

2 325 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK17:027:19
2Ester HellmanLeksands OK25:53+8:5111:07
3Märta SonessonStora Tuna OK33:14+16:1214:17
4Edith RunnelsStora Tuna OK37:54+20:5216:18
5Axel SandVästerbergslagens OL51:34+34:3222:10
Erik NordahlDomnarvets GOIFej start

Öppen motion 3

2 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KjällbringLeksands OK28:5010:40
2Sofia ÖsterdahlIFK Mora OK29:03+0:1310:45
3Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK32:51+4:0112:09
4Alice FunkeLeksands OK33:36+4:4612:26
5Therese SvederDomnarvets GOIF35:29+6:3913:08
6Stina  PetterssonTrafikverket37:37+8:4713:55
Anna FunkeLeksands OKej godkänd
Karina DahlbäckKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias BuskeKlubblös33:3510:50
2Jörgen KarlssonOK Hierne35:42+2:0711:30
3Saga MattssonDalaportens OL37:55+4:2012:13
4Jessica ErikssonDomnarvets GOIF38:47+5:1212:30
5Marianne AlmLeksands OK42:00+8:2513:32
6Per StinessenDalaportens OL44:15+10:4014:16
7Birgitta BerglundOK Kåre50:58+17:2316:26
8Petra LorentzonLeksands OK53:11+19:3617:09
9Eva FredrikssonKorsnäs IF OK54:17+20:4217:30
10Andreas OdlindOK Kåre1:05:44+32:0921:12
11Minna WestbomSäterbygdens OK1:06:06+32:3121:19
12Mikael BlixtAvesta OK1:21:27+47:5226:16
Anette DahlbäckKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WåhlinDomnarvets GOIF28:429:24
2Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK29:13+0:319:34
3Kristin KensbyOK Tyr31:56+3:1410:28
4Olof ErikssonIFK Mora OK33:30+4:4810:59
5Thomas PetterssonDomnarvets GOIF33:55+5:1311:07
6Per EdénOK Kåre34:03+5:2111:09 Ladda ner rutt i gpx-format
7Krister GolsäterKorsnäs IF OK34:33+5:5111:19
8Christer EkströmKlubblös37:08+8:2612:10
9Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK38:50+10:0812:43
10Heléna KruskopfKorsnäs IF OK38:52+10:1012:44
11Sara RudhAvesta OK40:13+11:3113:11
12Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK40:48+12:0613:22
13Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK41:47+13:0513:41
14Lotta BrangefältVandrarringen46:22+17:4015:12
15Anki Svärdby-BergmanOK Kåre49:58+21:1616:22
16Christer EngstrandRehns BK52:35+23:5317:14
17Charlotte GranbergOK Kåre52:58+24:1617:21
18Christina SvederDomnarvets GOIF56:49+28:0718:37
19Britt BjörklundBjursås OK58:26+29:4419:09
20Kerstin Frisk EngstrandRehns BK1:01:35+32:5320:11
21Frida HöglundIK Vikings OK1:03:39+34:5720:52
22Mats SporreStora Tuna OK1:04:51+36:0921:15
23Anna SöderlundKarlsbyhedens OK1:13:39+44:5724:08
24Karin JohanssonGagnefs OK1:14:16+45:3424:20
25Maria Johansson LissGagnefs OK1:14:45+46:0324:30
26Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:19:23+50:4126:01
Stefan SvederDomnarvets GOIFej start

Öppen motion 8

4 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven LundbäckDomnarvets GOIF36:258:11
2Eva ElfvingDomnarvets GOIF40:31+4:069:06
3Steven PalmerMalungs OK Skogsmårdarna41:18+4:539:16
4Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK43:24+6:599:45
5Karin ElfvingDomnarvets GOIF50:18+13:5311:18
6Regina NeukomOL Zimmerberg1:04:00+27:3514:22
7Anton BondessonOK Enen1:05:48+29:2314:47
8Otti BisangOL Zimmerberg1:07:17+30:5215:07
9Sarah VikerOK Kåre1:09:07+32:4215:31
10Lennart LundgrenAvesta OK1:28:11+51:4619:48
Andreas DernfalkVästerbergslagens OLej godkänd
Per WärnbergKlubblösej godkänd

Öppen motion 10

3 625 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PetrisiVästerbergslagens OL38:0010:28
2Cecilia LindgrenOK Kåre48:48+10:4813:27
3Johan KruskopfKorsnäs IF OK1:00:48+22:4816:46
4Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:03:52+25:5217:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser